Спасете ни от циганите!

От: Спасете ни от циганите!

Но не мисля че е редно, когато детето ти е на 14 -15 години, и му удариш шамар, да има право да те съди. Това е абсурдно.
Преди да го удариш трябва да знаеш дали ще те съди
ако е така - представи си какъв келеш си отгледала :)
 
От: Спасете ни от циганите!

Преди да го удариш трябва да знаеш дали ще те съди
ако е така - представи си какъв келеш си отгледала :)
Така е :). Те моите са малки още. Казах го просто принципно, защото такъв е закона, а мисля, че това е прекалено.
 
От: Спасете ни от циганите!

Дано поне една проверка разпоредят в това училище - виждал съм го, и махалата, в която се намира съм виждал, и наистина си е зловещо...
 
От: Спасете ни от циганите!

-Добър вечер
-Може ли да открадна минута, две?

-razbira se

-Разбрах от интернет за инцидент в У-ще П. Берон
-Не знам точна дата, но прочетох писмото което е изпратено до Мин. Съвет
-Пострадал учител в следствие на саморазправа, без никаква обективна причина
-Въпроса ми е:
-Ти в това училище ли си Преподавател

-:)
-da v tova sam
-i az sega go pro4etoh
-ne znam ot kogo e pisano s tazi kolejka dnes govorihme i ne znam to4no .
-imame kolegi koito ne mogat da se spravqt i qvno e nqkoi ot tqh
-ot na4alen etap a az ne gi pznavam dobre
-nqma

-Ужасно е, надявам се е добре физически и психически. Явно голям екшън се е разиграл.

-dobre e pone taka izglejda6e
-fizi4eski da
-no psihi4eski samo tq moje da kaje

-Ами възможно е този който е писал писмото да вижда така отношвнията. Знаеш, до възприемане и нагласа си е.

-o razbira se
-no edno e sigurno 4e 6te imame proverki ot nai- razli4ni instancii

-Че се стреснах яко... Щях да пиша на Ели, но видях че самата ти си Онлайн
-Всичко ще е наред.
-Благодаря за птделеното време
-Лека и спокойна нощ :)

-tam sam ve4e 10 godini
...

Значи ако Ви сравня в хейтърчетата във ФБ от които злостърите трупат популярността на страниците си, ще ме захлопате пак с червени репи...

А тоя господинчо който нямаше смелостта да ми каже "мангал" тук, а го направи с червеното си коментарче... мога да му извая едно хубаво бяло сестриче с червени бузки, сини очички и руса косица.

Ако някой иска, ще го свържа директно с човека, но без публични изяви както заяви той.
 
От: Спасете ни от циганите!

Подобни изцепки има в по-непопулярните училища, където се записва който не може другаде. И аз имам контакти с учителския бранш и дори вече в по-елитните училища е почнало това неуважително отношение към учителите. Този проблем не е от вчера, макар да не е чак толкова драматичен колкото в написаното, което най-вероятно е силно преувеличено.
Целта на този материал бумнал в медиите най-вероятно е предизборен. Нагнетява се расов конфликт. Всички от двата етноса се наплашват и им се посочва, че за да се оправи техният проблем непременно трябва да гласуват за "правилната" партия (на всеки от етносите се посочва различна партия). Сами се сетете, кои партии се мъчат да си увеличат електората с подобни мизерии.
 
От: Спасете ни от циганите!

И този човек си е дал име ънуайз... :)

Моля за сериозно, и внимателно Препрочитане на горния коментар!
Аплодисменти
 
От: Спасете ни от циганите!

И използва 4 вместо "ч". :shock:
 
От: Спасете ни от циганите!

Абе не всички са компютърни специалисти и на по 20 - 30 години, ама много от Нас като нямат какво да кажат бълват ненужни и излишни коментари. Можех да редакторам, ама знае ли се какво щеше да е проблема тогава?

Ако не бях писал си представям 10 страници с псувни.
Ееех, слаба държавица еееей...
 
От: От: Спасете ни от циганите!

Подобни изцепки има в по-непопулярните училища, където се записва който не може другаде. И аз имам контакти с учителския бранш и дори вече в по-елитните училища е почнало това неуважително отношение към учителите. Този проблем не е от вчера, макар да не е чак толкова драматичен колкото в написаното, което най-вероятно е силно преувеличено.
Целта на този материал бумнал в медиите най-вероятно е предизборен. Нагнетява се расов конфликт. Всички от двата етноса се наплашват и им се посочва, че за да се оправи техният проблем непременно трябва да гласуват за "правилната" партия (на всеки от етносите се посочва различна партия). Сами се сетете, кои партии се мъчат да си увеличат електората с подобни мизерии.

