Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Е куул си е неоткрит либертарианец - абе всички искаме по-малко държавен контрол повече свобода и пазар, то и затова сме и на този хал.

Няма политически пазаp :D няма конкуренция - всичко сега е от ДС найс :) Надеждата е в дясното и промени в кодекса :)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

чакайте сега
относно свобода на словото
1. за свобода на словото говорим когато има медийни групировки които насочват посоката на мислене на голяма част от хората (такъв е случая с проблема на Remind)
2. за свобода на словото може да се говори и когато НЕ можеш да изразяваш свободно мнението си - алоо комунизма свърши. Точно пък бесепари да ми говорят за свобода на словото.

Какво ако админите почнат да трият и баннват. Ще се намери място където може да пишем. Но тук не става въпрос за това, че админите са много либерални или рискуват заради нас - о не! определно не може да става на въпрос за това.

Всеки може да си пише каквото си иска - места БОЛ. Oпределно свърши времето когато една партия може да контролира всички медийни канали.

Админите нямат никава изгода да въвеждат диктатура защото веднага ще се пренасочим към други форуми. А и няма нужда да го правят - защото всеки може да си пише каквто си иска.
Админите лесно може да се измъкнат. Затова всеки си носи отговорност за писаниците.

Днес става въпрос за първия вариант. Не се правете, че не разбирате.

и @Test - не хленчим а разпространяваме истината. Защото твоите родители сигурно гледат ТВ7 и им промиват мозъците както стана с @Remind

и @Тест - след като ТВ7 е партийна, трябва да й се промени статуса.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Само част от изискванията да се случат - ел. гласувания
Трябва да си луд да искаш такова нещо. Те фалшифизират хартиите, а ако е електронно, това значи да се самоосъдим на вечно робство.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Трябва да си луд да искаш такова нещо. Те фалшифизират хартиите, а ако е електронно, това значи да се самоосъдим на вечно робство.

Да, и освен това, по IP ще ти се пращат "поздравителни" екипи, с които да ти "благодарят" за "добрия" избор. Тогава ще е голяма изродия. Тия тук толкова си вярват, че няма да се спрат. А и бай мангал как ще го "вкараш" в нета да гласива. Както знаем, той е важен глас за съдбата на България в следващите 4 години. Всички знае кои купуват такива гласове и защо. :)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

А за това какво мислите:
Юлияна Плевнелиева започна работа при Дилян Пеевски
?
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Да, и освен това, по IP ще ти се пращат "поздравителни" екипи, с които да ти "благодарят" за "добрия" избор. Тогава ще е голяма изродия. Тия тук толкова си вярват, че няма да се спрат. А и бай мангал как ще го "вкараш" в нета да гласива. Както знаем, той е важен глас за съдбата на България в следващите 4 години. Всички знае кои купуват такива гласове и защо. :)

Ел. машини в избирателни каси + онлайн.

Сега не ми се спори, знам че лесно може са манипулират, ако няма и добри защити - говорим как да стане по масово всичко. БТВ в другите страни как може тук да не може. Моля ви се
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_voting

В крайна сметка няма проблем и физически и не физически бюлетини да се фалшифицират или да се манипулира крайният вот.

Давам пример държавен сървър в деня на избора или се обаждаш на кол център или СМС и на базата на ЕГН-то ти генерират некъв 10 цифрен код с неква сесеия от Х време та после с кода си влизаш в система и си ти. не е седнало се мисли, за защита не е измислено. Така по-вече ще се гласува бай-мангал така или иначе ще е купен но пък шанса повече хора да гласуват, а да не говорим че и ако е задълително бай мангал гори. Това става и за 1 мин работа айде не 1 но 5 макс - цялата процедура няма кво се бавиш 100 часа. И се спествят доста кинти - но като цяло щем не щем всички отива към ел.

Аз съм за ел. за вас не знам - няма 100% сигурност знаем го много добре :) Да почнем от ел. машини после ще мислим.

