Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

А дали може да кажеш като % как ще са разпределени парите. Т.е. колко са изработка на сайта, реклама и т.н. :)

Мога да ти кажа само колко ще струват сайтовете, но няма да го направя, понеже мисля, че ще започне доста дълга дискусия за това дали цената е добра или не. Все пак тук има доста програмисти и не ми се спори с тях. Относно останалите разходи - написал съм няколко маркетингови стратегии и всяка от тях има силни и слаби страни. Когато се съберем всички съдружници заедно ще решим коя от тях ще използваме.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Шест човека проявиха желание да се включат в проекта:
1. pa_lta
2. mr_big
3. VMiloykov
4. Torbalan Trolski
5. computer
6. AMOUN
Ще подготвя нещата така, че да съм застрахован от всякакви недоразумения и ще се свържа с Вас. Без значение дали това съдружие ще се случи или не, фирмата ще започне работа от септември. Надявам се до тогава да сме приключили с опознаването и преговорите.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Поне аз не разбрах /дори и от мейл кореспонденцията/ среща ще има ли и ако да, кога?
Малко съм от старата школа, явно и нито си падам по много писане и онлайн общуване /скайп, мейл/, когато става дума за сериозни неща, предпочитам очи в очи да се опознавам с хората и да върша нещата.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Извинявам се за офтопика, но наскоро си изпатих заради липсата на общуване очи в очи в един проект и вече си имам наум, че без живото общуване не може да се работи за по-дълъг период. Така че не е старомодно това определено
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз изпратих имейл на тези, които проявиха интерес, включително и на теб pa_lta. Изпратих Ви и подробна информация за себе си. В имейла написах, че ако сте съгласни с предложението ми ще очаквам същото и от Вас. Първо, не искам да губя моето време и това на останалите съдружници с хора, за които не знаем нищо освен потребителското им име в предприемач и второ, няма как да организирам среща, ако не знам от кои градове са останалите хора. Малко е глупаво да се срещнем във Варна (понеже на мен ми е най-удобно), ако всички останали са от София.
В началото бяха шестима, после един се отказа и аз пратих имейл на 5ма. Само един отговори. От останалите четирима нямаше никакъв отговор.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

хм, аз проявих интерес и получих писмо.
В него няма нищо повече от каквото пише в темата, а кратко представяне вече бях направил. С оглед на написаното в писмото останах с впечатление че трябва да изчакаме 20 дни за да получим повече информация. Така или иначе в писмото аз не видях да става на въпрос че се очаква нещо от участниците на този етап, а по-скоро е въведение за който е пропуснал нещо от общоизвестните неща коментирани в темата.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Май никой не иска да се възползва от моя подарък!? :( Жалко, аз бих станал първи клиент!
Сериозно ли наричаш това "подарък"?

Като цяло оценявам ентусиазма ти, понеже отварям отвреме-навреме темата, както и фактът, че си толкова открит в представянето на идеите си. Но пък точно поради прочетеното не се виждам да работя с теб. Споменавам го не просто да се заяда, ами понеже виждам, че изразяваш учудване защо има толкова малко интерес.

За разлика от някои от останалите, писали тук, аз не бих въртял бизнес със случайни хора. Особено такива, които очевидно нямат нужния опит, знания, въображение, чувство за хумор, или пък ползват учтивата форма "Вие" в множествено число.

ПС: Нямам никаква представа що за хора са 4 от 6-те души в списъка и нямам намерение тепърва да ги опознавам наживо :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

хм, аз проявих интерес и получих писмо.
В него няма нищо повече от каквото пише в темата, а кратко представяне вече бях направил. С оглед на написаното в писмото останах с впечатление че трябва да изчакаме 20 дни за да получим повече информация. Така или иначе в писмото аз не видях да става на въпрос че се очаква нещо от участниците на този етап, а по-скоро е въведение за който е пропуснал нещо от общоизвестните неща коментирани в темата.

Различното в имейла беше, че ви изпратих конкретно предложение с дялове и условия. Освен това мислех че е важно да знаете с кого ще работите и затова ви изпратих подробна информация за мен. И пак казвам, че идеята е малка част от целия проект и ако тя е единственото което ви интересува, значи нямате намерение да създаваме партньорство, а сте просто любопитни. Забелязах, че в този форум поне половината от хората, които искат някакво инфо за нещо, те го правят само от любопитство.
Иначе си прав, че направи представяне за себе си и поне според моите виждания аз бих се радвал да работим заедно, но ще изчакам да видя дали останалите трима са заинтересовани и тогава ще продължим напред.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Сериозно ли наричаш това "подарък"?

