Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Райско е, щото им опростиха дългове, трупани по време на социалистите за 200млрд евро. И отделно им подариха още 2 пъти по толкова да си закрепят икономиката.
Махкя с толкова пари и тука ще стане райско кътче.... :)
 
Много крадене последно време и това си е. От както има гладници все така е. :)

@against, няма как да стане райско кътче тук. Накачулили са се само гладни и крадливи. Тук ще потънат много бързо, даже няма да се разбере. Но какво пък толкова, това сме го виждали и преди. Талантът се познава при наличието на голямо предизвикателство. Сумата си е много голямо предизвикателство, но можем да бъдем спокойни, че с едното мигване ще се изпари някъде.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Кое и е интересното на темата - че на запад получават няколко пъти повече пари ли ??? - това го знаем от много години.

По интересното е защо румънците взимат два пъти повече и защо правителството не предприема никакви мерки в подкрепа на дребният бизнес ???

И не само че не му помага, а умишлено го фалира - не ми се иска да мисля че го правят целенасочено - все се надявам да го правят от некадърност и в един момент да се усетят - ама те го правят с такава лекота и удоволствие че нищо чудно и да е нарочно.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Верно ли щели да теглят тея заем да закърпват положението? Щото ако е така ми се види, че гърците от дето са връщат ни на там отиваме. :D

ПС: Гърция може и да е фалирала ама пак е по-добре от нас щото имат някаква икономика и могат да се съвземат докато ние немаме и ако тръгнем по техния път ще е краят - тоя път наистина.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Ганста - Правителството води изключително консуматорска политика - гарнирана с яко популизъм
За две години стопиха фискалният резерв от 8 на 4милиарда (което е и минимумът под който не може да се пада)
От половин година почти няма какво да се харчи и ефекта е налице яко ръст на безработицата и спад на жизненият стандарт до нива близки от кризата 97-ма
Трябват им около 2 милиарда да се опитат да закърпят положението до изборите догодина - Първото което се опитаха е да лапнат парите от сребърният фонд събирани също от предишни правителства - понеже се дигна доста шум нищо чудно да се откажат от този вариант и да отидат на теглене на заеми.
Нещата в БГ пропадат със страшна сила и е въпрос на време парите и от кредитите да свършат за да се спука балона и да се види че мутрафона е гол.

Най големият им късмет е че в момента е криза и хората продължават да вярват че това е заради кризата - а не заради некадърната им политика - когато свърши ерата на ББ - БГ ще е в по тежко положение и от 97-ма
 
Re: От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Верно ли щели да теглят тея заем да закърпват положението? Щото ако е така ми се види, че гърците от дето са връщат ни на там отиваме. :D

ПС: Гърция може и да е фалирала ама пак е по-добре от нас щото имат някаква икономика и могат да се съвземат докато ние немаме и ако тръгнем по техния път ще е краят - тоя път наистина.
Те там в Гърция ако ще потъват, ще потънат с вдигната глава, а тук ще си потънем натурално. Демек, малко след дъното. Факт е, че и политиците много помагат за това. :)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Между другото е това гръцкото си е баш социализъм - харчиш на версия, накрая немците ти плащат дълговете, че да не ги завлечеш и тях.

Даже сериалче им направиха по темата - Go Greer For a Week - да усетят простите работливи капиталисти кефа да си грък :)

A 54-year-old British hairdresser discovers the generosity of the Greek pensions system, which still allows hairdressers, pastry chefs, radio continuity announcers and people in almost 600 other jobs to retire aged 53 at 90% of their final salary because their jobs are defined as hazardous.

A bus driver reaps the rewards of the Greek approach to state-run services, where bus drivers could be paid up to almost double the national average salary and receive extra bonuses for arriving at work early and for checking bus tickets.

And a British surgeon is delighted to discover how paying income tax the Greek way will transform his disposable income.


Must-see TV!

На мантамат хората се опитаха и тука да го направят това, ама не мина номера, та сега ние трябва го плащаме :)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Това наглоста на герберите край нема - Три години харчат пари събрани от предишни правителства - нямат един изкаран и събран лев от както са в управлението - държавата пропадна тотално - на път са да ни заробят с нови заеми и най гордо говорят като мутрафона - Платил съм пенсии, плати съм това платил съм онова дал съм пари за едикакво си - Все едно от джоба си ги вадят. (то всъщност си е и така щото ако не са ги дали да са ги откраднали)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Глей ся пак ме вкарва в позиция, че защитавам ГЕРБ.... абе аз като ти писах, че такива като тебе трябва само да мълчат и да гледат в земята, сериозно го мислих.

