Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

според мен си избързал малко :) и аз мислех да купя
ама пуста лакомия
викам си айде под 1.35 ще чакам да стане че после ще ми е по сладко :)
щото понякога лятото се запазва под 1.5 и това може да стане така и няма да е голяма разликата макар че и 10 стотинки не са малко
ако стане така лятото ще ми излезе без пари 2 месеца море все едно :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Предполагам, че повечето от пишещите тук ползват услугите на банки и чейндж бюра за да купуват и продават долари. И си мислят, че по този начин ще спечелят, ако познаят курса. В същност ако познаят курса, наистина може да спечелят, но не толкова, колкото биха спечелили, ако ползват услугите на фирма, специализирана във валутната търговия с цел спекулация. При тях разликата между курс купува и продава е много по-малка отколкото при банките и това дава възможност за значително по-висока печалба. Освен това е много по-удобно - предлагат най-различни платформи за търговия онлайн и даже възможност да търгувате с повече долари, отколкото имате в сметката (обикновено сто пъти повече).

Аз лично не бих се хванал да търгувам така, защото има опасност да си увредя психическото здраве. Обаче някои го правят. Но малка част от тях са на печалба. На печалба са обаче посредниците и продавачите на книги от типа "Как да изкараме пари от Форекс на автопилот" :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Освен това е много по-удобно - предлагат най-различни платформи за търговия онлайн и даже възможност да търгувате с повече долари, отколкото имате в сметката (обикновено сто пъти повече).

Ако не сте прочели една каруца книги на тема Forex и не сте тествали психическата си устойчивост в търговия с реални пари, то не се бутайте в шамарите, защото марджин търговията може да ви психяса и разори. По-добре бегайте във Вегас и хвърлете парите за кеф.

Алчността и страха ви може да достигнат до неподозирани нива ако скочите в пазара без идея какво правите. Вярно, че курса се движи само нагоре или надолу, обаче такива може да ги надробите, че добре че не се мести тоя курс и настрани... тогава ще е съвсем страшно :)

Играта на Forex пазара е по-сложна от каране на самолет, а удара може да е също толкова фатален.

Айде стига, че нещо се отплеснах....
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Deltastock ползвам аз за игра с валута ( преди , от одавна съм зарязал такива начинания ) . Идеята да ползвате такава платформа е че можете да си позволите да купувате повече валута (като количество става въпрос) дори и да нямате парите да я закупите тази валута . За какво говоря ще попитат повечето хора . Ето го обяснението с няколко изречения . Вкарвате да кажем 1000 лв. в сметката си в Deltastock . С тези 1000 лв. можете да закупите колкото си искате валута от даден вид (поддържат почти всички валути ) . Да кажем искаме да закупим 1 100 000 $ . Купуваме ги на цена 1.41821 . Само секунди след като сме ги закупили на тази цена $ се е променил с 0.00067 от курса на който сме го купи и сега е 1.41754 .
Ето че туко що сме на минус 737 лв. само за 1 секунда . Идеята на "играта" е че вие не купувате реално тези 1 100 000$ а просто играете с курса на разликата между това когато сте "купили" валутата и това когато решита да я продадете (или останете без пари да покриете резултата и автоматично ви се "продаде" валутата) . Така дори малка разлика от 0.00067 можете да спечелите 700 лв. но можете и да загубите 700 лв . Предварително предупреждавам че това определено не е за всеки и рано или късно (за предпочитане с по голяма пара в акаунта когато сте) трябва да спрете и да се откажете от този вид дейност . Нямам нищо общо и не работя в Deltastock , като се надявам моето писане за тях да не се приеме като реклама (макар че няма да откажа ако ми заредят отново сметката с някой и друг лев за рекламата) ...

111.JPG
КодСумаСр. ЦенаТ. ЦенаРезултатUSD/BGN 1,100,0001.418211.41754-737
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Да скочиш в пазара с целия акаунт при марджин търговия е като да играеш на руска рулетка. Всъщност при руската рулетка шанса е 1:5 или 1:7 в зависимост от барабана на пистолета. При Форекса е по-малък.

Ако играеш на марджин златно правило е да спазваш финансова дисциплина и мъни мениджмънта обикновено позволява до 10% от акаунта да са в играта. Всичко над 10% те обрича на фалит в дългосрочен план (освен ако не си брачед или любовница на Бен Бернанке)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Я аз да питам, че ми е интересно - тоя техническия анализ на графиките - коя черта къде се присича и тн.... наистина ли работи? Нещо немога да схвана по каква логика курса на долара примерно ще следва някакви числа на Фибоначи....
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Курса на долара според мене си следва "курса на Америка" . Лично мое мнение за спада на долара в момента е "изплащането на войната в Ирак" . Изкуствено си бутат долара за да се обезцени и да си платят задълженията преди да се дигне пак .
Пример:
Войната им е струвал 10 000 000$ когато е почнала (заплати , техника и т.н.) . В момента на изплащането (демек в момента) 10 000 000 $ струват мнооооого по малко отколкото са стрували когато е почнала войната . От тази разлика ( а и от самата война ) някой здраво гълта пари и си пълни джоба , но това за американския гражданин си остава мъгла защото повечето нямат грам акъл .
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Според мен Spy има право за тренда. НЕ може без причинно да рине на долу. Това падане е като онова до 1.23, което направо разцепи всякакви очаквания и логики. Как така лева се равнява на един долар, почти де. Що развита икономика сме и ние. Все едно там, както една заплата е примерно $3К някаква си, тук да е около (над 3К лв.) като се има предвид, че тук грам не ми е американско. Даже леко сме си към 3тия свят. И хепислакъра е яко прав. Не съм виждал жив човек, дано има де, да е забогатял от търговия на форекса.
 
