Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

К'во му стана на долара - 1.44438 BGN?

Спекулации, какво може :)
Инвеститорите забравиха за проблемите на ЕС, щото имаха работа с УСА и още УСА е на линия(справка с тавана на дълга, до миналия месец беше фискалната пропаст). В момента, ЕС всички офишъли говорят за края на кризата и простия инвеститор какво да прави. Изчакай и после друго ще питаш :)
 
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

К'во му стана на долара - 1.44438 BGN?

На мнение съм, че ще удари 1.40, като тест зона. Само, като гледам какво прави долара с еврото...

Прогноза за следващите 2 дена за EUR/USD? Някой? :)

Ако мине успешно 1.3585 ще достигне 1.36, а след това ще направи спад,а през следващите 3-4 дни ще достигне 1.3750 , като максимално ще достигне 1.38. Ако след това продължи нагоре ще качи. Важно е да се вземе в предвид очакващите резултати за броя на безработни в Германия и Заетост в неселскостопанския сектор в САЩ сътветно следващите 2 дни. :)

По натам ще се видим. Аз лично съм на мнение, че ще се качи.
---------
Направения анализ е лично мой и е на база аматьорски опит. Това не е печеливша схема и не нося последствия при евентуални загуби.
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Питам защото участвам в едно състезание всеки път -> www.pips.ly . Доста добър награден фонд има. Моята стратегия е да пускам един трейд в началото на състезанието и да компаундвам, когато върви добре. Тоя път го забравих и цял месец не съм компаундвал... въпреки това една позиция на 27 дена ми донесе възвръщаемост 100%. Само, че не ми стигат 60+% да вляза в наградният фонд. Реших сега да вляза алл-ин и да се надявам на сериозен ръст в следващите два дена. Наградата, която гоня е $300. За общо 2-3 часа работа... не е зле. Дай боже дето се вика. :)

Благодаря за прогнозата. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ако ще е за 2 дни пиши го под 1,35 евро/долар, в крактосорчен план силно качихме - без корекция, в момента имаме и дивергенции така, че сега е капани за бикове - златото говори доста за себе си спрямо възхода на еврото - така че дерзайте
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

То винаги е капан, както за биковете така и за мечките. Времевият фактор винаги поставя капани. Твърде рано... твърде късно. Всеки тренд ги има тези две граници, така че винаги има възможност да влезеш в капан, каквато и позиция да отвориш. Това е мое лично мнение, разбира се. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Питаш ме казвам ти. Това са спекулации - винаги имаш стоп :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Аз се опитвам да следвам трендовете, като пускам малки последователни лотове и като включвам загубите в системата. Тоест малки позиции, които да следват тренда. Накрая печелившите позиции са с мааалко по-висока обща стойност от губещите. Обмислям, когато имам повечко време да разуча как се правят автоматични системи и да си създам система за автоматично търгуване. Имам няколко конфигурации в главата.

Иначе благодаря ти много за отговора. Аз мисля, че може да стигне и до 1,36 до края на 01.01. Ще видим след 2 дена кой е по-добър гадател. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ако ще е за 2 дни пиши го под 1,35 евро/долар, в крактосорчен план силно качихме - без корекция, в момента имаме и дивергенции така, че сега е капани за бикове - златото говори доста за себе си спрямо възхода на еврото - така че дерзайте

Блеки, ти да видиш златото сутринта как ме изплаши ... като гръмна надолу. Даже сложиш стоп на по-ниска цента поне да реализирам печалба, а то взе, че гръмна много повече и накрая спечелих по-малко....
Иначе приближи ли до 1.3570 100% ще направи спад.. то се вижда в момент как задържа позиции и току виж задържал тренда в някакъв сегашен интервал.

