Според вас има ли разлика ?

Има ли разлика между тези две изречения: How are you ? и Hоw are yоu?

  • Да

    Votes: 15 93.8%
  • Не

    Votes: 1 6.3%

  • Общо гласове
    16
  • Poll closed .

nihat4e

New Member
Здравейте на всички !
Първо ще ви помоля да дадете мнението си по следния въпрос :
Според вас има ли разлика между тези две изречения ?
-How are you ?
-Hоw are yоu ?

Причината за запитването ми ще разкрия след 1-2 дни кога малко повече сафорумци разгледат темата и дадат мнението си !
 
От: Според вас има ли разлика ?

Здравейте на всички !
Първо ще ви помоля да дадете мнението си по следния въпрос :
Според вас има ли разлика между тези две изречения ?
-How are you ?
-Hоw are yоu ?

Причината за запитването ми ще разкрия след 1-2 дни кога малко повече сафорумци разгледат темата и дадат мнението си !

Да, има разлика. Разликата е, че във второто изречение, втория пример, са вкарани български букви: "-HOw are yOu ?" - т.е. буквата "о" е заменена с българската буква "о".

Следствието - объркване и проблеми за Гугъл. Ако е платено за тази статия - парите не си заслужават и човекът който я е писал не е коректен. Ако текста е предназначен само за разпечатване и четене на англоговорящите не знам дали би имало проблеми - за целта като се разпечата текста буквата "о" си е пак буквата "о".
 
От: Според вас има ли разлика ?

-How are you ?
-Hоw are yоu ?

Може да бъде инструмент за отсяване. ;)
 
От: Според вас има ли разлика ?

може да е инструмент/метод, премахващ тъпото "може би имахте предвид" :)
 
От: Според вас има ли разлика ?

Ще дам още няколко поста време и ще разкрия за какво точно става въпрос
 
От: Според вас има ли разлика ?

ти май ни имаш за малоумни...
 
От: Според вас има ли разлика ?

може да е инструмент/метод, премахващ тъпото "може би имахте предвид" :)
А, той гошко, дава такъв съвет и при правилно търсене! :lol:
Засичал съм го многократно!
Явно му е от липсата на почивен ден. Господ на седмия ден седнал да почива. А гошко се напиня в старанието си да услужи. Неудържим е! :cry:
 
От: Според вас има ли разлика ?

ти май ни имаш за малоумни...

Ако този коментар е отравен към мен
Не дори ни най малко !
 
От: Според вас има ли разлика ?

Има разлика и ако случайно се опитваш да измамиш система която търси съвпадения с текстове от интернет , може и да успееш ако обаче това няма да се проверява от даскал например (както е по университети) или човек какъвто и да е в последствие. Иначе също така може да замениш всички латински a-та с български, а също и e-тата по този начин просто няма как да ти открие съвпадения :)
 
От: Според вас има ли разлика ?

Аз си бях поръчал статия от човек от форума и като я сложих в блога на WP ми излезнаха въпросчета(?). Мислите ли, че е направено нарочно?
 
От: Според вас има ли разлика ?

Виждам разлика от техническа гледна точка с въпросителният знак - по принцип мястото му е след думата, без празен интервал :)
 
От: Според вас има ли разлика ?

"Мистерията" започва да се изяснява. ;)

Мисля, че темата ТРЯБВА ДА СЕ ИЗКЛЮЧИ от обсега на гошо и останалите паяци.

petya77, става въпрос за копи и после пейст на множество "оригинални" статии. :D
 
От: Според вас има ли разлика ?

Ами това
how are you

нещо не мога да схвана логиката
може да се направи едно PHP скриптче което да сменя на статии не латиница букви на който се пишат по същият начин на кирилица, А пък това може да си е направо част от новата версия на някой агрегатор :)
ако се чудиш как да напълниш с контент някой друг сателит има къде по лесни начини
 
От: От: Според вас има ли разлика ?

Ами това
how are you

нещо не мога да схвана логиката
може да се направи едно PHP скриптче което да сменя на статии не латиница букви на който се пишат по същият начин на кирилица, А пък това може да си е направо част от новата версия на някой агрегатор :)
ако се чудиш как да напълниш с контент някой друг сателит има къде по лесни начини

Има хора, които са се сетили доста преди теб :D
 
От: Според вас има ли разлика ?

Странникът направо оцели в дестяката
Както всички се досетиха ДА наистина има разлика в двата текста !
Първият текст е написан изцяло на латиница а вторият е написан на латиница като буквата А във вяка дума е написана на кирилица . Визуално за четеца няма разлика но дефакто ако копирате текст от мрежата подмените вска буква от сорта на - А , Е , X , С , О , К в думите публикувате тази статия и я проверите за уникалност то тя ще бъде такава !
Несе бях замислял върхо това докато преди няколко дни поръчах в фивер да ми направят 3 уникални щати за 5$ . Кодато си получих статиите тъй като познавам нишата за която ми трябваха тези статии веднага познах че не са уникални. Но въпреки всичко те неможеха да бъдат засечени от copyскапе тогава се досетих че единствения начин да се получи това е да се миксира латиница с кирилица . тук идва въпросът ми според вас google ще разпознае ли текста като безмислица и дали такъв текст има някаква сео стойност?
 
От: Според вас има ли разлика ?

Ами почти съм сигурен, че гугъл различава кирилица от латиница, а един текст написан с букви на кирилица и латиница... Мисля че гугъл ги засича тези неща, но нямам опит, ако някой има да сподели.
 
От: Според вас има ли разлика ?

Ами почти съм сигурен, че гугъл различава кирилица от латиница,
:lol: :lol: :-o :-o
:evil:
Да не прекалявам с емотиконите.
Защо, мислите, писах за деиндексиране на темата?
гошо ни ебава както си иска. Ergo, и ние имаме това право. Само че, защо да го светкаме какво правим? :twisted:
 
От: Според вас има ли разлика ?

От доста време има софтуери, които рерайтват чрез енкодинг и правят статията напълно различна за гугъл, но по нищо не се различава за човешкото око :)
 
От: Според вас има ли разлика ?

От доста време има софтуери, които рерайтват чрез енкодинг и правят статията напълно различна за гугъл, но по нищо не се различава за човешкото око :)
можеш ли да дадеш пример за такива програми
 

Горе