Съдружник за малък бизнес.

Ако става дума за един и същ град - малките магазинчета са малко повече. Иначе другите неща съвпадат. Намират се и 1-2 денонощни. :D
Очевидно е, че не става въпрос за 1 и същ град.
 
В малкото магазинче до вкъщи ей сега заредиха цигари за 800 лева. Тук с 1000 ще се зарежда целия магазин. :D
 
В малкото магазинче до вкъщи ей сега заредиха цигари за 800 лева. Тук с 1000 ще се зарежда целия магазин. :D
То не е въпроса дали е малко на площ, ако е тип Лафка и за 8000 могат да заредят цигари. То тука по хранителни магазини, 2-3 има само които да продават цигари, цигарите се продават в павилиони за цигари, вафли и подобни простотии.
И направо се изказа, че то цигарите отиват най много пари... в тоя отрасъл.
 
То не е въпроса дали е малко на площ, ако е тип Лафка и за 8000 могат да заредят цигари. То тука по хранителни магазини, 2-3 има само които да продават цигари, цигарите се продават в павилиони за цигари, вафли и подобни простотии.
И направо се изказа, че то цигарите отиват най много пари... в тоя отрасъл.
Цигарите са за хора с пари, да зареждат за 30 хиляди на месец и да си вземат трите процента.
 
То не е въпроса дали е малко на площ, ако е тип Лафка и за 8000 могат да заредят цигари. То тука по хранителни магазини, 2-3 има само които да продават цигари, цигарите се продават в павилиони за цигари, вафли и подобни простотии.
И направо се изказа, че то цигарите отиват най много пари... в тоя отрасъл.
Колега, човек е толкова голям, колкото са целите му - така са казали хората и с всеки изминал ден все повече се убеждавам в тази приказка. Ти ще се мъчиш със зъби и нокти да покриеш санитарния минимум, да привлечеш най-изпадналите клиенти и най-вече - да направиш най-клишираното и безкреативно нещо.

Едно нещо знай - парите наистина се движат, но от малкото към многото, а не от многото към малкото..
 
Както казва Крос, целите ти са не само дребни, но и дребнави. Първо, търсиш съдружие за една минимална инвестиция от 1000 лв. Кой очакваш, че ще приеме да се сдружава с голтак, който няма и толкова? Та това е една средна заплата за квалифициран труд.
Второ, насочил си се към най-задънената ниша. Печалба се прави с голям оборот, а такъв се прави с бързооборотни стоки - зеленчук, колбаси, закуски, алкохол и цигари. Ти си се насочил към продажбата на захар, брашно, ориз и боб, а това са стоки, които всяко домакинство купува веднъж седмично и дори месечно. Ако мислиш, че стрина Кина ще дойде при теб за 5 ст по-евтин ориз и от това ще направиш пачката, явно нямаш никакво критично мислене, а уж конспиратор го раздаваше. Вероятността да намериш съдружник за това начинание е по-малка от шанса рептилите да ти дойдат на гости довечера.

Насочи се към туристическия бранш, щом си от град с историческа и културна стойност. Направи сайт, привличай посетители, стани екскурзовод, свържи се с хотели и къщи за гости, в които да ги настаняваш. Ще си спестиш куп административни пречки и финансови разходи, пък каквото спечелиш - твое си е, при това с минимално капиталовложение.
 
Цигарите са за хора с пари, да зареждат за 30 хиляди на месец и да си вземат трите процента.

Аз съм непушач, но познатите ми които пушат пазаруват само в магазини с цигари и то покрай цигарите(в София май няма магазин които да не продава цигари). Влизат вътре за тях и излизат с много повече неща. Цигарите се продават точно заради това. ;) Още твърдиш, че хората минават цял град за 5ст разлика, но не ми отговори на коментара в които ти оборих тезата.
 
Както казва Крос, целите ти са не само дребни, но и дребнави. Първо, търсиш съдружие за една минимална инвестиция от 1000 лв. Кой очакваш, че ще приеме да се сдружава с голтак, който няма и толкова? Та това е една средна заплата за квалифициран труд.
Второ, насочил си се към най-задънената ниша. Печалба се прави с голям оборот, а такъв се прави с бързооборотни стоки - зеленчук, колбаси, закуски, алкохол и цигари. Ти си се насочил към продажбата на захар, брашно, ориз и боб, а това са стоки, които всяко домакинство купува веднъж седмично и дори месечно. Ако мислиш, че стрина Кина ще дойде при теб за 5 ст по-евтин ориз и от това ще направиш пачката, явно нямаш никакво критично мислене, а уж конспиратор го раздаваше. Вероятността да намериш съдружник за това начинание е по-малка от шанса рептилите да ти дойдат на гости довечера.