@IvanKrakov, ако ме питаш мен блеки е много прав. Щом става на въпрос за 2 дни мисли за 1,35**
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Дам интерсно, навремето преди години като почвах и бях адски зелен и аз като теб бях - ставал съм 3-4 сутринта да гледам какво ще излезе от банк оф Австралия, както сега се чакаше какво ще каже ФЕД :) цената и на горе и на долу интерсни емоции създаваше, но това е форекса това са валутите ...
Валутите са чиста спекула, аз се считам за value investor така че ..... :) валутите идеално се прогнозират с техника то не че с фундамент много може. За мен по емпиричен път съм доказал, психологията е майката на форекса, а и не само - то не случайно има изповеднически финанси като част от инвестиционния анализ
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

@blackout Имаш ли някакви впечатления от "The Motley Fool" -> fool.com . Изглеждат доста уверени с което правят добро впечатление, но дават ли наистина добри прогнози? Или си нямал допир с тях?
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Не знам какво е това. Ако е нещо за управление, аз съм пас.
Сам си управлявам активите. Не виждам смисъл, защо да си довериш парите на човек, които не го познваш, не го знаеш, а и не на последно място има разминаване в целите ви :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Не знам какво е това. Ако е нещо за управление, аз съм пас.
Сам си управлявам активите. Не виждам смисъл, защо да си довериш парите на човек, които не го познваш, не го знаеш, а и не на последно място има разминаване в целите ви :)

Не, инвестиционни съвети/сигнали за активи има, доколкото знам.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

То е пак същото.
Трябва сам да управляваш и взимаш решенията.
Ти сам се знаеш, познваш си психологията, ако нямаш знанията и дисциплината пак го пиши бегало, ако ще и Господ да слезе на земята и ти дава сигналите!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

То е пак същото.
Трябва сам да управляваш и взимаш решенията.
Ти сам се знаеш, познваш си психологията, ако нямаш знанията и дисциплината пак го пиши бегало, ако ще и Господ да слезе на земята и ти дава сигналите!

Съгласен съм с донякъде с гледната ти точка. Но аз го приемам донякъде като аутсорсинг на труд. Трябва да има и доза доверие във всяко предприемачество, иначе в дългосрочен план резултата винаги ще е нулев или отрицателен.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Това не е аутосорсинг :)
Ако искаш давай ми по $500 на месец и ти давам форекс сигнали, това са чисто и просто сигнали спрямо системи - проблема е че не знаеш системата ми, не знаш паричното ми управление, нямаш психиката ми, нямаш и опита - това що го казвам, щото мога ти кажа купи сега, но след малко спрямо движението да хеджирам или да затоворя, мога играя без стоп - както и ти ако виждаш добри резултати ще вдигнеш риска за сметка на паричното управление и може изпофалираш :)

Пазара се движи от емоции, а не можеш ли да си ги контролираш, то ти нямаш контрол над кинтите си :)

Едно е демо друго е реално, ще разбереш след време какво ти говоря:)

Форекса е една голяма спекула, без желязна психика и управление на риска си загубен, проблема е че хората доверят парите на други :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Това не е аутосорсинг :)
Ако искаш давай ми по $500 на месец и ти давам форекс сигнали, това са чисто и просто сигнали спрямо системи - проблема е че не знаеш системата ми, не знаш паричното ми управление, нямаш психиката ми, нямаш и опита - това що го казвам, щото мога ти кажа купи сега, но след малко спрямо движението да хеджирам или да затоворя, мога играя без стоп - както и ти ако виждаш добри резултати ще вдигнеш риска за сметка на паричното управление и може изпофалираш :)

Пазара се движи от емоции, а не можеш ли да си ги контролираш, то ти нямаш контрол над кинтите си :)

Едно е демо друго е реално, ще разбереш след време какво ти говоря:)

Форекса е една голяма спекула, без желязна психика и управление на риска си загубен, проблема е че хората доверят парите на други :)

В никакъв случай не желая да ти опонирам, знам, че разбираш много повече от мен относно инвестиции и форекс. :)
Наясно съм колко спекулативен е форекс, различни статистики са определяли 95-99% от движението на форекс пазара като спекулативно. Наясно съм, че има и много техники за "вързване на гащите".

