Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея как ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте! Чудех се какъв би бил най-удобният начин за създаване на афилейтна програма, която да е потребна за българският пазар за онлайн продукти (колкото и тесен да е той)?

Продавам електронни книги (тези, които са в сайта на подписа ми) и искам да ги реклрамирам, чрез афилиейт маркетинг, обаче не знам през коя система мога да създам партньорска програма.

С кликбанк става ли ? не съм го използвал до сега като търговец ( само да промотирам други продукти). Има ли други по-разпространени варияни за България?

Някои преди продавал ли е електронни продукти чрез афилиейт в България ?


Поздрави.
 
От: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

Виж сайта 2leva.bg. Можеш да използваш готова система. Има някакви такси за търговци, но не съм се интересувал за подробности.

Също и affiliate.bg
 
От: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

Може да ти е странно, но въпреки че афилиейт маркетинг е популярен на 10 години в Щатите, в БГ едва прохожда....

Нямаш български вариант на clickbank, CJ или e-junkie.

Причина е и до голяма степен законодателството. Голяма мрежа ще е принудена да начислява ДДС, което ако правиш директно и не си регистриран по ДДС няма нужда да начисляваш. Никой не се радва да е 20% по-скъп, само заради данъци.

Тъжната истина е, че в момента е по-добре да вкараш пари в директна реклама (FB, Google adwords и т.н.), отколкото да се опитваш да ползваш афилиейти.

Има хора с продукти, има хора със сайтове, които искат да са афилиейти, но в България в момента, работеща афилиейт мрежа няма - това е истината.
 
Re: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

Здравейте! Чудех се какъв би бил най-удобният начин за създаване на афилейтна програма, която да е потребна за българският пазар за онлайн продукти (колкото и тесен да е той)?

Продавам електронни книги (тези, които са в сайта на подписа ми) и искам да ги реклрамирам, чрез афилиейт маркетинг, обаче не знам през коя система мога да създам партньорска програма.

С кликбанк става ли ? не съм го използвал до сега като търговец ( само да промотирам други продукти). Има ли други по-разпространени варияни за България?

Някои преди продавал ли е електронни продукти чрез афилиейт в България ?


Поздрави.
Здравей и се радвам, че пишеш по тази тема и можем да я обсъдим заедно. :)

Най-подходящият начин е да си купиш скрипт и да го ползваш, къстамизираш и обогатиш с материали, за да може да вземеш максимума от идеята за афилиейт маркетинг или афилиейтинг. Има готови системи, а примера с 2та лева може да видиш на практика как стават нещата чрез някой посредник.

Най-успешната аф. програма, за която мога да кажа, че добре се развива, това е на Грабо. Но има още много, които не знам, но със сигурност е много слаба тази ниша. Имаме много хляб да изяден, докато видим нещо от рода на CJ, ClickBank, ShareASale и подобни. Реално и пазара е малък, но все пак - няма какво да си търсим оправдания, нали?

Става с ClickBank стига реално те да са за международния пазар. Може да имат и други изисквания, но това може да се прочете на сайта им в секцията http://www.clickbank.com/sell_products.html

Вярвам, че има хора продаващи от там и по-скоро набиращи афилиейти от там за техни продукти. Аз лично не съм имал шанса да ги ползвам в тази насока, като публишър, но вярвам, че биха приели всеки нов, естествено може да има и някаква месечна или годишна такса за присъствие там. Това, което имат и повечето.
 
От: Re: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... иде

@ blinky по принцип знам как работи афилиейт маркетинга, чудех се какво би било най-доброто решение за това, ако искам да дам на някой да промотира продуктите ми, така че той да е сигурен, че аз не прибирам цялата печалба и аз да съм сигурен, че и той като продаде нещо също не взима всичко.

И аз си мислех, че май най-добре ще е да дам на програмист да изготви скрипт, чрез който на неутрална страница да се следи всяка продажба от къде е дошла и за да може после правилно да се подели печалбата между мен и афилиейта ми. Вчера се регистрирах в системите на 2leva и affiliate.bg и чакам още одобрение, но не знам дали ще са ми от полза, защото има и още една подробност...

В сайта съм направил 3 начина за поръчка на книга (чрез paypal/creditcard, чрез ePay и чрез Наложен платеж с доставка на диско по куриер). Направих го така, защото предположих, че на повечето хора ще им е трудно или не са свикнали още да поръчват с paypal и ePay, и като цяло се оказах прав - най много от продажбите идват от поръчки на диск с наложен платеж, което смятам за малко старомодно, но това не зависи от мен.
Та мисълта ми е, че поради тази причина ако трябва клиентите да поръчват през система 2leva или affiliate.bg това ще намали продажбите .