Като цяло оценявам ентусиазма ти, понеже отварям отвреме-навреме темата, както и фактът, че си толкова открит в представянето на идеите си. Но пък точно поради прочетеното не се виждам да работя с теб. Споменавам го не просто да се заяда, ами понеже виждам, че изразяваш учудване защо има толкова малко интерес.

За разлика от някои от останалите, писали тук, аз не бих въртял бизнес със случайни хора. Особено такива, които очевидно нямат нужния опит, знания, въображение, чувство за хумор, или пък ползват учтивата форма "Вие" в множествено число.

ПС: Нямам никаква представа що за хора са 4 от 6-те души в списъка и нямам намерение тепърва да ги опознавам наживо :)

Noke още преди време, когато четях твоите включвания си мислех "за нищо на света не бих работил с толкова негативен човек". Така, че чувствата ни са взаимни. :)
За качествата, които си описал, мисля, че си прав за чувството за хумор. Наистина ми липсва, когато говоря за бизнес, но аз си имам обяснение за това и не искам да го променям. А иначе за останалите три качества, само искам да ти кажа, че имам 6 проекта, които нямат аналог в нито една държава по света и ако ти смяташ, че такъв човек няма въображение и знания, то тогава си прав и за мен.
Относно "Вие" е моя грешката и се извинявам. Знаеш, че "Вие" в единственото число се пише с главна буква, а "вие" в множествено число с малка. Не си проверявам за грешки когато пиша тук, понеже виждам, че много хора ги допускат и не мислех, че обръщате толкова голямо внимание на това.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Различното в имейла беше, че ви изпратих конкретно предложение с дялове и условия. Освен това мислех че е важно да знаете с кого ще работите и затова ви изпратих подробна информация за мен. И пак казвам, че идеята е малка част от целия проект и ако тя е единственото което ви интересува, значи нямате намерение да създаваме партньорство, а сте просто любопитни. Забелязах, че в този форум поне половината от хората, които искат някакво инфо за нещо, те го правят само от любопитство.
Иначе си прав, че направи представяне за себе си и поне според моите виждания аз бих се радвал да работим заедно, но ще изчакам да видя дали останалите трима са заинтересовани и тогава ще продължим напред.

Ами предложението го имаше и в темата. Представянето ти беше незадоволително според мен. Отдавна по представянията се пишат референции, което на практика е най-важното. При теб имаше изброени отделни факти, но тотално не разбрах какво наистина си правил или можеш да правиш.
За проектите същото - нито имаше информация нито стратегия защо мислиш че ще пробият. Всеки може да пусне уеб сайт, но са малко тея които успяват да натрупат критична маса и да продължат на собствен ход. Аз, както предполагам и всеки друг би прегърнал една добра идея стига да прецени за себе си, че има потенциал да бъде успешна. За момента не е ясно какво представлява твоята идея, респективно на този етап аз не мога да кажа дали ще участвам. Имам сериозен интерес, но трябва да е нещо което да си струва.
В тази връзка предлагам да се направи една среща да се видят хората на живо и след като се разбере всеки какъв е какво мисли много неща ще тръгнат по-гладко.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз малко изпуснах нещата, тъй като се бях забил по едни баири, където обхват имаше чат пат, колкото да си получа СМС-те кой ме търсил, а за нет и дума не ставаше изобщо.

За проектите същото - нито имаше информация нито стратегия защо мислиш че ще пробият. Всеки може да пусне уеб сайт, но са малко тея които успяват да натрупат критична маса и да продължат на собствен ход. Аз, както предполагам и всеки друг би прегърнал една добра идея стига да прецени за себе си, че има потенциал да бъде успешна. За момента не е ясно какво представлява твоята идея, респективно на този етап аз не мога да кажа дали ще участвам. Имам сериозен интерес, но трябва да е нещо което да си струва.
Само ще кажа, че мейла породи основно въпроси и не даде отговори.


