Смяна на версия на сайт

vasetokb

Member
Здравейте, искам да сменя версията на на opencart+друга тема. Сайта има страшно добър органик трафик и ме е страх след смяната да не стане нещо. Може ли да дадете съвет как ще е най-добре?
Искам да упдейтна версията и да се сложи нова тема.
Благодаря!
 
От: Смяна на версия на сайт

Ако не променяш СЕО юрл лите няма да имаш никакви проблеми .

Пълни глупости.
Това действие трябва добре да се планира. Задължително е да се консултираш със специалист, не програмист/опенкарт гуру.
 
От: Смяна на версия на сайт

Пълни глупости.
Това действие трябва добре да се планира. Задължително е да се консултираш със специалист, не програмист/опенкарт гуру.

Кое е глупост?!?!
Точно това съм го правил с поне 10 сайта на OpenCart и ти гарантирам, че няма никакви проблеми с това!
Ако URL си се запази, няма да има никакви грижи.
 
От: Смяна на версия на сайт

Кое е глупост?!?!
Точно това съм го правил с поне 10 сайта на OpenCart и ти гарантирам, че няма никакви проблеми с това!
Ако URL си се запази, няма да има никакви грижи.

Да запазиш URL на сайта ти е най-малкия проблем.
 
Информационна архитектура и разпределение на линк маса трябва да се изчислява. URL-ите не са най-малкият проблем, но са само един от проблемите.
 
От: Смяна на версия на сайт

Добре нека някой който разбира да обясни ...

Как точно смяната на шела ще повлияе на класирането , при положение че не се променят текстовете, линковете , адресите ...

Разбира се новата тема може да повлияе в зависимост от това какви жава скриптове, цсс, аякси , шрифтове и тнт има.

Но като цяло няма отношение към съдържанието.


vasetokb кажи на коя версия на опенкарт е магазина ти на коя искаш да ъпдейтнеш и сегашната тема респонсивна ли е ?
 
От: Смяна на версия на сайт

Добре нека някой който разбира да обясни ...

Как точно смяната на шела ще повлияе на класирането , при положение че не се променят текстовете, линковете , адресите ...

Разбира се новата тема може да повлияе в зависимост от това какви жава скриптове, цсс, аякси , шрифтове и тнт има.

Но като цяло няма отношение към съдържанието.


vasetokb кажи на коя версия на опенкарт е магазина ти на коя искаш да ъпдейтнеш и сегашната тема респонсивна ли е ?

Пусни едно запитване към пича с тюлена над теб и той ще ти каже дали става с 2 клика само.
 
От: Смяна на версия на сайт

vasetokb кажи на коя версия на опенкарт е магазина ти на коя искаш да ъпдейтнеш и сегашната тема респонсивна ли е ?

Версията в момента е 1.5.1 и няма мобилна версия или респонсив дизайн. Много се засилиха посещеният от смарт устройства и трябва да се мисли нещо. И ме е страх малко да не се "омаже" нещо, защото 70-80% от трафика е органик.
 
От: Смяна на версия на сайт

Ъпдейтни до 1.5.6.4 и си сложи хубава респонсивна тема. Нещо леко и семпло...
Имаш ли инсталиран някакъв сео модул.
Тук сега всички пишем общи работи без да сме видели магазина.
Пусни ми го на ЛС за да съм по-конкретен.

Все още има много неизвестни.

Говоря по принцип възможно е да има някакво временно спадане или малко танци но в дългосрочен план е хубаво а и може само да се подобри класирането на сайта. Ако всичко е изпълнено както трябва.



Версията в момента е 1.5.1 и няма мобилна версия или респонсив дизайн. Много се засилиха посещеният от смарт устройства и трябва да се мисли нещо. И ме е страх малко да не се "омаже" нещо, защото 70-80% от трафика е органик.
 
От: Смяна на версия на сайт

Колеги не помагате на vasetokb а го обърквате.
Дай сега заради високоумстване тук човека да не си ъпдейтне сайта и да няма мобилна версия ....

Още повече силно се съмнявам в опитността на някой от вас по казуса.

Тук има хора които сме го правили много пъти и резултатите са повече от положителни.

Колкото до услугите на Фози много пъти съм се обръщал към него и високо го ценя като специалист и приятел.
 
От: Смяна на версия на сайт

Колеги не помагате на vasetokb а го обърквате.
Дай сега заради високоумстване тук човека да не си ъпдейтне сайта и да няма мобилна версия ....

Още повече силно се съмнявам в опитността на някой от вас по казуса.

Тук има хора които сме го правили много пъти и резултатите са повече от положителни.

Колкото до услугите на Фози много пъти съм се обръщал към него и високо го ценя като специалист и приятел.

Да, точно с твоите съвети ще усере нещата.
Аз съм напсиал какво трябва да се направи, вече ако реши да действа по твоя начин да не се сърди после.
 
От: Смяна на версия на сайт

Да, точно с твоите съвети ще усере нещата.
Аз съм напсиал какво трябва да се направи, вече ако реши да действа по твоя начин да не се сърди после.

ТИ колко ОС магазина направи, бе ъпи? В желанието си да се направите на разбирачи ще провалите бизнеса на човека. Колкото пъти на мен ми обясняваше, че трябвало едно нещо да правя, но да е както трябва, а ти от всичко разбираш, но на действия нищо не можеш. Айде да не задълбаваме, а иначе автора горещо го съветвам да не слуша Upheroподобни същества. СТАН е абсолютно прав в случая.
 