  • Like
Реакции: adi
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Не съм виждал жив човек, дано има де, да е забогатял от търговия на форекса.

Съгласен. Аз обаче съм виждал много хора олекнали със суми от $100 та до над милион. Затова и всеки, който се зариби трябва да мисли ...

Виждал съм и такива, които в продължение на месеци дори няколко години са били напред, до момента на фалита.
В повечето случаи фалита идва когато се помислиш за безсмъртен трети братовчед на Дънкан Маклауд
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

отдавна не следя курсовете и измененията им, но вероятно днес долара е паднал след като съобщиха, че има възможност от атентати във връзка със случаите от йемен
аз ще почакам да гръмне нещо, и тогава да купя долари.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Как ще падне в събота бре чедо, изчакай до понеделник след обяд и може да се прав което не е добре
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

верно, че е събота :D много съм застрелян
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Бре моци и моми той долара 1.4508 станал :shock: Дали ще расте още?:)
 
Последно редактирано:
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Бре моци и моми той долара 1.4508 станал :shock: Дали ще расте още?:)
С тази европейска потъвация, която гледам - нищо чудно. Дано се окажат прави - 1.6 до Нова Година. ;)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Би било добре да стане, така ще изкарвам с 10% повече :)
 
До края на другата година го очаквам по моите анализи да прави паритет с еврото, ако ви е някаква утеха за сега :)
 
От: Re: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

До края на другата година го очаквам по моите анализи да прави паритет с еврото, ако ви е някаква утеха за сега :)

Аферим, Машала, Ашколсъм, Евала, пу да не ти е уроки от твоите уста в божиите уши

.... Само не казваш какво ще стане с гръцките етиопски цигани ще им закриваме ли бардака наречен държава ?
 
Съмняваме ме Меркел да допусне тази грешка.
Гърция излезе ли от Евро зоната и да се връщат на драхмите, пише го бегало вече и с ЕС, затова ще ги къткат още, дори съм сигурен и след време могат и да им опростят дълговете. Сега и с Ирландия ми е интересно какво ще стане и там яко са го закъсали ама още викат, щели са справят и не искат помощ от ЕЦБ. Ама и там ще гръмне бомбата, да не говорим ситуацията с Италия, Протугалия и Испания.

Като цяло се преекспонира с проблемите, за да свалят изкуствено еврото, на германците им е много скъп експорта както и на другите страни предлагащи стоките си на светвоняи пазар.

Имаше сигнали за такива действие още преди 6 месеца в едни от изказвания на Трише и така сега ги виждаме нагледно, кое как е. Просто в момента се води една една задкулистна валутна война буквално, замаскиране с макроикономически проблеми. Преди няколко месеца Японците интервираха срещу йените си само и само да спрат спада на долара, че горките не издържат и те с този нисък долар и скъпи йени.

Ще поживеем, ще видим :)

Поздрави
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Вие да не мислите че тия в Щатите ще оставят така да им се вдига долара. И те имат нужда от слаб долар :)
Ще напечатат още мангизи и пак ще го смъкнат.
 
Нещата са дори и по прости :)
Само да ти кажа две думи правителствово на УСА одобри план за изкупване на лоши финансови активи на стойност 500 милярда долара и са склонни за още толкова да бутнат, пуснаха печатниците в действие.
Икономическия разтеж не е толкова голям колкото очакваха по предварителните данни и сега ще стимулират икономиката с такива действия, от тук следва слаб долар и го имахме. Новините бяха изконсумирани по рано преди самото действие, както си му е реда. От толкова голямо печатане следва повишаване на паричната маса от там следва покачване на ценовото равнище. В последствие следват монетарни рестрикции или иначе казано вдигане на лихвата. При очакване или вдигане на лихвата, ти расте и националната валута т.е. става по-силна.
Като цяло УСА благоденства със слабият си долар за сметка на другите, Европа яко буксува и пищят от силно евро, Джапанките и те са на същия хал Китай и той дава наченки и с по-горните действия от УСА, които споменах си мисля, че посоката е една. Това са прости макроикономически(фундаментални) анализи, те не са ми толкова интерсни, както техническия анализ, но много се отклоних, сега очаквам някой модерато да ме "посъветва" да идва в инвесорския форум :D.
Поздрави
 

Горе