Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

И аз да не подценявам тук форумджиите, ама ми е трудно да видя успешно АД с основен състав:

- СЕО оптимизатори
- Фейсбук спамери
- Вносители на стока 'всичко за 1 лв' от Китай

Дано не съм успял да подценя повечето :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

- Вносители на стока 'всичко за 1 лв' от Китай

Точно тези са от хората разполагащи със средства.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Когато се прави подобно начинание, то не трябва ли да има поне едно от двете: Добър продукт (по-добър с нещо от останалите) или добра възможност?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Темата е изключително интересна. Лично аз съм участвал в 2 подобни сдружения. И двата пъти работата вървеше добре до едно ниво, след което започват скандалите - първо за парите, след това за отговорности (като работа, която трябва да се свърши) и права.
За да пробие подобен IT-проект се искат задължително няколко специалиста:
- администратор, който е много "на ти" с Linux/UNIX и web-сървари. Ако някой ми говори, че ще хоства ИТ-компания на Win-машини, директно му казвам "чао".
- рекламен тип, дори двама, добре е единия да е жена и по възможност хубава, умна, нахална (умерено, но не и невъзпитана) и приказлива. Ако са двама, единият поема реклама в социалните мрежи, другия поема off-line рекламата и срещите с живи хора.
- програмисти, поне 2-ма. Когато нещата се наакат, а единия програмист е на почивка в Гърция, другия да може да фиксне веднага спешен проблем
- дизайнер
- проект-мениджър или координатор, който всички да го слушат. Да му спазват термините (някои им казват dead-line), да се явяват на срещи, да изпълняват коректно задачите. Координатора може да заема и някоя от длъжностите по-горе.
- счетоводител
Това са минимум 5-6 човека, които ще работят на заплата. Програмистите и администратора ще взимат минимум по 1000-1200 лв, ако са неефективни. Ако са ефективни, тогава заплатите им ще са около 2000 лв и работата ще върви. Значи до тук между 4000-6000 лв месечно са тях.
Рекламаджиите могат да работят на заплати между 600 и 1000 лв, зависи. Ако е един и е добър, тогава слагаме 1000 лв.
Дизайнера и той работи в тоя порядък, като много зависи, дали пише HTML и CSS, или само рисува картинки, които после някой от програмистите да прави на sprite и bg и да изгражда страниците. Дизайните не се сменят често и може да се наемат фрийлансери, включително за фиксване и валидиране на HTML-a. Но груби казано за уникални дизайни и лога ще вървят миним по 500 лв месечно. В един от проектите, по които работих, дизайнера беше художник, поназнайваше CSS и отделно от това координираше екипа.
Отделно ще се плаща за хостинг (вероятно нает сървар), домейн, adwords, офлайн материали и консумативи, данъци и регистрации и т.н..
По мои груби сметки ще са необходими между 7000 и 10 000 лв за заплати, осигуровки и др. разходи.
За да стартира фирмата, трябва да се изработят продукти. Какви ще са продуктите е дълга и неясна тема, щото трябва да се прецени с какви капаците се разполага, да се проучи пазара, да се намери баланс между качество, време и възможности. Да кажем, че между 4 и 6 месеца с тия хора могат да се изработят свясни продукти - е-магазин, реклама, новинарски сайт, някаква социалка и т.н. След това почва кампания по рекламиране на продуктите - минимум 1 месец.
Значи бюджета трябва да позволи 5-7 месеца да се плащат заплати, без да има реални приходи от дейността, т.е. едно 50 000 лв трябва да ги има осигурени. И поне още толкова, докато продуктите наберат популярност. Значи 100 бона за читаво начало.