Насочи се към туристическия бранш, щом си от град с историческа и културна стойност. Направи сайт, привличай посетители, стани екскурзовод, свържи се с хотели и къщи за гости, в които да ги настаняваш. Ще си спестиш куп административни пречки и финансови разходи, пък каквото спечелиш - твое си е, при това с минимално капиталовложение.
Глупости, Брашно може да не се купува, често но Олио, Захар, Ориз, Боб се купуват често.
Как си представяш зареждането със плодове и зеленчуци? Как мислиш, че става, да не мислиш, че някой ти идва на крака да ти зарежда зеленчуци, ха-ха. Ходи се до Сливен, трябва ти ван, купуват от борсата.
Милион и един пъти ви казах, че нищо не знаете за обстановката в Котел, сигурно някой е идвал на някое културно мероприятие, като едно от последните за котленски килими, да пийнете по една ракийка и да замезите. И се заблуждавате на какъв хал е града. От 25 хранителни магазина, в най-много 3-4 се продават цигари.
Те хотелите боб дърпат за мен, аз ще им оправям групите с туристи...
 
Ще взема да ви направя едно обстойно клипче, особено сега към Края на лятото какво е, че най накрая да разберете за какво става въпрос.
 
Ще взема да ви направя едно обстойно клипче, особено сега към Края на лятото какво е, че най накрая да разберете за какво става въпрос.
Ако искаш и Спилбърг викни да го заснеме в 3D - все тая. Аз ти казах, че съм имала магазин за хранителни стоки и знам как се зареждат и зеленчуци и всичко останало. Знам и колко от тях се изхвърлят, но без бързооборотни стоки си нищо. Никой няма да влезе повече от веднъж. Ти що мислиш, че стрина Кина ще си купи каймата и чушките от кварталното магазинче, пък ще дойде при теб за ориза, щото е 5 ст. по-евтин?
След казаното от теб за ситуацията в Котел, се затвърждава всеобщото мнение, че да отвориш нещо подобно е глупост на квадрат.
Съдружници няма да намериш, нито тук, нито в реалността, но ако имаш пари за хвърляне - давай. Само гледай да са повече от 1000 лв и стискай палци помещението да е ползвано като магазин преди това и да има акт16, щото само за него ще ти отидат сума пари, а и време. ;) Успех.
 
Ще взема да ви направя едно обстойно клипче, особено сега към Края на лятото какво е, че най накрая да разберете за какво става въпрос.
Колега, даже идеите ти не са проблем в сравнение с нагласата, с която тръгваш.
1. Не може да смяташ до стотинка какво ще ти трябва, за да започнеш бизнес, тъй като има много непредвидени разходи винаги. Но не може и да вземеш едни 1,000лв и да казваш - "ще купя боб, олио, ориз и картофи" и започвам бизнес. Ти само да видиш какви разходи са да стартираш от гледна точка на бумащината...тези 1000 лева са за касов апарат, регистрация на фирма + може би лиценза, но не е сигурно.

2. Не може да казваш "ами аз съм нов, 5-6 пъти ще се проваля". С тези реплики будиш само смях и нищо друго. Ти ако не тръгваш с нагласата да победиш не просто в битката, ами и във войната за забогатяване си загубен. Какво, ще направиш 5 неща, ще ги чакаш да фалират умишлено и ще направиш шесто, от което да дойдат милиардите? Не става.

3. Не може да тръгваш срещу акулите, защото ще те изядат. В момента ти си планктон, а останалите - пирани. Има и акули, които ще ти провалят бизнеса без даже да знаят за твоето съществуване (тип Кауфланд). Изобщо ти не се насочваш към евъргрийн ниша, а към бездънната яма - вече дори и тъпак може да напарви елементарен trend анализ на този бранш. Големите вериги окупират всичко, оперират с капитали, от които ще ти се замае главата, а ти си тръгнал да правиш магазин, и то в град с над 20 по твое твърдение.

4. Не може да тръгваш с нагласата да печелиш от клиенти, търсещи 5-те стотинки разлика. За да станеш богат трябва първо да си зададеш въпроса "Как да не умра като НИКОЙ". Ти в момента не мислиш за това, а как да спечелиш жълтите стотинки на бабичките.

Изобщо не може да осъществиш всяка идея на този свят, аз моите само ги планирам за половин година, а ти си готов да пристъпиш към действие след като нещо ти е хрумнало. Ти нямаш бизнес план, ти просто искаш да продаваш олио с 5 стотинки по-евтино и това да е делото на живота ти. Не ме разбирай погрешно, не целя хейт. :)
 
Колега, даже идеите ти не са проблем в сравнение с нагласата, с която тръгваш.
1. Не може да смяташ до стотинка какво ще ти трябва, за да започнеш бизнес, тъй като има много непредвидени разходи винаги. Но не може и да вземеш едни 1,000лв и да казваш - "ще купя боб, олио, ориз и картофи" и започвам бизнес. Ти само да видиш какви разходи са да стартираш от гледна точка на бумащината...тези 1000 лева са за касов апарат, регистрация на фирма + може би лиценза, но не е сигурно.

