Сюрприз от Grabo

От: Сюрприз от Grabo

Айде нова тема :) Сега пък "защо изкривихте и упорочихте идеята на групон". Ами защото пазарът се промени в тази посока. Принос за това имат над 150 фирми, които оперираха в този бранш. Може би донякъде и конкретната концепция е малко неприложима в България, при положение че никой не плаща с кредитни карти, което беше в основата на създаването на такъв ексклузивитет, при който офертата да е достъпна след събирането на определен брой хора, които предплащат с карта, но ако не се съберат, парите им се връщат автоматично по картата...

От кога си във фирмата, говориш все едно си спуснат скоро. Още от самото начало се започна накриво, а не се е наложило впоследствие, както твърдиш. Другата лъжа е, че 150 фирми станаха към началото на годината. Недоволните и наплашени хора са още от самото начало, когата на пазара бяхте вие, колектива и слона.

Пак ще задам въпроса си, който беше пропуснат - Афф някаква воторестепенна роля ли има или главна при изграждането на "бранда"?
 
От: Сюрприз от Grabo

В момента се опитвам да разбера защо се отвори темата за бизнес модела и за това, че доста се промени спрямо Групон. Какъв е проблемът с това? :)

Пак ще задам въпроса си, който беше пропуснат - Афф някаква воторестепенна роля ли има или главна при изграждането на "бранда"?

Мислех че въпросът не изисква отговор. Разбира се, че афилиейт партньорите имат важна роля.

Проведох разговор с колегите ми относно офертата на Fancy. В отговор на неочаквания бум запитвания от афилиейт сайтовете (визирам тази тема и няколко запитвания по e-mail), ще направим ръчно изчисление и ще начислим дивидент на афилиейтите за съответните ваучери (само че ще може да стане след 2-3 дни). Размерът на дивидента не мога да го кажа отсега, поради причини, които споменах в по-горно съобщение.

Дано по този начин възцари мир. Мисля че за повече от година и половина работа в агресивна конкурентна среда доказахме, че не сме от хората, които търсят бързи печалби на цената на всичко. Всъщност даже ми е малко странно да се изразя по този начин, имайки предвид за каква малка сума говорим в случая... Но както и да е, важно е всички да са доволни.

Това обаче може да стане повод занапред да премислим финансовите условия - в посока по-висок дивидент при директни продажби и по-нисък при пасивни.
 
От: От: От: От: Сюрприз от Grabo

И един въпрос конкретно до kuzmanin:
Ако сайт, който рекламираш на афилиейт принцип, например постави рекламен банер към друг сайт, ти претендираш ли за проценти от прихода от този банер??

Не претендирам за тези проходи естествено. Ситуацията в момента в доста по-различна:
Вие сте публикували оферта за отстъпка, от която афилиейтите имат право да печелят. Нали така?

Решили сте да обявите цена 0 лв. (сигурен съм, че сте се сетили за значително по-добрата схема - ваучери на различни цени с определена отстъпак - както го правите с всички други ваши клиенти).

Интересното в случая е, че не сте предвидили, че вашите 'помощници'-афилиейти може да имат нещо против.

Аз казах заключението си няколко поста по-рано:
Намалям рекламата на вашите оферти с тенденция към пълно спиране на трафика към сайта ви.
 
От: От: От: От: Сюрприз от Grabo

Решили сте да обявите цена 0 лв. (сигурен съм, че сте се сетили за значително по-добрата схема - ваучери на различни цени с определена отстъпак - както го правите с всички други ваши клиенти).

Нямаме интерес да правим такова нещо. Както споменах, това беше изискване от страна на бизнес партньора, и от 7650 оферти общо, това е втората такава.

Намалям рекламата на вашите оферти с тенденция към пълно спиране на трафика към сайта ви.

Това всеки партньор си го преценя. Ако партньорството не носи добри резултати, няма смисъл да се продължава. Наблюдаваме много големи разлики в ефективността на различни наши партньори (като постигнат приход спрямо импресии и кликове). Различните типове аудитория кореспондират с промотираните оферти по различен начин.
 
От: Сюрприз от Grabo

Афилиейта в България, като цяло ми се струва малко смешен.
 
От: Сюрприз от Grabo

Афилиейта в България, като цяло ми се струва малко смешен.

По-скоро плачевен! Смешни са такива като този тук дето ни обяснява, че трябвало да го начукат на афилейт партньорите си, защото те са се нагъзили на някой си :mad:
 
От: От: Сюрприз от Grabo

В момента се опитвам да разбера защо се отвори темата за бизнес модела и за това, че доста се промени спрямо Групон. Какъв е проблемът с това? :)



Мислех че въпросът не изисква отговор. Разбира се, че афилиейт партньорите имат важна роля.

Проведох разговор с колегите ми относно офертата на Fancy. В отговор на неочаквания бум запитвания от афилиейт сайтовете (визирам тази тема и няколко запитвания по e-mail), ще направим ръчно изчисление и ще начислим дивидент на афилиейтите за съответните ваучери (само че ще може да стане след 2-3 дни). Размерът на дивидента не мога да го кажа отсега, поради причини, които споменах в по-горно съобщение.