Може и да се получи, но не и ако има много шефове, които да искат да печелят. Щото на хората, които бачкат, трябва да се даде стимул, да им се предостави възможност за израстване и да бачкат с кеф. Иначе ай малко се понаучат на играта и ще избягат в друга фирма или ще бичат като фрийлансери.
Ако имах заделени 100 к бих ги инвестирал, но сам, щото ако сме 20 шефчета за бачкащите няма да остава нищо от печалбата.
Ако има развита готова идея с голям потенциал, може и да има смисъл от много акционери и пак всички да са доволни. Но хубавите идеи бързо се клонират и добрата пара ще се задържи малко, после ще почне да капе, а най-накрая да таи.
Подобни сдружения се правят ежедневно от хора, които разбират от нещо и търсят съдружник, който да ги допълва.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Забравил си да споменеш сеотата и кънтентърите , без тях нищо не става, като кънтентърите трябва според мен да са поне 4-5 човека. ;)
Темата е изключително интересна. Лично аз съм участвал в 2 подобни сдружения. И двата пъти работата вървеше добре до едно ниво, след което започват скандалите - първо за парите, след това за отговорности (като работа, която трябва да се свърши) и права.
За да пробие подобен IT-проект се искат задължително няколко специалиста:
- администратор, който е много "на ти" с Linux/UNIX и web-сървари. Ако някой ми говори, че ще хоства ИТ-компания на Win-машини, директно му казвам "чао".
- рекламен тип, дори двама, добре е единия да е жена и по възможност хубава, умна, нахална (умерено, но не и невъзпитана) и приказлива. Ако са двама, единият поема реклама в социалните мрежи, другия поема off-line рекламата и срещите с живи хора.
- програмисти, поне 2-ма. Когато нещата се наакат, а единия програмист е на почивка в Гърция, другия да може да фиксне веднага спешен проблем
- дизайнер
- проект-мениджър или координатор, който всички да го слушат. Да му спазват термините (някои им казват dead-line), да се явяват на срещи, да изпълняват коректно задачите. Координатора може да заема и някоя от длъжностите по-горе.
- счетоводител
Това са минимум 5-6 човека, които ще работят на заплата. Програмистите и администратора ще взимат минимум по 1000-1200 лв, ако са неефективни. Ако са ефективни, тогава заплатите им ще са около 2000 лв и работата ще върви. Значи до тук между 4000-6000 лв месечно са тях.
Рекламаджиите могат да работят на заплати между 600 и 1000 лв, зависи. Ако е един и е добър, тогава слагаме 1000 лв.
Дизайнера и той работи в тоя порядък, като много зависи, дали пише HTML и CSS, или само рисува картинки, които после някой от програмистите да прави на sprite и bg и да изгражда страниците. Дизайните не се сменят често и може да се наемат фрийлансери, включително за фиксване и валидиране на HTML-a. Но груби казано за уникални дизайни и лога ще вървят миним по 500 лв месечно. В един от проектите, по които работих, дизайнера беше художник, поназнайваше CSS и отделно от това координираше екипа.
Отделно ще се плаща за хостинг (вероятно нает сървар), домейн, adwords, офлайн материали и консумативи, данъци и регистрации и т.н..
По мои груби сметки ще са необходими между 7000 и 10 000 лв за заплати, осигуровки и др. разходи.
За да стартира фирмата, трябва да се изработят продукти. Какви ще са продуктите е дълга и неясна тема, щото трябва да се прецени с какви капаците се разполага, да се проучи пазара, да се намери баланс между качество, време и възможности. Да кажем, че между 4 и 6 месеца с тия хора могат да се изработят свясни продукти - е-магазин, реклама, новинарски сайт, някаква социалка и т.н. След това почва кампания по рекламиране на продуктите - минимум 1 месец.
Значи бюджета трябва да позволи 5-7 месеца да се плащат заплати, без да има реални приходи от дейността, т.е. едно 50 000 лв трябва да ги има осигурени. И поне още толкова, докато продуктите наберат популярност. Значи 100 бона за читаво начало.

