Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Последното денонощие има интересно поевтиняване на еврото (лева) спрямо долара. На седмичната и месечната графика последните периоди са също зелени.

kAEkV5K.png


wSCYLwB.png


Междувременно при златото няма големи движения:

huIN5bw.png


Прикрепени файлове към форума (ако горните не се виждат):

usdbgninvstngcom.pngusdbgn1mgr.pngголд.png
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Е какво му е интересното - Драги свали лихвата до 0,05% и въведе политика на количествени улеснения!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Сега щели и някакъв инвестиционен фонд да правят. Другарите от ЕСССР напредват към развития социализъм.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Сега щели и някакъв инвестиционен фонд да правят. Другарите от ЕСССР напредват към развития социализъм.
Да нищо ново под слънцето! Този фонд е чист афоризъм за печатане на нови пари!
В момента ЕС е толкова затънала в лайната с дългове, че от омагьосаният кръг банките дават на държавите, държавите дават за спасяват банките, не остава нищо за реалната икономика! Всичко, което имат банките го влагат във фин. пазари!
Идеята на Драги е банките да раздават и да се вдига инфлация - в момента света е на принципната доктирина инфлацията е добро :D

Като цяло с този фонд пак ще се създадат нови хартийки - ЕЦБ вече има право да изкупува обезпечени активи - този фонд издава облигации, ЕЦБ ги купува а фонда влага в инфраструктура и т.н! Секюритизация на по-високо ниво! Никаква разлика с CDO, които ни докара до тук!

Централните банкери са кът от конвенционални монетарни политики та след като Японците иновираха с количествените улеснения, сега всички ги реиновират!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Това не е просто печатане на пари. Ще ползват напечатаните пари да купуват фирми - тоест ще има държавни фирми.

За тези, които все още не разбират какво се случва, ще припомня, че след 89-та започна приватизация - преход от планова към пазарна икономика. Обаче този преход така и не се случи. Направихме преход към планово-пазарна икономика. Сега ЕС прави преход от планово-пазарна към планово-пазарна с по-голям дял на плановата икономика.

Тоест пак се намираме в преход. Само че в обратна посока.

Който е проспал за какво става въпрос - тук може да си припомни: Преход на България към демокрация и пазарна икономика.

Когато Хитлер го прави - лошо е. Когато СССР го прави - пак е лошо. Когато ЕС го прави - не е лошо.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

А според по-опитните от мен тук дали цената на долара ще тръгне нагоре при война с Ислямска държава ми е интересно. За кризата в Украйна ми е ясно, силен долар
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Говори се,че доларът е напът да запише най-доброто си представяне от 17 години...Да видим дали ще е така
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Това са нормални пикове и спадове на долара, няма да стане 2лв, санкциите към Русия влияят също на цената.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Пада и ще пада :) Срив 1.30 цигарите 1.20 бензина :) и 50% даун дай боже на отлежалия алкохол :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Дано да падне

Дано да не падне, преди 2 дена прескочи 1.10 (ЕURUSD), до края на годината долара ще поскъпне още. Каквото и да се приказва 2015 беше годината на долара.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Доларът върви към паритет с еврото. Да видим дали ще е 2016. Аз си мисля, че ще е тогава
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Тва тука малце прилича на ситуацията га питали вожда на индианците за времето, а той гледал телевизията.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Цената на доларът зависи правопропорционално от представянето на САЩ на международната сцена
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

След като минаха три зими - твърдо да.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Според мен след като официално Русия и Иран изключат петродоларите и още страни ще се включат, тогава не само ще падне долара, ами и икономиката на САЩ ще претърпи огромен срив.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

А помня времето, когато купувах долари на 1.27 и 1.33. А сега е 1.7. Беше миналата година и 1.8 за лев.
Горе-долу, горе-долу.

Според мен след като официално Русия и Иран изключат петродоларите и още страни ще се включат, тогава не само ще падне долара, ами и икономиката на САЩ ще претърпи огромен срив.

А това дали няма да доведе до вонен конфликт? Виждаме, че нещата малко по-малко натам сякаш отиват.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Определено не смятам така.
 

Горе