Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ами темата е за долара... зимата... 2009-та. Сега е 2013 и темата е 16 страници, така че мисля че темата си е офф-топик от поне година. :)

И все пак се извинявам на всички потребители, които се чувстват ощетени.

Благодаря ти за предложението, blackout, ще го имам предвид. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

EUR/USD week high 1.3711, at 18:15 01/02/2013 :p

Излязох прав в крайна сметка. Дори подцених малко тренда. Е, изтървах обратният тренд в края на деня и не успях да кацна в заветната тройка на турнира, но пък завърших пети и това не е съвсем лош резултат. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Гледай средносрочния :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Това, че си познал на дейли не фактор :)
Трябва си наясно с трендовете, това ми бе мисълта. А в момента всичкото това движение беше без фундамент, очаквам сериозна корекция, не случайно товарих къси!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Това, че си познал на дейли не фактор :)
Трябва си наясно с трендовете, това ми бе мисълта. А в момента всичкото това движение беше без фундамент, очаквам сериозна корекция, не случайно товарих къси!

Да разбрах, то е ясно, че ще се обърне и че няма фундаментална подкрепа(както повечето трендове, къси или дълги). Въпроса е, че техническият подход показваше, че ще се качва сериозно... и го направи. Нашият разговор беше за "следващите два дни" или нещо такова, тоест до края на форекс седмицата. :) Понеделника е вероятно да падне главоломно.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Да знам какво съм писал, очаквах но не се получи - два дни е прекалено къс период, за това и вече ми е без интерсно валутите дейли че и няколко дневно тъгуване, както добре знаеш валутите нямат стойност, а аз искам да купувам стойносттни неща и на базата на фундамент да видя къде ще е цената на актива напред, спрямо генериращи потоци на активи на компанията.

Но с две думи и еврото и долара са обезценяват, коя колко повече и по-малко спрямо друга е вече друга тема, това е относително силно или слабо, но като цяло падат :) измерено в реални активи!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Да, прав си. И като се има предвид, че всички форекс двойки са обвързани една спрямо друга, аз смятам фундаменталният подход за доста обемен, трудоемък и в този смисъл невалиден.

Аз гледам т.нар. "прецесия" на пазара и отношението между прецесионните движения и трендовете между различните времеви графики. Така мога да си вържа гащите, когато търгувам с краткосрочни позиции, като никога не залагам срещу дългосрочният тренд. Тоест дори и да тръгна към загуба, 99,99~% е сигурно, че тренда ще се обърне по посока на по-дългосрочният и няма да вляза в загуба.

Не знам дали вербализирах добре мислите си... надявам се да съм успял.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Дам горе долу това е теорията, само дето фундамента е доста важен, но техниката показва обръщане на трендовете, при форекса фундамента е малко по труден за приложени от времеви характер но от там насетен е сила
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От eТoro дават информация за това какви позиции имат клиентите им (статистически):

rwjsjk.png



Прикачен файл (ако горната картинка не се вижда): etoroinsight.png

Източник

Обърнете внимание как 89% имат къси позиции EUR/USD, 99% имат къси позиции NZD/USD, 94% имат дълги позиции GOLD/USD.

"Мъдростта на тълпите"? Или обратното - трябва да правим точно обратното на това, което прави мнозинството трейдъри? Нали срещу тези къси и дълги позиции има дълги и къси позиции на някой друг?

Ако мнозинството от търгуващи с бъкет шопове са "мъдри", това би причинило фалита на бъкет шоповете. Значи все пак статистически погледнато мнозинството не е "мъдро" и не трябва да го следваме?
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Хепи, валутите нямат реална стойност и се получава това което говориш, имам купени акции на нашата борса лятото, сентимента и всичко беше за яки спад по форумите имаше такава жлъч и сега ти кажа ли каква е работата около 100% нагоре, оти? Пазара се връща към баланса си, и даваше много добри позиции, при валутите нема как.

А и това са отворени позиции - гледай и фючърсите на еврото там е истината CFTC.
Има нещо, което се изтърва и то се нарича злато .... то не подкрепи еврото а дивергира, по-голям сигнал няма
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Когато казваше, че златото ще падне, аз не те послушах и не затворих дългите позиции GOLD/USD. Сега май вече е късно да ги затварям...

Чудя се дали да отворя къси EUR/USD. В сметката не остана много, ако взема да отварям още позиции може да ми се нулира сметката... Повече позиции в злато няма да отварям, по-скоро бих купил физическо злато дългосрочно, отколкото пак да се набутвам с електронно злато на маржин.

А с БФБ нещо не ми се иска да се заигравам, защото имам лоши спомени от 2011 година - акциите почнаха да падат и аз затворих позициите на загуба. Една от акциите обаче беше на Адванс Терафонд - тогава се чудих дали да купя само тях или да разпределя парите между тях и акции на банки. В крайна сметка се набутах с акции на банки, те паднаха, а аз затворих всички позиции. Сега съжалявам, че не съм купил само Адванс Терафонд... Сега май е късно да го купувам, защото цената му вече е доста висока и не съм убеден, че не е надценен.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

E Хепи ти направо си правил да не казвам какви глупости - разбира се с най-добри чувства ти го казвам, и аз съм правил много.

