Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Всичко е ментак.
Спомням си едно време на вилата като дете, че имахме от всичко - краставици, домати, моркови, тиквички, картофи, лук и т.н. Съседа ни и той имаше, ама ги тореше, пръскаше и бяха перфектни на външен вид, нашите криви някакви, ама на вкус му скривахме шапката. Така се водеше и ягодова война - неговите бяха много, красиви, големи, абе като по телевизора, а нашите с размера на джанка и малко - ама като хапнеш, е те тва беше ягода!
Сега обаче нищо нямам, освен на балкона си има два корена домати, малко лук за да има два стръка и копър.
ето реколтата от някакви малки домати на балкона :D

IMG_0549.jpg
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

В лидл купувам само авокадо. Всички зеленчуци взимам от бабите на пазара :D
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Авокадо не бях хапвал никога и като го опитах за първи път имаше вкус на да не казвам какво, после разбрах, че се слагало у гуакамолето разбииаш ли и у салата за да няма вкус на пасиран охлюв:)
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Абе бабите по пазарите в огромния процент са аналог на мацките, които си слагате по фалшивите фб профили :) Тоя номер с бабките си е отработен, още си спомням как лятото в морската на Варна имаше 10 бабки, всичките с еднакви модели кантари за мерене и с абсолютно еднакви уж ръчно плетени покривчици.

Освен ако не познавате конкретната баба и знаете точно откъде и идва продукцията, просто допуснете че купувате от масовото производство.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Вчера направих грешката да си купя диня от кауфланд. Беше разрязана, една червена, сочна, аха аха да се разцепи от сладост... ама само на вид. Баси и дървото беше. Изхвърлих я. Хем никога не купувам дини по-рано от "сезона им" и знам, че най-вероятно ще е боклук, но се подведох. Пусто прияде ми се. Обичайно си купувам от производители от борсата или зеленчуковия магазин до нас.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Вчера направих грешката да си купя диня от кауфланд. Беше разрязана, една червена, сочна, аха аха да се разцепи от сладост... ама само на вид. Баси и дървото беше. Изхвърлих я. Хем никога не купувам дини по-рано от "сезона им" и знам, че най-вероятно ще е боклук, но се подведох. Пусто прияде ми се. Обичайно си купувам от производители от борсата или зеленчуковия магазин до нас.

Братле, онзи ден на колхозния във Варна половин час избирах диня, от производител от Горно или Долно Езерово, вкус пак нямаше никакъв...
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Братле, онзи ден на колхозния във Варна половин час избирах диня, от производител от Горно или Долно Езерово, вкус пак нямаше никакъв...
Баси за половин час избиране е трябвало да узрее :D Извън сезона са изкуствени, ама лъжем се, като му се прияде на човек...
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Баси за половин час избиране е трябвало да узрее :D Извън сезона са изкуствени, ама лъжем се, като му се прияде на човек...

Ти ако знаеш какво "чукане" беше половин час. Жена и диня нали така се избира... :lol::lol::lol:
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Ти ако знаеш какво "чукане" беше половин час. Жена и диня нали така се избира... :lol::lol::lol:
Какво ли си е викал продавача: "Чукай, чукай - кат` я купиш ще си я чукаш у главата" :D :D

Бе то и аз като я гледах моята диня една такава хубава, червена и сочна и исках да я задълбая и заям още в кауфланда, ама запазих сериозен вид и спокойствие преко сили и си я отнесох в къщи с доволно изражение я представих на жената, като откритието на годината. :cry:
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Братле, онзи ден на колхозния във Варна половин час избирах диня, от производител от Горно или Долно Езерово, вкус пак нямаше никакъв...

В Любимец все още няма дини, този от Езерово как ги е произвел?! :lol:
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Вие като купувате преди сезона, не ви ли светва лампичката, че нещо не е както трябва?
Все едно да ходиш на море през Март-Април ...
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

''Преди сезона'' е у нас. Аз по това време съм си купувала перфектни гръцки дини, така че ако искате вкусна - не се лъжете по българското, търсете гръцко. ;)
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Аз имам една хипотеза защо зеленчуците ви миришат на риба:

aquaponic31.png


Източник.

Още.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Ако е така ще са много полезни и богати на омега 3, супер, отиваш и си поръчваш един домат с вкус на сьомга:)
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Незнам дали аквапониците са стандартна практика за отглеждане на зеленчуци както в диаграмата горе, ако е така найстина би било супер. В днешно време няма как зеленчуците да са каквито са били преди 200 (или дори 20) години, горният слой на почвата, дебел само няколко метра отнема векове да се изгради, като на една и съща почва се отглеждат нови и нови реколти, който се събират (а не се оставят да изгният естествено), повечето хранителни вещества се изчерпват и трябват торове, който са си химия, магнезия намалява, въздуха е много по-мръсен, за пестицидите да не говорим...

Тъй че да яде много зеленчуци в днешно време човек може и да не е толкова оптимално за здравето колкото изглежда, независимо на какво миришат...Трябва човек да има къща на село и сам да си отглежда всичко + да купува месо от някой ловец, абе сложна работа...

Все повече ще намалява качеството, впредвид ръста на населението и замърсяванията.
 
От: От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

Аз имам една хипотеза защо зеленчуците ви миришат на риба:

aquaponic31.png


Източник.

Още.

Няма логика.
Милиони декари се напояват от реки и язовири. Отглеждал съм рибки в аквариум - водата не мирише на риба, нито филтъра, който почиства водата.
Растенията усвояват с корените прости, неорганични, вещества - нитрати, фосфати, калиеви соли и подобни. Досега знам само за един пестицид, който може се усвоява от корените. Всички други се усвояват през листата.
По тази логика, домат - торен с кравешки тор, трябва да мирише на крава, а ако е торен с кокоша тор - на кокошка.

Доста химически вещества миришат "на риба", без да имат нищо общо с рибите.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

ахахаха гледам и не вярвам на очите си,давах масло на една жена и ме пита слагаме ли свинска мас в него smile emoticon и защо било толкова жълто и твърдо, още да ходят по магазините и да гледат рекламки на сменени марки стара с ново име на марките,българина се оказа потресаващо тъп и упорит,гледам в момента реклами на Била как работели с българскиг радини и не знам какво,вериги които източиха милиарди лева с годините и смачкаха родно качествено производство сега яхат и те вихъра на еко и био и да подкрепим българското,а пчели няма факт е нямам опрашване има паднали цветчета и от долу гола дръжка на смилянският боб,преди колко години хората стачкуваха и алармираха за какво ли не няма кои да чуе,говориха и за ледници и за озонови дупки и за измиране на пчели,ето да ни е честит един по-нов свят свиквайте.
 
От: Случвало ли ви се е плодове или зеленчуци да ви миришат на риба?

аз за тва си живея на село и си гледам зеленчуците сам, а зимата гледам да прекарвам повече време в топлите страни.
 

Горе