Счупен корпус на лаптоп ASUS

Blinky

Owner
Здравейте, приятели.

Направо да ви запозная с проблема:

7349168j.jpg


7349169O.jpg


Счупен корпус, който ми пречи да отворя добре монитора на лаптопа. Тотално излязъл от орбита. Седи, но грозно и неестетически и гадно.

Всичко си работи супер, но се чудя може ли да се оправи и ако да, къде. Още е в гаранция, но не мисля, че ще го покрият от там.

Някой с някакви съвети какво може да се направи. Скапаният лаптоп е на няма и година. И никога повече ASUS. Имал съм лаптопи, които са издържали по 4-5 години, това не бях го виждал никога. ASUS ми отиват в черния списък. А може и аз да съм карък, но все тази. :)
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Като гледам трябва да се смени целия заден панел. Намери си скапан лаптоп( примерно полят с кола) същия модел в ибей и си го поръчай , може да има и някоя друга част работеща да си имаш за смяна. една отверка и няколко развити винтчета и си готов.
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Здравей, лично аз ти препоръчвам olx, там има много които продават лаптопи за части. Пазарувал съм доста от там и съм оправял много с такива проблеми.
 
Здравейте, мерси много за коментарите. Но си търся направо някой да ми го направи, а не да си играя на смелия механик. :) Не, че няма да се справя, но мисля, че някой сервиджия ще разбира повече от мен. Дори си мислех за официалния сервиз на ASUS тук, ако има такъв де. Някой да ми препоръча човек, фирма? Мерси много. :) @Martin Kolev, бате как да го търся това в сайта? И има ли толкова специфични продукти, които са на свободна продажба?
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Да, аз съм купувал, матрици, корпуси, платки клавиатури. Има хора които продават само такива неща. Пробвай с модела да го потърсиш.
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Имам приятел със същата марка лаптоп и същия проблем. Решението, до което е стигнал (предварително ще уточня, че си вади парите с компютър) е епоксидна смола. Е... сгъването е само в крайнислучаи, но пък човека си е решил проблема. Друг познат лепна на подобна дупка фолио - не се вижда дупка = няма дупка. Трети пък си ходи с разпробит лаптоп. Така че споко - обща болест, а общата болест не е болест :)
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Само да знаеш че не е трудно да се свали тоя заден панел. 5-6 винтчета и после е само на щипки...
 
Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Само да знаеш че не е трудно да се свали тоя заден панел. 5-6 винтчета и после е само на щипки...

Сигурно, но някой ако може да го направи вместо мен, ще е по-добре, естествено ще се плати за което. ;)

@eLast, да ти кажа честно предпочитам да го направя да изглежда като нов, защото си е нов. :) Това, което са направили ми изглежда малко несериозно спрямо машината, особено ако има чарколяци, а единия е компютърджия даже. :)

@Martin Kolev, за съжаление има само една батерия като търсех за моя лаптоп части. Еми към сервиза на ASUS ще се обърна явно. И все пак, ако някой има познат със сервиз, по добре на тях да си оставя парите. ;)
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

За такъв проблем едва ли ти трябва специализиран сервиз. Влез в първата комп фирма и питай дали имат заден панел за тоя лаптоп. За работа едва ли ще искат повече от 10 лева... самата пластмаса нз колко струва...
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Предложението за ибей и бракувани машини е добро, стига да не ти е спешен ремонта.
Гледай да го направиш така, че да ти е кеф на теб, но в крайна сметка това е просто една вещ към която не трябва да имаш някакви особени сантименти.

Едит: другият важен въпрос - счупеното парче в теб ли е?
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Ако счупеното парче е в теб го пази, поне аз бих го запазил. То е най-добрият план Б.
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Човека иска да си му изглежда като ново... иначе с капчица може да се направи долу горе поносимо... но новия панел си е нов все пак.
 
Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Ако счупеното парче е в теб го пази, поне аз бих го запазил. То е най-добрият план Б.

Те са две парчета. Така се разши, че направо нямам думи. :)

Пуснах към един сервиз запитване, надявам се поне да ми кажат цена. Но като гледам долния панел струва около £26.49. :)
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Здравейте, приятели.

Направо да ви запозная с проблема:

7349168j.jpg


7349169O.jpg


Счупен корпус, който ми пречи да отворя добре монитора на лаптопа. Тотално излязъл от орбита. Седи, но грозно и неестетически и гадно.

Всичко си работи супер, но се чудя може ли да се оправи и ако да, къде. Още е в гаранция, но не мисля, че ще го покрият от там.

Някой с някакви съвети какво може да се направи. Скапаният лаптоп е на няма и година. И никога повече ASUS. Имал съм лаптопи, които са издържали по 4-5 години, това не бях го виждал никога. ASUS ми отиват в черния списък. А може и аз да съм карък, но все тази. :)

Скоро в сервиза ни донесоха същия лаптоп с абсолютно същия проблем :lol:
Оправя се с нов панел от ebay (китайски естествено) излиза към 150 лв... Има една особеност - тъчпада(мишката) му е залепен за горния панел. А китайските нямат "мишка" варианта е или да си я поръчаш отделно, или да се помъчиш да свалиш старата, но освен да я свалиш, трябва после и да работи :)

Така, че според мен направо дай още някои лев, за да си спестиш нерви...

Оригинални панели също се намират, със включен тъчпад, но като им видиш цената ще предпочетеш да треснеш лаптопа още веднъж в земята и да вземеш нов :)
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Бате, много кофти е станало. Аз съм с една тошиба и къде ли не съм я мъкнал и си е здрава, като нова, вече 2 год и малко. Ако искаш да си пазиш гаранцията трябва да си платиш на лицензирания сервиз, ама сигурно ще ти е по-икономично нова машинка, а и кефа от хвърлянето на старата през терасата ще е безценен.

Между другото братовчед ми имаше 1 асус и харда му беше като дъскорецница още при покупката и му викам не е нормално, върни им го, той го занесъл и нянакъв чичак му казал, че всичко е наред, ама след месеца харда изгърмя. Добре че компютъра беше само за интернет и игри. Поправиха му го след 2 мекеца, и тогава го продаде и си взе едно HP, нече 2-3 години си кара с него и е пушка.
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

За такъв проблем едва ли ти трябва специализиран сервиз. Влез в първата комп фирма и питай дали имат заден панел за тоя лаптоп. За работа едва ли ще искат повече от 10 лева... самата пластмаса нз колко струва...
Последния път като търсих за дела на гаджето панел и щипки новия го обявиха за 120 кинта лол. Завих й 4 рапидки и така си кара.
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Само да знаеш че не е трудно да се свали тоя заден панел. 5-6 винтчета и после е само на щипки...

В момента говориш глупости.За да се смени трябва да се разглоби целия лаптоп,което не е препоръчително за човек които не е отворил поне един досега.Блинки даи точния модел на лаптопа.Ако не е изтърван лаптопа и е гаранционен го носи по гаранция.
 

Горе