Може и да се получи, но не и ако има много шефове, които да искат да печелят. Щото на хората, които бачкат, трябва да се даде стимул, да им се предостави възможност за израстване и да бачкат с кеф. Иначе ай малко се понаучат на играта и ще избягат в друга фирма или ще бичат като фрийлансери.
Ако имах заделени 100 к бих ги инвестирал, но сам, щото ако сме 20 шефчета за бачкащите няма да остава нищо от печалбата.
Ако има развита готова идея с голям потенциал, може и да има смисъл от много акционери и пак всички да са доволни. Но хубавите идеи бързо се клонират и добрата пара ще се задържи малко, после ще почне да капе, а най-накрая да таи.
Подобни сдружения се правят ежедневно от хора, които разбират от нещо и търсят съдружник, който да ги допълва.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Най-важното е идеята и какво ще прави тази компания. После вече капитал и начини за осъществяване, подробно планиране, екип и тн.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Не мисля, че толкова хора събрани на едно място ще имат за цел постигането само на един продукт.
Най-важното е идеята и какво ще прави тази компания. После вече капитал и начини за осъществяване, подробно планиране, екип и тн.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Най-важното е идеята и какво ще прави тази компания. После вече капитал и начини за осъществяване, подробно планиране, екип и тн.
Е като гледам вече заваляха идеите за сървъри, СЕО, рекламни агенти, ...

Както намекнах и по-горе - дори да се съберат една камара народ от форума, едва ли ще правят нещо по-различно от тва, дет се занимават в момента...
Просто повечето са си прегърнали един стереотип и си дълбаят кереча :) И идеята да го правят същото ама в по-големи мащаби им се вижда суперпривлекателна по няква причина :)

Като да отидеш за риба на Искъра... с германска подводница.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Хареса ми как си описал всичко, но на "рекламаджиите" ми се вижда нещо ниска заплатата. Не приемам 600 до 1000 лева за нормална, при положение, че тези хора се занимават с крайната и най-важна цел, тоест продажбата. :) Сайта може да е брутален, администраторите да са супер, счетоводителите да знаят много добре какво правят, но когато "рекламаджиите" не са достатъчно мотивирани всичко би тръгнало надолу. Особено когато видят, колко пари изкарва шефа, а те прибират 600 лева. :) Поне така мисля аз, може би греша не знам. Не съм запознат.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Рекламаджии в самото начало, дори няма и нужда от тях, а постигнеш ли голям трафик (тук да поясня говоря за трафик от гугъл не от факенбуци) рекламодателите сами те намират. От личен опит го казвам, не, че не е хубаво да има такива хора.
Хареса ми как си описал всичко, но на "рекламаджиите" ми се вижда нещо ниска заплатата. Не приемам 600 до 1000 лева за нормална, при положение, че тези хора се занимават с крайната и най-важна цел, тоест продажбата. :) Сайта може да е брутален, администраторите да са супер, счетоводителите да знаят много добре какво правят, но когато "рекламаджиите" не са достатъчно мотивирани всичко би тръгнало надолу. Особено когато видят, колко пари изкарва шефа, а те прибират 600 лева. :) Поне така мисля аз, може би греша не знам. Не съм запознат.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Пък колкото до най-важното, то е екипа и всяко едно звено в него да вземе всичко присърце. Иначе нищо не става.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ясно е че един без друг не става. Сега като се замисля е така. Google му е цаката, а за там ти трябват хората, които си споменал по горе, а madseason е пропуснал. :)
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Темата е изключително интересна. Лично аз съм участвал в 2 подобни сдружения. И двата пъти работата вървеше добре до едно ниво, след което започват скандалите - първо за парите, след това за отговорности (като работа, която трябва да се свърши) и права.
За да пробие подобен IT-проект се искат задължително няколко специалиста:
- администратор, който е много "на ти" с Linux/UNIX и web-сървари. Ако някой ми говори, че ще хоства ИТ-компания на Win-машини, директно му казвам "чао".
- рекламен тип, дори двама, добре е единия да е жена и по възможност хубава, умна, нахална (умерено, но не и невъзпитана) и приказлива. Ако са двама, единият поема реклама в социалните мрежи, другия поема off-line рекламата и срещите с живи хора.
- програмисти, поне 2-ма. Когато нещата се наакат, а единия програмист е на почивка в Гърция, другия да може да фиксне веднага спешен проблем
- дизайнер
- проект-мениджър или координатор, който всички да го слушат. Да му спазват термините (някои им казват dead-line), да се явяват на срещи, да изпълняват коректно задачите. Координатора може да заема и някоя от длъжностите по-горе.
- счетоводител
Това са минимум 5-6 човека, които ще работят на заплата. Програмистите и администратора ще взимат минимум по 1000-1200 лв, ако са неефективни. Ако са ефективни, тогава заплатите им ще са около 2000 лв и работата ще върви. Значи до тук между 4000-6000 лв месечно са тях.
Рекламаджиите могат да работят на заплати между 600 и 1000 лв, зависи. Ако е един и е добър, тогава слагаме 1000 лв.
Дизайнера и той работи в тоя порядък, като много зависи, дали пише HTML и CSS, или само рисува картинки, които после някой от програмистите да прави на sprite и bg и да изгражда страниците. Дизайните не се сменят често и може да се наемат фрийлансери, включително за фиксване и валидиране на HTML-a. Но груби казано за уникални дизайни и лога ще вървят миним по 500 лв месечно. В един от проектите, по които работих, дизайнера беше художник, поназнайваше CSS и отделно от това координираше екипа.
Отделно ще се плаща за хостинг (вероятно нает сървар), домейн, adwords, офлайн материали и консумативи, данъци и регистрации и т.н..
По мои груби сметки ще са необходими между 7000 и 10 000 лв за заплати, осигуровки и др. разходи.
За да стартира фирмата, трябва да се изработят продукти. Какви ще са продуктите е дълга и неясна тема, щото трябва да се прецени с какви капаците се разполага, да се проучи пазара, да се намери баланс между качество, време и възможности. Да кажем, че между 4 и 6 месеца с тия хора могат да се изработят свясни продукти - е-магазин, реклама, новинарски сайт, някаква социалка и т.н. След това почва кампания по рекламиране на продуктите - минимум 1 месец.
Значи бюджета трябва да позволи 5-7 месеца да се плащат заплати, без да има реални приходи от дейността, т.е. едно 50 000 лв трябва да ги има осигурени. И поне още толкова, докато продуктите наберат популярност. Значи 100 бона за читаво начало.

