Статията не се индексира

DiDokal

Active Member
Здравейте
Направил съм сайт който си има блог и съм казал на човека да пише статии за развитие на сайта. Човака написа първата статия макар и без SEO цел, но проблема е там че тя даже не се индексира в чичо гугъл по никакъв начин. Не ми излиза нито като е потърся по заглавие на статия, нито при търсене с някоя избрана от мен дума или думи от статията които смятам че биха могли да излязат.

Статия има 85% уникалност и както по горе казах не е писана с цел SEO но все пак би трябвало да се индексира. Също така от публикуването и са минали вече 4 дена. Ето е и статията, тук

Има и още някой публикации в блога които се индексират много добре.

Някой има ли идейки защо става така?

Благодаря ви предварително.
 
1. Изчакай малко. За нов сайт, може да отнеме 1-2 седмици да индексира съдържанието. Гледам преди 4 дни си я пусна, бъди търпелив. Ако добавяш регулярно нови статии и Google свикне да намира ново съдържание на сайта ти, то ще започне и да ги индексира по-бързо.

2. Ползвай по-къси адреси.
 
От: Статията не се индексира

Пингвай я през 2-3 часа с pingfarm. Пусни я и в http://www.indexkings.com/.
Благодаря ти за идеята, ще пробвам!

1. Изчакай малко. За нов сайт, може да отнеме 1-2 седмици да индексира съдържанието. Гледам преди 4 дни си я пусна, бъди търпелив. Ако добавяш регулярно нови статии и Google свикне да намира ново съдържание на сайта ти, то ще започне и да ги индексира по-бързо.

2. Ползвай по-къси адреси.
Сайта съществува от 3-4 месеца. Относно адресите, преди дни се чудех дали ще е по добре ако са на кирилица? Пример: top-account.net/счетоводни услуги или top-account.net/schetovodni uslugi
 
От: Статията не се индексира

Направих това което казахте, пък ще видим какво ще стане. Благодаря ви.

Имам два въпроса..
- Относно адресите, преди дни се чудех дали ще е по добре ако са на кирилица? Пример: top-account.net/счетоводни услуги или top-account.net/schetovodni uslugi
- В sitemap трябва ли да се добавя всяка нова статия? Мисля че това би доказало дали статията е индексирана или не, не е ли така? и обикновено без пингване или странични напъвания, колко време след добавяне на статия се индексира в Г? Когато се правят промени върху даден сайт, Г знае ли кое е статия и кое е друг тип информация при което да индексира едното по бързо от другото, или всичко за него е еднакво? Питам това защото за новинарските сайтове това е от голямо значение, за тях е важно всичко да се индексира възможно най бързо.

Май станаха доста повече от два въпроса :D
 
От: Статията не се индексира

oтносно първия въпрос - според мен по-добре на латиница

относно втория - новините в големите новинарски сайтове се индексират бързо защото сайтовете са тръстед, силни - с доста връзки, стари, добавя се постоянно ново и уникално съдържание, споделя се в социални мрежи и насам-натам.
 
От: Статията не се индексира

Аз решавам такива проблеми като добавям RSS-а с публикациите в Webmaster Tools като sitemap. При много нов сайт времето за индексиране пада от няколко седмици на около 48 часа.

П.П. Сетих за още един номер. Правиш си акаунт в G+ и слагаш бутони за харесване на същата мрежа в сайта. После като публикуваш нещо цъкаш на бутона.
 
От: Статията не се индексира

Статията ти не се индексира, защото .... ами колегите преди мен са казали защо, най-добре ти го е обяснил nortrant. Сложи малко връзки първо към сайта, а после и към статията, но в никакъв случай не се оливай (тук имам предвид мнението на tuger, да я пингваш през 2-3 часа. ). Ако сайта ти е наред, даже и връзка към индекса на сайта ти ще свърши работа!
Относно адресите - не ги прави "мешана скара", това според мен са глупости. Абсолютно нищо няма да загубиш ако са на латиница - тук отново nortrant е прав. Между другото в моята практика съм минавал много "сео експерти" (тук нарочно "seo" е написано на кирилица!), на които адресите им са на латиница/кирилица, и ми е кеф да го правя, а моите адреси са си само на латиница!
Съвета на Fozzy за по-късите адреси е актуален!
 
