Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

От: От: От: Re: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Е тогава що се направи на агроспециалист и плясна горните нафукани изречения на "Тихомир"?!

Защо те дразни, че съм споделил нещо което при мен работи, доволен съм и съм посочил начина?

attachment.php
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Не знам какво реват някой от форума - като търсиш евтино и боклуци как да искаш високо качество. Има си всичко, просто не сте търсили или ако сте търсили не искате да платите цената.
Иначе има ниша http://www.hrankoop.com/ и мисля че това силно ще се разраства като идея http://smartmoney.bg/hranitelnite-kooperativi-budeshteto-na-zemedelieto/

Принципно около големи градове има селца където има кравеферми, мандри също така има много семейства, който продават примерно пилешко. Последно взехме няколко бройлера по 4.50 за кило от село до Провадия нищо общо с веригите и магазините - като правиш бульон той направо става жълт, няма вода в месото всичко си е както му е реда - само има проблем, вкуса е различен и човек свикнал на боклуците по магазинете може да не му допадне много много.

Вие сте предприемачи, не знам какво сте се спонали да говорите за качество - просто си го купета и това е!
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Живейте на село и няма да имате таквиз проблеми.
 
От: От: От: От: Re: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на ри

Защо те дразни, че съм споделил нещо което при мен работи, доволен съм и съм посочил начина?

Не само се дразня, но и ме хващат лудите, когато
Много малко знам пък и не се интересувам. Не ми е приоритет. Малко съм на "каквото стане" и на интуиция.
, посадили 10-20 корена зарзават, пишат гръмки фрази - колко е лесно да отгледаме чисти и екологични зеленчуци. Като им позволи годината - тръбят навсякъде какви био/еко производители са и колко е просто; а като не станат нещата, щото
Много малко знам пък и не се интересувам. Не ми е приоритет. Малко съм на "каквото стане" и на интуиция.
, се покриват в мишите си дупки и си траят.
Защо ли процеса по придобиване на професия и съответните ѝ знания продължава 5 години?
Защо ли се пишат тънки и дебели книги кое как се прави?
Защо ли съществуват научно-изследователски звена и институти, харчещи милиони годишно, за нови знания, технологии и вещества, позволяващи по-успешно и лесно отглеждане на зеленчуци?
Защо ли съществуват заводи, произвеждащи препарати за защита на растенията, вместо да продават извлек от коприва, щом е толкова лесно?!
Защо ли професионалните градинари не си накосят коприва, растяща в изобилие край градините им, вместо да дават стотици и хиляди левове за препарати за растителна защита?

Защо ли българина търси ягоди като домати, а домати като дини? Защо в Италия, а и не само, са на почит дребни и средни по размер домати? Защо за пица се търсят точно определени сортове домати, а не идат на борсите и си купят най-ефтините домати? Защо в околностите на Везувий се отглежда само един сорт дребни домати, получаващи страхотна цена?

Защо ли...
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Иначе има ниша http://www.hrankoop.com/

Защо ли Градина Вискяр няма достъп и не е добре дошла в Хранкооп София?
Защо ли основателите на Хранкооп София вече са аут от него?

Защо ли "фермерските" пазари, организирани от Хранкооп София, зад който седят няколко НПО, прибиращи 10% от оборота на допуснатите до продажба, усвояващи средства отвън, си навличат все повече негативни оценки?
Защо кмета на София стои на първо място по празници на "фермерските" пазари, реално продаващи незаконно и в нарушение на доста нормативни документи?
Защо през януари на Римската стена бяха написани десетки актове за нарушения?
Защо във "фермерските" пазари реалните "фермери" са не повече от една трета?

Блеки, ти ходил ли си на такъв пазар във Варна? Интересна ми е твоята оценка. Както и на всеки от Варна, Пловдив, Бургас...
 
От: От: От: От: Re: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на ри

Разбрахме, ти имаш висше аграрно образование и си професионалист в твоята област.
Но да се дразниш от споделените постове на любители градинари е все едно Доналд Тръмп да се дразни от постовете на "предприемачите" в този форум.
Чиста загуба на емоционална енергия.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Защо ли Градина Вискяр няма достъп и не е добре дошла в Хранкооп София?
Защото си грозен и стар, а те са млади и красиви? :lol:
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Случвало ми се е в домати от Лидъл семената да са покълнали вътре в самия домат, а онзи ден от друг "велоик'' магазин доматите хрупаха и имаха странен дух като на пъпеш.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Очаква се да пуснат и банани с вкус на морков:p
Абе само тук ли ни продават такива буклуци?
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Защо ли Градина Вискяр няма достъп и не е добре дошла в Хранкооп София?
Защо ли основателите на Хранкооп София вече са аут от него?

Защо ли "фермерските" пазари, организирани от Хранкооп София, зад който седят няколко НПО, прибиращи 10% от оборота на допуснатите до продажба, усвояващи средства отвън, си навличат все повече негативни оценки?
Защо кмета на София стои на първо място по празници на "фермерските" пазари, реално продаващи незаконно и в нарушение на доста нормативни документи?
Защо през януари на Римската стена бяха написани десетки актове за нарушения?
Защо във "фермерските" пазари реалните "фермери" са не повече от една трета?