В тази връзка предлагам да се направи една среща да се видят хората на живо и след като се разбере всеки какъв е какво мисли много неща ще тръгнат по-гладко.
+1.
Не мисля, че е редно да се вадят неща от лична кореспонденция, тъй че една среща е наложителна. Дето се вика, ако някой не иска да рискува 100-200 лева за гориво и по една ракия да пие, още по-малко пари в бизнес ще налее.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ами предложението го имаше и в темата. Представянето ти беше незадоволително според мен. Отдавна по представянията се пишат референции, което на практика е най-важното. При теб имаше изброени отделни факти, но тотално не разбрах какво наистина си правил или можеш да правиш.
За проектите същото - нито имаше информация нито стратегия защо мислиш че ще пробият. Всеки може да пусне уеб сайт, но са малко тея които успяват да натрупат критична маса и да продължат на собствен ход. Аз, както предполагам и всеки друг би прегърнал една добра идея стига да прецени за себе си, че има потенциал да бъде успешна. За момента не е ясно какво представлява твоята идея, респективно на този етап аз не мога да кажа дали ще участвам. Имам сериозен интерес, но трябва да е нещо което да си струва.
В тази връзка предлагам да се направи една среща да се видят хората на живо и след като се разбере всеки какъв е какво мисли много неща ще тръгнат по-гладко.

В твоето представяне също нямаше референции, така че нека не търсим под вола теле и да се концентрираме върху основните неща. За мен най-важното беше да излезем от анонимността и да разберем повече един за друг с конкретни данни. Ти видя, че ви изпратих списък с фирмите в които участвам и опита ми до момента. Мисля, че от това ясно може да се разбере какво съм правил. Сега обаче видях, че си прав, че наистина не съм описал какво мога да правя и ще се коригирам.
Относно проекта - бях ти писал на лично, че ми е проблем как да ви го представя без да се притеснявам от плагиатстване. Тук много хора се занимават с онлайн бизнес и много бързо ще разберат основните неща в проекта и ще искат да ги реализират като свои. Идеята ми не е само в реализирането на определен проект, но и в маркетинга и управлението. Ако ти ми дадеш съвет как да ви дам повече информация в момента и в същото време да съм сигурен, че няма да откраднете отделни части от идеята веднага ще те послушам и ще ви пратя описание. Ако не можеш, тогава остава да изчакаме да пусна първия от сайтовете към началото на септември и тогава ще мога да ви разкрия идеята, маркетинга, управлението и всичко останало.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Моето представяне беше кратко представяне, каквото беше и изискването. Следващото представяне трябваше да свали картите на масата и ти започна пръв с него, а то беше незадоволително и както каза колегата Torbalan Trolski представянето повдигна повече въпроси, отколкото отговори.

Аз ли разбрах грешно нещата или стигаме в задънена улица ? - от една страна участниците искат повече информация преди да продължат, а от друга ти не искаш да дадеш повече информация преди да са влезли в проекта. Влизане в проекта би трябвало да значи да дадат пари ?

От една страна казваш че трябва да се изчака да се пуснат проектите за да се даде повече информация, но от друга казваш че никой не проявил интерес и не е предприел никакви стъпки ?
Другото странно в представянето е че искаш от участниците освен паричната сума и съвети в управлението и развитието (като акцентираш на това), но както се вижда си стартирал сам и това поставя пред свършен факт доста от елементите в проекта.

Нека да се проброим кой от къде е и да направим една среща на живо, за да се уточнят нещата
Аз съм от София
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Моите причини да не реагирам по никакъв начин на мейла са сходни с тези на Торби и PC + нещо което ме притеснява от самото начало свързано с тази агенция за модели!
Пишеш, че е оценяваш на Х лв, защото си я купил за толкова или?
Тъй като тя явно ще е доста голяма част от твоето участие в сдружението, мисля че би било добре да изчистим този въпрос.
П.П. Моето местоположение е посочено.
 
Последно редактирано:
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Моето представяне беше кратко представяне, каквото беше и изискването. Следващото представяне трябваше да свали картите на масата и ти започна пръв с него, а то беше незадоволително и както каза колегата Torbalan Trolski представянето повдигна повече въпроси, отколкото отговори.

Аз ли разбрах грешно нещата или стигаме в задънена улица ? - от една страна участниците искат повече информация преди да продължат, а от друга ти не искаш да дадеш повече информация преди да са влезли в проекта. Влизане в проекта би трябвало да значи да дадат пари ?