Дано по този начин възцари мир. Мисля че за повече от година и половина работа в агресивна конкурентна среда доказахме, че не сме от хората, които търсят бързи печалби на цената на всичко. Всъщност даже ми е малко странно да се изразя по този начин, имайки предвид за каква малка сума говорим в случая... Но както и да е, важно е всички да са доволни.

Това обаче може да стане повод занапред да премислим финансовите условия - в посока по-висок дивидент при директни продажби и по-нисък при пасивни.
Че си интелигентен и умело разтягаш локуми, не може да се спори, но това може да ти бъде ефективно, ако го правиш на предизборна кампания в Столипиново и пред червени бабички, а не тук ;)
Дано по този начин възцари мир. - по-скоро ще се опитате да затворите усти, да избършите акото си! И как пък не се естихте да се извините!!!??? Ами се държите надменно и поучително и нагло даже!
 
Колеги, прекалихте!

Случайно попаднах тук и разгледах цялата тема. Че от Грабо леко са пренебрегнали партньорите си е факт, но в крайна сметка Ви казаха, че офертата я няма в банер системата им, казаха Ви, че ще преведат някаква сума, казаха Ви и доводите и бизнес логиката за тази сделка.

Просто прекалихте! В крайна сметка не разбирам какво точно искате? Ако просто се правим на "предприемачи" и пишем хейтърски коментари по цял ден, то нещата няма да ни се получат никога! Много е лесно да обвиняваш и да сипеш обиди, мислейки си, че си прав. За това мразя подобни места - тук всеки разбира от всичко и се обединява в каузата "да наплюем другия".

Ако утре AdSense направят нещо подобно, как ще реагирате? В крайна сметка всеки има право да си прави каквото си иска и ако не е доволен може да спре работа с конкретния партньор. Тук стана третата световна война заради една малоумна оферта, от която някакви "предприемачи" искат да спечелят 3лв!

Пожелавам Ви успех на всички и най-вече ви пожелавам повече положително мислене, защото когато мислиш отрицателно и сипеш обиди и хвърляш кал навсякъде около себе си, то тогава сам се засипваш!

получих репорт за тази тема с това съдържание и съм съгласен с текста на репорта казаха че ще ви изчислят ръчно комисонната и това трябва да бъде отчетено като попеда ...
 
От: Сюрприз от Grabo

Нищо, че получихме по някоя и друга 0 (нула). Според мен си има смисъл и за двете страни, тъй като увеличаваме шанса си за нова регистрация от нашия афф, а след време новорегистрираните ще си купят нещо, от което ще спечелим наистина. П.П. всъщност щом не се е въртял банера, значи горенаписаното е безмислено 8) Не се впрягайте толкова за някакви стотинки..
 
От: Сюрприз от Grabo

дублиран пост
 
От: От: Сюрприз от Grabo

Аз не мисля че нулевите оферти са проблем - Даже ако са повече е по добре за афилейтите - Проблема по скоро го търсете в кукитата - там тече джапанката и ви цакат с топла бира

А тоя локум че понеже сте точни за това не сте въртели банера на афилейт сайтовете го разтягайте другаде - Подбудите са съвсем различни и са далече от това че не сте искали да ги ощетявате.
 
Ей каква забава съм изтървал, темата почти да утихне и взех, че я видях.

Та, изчетох цялата тема с голяма усмивка на устата. Голяма част от писалите в нея изобщо не знаят какъв е принципа на работа, друга част пък просто се нахвърлиха, защото виждаш ли е забавно да плюеш върху някой.

Ясно и точно е казано още на първата страница, че БАНЕР (да се чете рекламен материал) за тази оферта НЕ Е бил въртян върху афилиейтърските сайтове. Какъв е проблема не мога да разбера? Искате да имате приходи за нещо, за което участие нямате? Сайта предлагащ офертата (Грабо) е бил посетен от ваш сайт (вие сте афилиейта) - направена или не направена продажба, имате бисквитка на потребителския компютър. Ако в рамките на 30 дни бъде закупено нещо - печелите (УРА).

Не разбирам по каква линия афилиейтърите, могат да си позволяват да диктуват бизнес модела на някоя компания, било то Грабо или друга. Офертата я има на ТЕХНИЯТ сайт, но не и на банерите които се въртят на ВАШИТЕ сайтове - иначе казано, не правите реклама за това, правите за дадена оферта, която сте избрали, да? Вместо да ги похвалите, че са изключели тази оферта от банер системата им (защото е безплатна и ще има много закупени ваучери), вие плюете, за това че са я премахнали (от което така или иначе няма да спечелите нищо).

И като цяло Nick е много прав в обясненията си, афилиейта не е само за моментната продажба, а и за бъдещата. За справка опита ми с една друга компания - седмично 800 000 импресии, докарани потребители около 10 000 - нула лева печалба. След две седмици печалбата (без да се показват банерите (само стари регистрации)) беше в порядъка на 80 лева.

Та не може да искате да получавате комисиона за нещо, за което действително нямате влияние.
 