Може и да се получи, но не и ако има много шефове, които да искат да печелят. Щото на хората, които бачкат, трябва да се даде стимул, да им се предостави възможност за израстване и да бачкат с кеф. Иначе ай малко се понаучат на играта и ще избягат в друга фирма или ще бичат като фрийлансери.
Ако имах заделени 100 к бих ги инвестирал, но сам, щото ако сме 20 шефчета за бачкащите няма да остава нищо от печалбата.
Ако има развита готова идея с голям потенциал, може и да има смисъл от много акционери и пак всички да са доволни. Но хубавите идеи бързо се клонират и добрата пара ще се задържи малко, после ще почне да капе, а най-накрая да таи.
Подобни сдружения се правят ежедневно от хора, които разбират от нещо и търсят съдружник, който да ги допълва.

Аз точно нещо такова се канех да напиша само че с други цифри и че проекта точно заради свършената работа ще има скандали понеже в различни периоди различни хора ще имат различна работа

значи съвсем в началото сисадмина ще настрой сървър1 и после ако кадърен 100 -200 дни може да няма никаква работа освен пачване от време на време (ако е некадърен и сървъра пада по три пъти на ден и по два часа го вдига ще изглежда че върши работа)... В началото най-много ще работят девелопърите докато другите си "клатят краката" (после те ще минат в режим на пачване и добвяне на функционалност от време на време и за другите ще изглежда че те си клатят краката).... като те имат завършен продукт.... качен на сървъра ще поеме маркетинга (за тях мисля по високи заплати) понеже както написа унито (с най евтиния маркетинг ще имаш най евтиния резултат) ако те не докарат трафик целия труд отива на вятъра (тогава ще са недоволни от маркетинга -ние се бъхтим по цял ден да докараме трафик вие админите и девелопърите си клатите краката)....

чак като маркертинга докара много трафик админите ще има много работа да качват по няколко нови сървъра на няколко дни / или на ден... (тогава ще са недоволни админите - ние по цял ден вдигаме сървъри и пчваме старите държим нощни смени за бърза реакция вие сте си настроили едни капмании, релиизвате пачове веднъж месец или на три месеца и си клатите краката)

това на кратко

да не говорим че трябва да има бюджет за всеки един такъв период преди да се излезе на печалба или да може да се намери такъв срещу дялове....