Как може да обвиняваш, че резерва се стопил с 4 млрд (САМО 4 млрд, гледайки по другите страни какво става), при положение, че вие само през 2008ма го стопихте с 4млрд - и за тогава няма никаква логика и обяснение?
Колко трябва да си нагъл?
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Колкото и да ми е неприятно да го призная и мен почва да ме дразни цялата тая работа. Има нещо, което не е както трябва в схемата ... Това изказване ме нервира честно казано ... на хората им се е.а мамицата ... то не било точно тъй ... Ако беше казал - да така е, правим всичко възможно да го променим, щях да му повярвам. Някой като почне да ми говори така ... почвам да се притеснявам.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Агейнст писнало ми е да те ограмотявам и наливам мозък - айде като средно интелегентен отвори сайта на министерството на финансите и там по месеци пише колко е бил резерва и ми покажи къде точно са похарчени 4 милиарда защото като почнеш да повтаряш едни лъжи накрая хората ще вземат да ти повярват.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

По-късно ще потърся и щи дам данни, че сега немога. Но миналата седмица образуваха дело по случая, пусни си БНТ у УКско да се ограмотяваш :)
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Тук някой спомена че 700лв е средната заплата в Бг, да ама друг път. В софия може и толкова да е, но София не е България. Отиди по малките градове и виж масово за по колко се работи, много малко работят за над 400лв.
А хората без работа са много повече от официалните безработни.
То наскоро четох една статия как и китайците ни били задминали по заплати. Дори и да не е вярно, скоро ще стане.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Сега Бойко, се оплаква че царя и Станишев са виновни. Аз пък се оплаквам от Бойко защото сега няма работа и всичко закъса, през 2007-2010 поне работа се намираше като не ти е добре сменяш фирмата, а сега няма фирми за смяна. Ако пияра помогне ГЕРБ ще спечели, а след 5-6 години няма да има държава и бизнес.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Работя с няколко китайци и те твърдят че в промишлените зони на Китай за под 300 евро не може да намериш никой да работи. Вероятно по селата е по лошо положението но е факт че дори и китайците са много по добре от нас защото дори и да са им по ниски заплатите сетете се какво могат да си купят с тях - при тях ценовите равнища са многократно по ниски.

Вчера рових в гугъл мапа да намеря една фирма в някакво забутано градче - какъв стадион са направили до летището не е истина - до училището им две футболни игрища. Срещу нас да тичат не може да ги настигнем.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

В китай минималната заплата за човек с висше е около 600-800$, а средните им заплати са 500-600$ поне така ми разправя една китайка :)

И наистина щом вече почнаха китайски заводи за коли да правят у нас... смятай ;)

Average Salary and Economy

Average annual income in China is around 88,200 CNY (14,000 USD), according to 2011/2012 salary survey.

Average salary for software engineer/developer in China is around 140,000 CNY. More experienced software senior developers receive around 180,000 CNY or more per year.

http://www.averagesalarysurvey.com/article/average-salary-in-china/15201531.aspx

А тука може да видите България спрямо другите страни:

http://www.averagesalarysurvey.com/article/average-salary-in-eu/26025059.aspx

AverageSalariesInEU.png


Пак сме първи отзад напред :)
 

Прикачени файлове

  • AverageSalariesInEU.png
    AverageSalariesInEU.png
    70.1 KB · Преглеждания: 0
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Сега сметни че всичко при тях е поне на половин цена - безплатно образование и безплатно здравеопазване и се оказва че си живеят като бели хора.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

От половин година почти няма какво да се харчи и ефекта е налице яко ръст на безработицата и спад на жизненият стандарт до нива близки от кризата 97-ма

Ама въобще не си прав. Виж каква дейност кипи на неговите магистрали... :mrgreen:

384090_359696100713171_225591460790303_1692258_1202032907_n.jpg
 
Re: От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Ама въобще не си прав. Виж каква дейност кипи на неговите магистрали... :mrgreen:

384090_359696100713171_225591460790303_1692258_1202032907_n.jpg
Другият месец като изляза от София, ще пощракам малко, за да видим какви магистрали е направил. Реално като ходех тези дни до В.Търново видях нищо особено и много дупки. Пък и какво, народа да яде магистрали ли. Не може да се печели народа само с магистралите, той има нужда от много повече. Но определено с ръка на сърцето мога да кажа, че те най-добре вървят, като развитие, отколкото всичко останало. Доказателство за това са горепосочените статистики, в които България пак е на дъното. Тук магистралите биха помогнали само ако за на вън. :) Да не ти се разбие колата докато пътуваш до желаната дестинация за постоянен застой.

Социално слаб в Испания (и то българин, съкратен от работа) взима 1500 евро. Тук чок да се случи това. Да, знам, че там са по-развити и т.н., ама ние не стигаме и 1/3 от това. Колко по-зле сме, че не можем да изплуваме толкова години от дъното на почти (да не кажа) всички класации. То за не са за доходи, за здравеопазване, за образувание, за кои е най-щастлив в Европа, за скъпи стоки. Все така ще е имам чувството.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Блинки проблема не е че сме последни в класациите по доходи - проблема е че тези преди нас ни водят със заплащане в пъти - А най големият проблем е че вървим в грешна посока.

Никое правителство до сега не посмя да вдигне ударно заплатите в държавният сектор и пенсиите, а това е единственият начин да се отлепим от този порочен кръг - хората нямат пари да пазаруват - фирмите не произвеждат защото хората нямат пари да пазаруват.
Мисля че че в Унгария преди години го приложиха този метод и какво се случи - нищо катастрофално защото над 60% от парите дадени за пенсии и за заплати се връщат обратно в държавата под формата на данъци.
 

Горе