P.S. Няма ли неква система примерно купуват се десетки хиляди проксита при вход в сайта ти се избира некво и през него да се минва да не се вижда ИП-то, а какво ще гарантира че е така ами просто цялата система да е опън сорс както Биткойна примерно. ДДЗ нямам ИТ компетенция просто говоря като лайк :)
 
Последно редактирано:
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Ако се въведе гласуване с ел. подписи - със сигурност мангалите ще ги продават :D
но преди това трябва да има разяснителна кампания, че със него освен да се гласува - може да се прави всичко - теглене на кредит е най-малкото

после да осъдят един-двама на който са използвани така неправомерно подписите и да видиш как ще се стреснат от тази НОВА за тях технология :D

п.п. има ли страни в които може да се гласува с ел. подпис от вкъщи?
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Съжалям Орешарски и всички който симпатизират на ГЕЯ (Blinky, Remind и др.)

http://vbox7.com/play:3386e54612

вижте това видео
човека се оплете съвсем... :(

================================

Пеевски уреден с допуск извън закона
Още в първите си дни кабинетът е задействал план за инсталирането на сина на Ирена Кръстева в ДАНС

Четири дни преди парламентът да проведе скандалния избор на Делян Пеевски за председател на ДАНС, той е получил разрешение за достъп до класифицирана информация за ниво "строго секретно". Това заявиха от Държавната комисия за сигурността на информацията (ДКСИ) на запитване на "Капитал".

http://www.capital.bg/politika_i_ik...2084980_peevski_ureden_s_dopusk_izvun_zakona/

Ех Blinky, Blinky... :?


IMG_3410.jpg


IMG_36651.jpg
 
Последно редактирано:
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

А за това какво мислите:

Юлияна Плевнелиева започна работа при Дилян Пеевски
?

Команда: Атака по президента
Медиите на Пеевски copy-paste-ват един нескопосан компромат срещу Росен Плевнелиев

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/06/18/2084873_komanda_ataka_po_prezidenta/

"новината" е стара, но не пречи удобно да влезе в обръщение. в интерес на истината плевника прилича на единствения, който се държи като политик в момента. еманципацията от батето му се е отразила позитивно
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Лелеле, това с пропуска е новинка, поне за мен. За един достъп до папките колко инфо и какво проверяват, а те шефче го правят, малеееееееееееееееееее.

Абе тия са си е*а*и мамата.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

blackout8, пак хвърчиш някъде из облаците. Щом е електронно, може да се манипулира в пъти по лесно. ТОЧКА. В нашата държава, хартията фалшифицират, а какво остава за електронно преброяване. Не ме интересува дали в Зимбабве използват еди си каква система. Само комунистите и либералите вярват, че има универсални системи приложими навсякъде. Време е ние да стане реалисти.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Само комунистите и либералите вярват, че има универсални системи приложими навсякъде. Време е ние да стане реалисти.

Да, за това националистите по цял свят от калъп са вадени, зарежи.

Иначе електронното ще провокира ромите още по-мързеливо да си продават гласа - няма да им се налага да ходят да гласуват. Само ще им обират данните. Съгласен съм единствено, ако стане задължително гласуването.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Националистите искат система, която се съобразява с локалните условия и народопсихологията на народа, който представляват. Значи не демокрация, а българокрация го наречи. Не може да гледаш западноевропейци или скандинавци и да мечтаеш да копи/пейстнеш тяхната система тук. Както се вижда, сляпото копиране на обществено-икономически системи води до брутална разруха. Това е така, защото не се действа ЗА интересите на държавата и според особеностите на народа, а се робува на идеологии. Дали се приложили или не, няма значение.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

blackout8, пак хвърчиш някъде из облаците. Щом е електронно, може да се манипулира в пъти по лесно. ТОЧКА. В нашата държава, хартията фалшифицират, а какво остава за електронно преброяване. Не ме интересува дали в Зимбабве използват еди си каква система. Само комунистите и либералите вярват, че има универсални системи приложими навсякъде. Време е ние да стане реалисти.