От: Статията не се индексира

Едно голямо благодаря! Наистина много ви благодаря!
Следвам вашите препоръки и като даде резултат ще пиша!

Лека вечер! :)

Edit:

Нещата които ще спазвам от тук нататък и вече направих:
- URL-тата ги намалих и махнах излишното
- ПИНГ (само в случай че не се индексира)
- Шерване на сайта и на статийте в социалките
- Направих RSS и го добавих в Webmaster Tools (вече всичките статий ще ги добавям)

Мисля че е това!

Статията която не се индексираше, вече се индексира но сега не се индексира друга! :lol: смисъл, заедно с тази която коментирахме, аз правех същото и за още една статия но се индексира само тази която съм посочил, и това ме навежда на мисълта че форума спомогна за индексацията на тази статия.... ще чакам да мине време да видим какво ще стане.
 
Последно редактирано:
От: Статията не се индексира

Вече всичко е индексирано, но отново имам въпрос. Направих RSS, кръстих го blog.rss и го качих в Webmaster Tools. Проблема е там че RSS съдържа 3 URL адреса който трябваше да индексира, а Г е индексирал само 1.
Предполагам че индексирам само това от RSS... това са настройките
<title>счетоводни услуги Пловдив</title>
<description>Счетоводни услуги</description>
<link>http://top-account.net</link>
<language>bg</language>

А не е индексирал 2те статии които се намират по долу в файла. Ето как изглежда целият файл.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<rss version="2.0">
<channel>
<title>счетоводни услуги Пловдив</title>
<description>Счетоводни услуги</description>
<link>http://top-account.net</link>
<language>bg</language>


<item>
<title>Разсъждения относно социалното осигуряване на управители на ЕООД и ООД от 01.01.2013</title>
<description>Съществена промяна е в сила от 0.01.2013г. по отношение на задълженията за осигуряване на лицата, конституирани като управители на ООД и ЕООД-та, които са и собственици на капитала или съдружници и полагат едновременно личен труд в дружеството в неговата присъща основна стопанска дейност. Това фактически е един голям кръг от лица, собственици на микро и малки компании. По актуални данни от НСИ предприятията с персонал до 9 човека към 31.12.2011г. са 336 334.</description>
<link>http://top-account.net/blog/entry/sotzialnoto-osiguryavane-na-upraviteli-na-eood-i-ood.html</link>

</item>

<item>
<title>Презентационно видео на нашата счетоводна къща</title>
<description>Това е презентационното видео на нашата счетоводна кантора.Чрез него искаме да запознаем всички вас с нашия счетоводен сайт. Направете една бърза обиколка, чрез това видео и така ще научите повече за нашата счетоводна къща.</description>
<link>http://top-account.net/blog/entry/prezentatzionno-video-na-nashata-schetovodna-kashta.html</link>

</item>

</channel>
</rss>

Някой знае ли защо става така? Да не би нещо да бъркам при правенето на RSS?

Благодаря предварително!
 
Аз ти казах вече. Гугъл да не ти е Wordpress? Като натиснеш Събмит и всичко да се публикува? Дай му малко време.
 
От: Re: Статията не се индексира

Аз ти казах вече. Гугъл да не ти е Wordpress? Като натиснеш Събмит и всичко да се публикува? Дай му малко време.
Хм, мислях че като мине един път, ще индексира всичко от RSS-а. Ще чакам :)
 
От: Статията не се индексира

Основното е да си търпелив с чичо ти Гугъл.
 

Горе