Стимул за изучаване на програмни езици

От: Стимул за изучаване на програмни езици

Мога да ти дам бая стимули да не учиш програмен език...толкова се зарибих едно време, че взе та ми стана професия... :D
Иначе стимули много:
- пара, можеш да изкарваш, можеш и да не плащаш на други
- трябва да бая да учиш, за да си правиш по-сериозните неща и по-скоро ставаш програмист, а не някакъв друг :Д
- мозъка ти се развива, почваш да чаткаш много неща в интернет и се образоваш супер много

Курса на Телерик е интензивен, но пък преподават специалисти (поне за PHP)... сайтове има много, не ти трябват баш курсове с преподаватели.... малко програмисти могат да преподават добре!
 
От: Стимул за изучаване на програмни езици

Програмният език се учи лесно - има синтаксис, библиотеки и т.н. - всичко това си го пише по справочниците - за php, а и не само за него, има чудесни справочници - ако някой иска да става програмист не трябва да започва с изучаването на езици, а с изучаването на алгоритми - ако не разбираш от алгоритми и алгоритмизация е все едно на колко езика си научил синтаксиса. За всеки начинаещ един курс по алгоритми ще е многократно по-полезен от който и да е курс по някакъв програмен език.
 
От: Стимул за изучаване на програмни езици

@Blinky няма да те научат на начин на мислене. Ще те научат как да ползваш документацията.
Ако си решил да е курс пробвай някой за JAVA или в краен случай този в СУ за PHP, защото това в Телерик е майтап работа.
 
То е ясно. Аз мозък не си търся. Трябват ми знания как да работя с тази материя. :) Иначе логиките и функциите, ясно е че сам разчиташ на мисълта си. В което и се състои в доста голяма част програмирането. Не че нещо, но когато някой ти преподава фри малко ми е странно. Сигурно има и друга изгода, но предпочитам ако това ще и помага в бъдеще да изкарвам пари и да разчитам на тези знания, то нека бъде платено, професионално и без да се правят експерименти. Като започне работните дни, това ще ми е първа задача, да се разходя до там и да видя какво предлагат, че и условията им за събиране на души за група малко ме притесниха. :) То нали всеки се бута да програмира, та да не ни съдерат 10 човека през лятото. :)

Тези също ми изглеждат добре: http://softacad.bg/notifications/ - ще ги проуча и тях също. Освен ако някой няма вече инфо за тях и програмите им. Харесах си една - 800 лева за цял курс, в който се предполага да са ти предали доста знания за програмния език.
 
От: Стимул за изучаване на програмни езици

Blinky, провери ли ИЧС?Softacad се свързах с тях и стартира курса по php февруари, но не са уточнени дати, всичко за януари беше заето при тях. Сигурно са добри, ще се радвам да чуя нещо за ИЧС :)
 
Blinky, провери ли ИЧС?Softacad се свързах с тях и стартира курса по php февруари, но не са уточнени дати, всичко за януари беше заето при тях. Сигурно са добри, ще се радвам да чуя нещо за ИЧС :)
Не, намерих си едно приятелче, което персонално ще ме обучи. Но пак ще се метна до там, щом съм казал. Дано на информацията са запознати с тези курсове, защото някои не правят голяма разлика между PHP, HTML и C#. :) Ръководителите на дадените дисциплини са може би още на stand by, защото в условията им пишеше, че за старт можем да говорим при наличие на определена бройка хора за дадена група. Ще те излъжа, но май бяха минимум 10 или 15 души.

Ти някакво инфо, ако си правила проучване?
 
От: Стимул за изучаване на програмни езици

На мен просто си ми харесва и не ми е нужен стимул...
той просто си ми идва от-вътре само като седна пред компа.
 

Горе