Така, че пак ще трябва да ги има всички опции за поръчка и същевременно да има начин по който аз и партньорът ми да сме сигурни, че всеки е получил това за което е положил усилия.

ПС: Сега разбирам защо на системи като clickbank и commision junction ще им трябва още мноооого време докато пробият на българския пазар. Хората още не са свикнали като цяло с онлайн пазаруването.
 
От: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

При 2leva реално ще ти посредничат за това да си намериш афилиати, които да изпращат трафик към твоя сайт. Те няма да ти продават стоката / услугата, а само ще ти намерят хора, които да ти станат афилиати и ще ти дадат статистиката.
По този начин ти ще си увеличиш ( може би) трафика към твоя сайт, но това ще ти струва пари.
Не знам дали ще ти е рентабилно.
 
Re: От: Re: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство...

@ blinky по принцип знам как работи афилиейт маркетинга, чудех се какво би било най-доброто решение за това, ако искам да дам на някой да промотира продуктите ми, така че той да е сигурен, че аз не прибирам цялата печалба и аз да съм сигурен, че и той като продаде нещо също не взима всичко.

ПС: Сега разбирам защо на системи като clickbank и commision junction ще им трябва още мноооого време докато пробият на българския пазар. Хората още не са свикнали като цяло с онлайн пазаруването.
Най-доброто решение е да си имаш програма към сайта. Идеята в някой сайт, седящ между теб и афилиейтите е другата опция, която те отървава от няколко неприятни неща. За това всеки си преценява сам тук. Но аз лично препоръчвам програмата да си е към сайта и да си е твоя. А дали ще я пише някой програмист или ще си купиш нещо готово и в последствие ще го доправяш за твоите нужди, няма значение, освен, че готовото ще започне да работи веднага, а за другото ще мине време докато го имаш, но ще си е твое и къстъм за нуждите ти.

Тези 2 сайта скоро няма да ги видим тук да стъпят. С тези наложени плащания и слабото купуване в интернет в сравнение с другите държави. Не само не са свикнали, но са и големи паранои някои, а други са на принципа - като го пипна тогава купувам, което е остаряло като Мавзолея, дето го няма вече. За кола, телевизор, компютър е ОК, но за мишка, ключодържател, дрехи и подобни е смехория, особено като става дума за 20-30 лева. ;)
 
От: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

Преди време случайно попаднах на безплатен скрипт за афилиейт програма. Можеш да разгледаш подробно инфо тук, ако ти влиза в употреба ще е ти е нужен превод на бг. език.
 
От: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

@ blinky - и аз така реших, да си направ къстъм скрипт за афилиейти за сайта и продуктите ми и вече да убеждавам афилйетите да го използват също.
А относно това " Тези 2 сайта скоро няма да ги видим тук да стъпят. С тези наложени плащания и слабото купуване в интернет в сравнение с другите държави. Не само не са свикнали, но са и големи паранои някои, а други са на принципа - като го пипна тогава купувам, което е остаряло като Мавзолея, дето го няма вече. За кола, телевизор, компютър е ОК, но за мишка, ключодържател, дрехи и подобни е смехория, особено като става дума за 20-30 лева. "

Това е дълга тема. Хората постепенно ще започнат да се доверяват и да използват повече онлайн пазаруването, просто е въпрос на време.
Да се радваме поне, че имаме пейпал.



@ petya77 - благодаря за линка, изглежда полезен, пратих го на програмист и каза че сигурно ще свърши работа с малко
 
От: Създаване на афилиейтна програма за Българското виртуално пространство... идея ка

@Blinky, допитвам се към теб. Създаваш впечатление на най вещ :).

Доколкото разбирам, ако имам собствен скрипт за афилейт, нямам нужда от посредници и спестявам разходите покрай тях. Но трябва сам да намеря афилейти и да се договоря с тях да промотират моя сайт.

Четох из нета, но не видях колко горе долу е цената за усилията на афилейтите за нашите ширини. Проявявам интерес ( както се вижда от този пост ), но ако афилейтите очакват минимум 20 лв ( примерно ) доход от всяка реализация, трудно ще се срещнат интересите ни. Може ли някаква насока от хората с повече опит - как варират стойностите на реализациите за БГ. Сигурен съм, че в Щатите са много по-високи.
 

Горе