Блеки, ти ходил ли си на такъв пазар във Варна? Интересна ми е твоята оценка. Както и на всеки от Варна, Пловдив, Бургас...

Не знам защо нямаш достъп, както и не знам що са аут. Предполагам, че игаят пари на ниво община и НПО-та така, че нормално.

А това, което казвам е фирма може да е е "Питателните Храни на Вискяр ЕООД" където фирмата го играе разпределител и търсач на качествените стоки - от една страна търсиш малко големи производители на Х стоки в околия от друга страна имаш членски внос или няквка друга форма на плащане където хората дават пари и ти купуваш стоките и правиш регулярни доставки.

В интерес на истината в Англия това е от отдавна като стандарт само че там пропроциите са по-големи и вече фермерите сами правят тази дейност и шипват кутия с био зеленчуци веднага след като са набрани.

Номера е че този вид доставки е на близко разстояние няколко десетки км радиус от града.

А иначе аз съм ходил https://www.facebook.com/pages/Фермерски-Пазар-Варна/843573432330135 и като цяло съм купувал няколко стоки и съм доволен от качеството - а иначе почти винаги всичко се изкупува.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Очаква се да пуснат и банани с вкус на морков:p
Абе само тук ли ни продават такива буклуци?

Или просто всички търсите боклуци?
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Абе само тук ли ни продават такива буклуци?

Не, навсякъде е така.
Виж тези дини в най-голямата верига хранителни магазини в Канада. Hint: Вгледай се във формата на най-горната :shock:

4fww08.jpg
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Аз знам от къде да намирам по-качествена зеленчуци и какво значи да търсиш боклуци те сами те намират:-D, по-скъпото не винаги значи по-качествено това е всеизвестен факт, караш го на проба грешка и се спираш на най-доброто, за някой който не е опитвал домашно произведени неща добро е различно понятие защото няма база за сравнение...
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Аз знам от къде да намирам по-качествена зеленчуци и какво значи да търсиш боклуци те сами те намират:-D, по-скъпото не винаги значи по-качествено това е всеизвестен факт, караш го на проба грешка и се спираш на най-доброто, за някой който не е опитвал домашно произведени неща добро е различно понятие защото няма база за сравнение...
Един домат примерно с един поглед може да се разбере ставали или не. Вие на село не сте ли ходили?
И цената е винаги според качеството.
 
От: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Аз имам тамън 2 не 3 с Големото село;-) и външния вид по-някога лъже, като с жените:-D
Пролича си, че не си копал домати на село.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Приемат ли трансатлантическото търговско споразумение, може доматите да струват 5 лв килограма и пак да смърдят на риба, както и да струват левче, и да са био от някоя баба. По цял свят тъпчат масово хората с боклуци. Дори и в Германия- Лидъл и Кауфланд са немски вериги на баща и син, Лидъл на сина, а Кауфланд на бащата. Живял съм известно време в Германия- кварталния магазин беше Лидъл 1 към 1 с тукашните, и швабите пазаряха от всичко по същия начин, по който пазарят и тук българите от тези вериги. Помня, че прясното мляко беше 35-39 цента, която цена е невъзможна за истинско мляко, при положение, че тук от нашите ограбвани производители, го купуват на 45-50 стотинки.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Напълно съм съглсден със Владко проблема е , че и бабите се изтарикатиха борсата е близо тролея спира на нея и така...
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Приемат ли трансатлантическото търговско споразумение, може доматите да струват 5 лв килограма и пак да смърдят на риба, както и да струват левче, и да са био от някоя баба. По цял свят тъпчат масово хората с боклуци. Дори и в Германия- Лидъл и Кауфланд са немски вериги на баща и син, Лидъл на сина, а Кауфланд на бащата. Живял съм известно време в Германия- кварталния магазин беше Лидъл 1 към 1 с тукашните, и швабите пазаряха от всичко по същия начин, по който пазарят и тук българите от тези вериги. Помня, че прясното мляко беше 35-39 цента, която цена е невъзможна за истинско мляко, при положение, че тук от нашите ограбвани производители, го купуват на 45-50 стотинки.

Хайде пак мантрите се почнаха, ограбвания и т.н - като не си съгласен не сключваш договор. А и като търсиш евтиното, то не е качествено. Какво искаш от дискаунтърите качество и цена. Ще дадеш 1 евро и ще имаш качествено мляко, но проблема е че не даваш за качество, а даваш за цена.

Цената е това, което даваш, стойността(качество) е това, което получаваш.

А при повече търговци няма как да ти стане цената 5 лв.

И в момента има 5 лв кило домати само където са био и истински - що не си купуваш тях?

Смешна е тезата влизам и купувам боклуци, щото няма други - има друго но то струва пари.
 

Горе