Списание за стартиращи предприемачи

Здрасти
Идеята е хубава и аз желая успех.
Вихрене, хубаво беше преди това да се посъветваш с някой от нас как се прави.
Аз лично бих ти помогнал, тъка че се свържи с мен.
Сега по-принцип си прав за онлайн магазините които и мат лесна поръчка само с име и телефон.
Но това се прави в магазини насочени към строго определена ниша, към потребители които не знаят, нямат емайли не изпитват доверие или не обичат да се регистрират. Статистически такава опция в магазина покачва продажбите с 14-16% а аз познавам ниши в които над 40% от продажбите стават по този начин.
Но, това едва ли е твоята целева група.
Ландинг страницата ти е добра, но има какво да се желае, първо дай повече информация, за темите и рубриките които ще има в списанието.
Да преразказваш или превеждаш успешни или любопитни истории на предприемачи е добре ама е малко, а актуалните теми е много общо понятие и е малко.
Сподели кой е в екипа кой ще пише редактира и тнт, може пък да имаш автори които аудиторията познава и ще се радва да следи.
Ивайло Христов, нищо лично но не е кой знае какъв авторитет тук.

Сега оправи формата за поръчки сложи адрес и система за приемане на разплащания поне един пей пал сложи.
Предложи и абонамент, така от сега ще финансираш последващите броеве.
Предложи и отстъпка за дигиталния вариант на на списанието.
Предложи на предприемачите в този форум разумни цени за рекламни карета с линк в .pdf версията на изданието.
Аз бих сложил и една форма за обратна връзка или пуснал пул с въпроси какво искат да четат

Наблегни и на социалните сигнали 500 лайка са нищо

Поздрави
 
Благодаря. :)
Ако не тръгне или има слаб интерес винаги може да премине онлайн или в комбиниран вариант.

Не трябва да чакате да не потръгне, защото това автоматично ще го помести в очите на хората в графа "неуспешни" и няма как да го ребрандирате позитивно в последствие! А както бе споменато чисто хартиен вариант е ясно, че няма да потръгне.

Направете го в комбиниран вариант още от началото: Във всяко списание да има уникален за списанието код (който се чете след изтриване с монета на защитния му слой), който въвеждайки го в дадена web страница ще ти даде електронен достъп до същия брой на списанието.

Поддържането на електронна версия има огромни предимства, особено ако добавите някои важни екстри. Например да могат да се букмаркват статии и така в акаунта на читателя ще има списък с избрани и полезни на него статии (това ще е полезна статистически информация и за вас авторите на списанието - кое за читателите е важно). Друга възможност е да добавите приоритетна връзка за въпроси на читателите към авторите на съответните статии. Може и да се направи форум в който да могат да комуникират само читателите на списанието и освен това този форум да е видим само от тях.

Ивайло Христов, нищо лично но не е кой знае какъв авторитет тук.
Малко като офтопик, но мисля че ще е полезно пускането на една тема в която да се направи списък със създалите си авторитет (от този форум) предприемачи. Примерно може да е писната в раздел Webmaster's Off Topic и всеки да си представи свой списък, като за всеки да спомене заради какво го счита като "качествен" предприемач.
 
Последно редактирано:
Вихрене, хубаво беше преди това да се посъветваш с някой от нас как се прави.

Нали видя от коментарите му - автора на темата не обича да се съветва, той е пуснал темата тук за да се похвали, а не да търси помощ, съвети. На всички ни е ясно, че е допуснал огромни, недопустими грешки, които само той не вижда. Направил е нещата точно както не трябва. И той ще учи за предприемачество, бизнес...

Вихрен Ганев - ако искаш да успееш: вземай се в ръце, послушай съветите на колегите, забрави това, което си направил досега и го започни наново, направи го по-хубаво. Иначе провалът ти е сигурен.
 
Стъклен - Чукча писател, чукча не читател :)
Ако е решил само да дава съвети а не да приема такива .... негова си работа.
Надявам се да разбира правилно и да приема градивна критика. Тук не става дума за заяждане или нещо друго.
За няколко часа получи безплатни съвети които само ще го направят по-успешен. Информация за неща които трябва да знае и да ги е премислил и предвидил предварително.
На сила може да вземеш, на сила не може да дадеш.
 