От: Смяна на версия на сайт

Много се засилиха посещеният от смарт устройства и трябва да се мисли нещо.
И още ще се засилят и ако сайтати не отговяря ще загубиш, затова послушай @CTAH няма да сбъркаш.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Смяна на версия на сайт

tipo е прав посещенията от мобилни устройства се усилиха още преди 3 години тогава трябваше да мислим за адаптивния дизайн сега вече се занимаваме с други неща, като оптимизация за гласово търсене, например ...
 
От: Смяна на версия на сайт

Абе нещо лесно и не толкова трудно вие го изкарахте като, че човек ще изстрелва совалка в космоса бре. :)
За да не се омаже нищо най-добре да се тества... копираш базата, копираш сайта.... правиш си един под-домейн test.tvoqdomein.neshtosi и тестваш, ако там всичко е ОК, прехвърляш на основния и това е. Ако има греди, поне докато ги отстраниш основния си сайт ще е ОК и ще продава.
От 1.5.1 до 1.5.6 а след това и до 1.5.6.4 съм ъпдейтвал доста сайтове и никога не е имало проблеми. Пък дори и да има проблеми ще са на под-домейн и няма да засегнат бизнеса на човека.
И за да не ръся само приказки, ето как го правя аз:

1. копирам базата и сайта...
2. Слагам сайта на под-домейна... уверявам се, че всичко работи и след това започвам да спирам модулите които биха могли да направят проблем, или които се съмнявам че биха направили. След това слагам за основна темата която си идва с карта.
3. Обновявам Карта, разцъквам за да видя дали всичко е ОК... мятам новата тема, обикновено до тук всичко е ОК...
4. Започвам да пускам 1 по 1 модулите които съм спрял и след всяко пускане проверявам дали всичко е ОК. Разбира се, обикновено не всичко е наред, повечето модули също ще трябва да е обновят.
5. Настройвам си темата и почвам тестове за 2-3 дни. Тествам всичко, за да няма после ОХ.. поръчки, видове плащания и т.н. ВСИЧКО...
6. Местя сайта на основния домейн и той започва да продава. :)

За толкова опити само веднъж един от сайтовете леко потъна в Google с около 3-4 места за около 10-на дни но след това си се върна на старите позиции. При останалите сайтове не е имало никакво мърдане.
И като стана дума за респонсива... ами ще ви кажа горе долу как са нещата при нас.. 48% от трафика е мобилен, 45% е десктоп... останалия се води "неизвестен". В тежка ниша се борим, та според мен такава би била горе-долу статистиката и в други ниши.

Ами това е ... накратко. :)
 
От: От: Смяна на версия на сайт

Абе нещо лесно и не толкова трудно вие го изкарахте като, че човек ще изстрелва совалка в космоса бре. :)
За да не се омаже нищо най-добре да се тества... копираш базата, копираш сайта.... правиш си един под-домейн test.tvoqdomein.neshtosi и тестваш, ако там всичко е ОК, прехвърляш на основния и това е. Ако има греди, поне докато ги отстраниш основния си сайт ще е ОК и ще продава.
От 1.5.1 до 1.5.6 а след това и до 1.5.6.4 съм ъпдейтвал доста сайтове и никога не е имало проблеми. Пък дори и да има проблеми ще са на под-домейн и няма да засегнат бизнеса на човека.
И за да не ръся само приказки, ето как го правя аз:

1. копирам базата и сайта...
2. Слагам сайта на под-домейна... уверявам се, че всичко работи и след това започвам да спирам модулите които биха могли да направят проблем, или които се съмнявам че биха направили. След това слагам за основна темата която си идва с карта.
3. Обновявам Карта, разцъквам за да видя дали всичко е ОК... мятам новата тема, обикновено до тук всичко е ОК...
4. Започвам да пускам 1 по 1 модулите които съм спрял и след всяко пускане проверявам дали всичко е ОК. Разбира се, обикновено не всичко е наред, повечето модули също ще трябва да е обновят.
5. Настройвам си темата и почвам тестове за 2-3 дни. Тествам всичко, за да няма после ОХ.. поръчки, видове плащания и т.н. ВСИЧКО...
6. Местя сайта на основния домейн и той започва да продава. :)

За толкова опити само веднъж един от сайтовете леко потъна в Google с около 3-4 места за около 10-на дни но след това си се върна на старите позиции. При останалите сайтове не е имало никакво мърдане.

Ами това е ... накратко. :)

Това имах предвид по-горе. Гледате само техническата част, нея и един второкласник може да я направи.
Това е само половината работа при ъпдейт на CMS и смяна на темата.
С тези съвети мога само да пожелая успех и повече да не пиша.
 
Re: От: Смяна на версия на сайт

Кое е глупост?!?!
Точно това съм го правил с поне 10 сайта на OpenCart и ти гарантирам, че няма никакви проблеми с това!
Ако URL си се запази, няма да има никакви грижи.

ММ, има малко "ако", което също не трябва да се пренебрегва, нищо, че адресите си носят техния трафик и си седят в индекса. Това са 3 на първо време неща, които трябва да са спазени, има и още, но смятам тези за важни - бързина на зареждане на новата тема, правилна структура, и не на последно - дизайн, действащ положително на баунс рейта. Ако говорим само за подобрения - то няма какво да му мислиш. ;)
 
От: Смяна на версия на сайт

Да, скоростта на зареждане е много важен фактор, тук спор няма.
Но пък сериозните създатели на теми това го знаят много добре и се грижат за това. Аз купувам само от ThemeForest и честно казано до сега не съм имал проблеми с техни теми от към скорост на зареждане. Разбира се, винаги ползвам и модул за това... Increase Page Speed - перфектен модул. :)
 

Горе