Съветите от Motley Fool са за акции, дългосрочен buy-and-hold. Не става въпрос за високорисковият и супер-динамичен форекс. Това, което правят е да търсят компании, които ще имат огромно въздействие върху реалната икономика, тоест компании, които въвеждат нови технологии и нови концепции на пазара. Става въпрос за неща от рода на "Как да спечелим от борбата между Apple и Samsung?"... и изкараха най-мощните и глобални компании за поставяне на антени за трансфер на данни. Тоест следващият подобен бум на телефонните антени. Ей такива неща. Търсят дълбоките зависимости и как да спечелим при всички случаи, като гласуваме доверие на т.нар. "root компании", които прибират независимо от пазарният дял на отделните компании в сферата, които управляват и използват дадените технологии. Независимо кой е отгоре от компаниите посредници, трансфера на данни ще се увеличава, защото обществото се модернизира. Това значи че глобалните компании, които поставят антени ще печелят със сигурност.

Това е общо взето, само за такива компании дават примери. Аз доста си промених възгледа относно инвестициите, получавайки техният newsletter, наистина много добра информация. И те не дават просто голи сигнали, те ти обясняват защо препоръчват дадената компания и колко години тя ще увеличава стойността на акциите си.

А защо аз виждам това като аутсорсинг. Защото ти реално получаваш маркетингово проучване, което струва много пари, за евтин месечен/годишен абонамент. Което реално си е левередж, а за мен левереджа си е вид аутсорсинг. Получаване на по-висока стойност срещу по-малка инвестиция.

Защо си суркам пръстчетата -> защото според мен наистина има много добра стойност в техният продукт. Промених си мирогледа относно инвестициите, може би ти знаеш всички тези неща, които аз научих... ако ли не, съветвам те да се абонираш за техният newsletter. Има наистина много интересни и полезни неща. А аз дори не съм инвеститор и не знам дали някога ще бъда, това не ми пречи да се уча към този момент.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ванка, мисля че нещо си се объркал с понятията или аз не те разбрах.
Форекс - това е foreign exchange демек валуетн пазар - търгуване с валути
А това което ми говориш са акции. е фондов пазар/капиталов пазар.

Едното няма общо с другото и затова не те разбрах за какъв аутсорсинг говориш.

Съгласен съм с теб за проучването, в неква форма може и за "аутсорсинг" да мине, щото знаеш кво е чист аутсорисинг - прехвърляне на активи в друго място, с по-ниски разходи или взимане на компания ти върши разходите пак по евтино. За мен това е проучване и си плащам за него, точно и аз това мисля да правя сериозно след време, като ред други инвест. услуги :)

Иначе това което говориш е чудесно, но има едно но пак се спекулира, може и да не мине към тези сектори, а към други се развие. Иначе е добре, но ново стартиращи компании в нов сектор обслужващ интерсите на големите, които се движат от потребителските вкусове е рисково.
Това са рисковете, не казвам че е лошо :) не ме разбирай погрешно

Това към което бих те насочил е value investing инвестиране в стойност - ако искаш може и на ЛС да продължим, но това е най-добрия подход - не случайно най-добрите инвеситори са именно тези - само споменавам Уорън Бъфет :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Да, аз те попитах за Motley, защото те смятам за авторитет в инвестиционната сфера и затова те попитах за мнение. То беше отделно от разговора за форекс прогнозите. Знам, че нямат почти нищо общо. Спекулации навсякъде има, няма бягане от тях и това си е в реда на нещата. А за риска... Безрисков хляб няма, дето има един лаф(бъзикам се, няма такъв лаф)... :)

Благодаря ти и за предложението да ми обясниш за value investing, но аз в скоро време не мисля да инвестирам, така че само ще ти изгубя времето. Ще прочета за какво става въпрос из нета. Така поне ако се губи време, ще е само моето. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Няма значение, ако желаеш да се учиш, винаги помагам на такива хора. А и темата на чат я обърнахме, не че Куул или Блинки ще кажат нещо ама изцяло сменихме фокуса :D
 

Горе