кухо... Точно пък за тия партии смятам да си там гласа аз. Истина или неистина - може да говорим само за конкретния случай. Редовните безчинства на българските държавни и общински институции срещу мангасарята са факт от много години насам. Или да влизат в релсите, или... Имам предвид и институциите и сиган'ти. Не били само циганите проблема. Разбира се, че не са само те. Те са един от главните, обаче; един от най-масовите, един от най-наболелите. Има НУЖДА този ПРОБЛЕМ да се ПРЕМАХНЕ и то възможно НАЙ-СКОРО!!!
Аз съм млад човек. Все още следвам. Не искам да напускам държавата си, заради циганите, че да ида в Англия, дето ще ме грабят някви пакистанци и черни. Само дето в Англия полицията и съдилищата си бачкат сравнително нормално, сравнено с българските си колеги, та положението, може и да е малко по-добро. Ще кажат нашите, че пари не им дават. Ще кажа НА МАЙКА ВИ ПУТКАТА!!! Като не ви устройва - пътя! Знаете ли колко много млади момчета и момичета искат и чакат да станат полицаи? И тия млади хора са със съвсем различно мислене и ценностна система - те са с ясното си съзнание, че искат да правят нещо, да помагат, да си вършат задълженията...
Когато (АКО, нали, не знаем дали е истина, може циганите да са обвинени несправедливо) циганин набие учител - това е предизборно и нарочно всяване на омраза и междуетнически конфликт (ако това беше един-единствен случай, дали някой въобще щеше да му обърне внимание??) Ако се вдигнат пенсии само веднъж за цял мандат (както всички правят), това не е предизборно действие с цел разширяване на електората...
Между другото, не ви ли се струва, че напоследък ГЕРБ прекалено много глупости, буквално глупости, започнаха да правят? Е, или са си повярвали прекалено много или и това е целенасочен акт, за да се отклони електорат от тях към някой друг - защо не партийката на Меглена Кунева, например? Управлява ни 4 години ГЕРБ. Сега ще има 4 години ГОРД. След това, понеже народът ще бъде забравил как са го изнасилвали социалистите, пак ще има БСП и така до безкрай!!!
100% съм сигурен, че ние, дето сме в тоя форум, сме в пъти по-добре от доста от нашите сънародници. Но това не значи, че не трябва да ни пука!!! Аз искам България да продължава да предоставя на гражданите си (без значение от етноса им или произхода им) безплатни медицински услуги, безплатно образование, социални помощи и пр.
Аз искам държавата да се грижи за своята природа, която природа е неспиращ източник на пари, тъй като много чужденци идват на посещения у нас, за да гледат природата ни. Да не говорим, че и българите си ходят напред-назад...

Който пръв се справи с циганския проблем, той ще спечели българите... in period... това е моето мнение.
Трябват ни управляващи, които да усвояват финансите чрез държавата, а не чрез личния си джоб. Трябват ни управляващи, които да сменят ръководството на НЕК, за да може токът да НЕ поскъпва по минимум 2 пъти в годината. Трябват ни управляващи, които да НЕ подновят концесиите за златодобив, за да може да се спре разграбването на нашите ресурси. Трябват ни управляващи, които няма да трошат парите на българския данъкоплатец в безсмислени проекти като АЕЦ "Белене". Трябват ни управляващи, които поне малко да мислят за народа...
Да, знам като кой звуча. Но честно казано, на мен не ми звучи никак зле!
Въпросът е :
ГЕРБ - ГОРД
БСП - ДПС
АТАКА - ВМРО

Изборът на българската овца е същият, като ги номерирате от ляво надясно с 1 до 6 :) И след като сме достатъчно тъпи да ни клатят псевдопатриоти... Нека циганите бият, крадат и убиват, и да се разхождат свободно :)
Кажете че съм расист, но аз ако съм управляващ, първото нещо, на което ще дам светлина, ще бъде цигански комплекс, в някое затънтено местенце... Дето, ако има бягство, ще се стреля на месо :) В главата :) Без последствия за стрелеца :)

Представете си какво би станало, ако българин отиде и набие учител. Без значение къде (съдилища има навсякъде, if you know what I mean...).

P.S.
Да ви пратя един от моите учебници, ако искате да видите, какво се казва неграмотен преподавател? Става дума за доценти, не за учители в средното... И нали се сещате, че в чата всеки пише мързеливата. Вие да не пишете, спазвайки всички правописни и пунктуационни правила, като чатите в скайп?
 
Последно редактирано:
От: Спасете ни от циганите!