Благодаря за добронамерените съвети. Ще ги взема предвид при развиването на списанието и идеята.
Над повечето от тях сме мислили и една част ще видите след като излезе първото издание, т.е. след 15. декември.

Много добре разбирам и съм наясно, че комбинацията между тези цена, брой страници, хартиено издание и т.н. не е особено привклекателна в този си формат, но все пак "първата версия" винаги е тест. Ако има смисъл – ще има следващи броеве.
Може част от статиите да не се харесат, може аудиторията да се окаже неправилната, може сто неща да не са наред.

Това не е основната работа на никой от екипа, правим го, защото виждаме нужда. Правим го без финансов гръб или медийна група зад гърба си.
Опитваме да изкараме първата версия без да хвърляме пари и все пак да няма чувствителна загуба в качеството.

Не се оправдавам и не търся съчувствие. Напротив - щастлив съм, че успяхме с доброволчески труд да направим цяло списание.
Благодарен съм за съветите и ще се радвам ако дадете съвети и за самото списание, когато то излезе.
 
Ви Медия ЕООД е създадена през 2014 година като компания, спечелила финансиране по проект "Техностарт – Насърчаване на иновационната активност на младите хора в България", организиран от Министерство на икономиката и енергетиката.

Това обяснява всичко. Явно хартиено списание за по 7лв. е иновационна активност в 2016-та...
 
Това обяснява всичко. Явно хартиено списание за по 7лв. е иновационна активност в 2016-та...

Не бъдете толкова жалки.
Не ви познавам и не знам кои от вас с какъв бизнес се занимават, но първото впечатление не е никак положително.
А едва ли сте в училищна възраст да се учим сега на уважение.
 
Тираж в зависимост от предварителните поръчки между 300 и 500 броя.
Ще излиза 3 или 4 пъти в годината.
Засега това е замисълът.
Мерси за отговора. :)

Предложението ми е още в сила, ако решите. :) Като излезе първия брой, метни насам. ;)
 
но все пак "първата версия" винаги е тест. Ако има смисъл – ще има следващи броеве.
Мое лично мнение е, че това разсъждение е неправилно! Ще дам като пример този форум (predpriemach.com). Стана ми любопитно как е стартирал. Оказва се, че първите около 70 теми (по-нататък ми омръзна да проверявам) са написани от 3-ма човека: двамата собственици на форума и един известен в миналото ... как да го нарека (за Апостол Апостолов става дума)??? Има само 3-4 отговора от разни "случайни" посетители. Може да се каже, че са стартирали много лошо, но ето къде е сега този същия форум.
Затова предлагам много внимателно да подготвите първия брой и да не гледате на него като на експеримент. Не е нужно да хабите излишни парични средства (примерно за да плащате за реклама), но вложете много усилия (труд), за да очаквате към края на следващата година вече списанието да е популярно и търсено.
 
  • Like
Реакции: CTAH
но първото впечатление не е никак положително.
Как да е положително?
Изказвате твърдение, което би трябвало да се основава на измерване. Задавам въпрос за начина на измерване и не получавам отговор.
В този форум има вряли и кипяли практици. Само опита, който имат, е достатъчен, за да са и добри теоретици.
Аз може и да ям Blinky, че форума се превръща в сайт за обяви, но това не бива да подвежда един новорегистрирал се, че predpriemach.com е само сайт за обяви. И набиране на абонати в случая.
От текстовете Ви е видно, че отношението към списанието е лежерно. И най-малкият проблем е цената.
При кратка справка в Мрежата се добива впечатлението, че Вихрен Ганев е стартъп предприемач. Каквото и да значи това.
Но тук не е зала с платили за входа посетители, тръпнещи да чуят великите слова на лектора.
Тук активно пишещите са ветерани от бизнеса.
Горещо препоръчвам, когато четете някого, да му погледнете визитната картичка в ляво.
Ако не друго, поне една проява на любезност би била на място.
 
Ако има смисъл – ще има следващи броеве.
правим го, защото виждаме нужда.

Последно има ли смисъл или няма нужда?

Разбирам, че искате да хванете маймуни с трици, но... Хем нямате финансов гръб, хем сте получили такъв и реално фирмата ви е стартирана по евро-програма...
Хем не ви е основната работа (доброволчески труд), хем искате без да хвърляте излишни пари, пък после пари искате да изкарвате от това.
Основния инсентив ми бяга.

