Следене на кликове

Valentinn

Active Member
Има ли начин да се следи колко кликове имат рекламите на гугъл от дадена страница ?
Примерно колко клика има от index.php?user=test

Поздрави!
 
От: Следене на кликове

Сетих се за 1 начин, въпроса е дали гугъл може да ме разбере и да ми бие бана: когато потребителя цъкне някъде на боди-то му прехващам координатите на мишката с Javascript, и ако е цъкнал при координатите на рекламата да отчитам клик. Могат ли да ми направят нещо ?
 
От: Следене на кликове

Сещам се за каналите в адсенс-а, които са доста удобни ако искаш да следиш определена реклама колко я кликат... Но предполагам търсиш нещо друго... А относно javascript-a не би трябвало да е проблем, ще е проблем ако поставяш нещо върху рекламата или се скрива частично.
 
Последно редактирано:
От: Следене на кликове

То хубаво, но се отказа, че този метод не става, някак си са го защитили, та ако някои има идея.. ?
 
От: Следене на кликове

За какво правиш глупости? Слагаш една реклама под определен канал и я слагаш, в които страници искаш. Така следиш по канала колко клика имаш, импресии и т.н. Кви са тия джаваскриптове и глупости?
 
От: Следене на кликове

Не мога да разбера какво ще рече под определен канал ? Ако е за това което си мисля, страниците се генерират динамично(примерно news.php?id=1), и искам за всяка да следя колко клика прави.
 
От: Следене на кликове

Когато избираш код от адсенс т.е. правиш си рекламният код и в една от стъпките има да създадеш канал за тази реклама или да я поставиш във вече съществуващ такъв. Просто си правиш канал *Х* и после тази рекламка я поставяш на това място, което искаш да следиш. И сега гледах всичко се вижда има и подробни репорти, кога, колко е кликнато, колко пъти е видяна и т.н.
 
От: Следене на кликове

Когато избираш код от адсенс т.е. правиш си рекламният код и в една от стъпките има да създадеш канал за тази реклама или да я поставиш във вече съществуващ такъв. Просто си правиш канал *Х* и после тази рекламка я поставяш на това място, което искаш да следиш. И сега гледах всичко се вижда има и подробни репорти, кога, колко е кликнато, колко пъти е видяна и т.н.

Мне това няма да ми свърши работа. То това отчита всички кликове и импресии в даден канал, които си създал, но когато се създават страниците динамично няма как да стане това. Трябва ми друга алтернатива, ако някои има идея ще съм благодарен.
 
От: Следене на кликове

Аналитикса си го има тва като опция, само добавяш още малко код. :)

Маи не си ме разбрал какво искам:
Примерно имам сайт за новини. Да вземем 3 новини: news.php?id=1 , news.php?id=2 и news.php?id=3. Искам да мога да вида колко хора са кликали на рекламата в news.php?id=1 , news.php?id=2 и news.php?id=3.

Поздрави :)
 
От: Следене на кликове

Маи не си ме разбрал какво искам:
Примерно имам сайт за новини. Да вземем 3 новини: news.php?id=1 , news.php?id=2 и news.php?id=3. Искам да мога да вида колко хора са кликали на рекламата в news.php?id=1 , news.php?id=2 и news.php?id=3.

Поздрави :)
Ти май не си го разбрал ...
 
От: Следене на кликове

Google analytics - от "стандартно отчитане" отиваш на менюто в ляво, избираш "съдържание" и влизаш в "анализ на страницата". Виждаш колко кликове имаш в % и брой. Сайта ти е във фрейм и можеш да проверяваш кликовете във всички страници.
 
От: Следене на кликове

Google analytics - от "стандартно отчитане" отиваш на менюто в ляво, избираш "съдържание" и влизаш в "анализ на страницата". Виждаш колко кликове имаш в % и брой. Сайта ти е във фрейм и можеш да проверяваш кликовете във всички страници.

Благодаря ти, но забравих да спомена, че трябва след като е отчетен клика да правя заявка към mysql, а това няма как да стане от аналитикса.
 
От: Следене на кликове

Интересно, не съм наясно за заявката, след като е кликнато на съответно място, би трябвало да ти отчита през фрейма на гугъл. Настройваш си и датата, която искаш.

Надявам се да откриеш нужната алтернатива.
 

Горе