Той тео добре ти писа за нац. калъп. Нали знаеш или си про пазарен или не - верно нещата се универсални :D

Ок щом има повече негативни, нямам проблем - но поне ел. машини в избирателните секции. BTW и тях могат ги манипулира, както всичко ....... Само чрез задължително гласуване ще е по-трудно за манипулаторите
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Тео не знае какво е национализъм, за да ми пише каквото и да е. Нито познава националистическите движения в Европа, за да казва, че са еднакви. Тео обикновено празнослови и философтва без да е запознат с проблема. А това за пазарния или не, отдавна съм ти казал, че има и трети път - на регулиран капитал в полза на нацията, пазарен но с граници ;) Има повече две икономически системи.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Тео не знае какво е национализъм, за да ми пише каквото и да е. Нито познава националистическите движения в Европа, за да казва, че са еднакви. Тео обикновено празнослови и философтва без да е запознат с проблема. А това за пазарния или не, отдавна съм ти казал, че има и трети път - на регулиран капитал в полза на нацията, пазарен но с граници ;) Има повече две икономически системи.
Е регулиран капитал, е обратното на свободен капитал съм ти казалвал. Ти мислиш регулиран дето влиза но не излиза от пределите ли? Че кой инвеститор ще иска така. Или искаш по Кейнсианският модел да се регулират цените и заплатите и структурата по-време на кризи? Такова нещо като регулираност не е добре - държавните регулатори са по дефениция субективни, ако бяха обективни щяхме им викаме пазар :D

Или си регулиран или нерегулиран и свободен това си е. Всичко друго са модерните неолиберализми за които ми говориш за голямата държава, която конторлира и пазара е виждаш вече 6 година къде сме от този модел.

Да ти кажа, не мисля че сме българокрацията - робува на интереси и то западни и то не в неква конспиративна ние да сме нарочно пасивни, а робуват на техните икономически интереси за сметка на нашите. Ако мислиш че това е национализъм, да се работи за нашите интерси- то до известна степен може да се нарече. Това, което аз му викам изкриваняене на пазара и фаворизиране на едни, като се потъпкват закони и справедливост. Демек пак се връщаме в основата мешанка на нещата - пазар и политика. Пазара е лесен иска равни закони и спазване, политика си иска продажба на власт и едностранчивост. Това е по-големият проблем.

Другият е дисциплината и ефектвните институции - абе с две думи това от по унверсална гледна точка. А нашият манталитет е дай да те мина, но пък и по царска БГ е било но по-малко се чуди човек ..... 45 години един строй доста наврежда
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Норти, Естония е пример за онлайн, но ако нашите сметнат че негативите са повече, то тогава не е добре онлайна.

А за Пеевски просто нямам думи - смятаййййййййййй Яко са пришпорили ДАНС - направо вече съм спокоен, че никой не контролира ДАНСССССССССССССССС

А иначе манипулации с компромати - то това, вчера бе много смешен компроматец и забележи от 99 разбирам да е вече яко замесен с държавните поръчки и политика, но ....................
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Команда: Атака по президента
Медиите на Пеевски copy-paste-ват един нескопосан компромат срещу Росен Плевнелиев

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/06/18/2084873_komanda_ataka_po_prezidenta/

"новината" е стара, но не пречи удобно да влезе в обръщение. в интерес на истината плевника прилича на единствения, който се държи като политик в момента. еманципацията от батето му се е отразила позитивно

Да, разбрах, че е стара, но вече бях писал. Пък и ми бе интересно какъв отзвук ще има тук - факт е, че нашата "първа дама" се държи като тинейджърка, и смята, че няма нищо общо с политиката. Когато си косвено в политиката (а нейното не е чак толкова косвено), е необходимо да си преценяваш всички постъпки; и особено внимателно да избираш с кого работиш.

а се робува на идеологии. Дали се приложили или не, няма значение.
Ба! Идеологии!
Робува се на портфейли и банкови сметки - още през социализма "търговските представители" от Интерпред сключваха неизгодни за България договори срещу един касетофон подарък. Тогава бе почти немислимо българин, дори високопоставен, да има банкова сметка извън страната. Но един касетофон бе престижна вещ и минаваше за закупен със спестени от командировките средства.