проекта е възможен ако всеки участва само с пари и ноу хау и всичко което изисква работа се плаща на хора да го вършат иначе ще има скандали кой какво е свършил и колко е допринесъл
 
Последно редактирано от модератор:
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Рекламаджии в самото начало, дори няма и нужда от тях, а постигнеш ли голям трафик (тук да поясня говоря за трафик от гугъл не от факенбуци) рекламодателите сами те намират. От личен опит го казвам, не, че не е хубаво да има такива хора.
И това не е точно така. Продуктът не продава. По-добър продукт не значи по-голям трафик и повече продажби. А по-голям трафик, постигнат от СЕО, все още не значи че той ще се задържи. Ще минат хората и ще си заминат, защото няма да са убедени в това което им предлагаш. Ето например Raspberry Pi. Нямаха продукт толкова време, а всички им го искаха. Само по описание и правилно пласиране на реклама - само на това се дължеше, а не на нещо друго.
Не казвам че не трябва СЕО - трябва си естествено. Но рекламата е един много по-мощен механизъм, стига да имаш правилните хора.

Пък колкото до най-важното, то е екипа и всяко едно звено в него да вземе всичко присърце. Иначе нищо не става.
Че как да вземе нещо присърце, след като неговото мнение има нищожно значение за проекта. Всичко определя координатора! Съвсем друго е, ако предварително екипа се е събрал, поработил е съвсем малко заедно, определил е бъдещите приоритети. Тогава ако мнението ти не съвпада с разбиранията за бъдещото развитие на фирмата - заминаваш, без почти нищо да си свършил. Ако след това останат достатъчно хора - фирмата ще я има. Иначе не.

вие девелопърите си клатите краката
Ако продуктът е сериозен, тогава няма време когато разработчиците да си нямат работа. Иначе си е просто несериозно.

се плаща на хора да го вършат
Пък колкото до най-важното, то е екипа и всяко едно звено в него да вземе всичко присърце. Иначе нищо не става.
Тези двете няма никакъв, ама абсолютно никакъв начин да ги съвместиш. Така че плаща ли се някой да върши нещо - винаги очаквай зле свършена работа. Можеш да си го позволиш, чак след като си намерил сериозен инвеститор, заплатите са много големи, а и изборът ти на хора е вече доста по-голям.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Всеки има право, да мисли както иска, аз изказвам моето мнение ти твоето. ;)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз съм оптимист за възможностите и отдаван искам да участвам в нещо подобно.
просто когато човек работи сам става скучно и отегчително, но когато не си сам ти носиш отговорност за целия екип и надали би искал да с еизложиш пред екипа, който както те е приел така може и да те изгони.

Наппълно съм сериозен и съм готов да се включа. Единственото за което ще държа е да има едно правило:
Никой от участниците, няма да има право да печели на гърба на другите. Това е.
Решенията взети в подобно съдружие са добри, защото винаги ще има несъгласни и ще се гледа прецизно на нещата.

Работя със съдружник от 10 години и никога не сме и помисляли за разделяне или за разваляне.
Разбира се ако някой се опитва да тарикатее на дребно е много ясно че другите няма да го търпят :)
 
От: Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз точно нещо такова се канех да напиша само че с други цифри и че проекта точно заради свършената работа ще има скандали понеже в различни периоди различни хора ще имат различна работа

значи съвсем в началото сисадмина ще настрой сървър1 и после ако кадърен 100 -200 дни може да няма никаква работа освен пачване от време на време (ако е некадърен и сървъра пада по три пъти на ден и по два часа го вдига ще изглежда че върши работа)... В началото най-много ще работят девелопърите докато другите си "клатят краката" (после те ще минат в режим на пачване и добвяне на функционалност от време на време и за другите ще изглежда че те си клатят краката).... като те имат завършен продукт.... качен на сървъра ще поеме маркетинга (за тях мисля по високи заплати) понеже както написа унито (с най евтиния маркетинг ще имаш най евтиния резултат) ако те не докарат трафик целия труд отива на вятъра (тогава ще са недоволни от маркетинга -ние се бъхтим по цял ден да докараме трафик вие админите и девелопърите си клатите краката)....