Относно уважението - в бизнеса то се гради постепенно, не се дава на сульо и пульо щото е "избухнал" с ултра-невероятно модерно-иновационната идея за хартиено списание, като самият той не проявява уважение и ни вижда единствено като потенциални абонати.

Как оценяваш рекламата която си направи във форума?
 
Е какво излиза, Вихрен Ганев е повече Startup от колкото предприемач ...
kris44 е много прав и ще е хубаво да го послушаш, инвестирай в качествено съдържание, направи списанието полезно за потребителя.

Иначе от прочетените мнения до сега трябва да ти е станало ясно че няма да е лесна работата с която си се захванал.
Не го прави за евтин ПР на познати и приятелчета. То и сега напудрените им блогове са пълни с талаш и безполезна информация.
Ако целта ти е да обяснявате колко са велики някой хора /познати и известни предимно на майките им/ с цел да привлечете някаква клиентела или отразена светлина.
То не е нужно да се принася на хартия и сега нета е пълен и интереса ще е подобен а даже и по нисък от досегашния във виртуалното пространство.

Ако обаче наистина сте се хванали в ръце и решите да дадете добри работещи примери или да обясните и популяризирате успешни бизнес практики, тогава всички ще приветстваме усилилата.

Например! Кеш бек сайтове защо нямаме в БГ като всички се избиват за отстъпки и по-ниски цени.
Или да речем, Subscription Boxes, какво е това животно и как може да се печели добре от него у нас.
 
ехх деба.. Преди 15, а може би и повече години, се пробвахме с едно детско-училищно списание, което между впрочем беше доста информативно и полезно.
Спомням си тогава бях предприел стратегия за директен контакт, защото този бизнес въпреки че още тогава залязваше, беше пак така "за нашиие хора"
Та отидох в НСИ и с бая разправии и доста отнето време взех списък с всичките училища на територията на София. Май нещо над 200 бяха.
Та с някакви мега-ултра персонализирани писма с мостри, описание, успивки и тн, си уредих над 50 срещи с разни директори с идеята да лансирам някакви абаноменти, като % отиваше и за школото.
С иляди пункции едвам навих 3-4 да започнем да работим.
За тая глупост отделих толкова много време и нерви. Убедих се, още тогава, че този бизнес тотално заминава, едвам започваше ерата на нета, специално в бг

В момента за да тръгнеш да правиш нещо такова с идеята да печелиш от директните печалби, тези от самото списание, значи си яко КУКУ или пък нещо имаш за препиране.
Няма какво да се коментира изобщо.
Друг е варианта, че има все още някаква тънка-тънка нишичка специално за много луксозни издания, корици, хартия, печат и тн, НО само в рекламната сфера, тоест тези, които разпространяват безплатно и разчитат да съберат некой лев от рекламни карета, послания и прочие..
Ама да ми пуснеш сега списание, дето РЕАЛНО НИКАКВО ИНФО специално не може да предложи по-различно и пълно от това в нета - начи си е тотална 100% загуба.
Единственият вариант е презентативни издания към мега марки и големи имена, чисто за поддържане на имидж. Тук случая не е такъв и дано тоя пич се освести навреме преди да е набутал парата..
 
Ама да ми пуснеш сега списание, дето РЕАЛНО НИКАКВО ИНФО специално не може да предложи по-различно и пълно от това в нета - начи си е тотална 100% загуба.

Ами виж поста на RealMoney малко по-нагоре. Човекът спечелил финансиране от Министерство на икономиката и енергетиката, трябва да отчете дейност и решил да прави това. А ние тук с нашите съвети едва ли не бизнесплан му направихме.

Абе Блинки - как търпиш други да правят такива простотии? Имаш ресурса, знанията, защо не го използваш и да направиш такова издание от форума? Ще ти помогнем и ще успееш!
 
Е това с галимацията съм го пропуснал, значи ясна работата :)

Иначе пак добре го е замислил, това списание ще му излезе макс 3К, а колко е взел..
Горе-долу това е предприемачеството У БеГе :D
 
Да, бе.
При толкоз матрял в този форум, как никой не рачи да го пренесе на хартия за поколенията?
Само тази тема е готова за един брой.
 

Горе