Следене на позиция в Гугъл

Fozzy

Well-Known Member
Абе как следите позициите си? Имам един платен инструмент, 3 безплатни и пробвах онлайн в различни сайтове да си проверя позицията. За една и съща фраза и един и същ домейн ми дава позиции между 1 и 8. Кой е най-точният уред за проверка? Интересува ме в google.com резултатите да проверя.

Поздрави!
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Rank Tracker, най-доброто за мен. Serp Attack има free версия която има за проверка.
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Проблема е, че Гугъл показва 4 картинки при търсенето. Аз съм на първите 2 места, а самият сайт на 3-то (май). И някои софтуери чекват картинките и ми казват 1-во място. Други ги пропускат и ми казват, че съм на 7-мо. Днес изтеглих това, което dilana каза, но и то ми се струва, че не е съвсем вярно защото единствено то ме поставя на 1-во място.
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Rank Tracker-a има да видиш кеширани резултатите така че виждаш реално как им изглежда на хамериканците или която версия на гугъл избереш, като има и бг.
 
Естествено ползвам Rank Tracker, но от месец попаднах на един много интересен плъгин за Wordpress, който всекидневно ми следи позицията в Google по търсени ключови думи.

Ако ползваш WP виж за какво става въпрос - http://ranktrackerplugin.com/ http://www.viddler.com/v/467c35b3
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Rank Tracker-a има да видиш кеширани резултатите така че виждаш реално как им изглежда на хамериканците или която версия на гугъл избереш, като има и бг.

Е, толкова съм търсил/теглил/инсталирал, как не съм го видял този тракер не знам, ама така като гледам всичко ще деинсталирам и само с него ще остана.
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Е да, ама не. Тракера на пръв поглед е екстра, ама много се влияе от +1-то на Гугъл. Дава голямо отклонение спрямо реалността. Ръчкам му настройките сега, де, ама ще видим.
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Най добре е да си ги търсиш и да си ги гледаш ръчно :)
Или стабилно да си работиш всеки ден и не след известно време ще си на първо с всички :) няма да спираш и ще си седиш там завинаги.
Така няма да се тровожиш после, с коя програма да ги гледаш - успех
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Ако искате да следите ежедневно позиции на ключови думи то wms-tools.com ви върши перфектна работа. Не нужно всеки ден да пускате програма, която да прави проверка на позициите - всичко е онлайн и става напълно автоматично.

Ето как излежда общия преглед на позициите и трафика на клювите думи:


keyword-positions.png


Детайлен преглед на позициите през времето и трафика, който е носил дадена ключова дума:


keyword-position-traffic.png


* На графиката (малко преди 18ти окт. 2011) се вижда със зелено добавен от мен линк. В повечето случаи има доста по-сериозно движение при добавяне на линк - известно време след това се вижда движението на ключовата дума в серпа, съответно и покачването на трафика.
 
От: Следене на позиция в Гугъл

Още един глас за Free Monitor for Google ! Може би най-добрата програма от безплатните тулове - в safe mode, ако няма проксита, става малко по-бавничко, ако са повече ключовите думи, но когато и да съм го проверявал ръчно - не е имало разминавания.:clap: Въпреки че говорим за точност, а не за функционалност, да споделя, че няма графика и нямате история:(, само промяна от последната проверка и с колко и най-добра позиция, която сте имали. Аз лично си правя скрииншотове на проверките и в една папка.:wink:
 
Последно редактирано:

Горе