Съдружник за малък бизнес.

City: Kotel и "туристически неразвит" никак не се вързват да знаеш!
И хората могат да си купуват стоки от другия край на града, но причината не е, че е с 5 ст. по-евтино, а защото за тях разходката не проблем. Планинари са и са свикнали да ходят...
 
Защо я поддържате тая тема все още?Както и да е...
И аз живея в малък град с 8000 жители.Има Т-маркет, 2-3 по-големи ,които минават за "супермаркет" и 5-6 малки ,ама наистина малки магазина за храни.Никой от малките не е фалирал,щото стоят от 20 години и хората са свикнали с тях.
Доколкото знам,собствениците на малките магазинчета изкарват 400-500лв на месец.Една минимална заплата.
През годините имаше опити да се правят още "гаражни" магазинчета, но всичко фалира.
 
Защо я поддържате тая тема все още?Както и да е...
И аз живея в малък град с 8000 жители.Има Т-маркет, 2-3 по-големи ,които минават за "супермаркет" и 5-6 малки ,ама наистина малки магазина за храни.Никой от малките не е фалирал,щото стоят от 20 години и хората са свикнали с тях.
Доколкото знам,собствениците на малките магазинчета изкарват 400-500лв на месец.Една минимална заплата.
През годините имаше опити да се правят още "гаражни" магазинчета, но всичко фалира.
Долу горе е така. Но долу-горе, навсякъде е по-различно. Пък и реално сме около 5000. По малко сме от твоя град:)
Но пък нз, в твоя казваш има 10 магазина за храна, тука ще са поне 25.
Не до свикването само. Има ли ниски цени и прилично обслужване си идва и клиентелата.
Да, има и такива които си докарват колкото все едно 1 месечна заплата печалба. Това са най-малките.

Явно просто форума е за големи риби и големи бизнеси, не е трябвало изобщо тук да търся някой за толкова дребно начинание.
 
Явно просто форума е за големи риби и големи бизнеси, не е трябвало изобщо тук да търся някой за толкова дребно начинание.

Не е до "големи и малки риби", а до това, да правиш правилно нещата. Така и не ми отговори на въпросите. Ще ми отговориш ли?
 
Не е до "големи и малки риби", а до това, да правиш правилно нещата. Така и не ми отговори на въпросите. Ще ми отговориш ли?
Да, нали казах че ще отговоря, занимавам се на компютъра, с нещо в момента. Ще отговоря подробно, още не съм чел някои предишни коменти, в това число и твоят.
 
Чакай, че отдавна не съм хранил подобаващо странника, та ти къде си отваряш плювалника, където не ти е работа. Една стотинка още не изкарал от нета, ама дава акъл...
.
 
  • Like
Реакции: Sky
Чакай, че отдавна не съм хранил подобаващо странника, та ти къде си отваряш плювалника, където не ти е работа. Една стотинка още не изкарал от нета, ама дава акъл...
.

Оооо, сине майчин, де се загуби толкова време... направо треска получих, че толкова време не ми обръщаше внимание... има още хляб да ядеш докато ме стигнеш. ;)
 
Оооо, сине майчин, де се загуби толкова време... направо треска получих, че толкова време не ми обръщаше внимание... има още хляб да ядеш докато ме стигнеш. ;)
Реално погеднато, не можеш да му стъпиш на малкото пръстче на колегата kpetrov. Затова ти казах да си затваряш плювалника. Казвам реално как стоят нещата.
 
@kpetrov - Не ми отговори дали си правил проучване на пазара? Ако си правил такова - представи го да го видим.
Също така правил ли си разценка какво ще заредиш първоначално в магазина и колко ще струва? Ако си правил - представи го да го видим.
Също така правил ли си проучване какви документи и разходи има само за да започне да работи магазина с всички разрешителни? Ако си правил такова проучване - представи го!
Ако това е въпроса всички съм ги правил, обекта попада под най-малко изиксвания. Само колко ще струват документите за регистрация в агенцията по храните не съм правил проучване.
 
Каруцата пред коня, някак не върви
 
Затова ти казах да си затваряш плювалника.

Добре, като се видим на живо, ще очаквам пак да ми кажеш същото нещо! ;)
 
Каруцата пред коня, някак не върви
Като нямам поне абсолютният минимум капитал...
Няма да е кой знае колко към Агенцията, чел съм наредбите, с това което съм избрал да се продава в началото минавам най ниската тарифа...
Страника ме пита каква, ще стоката, ами такава, ще е в началото трайни продукти, най-необходими за домакинството.
Ти да кажем, кое най-често купуваш от да кажем тези 5? - Олио, захар, сол, боб и фъстъци? И кое струва повече и съответно чистата ти печалба е повече?
 
Добре, като се видим на живо, ще очаквам пак да ми кажеш същото нещо! ;)
Е теб те мързеше да си дигнеш продължението на гръбнака да дойдеш на срещата на форума
 
Като нямам поне абсолютният минимум капитал...
Няма да е кой знае колко към Агенцията, чел съм наредбите, с това което съм избрал да се продава в началото минавам най ниската тарифа...
Страника ме пита каква, ще стоката, ами такава, ще е в началото трайни продукти, най-необходими за домакинството.
Ти да кажем, кое най-често купуваш от да кажем тези 5? - Олио, захар, сол, боб и фъстъци? И кое струва повече и съответно чистата ти печалба е повече?
Колко контен изписа, това са минимум към 50-на статии, едно двеста- триста кинта вече да беше изкарал
 
Е теб те мързеше да си дигнеш продължението на гръбнака да дойдеш на срещата на форума

За мен това е градска среща на софиянци... да минавам над 1 000 км. само за да пия един час бира с няколко човека - няма да стане тая. Друго си е някъде с приспиване, че да има време и да се напием, и да изтрезнеем. :)
 
За мен това е градска среща на софиянци... да минавам над 1 000 км. само за да пия един час бира с няколко човека - няма да стане тая. Друго си е някъде с приспиване, че да има време и да се напием, и да изтрезнеем. :)
Абе какво еднок км, просто си признай, че те мързеше да пътуваш. И какъв пък софиянец съм и аз.
 
Колко контен изписа, това са минимум към 50-на статии, едно двеста- триста кинта вече да беше изкарал
Не знам, и на това може да му дойде времето, в момента не ми се пишат статии, трябва да е по някаква тема, която ме интересува а такива са много малко.
 
Защо я поддържате тая тема все още?Както и да е...
И аз живея в малък град с 8000 жители.Има Т-маркет, 2-3 по-големи ,които минават за "супермаркет" и 5-6 малки ,ама наистина малки магазина за храни.Никой от малките не е фалирал,щото стоят от 20 години и хората са свикнали с тях.
Доколкото знам,собствениците на малките магазинчета изкарват 400-500лв на месец.Една минимална заплата.
През годините имаше опити да се правят още "гаражни" магазинчета, но всичко фалира.
Ако става дума за един и същ град - малките магазинчета са малко повече. Иначе другите неща съвпадат. Намират се и 1-2 денонощни. :D
 

Горе