Мисля, че прекалено се отдаваш на емоциите. Да, проблем има, но имам спомен за подобно отношение към учители от преди около 10 години. Ако някой скочи на бой на даскал, много трудно ще тръгне даскалът да съди побойника, тъй като съдебната ни система е всеизвестно как работи. Такива случаи ако не са просто подмятане от типа "У! А! А стига, ма!" (това е извадено от действителен случай нямащ общо с цигани), може да се стигне най-много до изключване на ученика от това училище.
А проблемите дето си ги изброил са също сериозни проблеми, за които може да се помисли и коментира, но тази тема не е за тях.
 
От: От: От: Спасете ни от циганите!

Вие да не пишете, спазвайки всички правописни и пунктуационни правила, като чатите в скайп?

Aз да :shock:
спазвам правилата които знам...

не мисля, че на кирилица се пише по-бавно от на латиница...
 
От: От: От: Спасете ни от циганите!

, да! :shock:
спазвам правилата, които знам...

не мисля, че на кирилица се пише по-бавно, от(колкото) на латиница...

Усмивка :) Черното е мое!

Unwise, в много от случаите съм съгласен с теб. Тук, не напълно. Ако аз имам власт, ще меря еднакво с един аршин за всички - без значение дали са българи, турци, гърци, цигани и т.н. Защото - в момента се толерират Манго и Айше, което им вдига рейтинга и ги прави "недосегаеми". В един момент, ако държавата започне да репресира само бай Мангал, българи и турци ще станат много оборотни. Това също не е добре. Идеята е, НАИСТИНА всички да бъдат РАВНИ пред закона :) И законите да са еднакви, и с еднаква тежест за всички.
Само по един начин бих дискриминирал една част от населението, следвайки примера на Швейцария - никакви джамии повече!!
 
От: Спасете ни от циганите!

http://news.plovdiv24.bg/409202.html Нека не забравяме и добрите моменти! :)
Можете ли да си представите училище без чинове и черна дъска, където учителите нямат показалки, а учениците прекарват часовете непринудено седнали на земята или на детски фотьойлчета? Дори и да ви звучи нереалистично, такова място има. То се намира в Пловдив.

Това е една различна класна стая. Чиновете не са подредени в редица, както обикновено. Тук се толерира работата в екип, а някои занятия се водят, като децата и преподавателите са седнали непринудено на земята.
Идеята за този нов образователен модел е на директора на ОУ "Райна Княгиня" в Пловдив, която тя взаимства по време на обучението си във Великобритания.

Разбира се, моделът е адаптиран към българската система и вече дава резултат. Преподавателите признават, че не е лесно да обучаваш по този начин. В това училище методът е въведен от две години. Децата пък идват с желание на училище и се чувстват щастливи тук. А всеки учебен час започва задължително с песен и добро настроение.
 
От: Спасете ни от циганите!

Moko, не с това дето написа не разбрах с какво не сме съгласни един с друг. Точно защото трябва да има еднакви правила за всички теми от типа "Спасете ни от циганите!" не трябва да съществуват. В една равноправна държава въпросът би стоял по-просто - "Спасете ни от Хасан, Айше, Иван, Драган...". Всички тези хора си имат имена и на тях трябва да се гледа като на конкретни личности, а не като на представители на някой етнос. Мисля, че се повтарям от други теми, но проблемът в случая е грешното поставяне на въпроса. Така поставени въпроси се ползват само за политически цели.
 
От: Спасете ни от циганите!

А как трябва да се постави въпроса?
 
От: Спасете ни от циганите!

Moko, не с това дето написа не разбрах с какво не сме съгласни един с друг. Точно защото трябва да има еднакви правила за всички теми от типа "Спасете ни от циганите!" не трябва да съществуват. В една равноправна държава въпросът би стоял по-просто - "Спасете ни от Хасан, Айше, Иван, Драган...". Всички тези хора си имат имена и на тях трябва да се гледа като на конкретни личности, а не като на представители на някой етнос. Мисля, че се повтарям от други теми, но проблемът в случая е грешното поставяне на въпроса. Така поставени въпроси се ползват само за политически цели.

Не съм съгласен, че се ползва предизборно, с това не съм съгласен :) Защото такива неща стават всекидневно и не се крият, поне не от всички медии.
 
От: Спасете ни от циганите!

Пинятията "с политически цели" и "предизборно" не са с един и същ смисъл. Нагнетяването на етнически проблеми се прави постоянно, а се усилва с малко повече на брой и по-пропагандно представени материали в медиите само преди избори.
 
От: Спасете ни от циганите!

Това умишлено нагнетяване на напрежение ще избие баланса.
Търпението ще ескалира не от друго, а от алчността на облагодетелстваните, винаги има в такива конфликти, не е само БГ казус.

Ще видим кой колко е Лъв, и колко силен, защото много апостоли сме на клона.
Тя гражданската война идва, ако не я виждате време е да се огледате.
Жалкото в случая че Ние сме катализатора...
 

Горе