Това което виждам, е че си достана неопитен и си нямал твърдо и изградено мнение, което е базирано на система и анализ. Има време ще се научиш.
Сега реално златото е малко хиксово леко пада и си запазва това ниво в смисъл сега е в рейндж, реално погледнато мисля си че ще падне още. Ще падне защото мисля, че еврото в сравнително средно срочен план до няколко месеца ще корегира под 1,30, от там златото ще върне поне до долна линия на триъгълник на седмични графики и би бил чудесен за закупуване. Точно и това аз мисля да правя, но с физ. злато и така ще убия риска на портфейла и ще вдигна очакваната възвращаемост.

По линия на БФБ пак си бил на прав път Адванса е много добре, в смисъл тогава, за мен сега е надценен и не го барам, макар че до скоро капитала беше по-голям от капитализацията - в момента е една от най-търсените и ликвидни, дава много добра дивидента доходност, но аз странича. Но за времетото 2011 е било добре се купува! Кумулативно едно 100% ще имаш. В момента доходността от земеделска земя е нищожна и като вкараме разходите, това ми дава спирачка купувам. Има други Адсици сравнително добри.

А по линия на Банките, точно там си взех, но трябва знаеш коя - избрах си най-консервативната с най-голям потенциал за ракета. Но виж давам приемрр точно с нея, от лятото тръгнах да влизам в нея - моя сравнителен анализ, ми даваше най-много точки за нея, но в нета особено в инвестора такива лъжи, пропаганди се пускаха както за нея, така и за цялата група, че всички се обезкуражиха ама сега имаме едно 80% ръст що ли? Щото аз знаех защо е така, имаше сериозни ликвидни проблеми един от акционерите и излизаше борсово. Същото стана и с хим-а от 3,4 кинта до 64 стинки нямаше променя във фундамента, но пазара даде перфектни цени - купих си актив за 50 стинки вместо левче - демек margin of safеty на много добра цена свърх подценана бих казал и сега Хим-а е 1,55 сам си смятай колко е ръста от дъното до сега за 3 месеца :)

Това много бих писал, пазара дава много добри условия трябва си наясно с реална и пазарна стойност и да си вярваш в себе си - трябва ти добро парично управление, трябва най-вече контрол над емоциите - заклевам се лятото по едно време ми кипна, но се овладях - Бъфет казва нямаш ли контрол над емцоиите си, нямаш контрол над парите си. И ако си взел дадено решение базирано на анализа си се придържай към него, без значение какво ти говорят - разбира се трябва се ревизира при промени.
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Чудесен семенар на Краси Петров за инвестиране в злато:

[video=youtube;Lr4qNh0yB2s]http://www.youtube.com/watch?v=Lr4qNh0yB2s[/video]

Това са поредици от 50-на видеа за инвестиране в злато/НИ/валути и много подробно инфо за златото:

[video=youtube;flqLXhFzKkQ]http://www.youtube.com/watch?v=flqLXhFzKkQ&list=PL2BF8BBEB722820B9[/video]

Които иска истински да се занимава със злато трябва доста теория и после я материализира в опит. Много книги има по темата, но тези видеа доста ще помогнат за добра основа после сте вие и ще можете правилно да оценявате. Защото от другата страна на злаотото е слабостта и силата на валутите, защото именно златото това измерва :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

За доларът не знам, но съм почти убедена, че ни чака режим на тока...
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Цената на валутата варира спрямо фискалната политика на държавата, спрямо БВП и икономическата стратегия на държавата спрямо външни инвеститори.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Цената на валутата варира спрямо фискалната политика на държавата, спрямо БВП и икономическата стратегия на държавата спрямо външни инвеститори.

И най-вече от монетарната политика на Централната Банка!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Цената на валутата варира спрямо фискалната политика на държавата, спрямо БВП и икономическата стратегия на държавата спрямо външни инвеститори.

Може би искаш да кажеш „в зависимост от“ вместо „спрямо“. Или просто трупаш мнения за да ни осведомиш за най-новата схема за забогатяване, при което трябва да ти платим една малка сума за да станем милионери?

След като преминахме от планова към планово-пазарна икономика, няма такова нещо като „икономическа стратегия на държавата“. Всеки икономически субект сам си определя стратегията. А централните плановици-евробюрократи може само да попречат на външните инвеститори да инвестират.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Щатите имат нужда от евтин долар за да си стимулират износа, моето мнение е че курса ще се задържи около нивата в момента, освен ако не стане брутална война в Украйна....
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Щатите имат нужда от евтин долар за да си стимулират износа, моето мнение е че курса ще се задържи около нивата в момента, освен ако не стане брутална война в Украйна....

Той си се върти винаги около нивата в момента - 1.50. Рядко скача повече, но и 1.50 е добре. :)
 

Горе