чак като маркертинга докара много трафик админите ще има много работа да качват по няколко нови сървъра на няколко дни / или на ден... (тогава ще са недоволни админите - ние по цял ден вдигаме сървъри и пчваме старите държим нощни смени за бърза реакция вие сте си настроили едни капмании, релиизвате пачове веднъж месец или на три месеца и си клатите краката)

това на кратко

да не говорим че трябва да има бюджет за всеки един такъв период преди да се излезе на печалба или да може да се намери такъв срещу дялове....

проекта е възможен ако всеки участва само с пари и ноу хау и всичко което изисква работа се плаща на хора да го вършат иначе ще има скандали кой какво е свършил и колко е допринесъл

Съгласен съм с абсолютно всичко и дори се замислих, че може би греша като си мислех, че трябва съдружниците да бъдат и служители във фирмата. След като помислих малко ми хрумна, че може да направим следното: В дружествения договор да има точка, която да позволява изключването на съдружник от компанията и връщане на неговата инвестиция в случай че определен процент (например 70-80%) от останалите съдружници преценят, че той е неполезен за фирмата. След това се намира друг на неговото място. И тази точка да бъде с краен срок - например 1 година след създаване на дружеството. До тогава ще се знае кой работи и кой не и като цяло да се сформира един добър екип.
Мисля, че има още какво да се обсъжда по темата, но когато стигнем до конкретен модел ще ви предложа няколко идеи подходящи за подобно дружество.
Поздрави!
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Това не е ли лесно решимо с договори, или с нещо подобно?
Никой от участниците, няма да има право да печели на гърба на другите. Това е.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Според мен трябва съдружниците да не се занимават директно с работата и управление. Да се назначат хора независими, които да работят за заплата (евентуално процент за управителя).
Може някой от съдружниците да управлява. Има своите предимства. Има и недостатъци. Със сигурност не може всички да управляват.
Иначе добре е поставено това:
- администратор, който е много "на ти" с Linux/UNIX и web-сървари. Ако някой ми говори, че ще хоства ИТ-компания на Win-машини, директно му казвам "чао". Съгласен
- рекламен тип, дори двама, добре е единия да е жена и по възможност хубава, умна, нахална (умерено, но не и невъзпитана) и приказлива. Ако са двама, единият поема реклама в социалните мрежи, другия поема off-line рекламата и срещите с живи хора. Един рекламен тип - може управителя да се занимава
- програмисти, поне 2-ма. Когато нещата се наакат, а единия програмист е на почивка в Гърция, другия да може да фиксне веднага спешен проблем. Един на трудов и двама-трима външни
- дизайнер. Или поне някой с Gimp/PhotoShop. А защо не рекламния тип?
- проект-мениджър или координатор, който всички да го слушат. Да му спазват термините (някои им казват dead-line), да се явяват на срещи, да изпълняват коректно задачите. Координатора може да заема и някоя от длъжностите по-горе. Шеф го кажи. Требе си.
- счетоводител Външен за начало
Идва ми около 8-9 хил на месец за заплати с осигуровките и 500 лв за счетоводство.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Освен по-горе казаното, има и друго. Тука всички са крайни индивидуалисти и много силни характери. Такива хора много трудно работят с други и им е неприятно да се съобразяват с чуждо мнение, в това число и аз. Значи представям си как ТЕО и РЕД са седнали на една маса и си гукат спокойно за бизнес, а отсреща АМУНЯ, смучейки маргарита, слуша и ги иронизира с вулгарни подмятания и двамата:). Другите гледаме сеир от страни и се подхилкваме мазно.... В това време Кул и Блинки се опитват да успокоят обстановката, естествено безуспешно... Накрая всичко завършва с масово меле, сдобрително напиване и проекта приключва.

Аз ще го пропусна това, ако ще го правите ми се обадете като се стигне до сдобрителното напиване:)

Аз нямам нищо против да правя бизнес с Ред. Всъщност сме си разменяли пари/услуги по едно време. Имаме си различията, но те (за мен е сигурно, предполагам и за него) нямат отношение към бизнеса.

Иначе не виждам как ще стане идеята. Не че е лоша.
 

Горе