Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

От: Re: От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Тея заплати за Ес или са яко надути, или не са приспаднати одръжките, махнете едни 50% и ще си дойдем на думата. Там си мечтаят да вземат средно 5000 евро. А и там има един огромен балон, които супер яко надува заплатите. Само като сметнеш футболисти, адвокати и други подобни и средната заплата в страната скача с някоя хилядарка на месец.
 
Re: От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Блинки проблема не е че сме последни в класациите по доходи - проблема е че тези преди нас ни водят със заплащане в пъти - А най големият проблем е че вървим в грешна посока.

Никое правителство до сега не посмя да вдигне ударно заплатите в държавният сектор и пенсиите, а това е единственият начин да се отлепим от този порочен кръг - хората нямат пари да пазаруват - фирмите не произвеждат защото хората нямат пари да пазаруват.
Мисля че че в Унгария преди години го приложиха този метод и какво се случи - нищо катастрофално защото над 60% от парите дадени за пенсии и за заплати се връщат обратно в държавата под формата на данъци.
Да, това не съм го споменал, само съм намекнал леко, чрез примера си с Испания и как сме на повече от 1/3-та от техните обезщетения. И едно време си беше така и сега е така, не сме стопили поне с малко разликата, иначе ДА, всички растем в това отношение - доходите.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Волен Сидеров нали излезе с подобна стратегия, всички специалисти го обявиха за луд, демагог и популист.


Блинки проблема не е че сме последни в класациите по доходи - проблема е че тези преди нас ни водят със заплащане в пъти - А най големият проблем е че вървим в грешна посока.

Никое правителство до сега не посмя да вдигне ударно заплатите в държавният сектор и пенсиите, а това е единственият начин да се отлепим от този порочен кръг - хората нямат пари да пазаруват - фирмите не произвеждат защото хората нямат пари да пазаруват.
Мисля че че в Унгария преди години го приложиха този метод и какво се случи - нищо катастрофално защото над 60% от парите дадени за пенсии и за заплати се връщат обратно в държавата под формата на данъци.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Обявиха го за луд що си е луд и защото предлага подобни неща не защото ги мисли а за да си дига акциите.

Реално погледнато производителността на труда в другите държави не е в пъти по голяма - Но на никой не му стистка да вдигне нивата на заплащане в БГ, защото като дойдат няколко трудни години като тези в момента и може да изпуши системата.
Точно ниските заплати са и фактора на стабилност който ни държи далече от Гръцкият сценарии с който така редовно обичат да ни плашат.
С две думи стабилни сме в мизерията си - и никой не смее да разбърка лайната
 
Нещо тематично, което аз лично като гледам не съм много щастлив.

[video=youtube;qVFm1w_8p1I]http://www.youtube.com/watch?v=qVFm1w_8p1I&feature=relmfu[/video]

Монополи, картели, навсякъде е така. Във всеки един сектор - топлофикация, енерго, гориво, лекарства, реклама, хазарт. Няма как, скачай. :)
 
От: Re: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Депресиращо видео ... Ей това е най голямата драма на хората, дето Латинка каза накрая. ... Как мамка му да си платиш 300 лв парно с 200 лв пенсия или да гледаш семейство с 500-600 лв заплата при разходи 1000 лв. Най-странното е, че българина го прави това.


Нещо тематично, което аз лично като гледам не съм много щастлив.



Монополи, картели, навсякъде е така. Във всеки един сектор - топлофикация, енерго, гориво, лекарства, реклама, хазарт. Няма как, скачай. :)
 
Re: От: Re: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Депресиращо видео ... Ей това е най голямата драма на хората, дето Латинка каза накрая. ... Как мамка му да си платиш 300 лв парно с 200 лв пенсия или да гледаш семейство с 500-600 лв заплата при разходи 1000 лв. Най-странното е, че българина го прави това.
За това повечето хора разчитат на сивата икономика и държавата щом е толкова отворена духа супата за тези данъци. Може сама да си сметне, че при тези доходи явно някой искащ да оцелее ще декларира много малко сума, да не кажа никаква. Както каза един мой познат - приоритет №1 е семейството и после е всичко друго. Така, че няма проблем. Това, че един взима 300 лева не означава, че това са реалните му доходи. Тук е така и ще е така докато няма промяна.

Така живеят в нормалните държави. Осигурен им е добър доход и си ги гонят за данъци, тук само те гонят за данъци без да е на лице другото. А за качеството на услугите на тези монополи и картели няма какво да говорим, там е просто една друга тема. Но факт е, че с минимални доходи купуваме голям шит. Най-големият в Европа. И какво, в Европа сме, нищо особено. :) Поредният тъпизъм.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Блинки много си прав - аз за това и казвам че от дребният бизнес даже въобще не трябва да се търсят данъци а да са доволни че създава заетост - С новите касови апарати ще направят точно обратното ще съберат малко повече данъци но щетите които ще нанесат на заетостта ще са катастрофални - когато се усетят вече ще е късно.
Днес е последният ден за въвеждането на новите касови апарати - голяма част от фирмите не са регистрирали и няма да регистрират - тоест зачеркнаха около 20% от едвам кретащите фирми и резултатите ще ги видят в следващите няколко месеца.
 
докато си поддавах декларацията в моя си НАП един до мен си бракуваше касовия апарат. не знам защо, но просто реши да го затрие. явно и на него му е писнало от простотия, та е решил по друг начин може би да им взима на хората парите или тотално се отказва от бизнесчето си. дано да е първото, защото иначе изглежда зле.

ксичко е последователно навързано, просто и логично. как по дяволите би очаквал големи постъпления като данъци, след като не си вършиш работата, изцеждаш до край гражданина и не му даваш не само приятни условия за живот, но за него всеки ден е борба. явно това е социална политика. и 1000 министъра да минат през здравното министерство и пак никой нищо няма да направи за тези лекарства. в САЩ щяха да ги спукат и да ги затворят наред, естествено далеч съм от мисълта, че и там не се цакат големи корпорации, но поне не могат да цакат толкова много, че да се отразява на населението. тук за всичко си има явно цени.

да вземем и монопола на водата, тока и парното? къде другаде има такъв вид пазарна среда, която не само, че не е регулираната, а и няма никакви алтернативи. тук яко смърди на корупция. пак ще ни нахокат от чужбина и най-вече Холандия и ще имат право. и какъв пазар има, като има по еди играч на него. и какво качество да се очаква като няма конкуренция. то тя реално създава пазара, правилата в него и качеството. Другото е нещо в много алфа версия, която наблюдаваме тук. някакви алчни си въртят некви пари, че и Топлото олетя, защото не бе удобен на някой. мафия, баце.

а какво да кажем за картелите покрай горивата? там не само смърди на корупция, но и смърди на това, че мафията си плаща на всяко едно правителство. това сегашното също не прави изключение. поредните алчни корумпета, които са там за да лапат и да си заминат безславно като всяко едно правителство, на което не му е еволюирала ценностната система до ниво - човек. няма да споменавам за водата, там е ясно - същото е. няма голяма разлика от другите убавци майчини. всичко комбинирано с ниските доходи дава всичко това, което днес наричаме българска държава. да ни е честита.
 
От: Средни работни заплати за ЕС за 2011 и реакцията на ББ

Най ми хареса лафа:

Мълчанието на гражданите е злато за монополите!
 

Горе