От една страна казваш че трябва да се изчака да се пуснат проектите за да се даде повече информация, но от друга казваш че никой не проявил интерес и не е предприел никакви стъпки ?
Другото странно в представянето е че искаш от участниците освен паричната сума и съвети в управлението и развитието (като акцентираш на това), но както се вижда си стартирал сам и това поставя пред свършен факт доста от елементите в проекта.

Нека да се проброим кой от къде е и да направим една среща на живо, за да се уточнят нещата
Аз съм от София

Не сме в задънена улица. Никога не съм ви предлагал да се включвате в проекта без да ви дам всичката информация от която имате нужда. Изработката на сайтовете е най-лесното и ако има нещо във функционалностите с което не сте съгласни няма да е проблем да го променим. Бях ви писал, че аз мога да реализирам проекта и сам и дори и никой да не прояви интерес той пак ще бъде факт. Какво от това не разбираш?
Аз стартирах сам, но искам да продължа с хора, които могат да помогнат за развитието на фирмата. Знаеш, че всеки може да създаде сайт, но не всеки може да привлече трафик и да печели от него. Точно затова искам да станем съдружници. Аз съм измислил как тези сайтове да привлекат много хора и да печелим, но съм убеден, че не всичко в плана ми е перфектно. Ако се съберем и всички заедно помислим къде може да съм сбъркал или как да променим основния план към нещо по-добро, то тогава съм на 100% сигурен в успеха на фирмата.
#computer моля те не се заяждай, а просто питай каквото те интересува. Ще ти отговоря както и до сега.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Не се заяждам, казвам какво съм разбрал до момента, а като гледам повечето споделят вижданията ми. Наистина в прослувотото писмо няма никаква допълнителна информация освен вече известната, нито план кое как ще стане, какво се очаква от хората и какво се очаква от теб.

За момента трябва да се изчака докато пуснеш проекта и тогава ще дадеш повече информация, което се очаква след около 3 седмици, правилно ли съм разбрал ?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Моите причини да не реагирам по никакъв начин на мейла са сходни с тези на Торби и PC + нещо което ме притеснява от самото начало свързано с тази агенция за модели!
Пишеш, че е оценяваш на Х лв, защото си я купил за толкова или?
Тъй като тя явно ще е доста голяма част от твоето участие в сдружението, мисля че би било добре да изчистим този въпрос.
П.П. Моето местоположение е посочено.

Аз оценявам модната агенция за толкова, но както писах на някой на лично (забравих кой беше), оценката ще се направи от всички съдружници след като разберете как ще бъде полезна на фирмата, колко пари ще спестим от другите проекти заради нея и какви печалби ще има самата агенция. Ако прецените че не струва дори една стотинка няма да я включваме в проекта и няма да я броим като инвестиция.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

...Ако прецените че не струва дори една стотинка няма да я включваме в проекта и няма да я броим като инвестиция.
Така вече съм по-съгласен.
Това, което ме безпокои е фактическото разминаване с това, което си посочил кога си я придобил /в мейла, даже на ЛС ми писа, че скоро си попаднал на нея или нещо подобно / и информацията която имам, че реално имаш вземане даване/даже и участие в нея от години!
Какво казваше за срещата?8) :wink:
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Не се заяждам, казвам какво съм разбрал до момента, а като гледам повечето споделят вижданията ми. Наистина в прослувотото писмо няма никаква допълнителна информация освен вече известната, нито план кое как ще стане, какво се очаква от хората и какво се очаква от теб.

За момента трябва да се изчака докато пуснеш проекта и тогава ще дадеш повече информация, което се очаква след около 3 седмици, правилно ли съм разбрал ?

Ами аз все си мисля, че ако се запознаем лично няма да се наложи да чакаме три седмици за да ви дам пълната информация. Нека да направим следното: Да се видим в София, понеже трима от вас са от там, аз съм от Варна, а pa_lta е от Пловдив. Само AMOUN не знам от къде е. Ако и той е от София определено ще е най-коректно да се видим там.
Виждам, че всички споделят вижданията ти и ще си взема бележка, но както вече ти казах - трудно ми е да ви дам повече информация за проекта, а за всякак друга информация мисля че съм повече от изчерпателен. Ако не съм ви писал нещо от което се интересувате само питайте и ще ви отговоря. :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Пичове, това не са неща, които се дъвчат по форуми ...
 

Горе