За пропуска на Д.П. за достъп до най-високо ниво секретна информация въобще не съм изненадан - та това са сиамските близнаци БСП/ДПС.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Не е обратното. Казах ти - регулиран в полза на нацията, все пак капиталът на държавата е собственост на народа и трябва да бъде използван за неговото благосъстояние. От нашите пари трябва да печелим най-вече ние. И не е нужно да имаш инвеститори, поне не в такъв мащаб. Или според теб не можеш да съществуваш без инвеститори? Или трябва да се надупваш само и само да идват инвеститори без значение от условията? Това е абсурдно. Давам ти за пример Беларус -


Държавата е възприела и там функционира смесен тип икономика, тоест в тяхното стопанство съществуват и държавни, и частни фирми!

Държавни са големите им предприятия, останали от времената на Съветския съюз, които държавата е успяла изцяло да модернизира и да превърне във висококонкурентни субекти на международния пазар! Например, корпорацията им за кариерни камиони и самосвали държи около 40% от съответния световен пазарен сегмент!

Вярно е, че това не е пазарът на компютърна техника, например, когото ние-българите, контролирахме почти в половината от неговия обем в източна Европа, преди малко повече от две десетилетия, но все пак е пазарна ниша, която носи милиардни доходи за малката страна, съпоставима по територия и население с нашата България!

Освен това беларусите имат супер модерни тракторни заводи, които работят на пълни обороти по поръчки за няколко години напред! Активно функционират и предприятията им за бяла и битова техника и още много производствени структури!

Почти цялото им селско стопанство е в държавни ръце. Не че е забранено да си направиш частна ферма, даже държавата те стимулира в начинанието, но крупните обществени агропромишлени комплекси действат толкова ефективно, че буквално помитат всякаква по-дребна еднолична конкуренция!

Наскоро държавното им ръководство се отчете, че 96% от продоволствените нужди на населението се задоволяват от собствена селскостопанска продукция, което прави страната напълно независима от днешните спекулативни покачвания на цените по световните борси за основните хранителни продукти.

Разглеждайки ценовите равнища, установяваме, че всичко при тях е смешно евтино, от гледна точка на нашите реалности! И това е постигнато при съпоставими доходи с българските и при липса на безработица при тях!

Даже наскоро президентът Лукашенко се закани на тези, които не желаят да се трудят, защото в Беларус съществуват доста незаети работни позиции, за които не се намират кандидати!

За тези, които се интересуват от подробности ще спомена, че хранителните им продукти местно производство и автомобилните горива са поне два пъти по-евтини от нашите! С парите за една кутия цигари „Виктори“, например, там можеш да си купиш десет кутии от техните народни цигари! По подобен начин стоят нещата и за алкохола!

Разходите им за комунални услуги са почти символични, тъй като държавата поема 70% от себестойността на отоплението, електричеството, топлата и студената вода!

Ако говорим за частен бизнес, можем да кажем, че всеки който иска да се занимава с такъв има пълната подкрепа на държавата!

Например, голяма част от услугите и търговията на дребно е в частни ръце. В страната влагат парите си и доста чуждестранни инвеститори, защото изграждането на местни фабрики и заводи на реномирани международни марки е един от малкото начини за осигуряване на присъствие на местния пазар!

Интересно е, че в страната действат сурови ограничителни мерки срещу грубата външна експанзия на чуждестранните конкуренти. Тези мерки подпомагат развитието на местните фирми, включително и на частните, и им осигуряват гарантирани пазари за тяхната продукция!

Прави впечатление, че в това отношение държавата действа изключително активно и последователно! Един конкретен пример! Наскоро президентът Лукашенко привика при себе си представителите на „Данон“ и с ултимативен тон им даде да разберат, че ако не изпълняват клаузите на договора, с който са допуснати на местния пазар, много бързо могат да си заминат от Беларус!

Именно такова поведение дразни западноевропейците и американците! На други места, включително и у нас, те са свикнали на пълно подчинение от страна на съответните аборигени!
 

Горе