2. Не може да казваш "ами аз съм нов, 5-6 пъти ще се проваля". С тези реплики будиш само смях и нищо друго. Ти ако не тръгваш с нагласата да победиш не просто в битката, ами и във войната за забогатяване си загубен. Какво, ще направиш 5 неща, ще ги чакаш да фалират умишлено и ще направиш шесто, от което да дойдат милиардите? Не става.

3. Не може да тръгваш срещу акулите, защото ще те изядат. В момента ти си планктон, а останалите - пирани. Има и акули, които ще ти провалят бизнеса без даже да знаят за твоето съществуване (тип Кауфланд). Изобщо ти не се насочваш към евъргрийн ниша, а към бездънната яма - вече дори и тъпак може да напарви елементарен trend анализ на този бранш. Големите вериги окупират всичко, оперират с капитали, от които ще ти се замае главата, а ти си тръгнал да правиш магазин, и то в град с над 20 по твое твърдение.

4. Не може да тръгваш с нагласата да печелиш от клиенти, търсещи 5-те стотинки разлика. За да станеш богат трябва първо да си зададеш въпроса "Как да не умра като НИКОЙ". Ти в момента не мислиш за това, а как да спечелиш жълтите стотинки на бабичките.

Изобщо не може да осъществиш всяка идея на този свят, аз моите само ги планирам за половин година, а ти си готов да пристъпиш към действие след като нещо ти е хрумнало. Ти нямаш бизнес план, ти просто искаш да продаваш олио с 5 стотинки по-евтино и това да е делото на живота ти. Не ме разбирай погрешно, не целя хейт. :)
Няма големи вериги тука, няма и да има:)
Не им е рантабилно, кой ще ти отвори голяма верига в град с 4-5к жители, какви ги говориш:)
 
Ех как моят въпрос бива игнориран... Хайде де, обясни защо хората ще минат цял град за 5ст намаление на хляба? Моите сметки може да намериш в един от предните ми коментари, защото това няма как да стане. Трябва да купиш 200 продукта, че да спестиш 10лв... Колко хора купуват 200 боба, ориз и олио? Дори да ядат по 1 на ден това са ти 4ри продукта на ден - 4*30 дни = 120 продукта, реално се купуват по 10-на в месеца. Но да кажем, че всеки ден ядат по 1 брой от продуктите ти. При 120 продукта на месец с 5ст отстъпка, ще спестят 6лв. :) Не може да разчиташ на такива клиенти, защото няма да ги имаш.

За 6лв на месец кой ще измене цял град, вярно че твоя град е малък, но не чак толкова малък.

P.S. Не се заяждам, просто искам да ти помогна да избистриш политката на магазина ти. :)
 
Най-добре продавай картофите и ориза от вас, щом се целиш в 5-те стотинки на бабите, те като те научат - пак ще идват. :D
 
Най-добре продавай картофите и ориза от вас, щом се целиш в 5-те стотинки на бабите, те като те научат - пак ще идват. :D

Ако са ти домашни картофите много хора ще идват, даже може да продаваш по-скъпо заради качеството.
 
Най-добре продавай картофите и ориза от вас, щом се целиш в 5-те стотинки на бабите, те като те научат - пак ще идват. :D

По-добре направо да им разнася покупките по домовете, че на тая възраст са трудноподвижни. Абе ще набараме накрая успешната стратегия, че и инвеститори ще завалят.:D
 
По-нататък може и дюнери, за бабите олигарси, но нека си опазим темата до следващия петък.
 
Няма големи вериги тука, няма и да има:)
Не им е рантабилно, кой ще ти отвори голяма верига в град с 4-5к жители, какви ги говориш:)
Големи вериги магазини няма, но малки има! Я си помисли, дали можеш да конкурираш цените на "Моя магазин", ако те случайно решат и те да си свалят цените на по-трайните си стоки? А в "Моя магазин" можеш понякога и зехтин да намериш, макар и не от евтиния тип.
Ако търсиш забутано място, където да продаваш - отиди в Кипилово. Близко ти е, а в това село и междуградски автобус не минава.
 
цигарите са обвързани с билетчета от лотарията, познати се оплакаха че са им казали ако искат да продават цигари в магазинте си задължително с билетчета, иначе не можело
 

Горе