Съвет за антивирусна

Еми не звучи добре нещо, което ще те пази да е пробито. :) Поне на мен не ми звучи добре, колкото до гадорийте - те си вървят бонус към кракнатите програми. Друго, което ми идва на ум е, че от време на време някои компании, но не много обновяват product key-овете, с които краковете вървят. Те продължават да вървят, но сървърите ги отхвърлят когато решат да се ъпдейтват. Виждал съм го при НОД точно, но за тяхна жалост, до тогава изтичат нови и нови, с който работя. Дори не споменавам момента, че всеки софтуер е продукт, демек труд на някой. Не ползвам кракнати неща, не мога да кажа нищо, но масово хората около мен го правят и единствения съвет, който мога да им дам е да не слагат и кракната антивирусна. Все пак има толкова много фри хоум версии. Да, хубавите са с пари, но и безплатните са доста добри последните 5-6 години. Говоря за Авира, АВГ, АВАСТ....Няма да забравя една фирма, с наслагани фри АВГ-та на десктопите си. Питах пича, и му казах, че са за глоба, и той ми каза, ама тя е фри. Да, фри е за хоум юзъри, ентърпрайс едишъните не са. А те са си ентърпрайс отвсякъде. :)
 
От: Съвет за антивирусна

Малко са фирмите които не могат да си позволят да дадат 100 лв за защита. Така, че повечето го правят от глупост, стистнатост или неинформираност...
Блинки е много прав. Няма как да разчиташ нещо компроментирано да те пази. Нито знаеш от къде и какво сваля/или качва, нито знаеш при пача колко нови дупки си отваря хакера точно в софтуера, които се явавя единственага защита между вирусите и компютъра ти...
Относно безплатните и платените антивируси. Като цяло платените дават, както по-добра защита, така и повече функции, което в общия случаи значи по-добро управление.
 
От: Re: Съвет за антивирусна

Питах пича, и му казах, че са за глоба, и той ми каза, ама тя е фри. Да, фри е за хоум юзъри, ентърпрайс едишъните не са. А те са си ентърпрайс отвсякъде. :)

Е, чиляка си пренесъл дома в офиса... :lol:
От няколко години не ползвам нищо кракнато. Не си струва.
 
Re: От: Re: Съвет за антивирусна

Е, чиляка си пренесъл дома в офиса... :lol:
От няколко години не ползвам нищо кракнато. Не си струва.

Подкрепям с две ръце. :) Аз не съм ползвал нищо кракнато точно от има няма 5-6 години, откакто реално минах на Линукс. :) Иначе преди това Avira си ползвах като антивирусна.

Колкото до момчето с хоум едишъните на антивирусните, признах му, че XP-тата му бяха оригинални, но прочел, не прочел, явно не е стигнал до момента, че и това е за глоба. Но нали, трябва сигнали за това най-вече. Сигнали от конкуренти в повечето случаи.
 
От: Съвет за антивирусна

Мишката ми нещо взе да има собствен интелект днес и реших да се проверя да не би случайно да съм хванал някоя прехвалена гадинка. Резултатите са негативни според Windows Defender, но обикновено когато кажа че не ползвам антивирусна и отсреща получавам предупреждението, че съвременните вируси били толкова потайни че няма как да знам че съществуват.

Добре, Windows Defender изглежда ми е също осъвременен (ъпдейтнат). Плюс това правя и скан на системните файлове. При тая картинка, би ли следвало пак да съм заразен без да знам? И ако това е така, защо по дяволите от Microsoft се занимават да правят тоя Defender, след като излиза напълно безполезен? И ако Defender е безполезен, то какво пречи на която и да е друга антивирусна като него само да симулира работа? И ако антивирусните само симулират работа... :)

Ето я картинката: http://prntscr.com/8596wq
 
От: Съвет за антивирусна

Изключи ли първо мишката като вариант - ако се стрелка наляво-надясно, може проблема да е много по-прозаичен.

Мишката ми нещо взе да има собствен интелект днес и реших да се проверя да не би случайно да съм хванал някоя прехвалена гадинка. Резултатите са негативни според Windows Defender, но обикновено когато кажа че не ползвам антивирусна и отсреща получавам предупреждението, че съвременните вируси били толкова потайни че няма как да знам че съществуват.

Добре, Windows Defender изглежда ми е също осъвременен (ъпдейтнат). Плюс това правя и скан на системните файлове. При тая картинка, би ли следвало пак да съм заразен без да знам? И ако това е така, защо по дяволите от Microsoft се занимават да правят тоя Defender, след като излиза напълно безполезен? И ако Defender е безполезен, то какво пречи на която и да е друга антивирусна като него само да симулира работа? И ако антивирусните само симулират работа... :)

Ето я картинката: http://prntscr.com/8596wq
 
От: Съвет за антивирусна

Мишката ми нещо взе да има собствен интелект днес и реших да се проверя да не би случайно да съм хванал някоя прехвалена гадинка. Резултатите са негативни според Windows Defender, но обикновено когато кажа че не ползвам антивирусна и отсреща получавам предупреждението, че съвременните вируси били толкова потайни че няма как да знам че съществуват.

Добре, Windows Defender изглежда ми е също осъвременен (ъпдейтнат). Плюс това правя и скан на системните файлове. При тая картинка, би ли следвало пак да съм заразен без да знам? И ако това е така, защо по дяволите от Microsoft се занимават да правят тоя Defender, след като излиза напълно безполезен? И ако Defender е безполезен, то какво пречи на която и да е друга антивирусна като него само да симулира работа? И ако антивирусните само симулират работа... :)

Ето я картинката: http://prntscr.com/8596wq
По горе бях писал win defender не е антивирус, а anti-malware. Антивируса е security esentail, като и 2 та са еднакво безползени в сравнение с конкурентите им.
МС ти предоставят тези продукти безплатно и не си дават много зор. Бях дал и една актуална класация, там мс антивируса е на последно място...
 
От: Съвет за антивирусна

Аааа за Windows 8 Дефендера е все едно MSE, туй съм го проучил, ето на: http://blogs.microsoft.com/cybertru...soft-security-essentials-which-one-do-i-need/

If your computer is running Windows 8, you can use the built-in Windows Defender to help you get rid of viruses, spyware, or other malware.
You can’t use Microsoft Security Essentials with Windows 8 or Windows RT, but you don’t need to because Windows Defender already provides built-in protection.

На Кашперски едно голямо Браво. Къде гледах за това, в тази ли тема някъде, че още най-първата антивирусна услуга се е изложила по подобен начин. А и аз откакто си спомням, все го има това съмнение че антивирусните сами си пишат вирусите, иначе как да се продават. Сега такова нещо ми се вижда много по-логично от преди 10 години да речем, щото след Windows XP всичко е по-стабилно и наистина не лови такива неща толкова лесно колкото почитателите на антивируса се опитват да вменят. И не само това, ами ако се хване нещо, то се маха по-лесно. За последно преди година се мъчих да изчистя XP-то на един френд дето и след преинстал пак ловеше нещо от някъде, та накрая му сложихме някаква антивирусна да миряса. Докато на Vista, 7 и 8 след като се изчисти нещото и вече не се появява така. Това също е логично, все пак са цели 20 години след Windows 95 и за това време много неща са се развили.

pa_lta, и клавиатурата се държеше малко странно, но те и двете са Razer и работят с една тяхна програма Razer Synapse, та най-вероятно тя дава бъгове. Чувствителна техника, мишката даже прескачаше на подложка от 1 лв та трябваше дая снабдя с маркова :)
 
Последно редактирано:

Горе