От: Сюрприз от Grabo

Томов изказа се неподготвен като все едно аз за сървъри

Първо как точно прецени че нямат участие след като афилейта е закарал въпросният клиент на сайта - а афилейта ги води тия клиенти там за да пазаруват и да имат комисионни и не трябва да ги брига че някой е решил да си прави екстравагантни експерименти - еми ако утре всичките оферти са такива тогава какво правиме.

Но по важното е че и ти както и повечето от ревящите в темата не може да разберете че всъщност прецакването е точно от това че този банер не се върти на техните сайтове както написах в горният пост не е случайно и това дето сега били решили да им платят някакви си стотинки е замазване на очите за да не се усетят къде е заровено кучето.

Аз ако бях афф на Грабо щях да искам само такива безплатни оферти да ми се въртят на банерите и щях да изкарвам в пъти повече пари от другите дето си въртят офертите с комисионни - Точно поради тази причина от Грабо не са и пуснали тази оферта да се върти по банерите на афовете.
И ако за нещо трябваше да се реве в тази теме е защо Грабо ги пренебрегват и не им пускат тарикатските реклами ами си ги въртят само на техният сайт.
 
Re: От: Сюрприз от Grabo

Първо как точно прецени че нямат участие след като афилейта е закарал въпросният клиент на сайта - а афилейта ги води тия клиенти там за да пазаруват и да имат комисионни и не трябва да ги брига че някой е решил да си прави екстравагантни експерименти - еми ако утре всичките оферти са такива тогава какво правиме.

Ти кой си, че да определяш нечия фирмена политика? Ако решат - наистина могат да го направят.

По темата, тази оферта по никакъв начин НЕ влияе на рекламните материали (не е включена). Иначе казано, не предизвиква вниманието на потребителите влезли от моя или твоя сайт, върху техния. Да, естествено, всеки се надява да има приходи от повторни посещения, а не от еднократните кликвания върху банерите, но пак казвам - няма как да определяш политиката на фирмата. И в интерес на истината, за какво са ти филтрите в такъв случай, след като просто им караш клиенти? Пускай всички оферти ей така да се въртят, пък барем изкараш някой лев, нали? Нали за това са ни дали филтри на обявите, за да можем да прецизираме и таргетираме аудиторията към реклами, които ще ни донесат дивиденти?! Ама ако ги нямаше пък тях, щеше да има тема "ама що не ми позволяват да филтрирам А, при положение, че се занимавам с Б". Много ви е двоен критерия. Свикнах вече, че тук всеки е шеф и обича да плюе, ама малко прекалявате бе д-е-б-а.

И май е време да млъкнем, защото започнахме да се ровим в неща различни от тези за които беше публикувана темата (макар, че това е факт още от 4/5 мнение насам).

Като не ти изнася, маркираш кода, натискаш дел и спиш спокойно.
 
От: Сюрприз от Grabo

Аз съм този дето ти казва в прав текст че в случаят се изказваш неподготвен, а Грабо могат да си определят каквато си искат политика на мен ми е през онази работа а коментарите съм ги направил към колегите за да разберат че не е проблема в това че от тази оферта не получават комисионна а че тези банери не им ги предоставят да ги въртят защото Грабо не са на далавера от тази работа.

И в унисон с твоите въпроси да те питам ти кой си та да им даваш акъл как да ползват дел-а - Въпросът е принципен и както виждаш представител на Грабо се включи и в последствие това доведе до промяна на фирмената им политика (макар и не в правилната посока).
 
От: Сюрприз от Grabo

Аз съвсем нахално да попитам, щом няма да се ползва афилиейта на Грабо, има ли други алтернативи?!? - Аифлиейт програмите са "скапани", няма да им носим трафик, adsence е "данъчна клизма" и google са скапаняци, няма да ги ползваме, програмите PayPerAction пък плащат много рядко,защото потребителите не искат да се регистрират или да купуват, няма да ги ползваме, програмите за SMS-и са скапани защото ми сконтират предполагаемите приходи с някакъв си техен процент и накрая какво излиза. Имаме сайт с трафик, но понеже нито един начин за монетаризиране на трафика не ни изнася той си само си товари сървъра, мъкне разходи за домейн и хостинг и не вади нищо. Пропуска е на Грабо, затова че въпреки че са свалили въпросните оферти от банената си система, не са помислили за начин да не се отчитат и при coookies. Втория им пропуск е, че не са заложили този тип продажби в условията на афилиейт програмата си и сега трябваше да дават обяснения постфактум и то в условията на ORM.
 
От: Сюрприз от Grabo

Без абсолютно никакви лоши чувства към Грабо, искам да попитам просто, защо слагате техни банери? Моят опит с тях беше 100 000 импресии от банери и нито един лев продажба. Реално от Гугъл се печели в пъти повече, не е ли така? В смисъл - курабии, чудесии. При гугъл влиза, ако кликне печелиш, ако не кликне - не печелиш.
 
От: От: Сюрприз от Grabo

Без абсолютно никакви лоши чувства към Грабо, искам да попитам просто, защо слагате техни банери? Моят опит с тях беше 100 000 импресии от банери и нито един лев продажба. Реално от Гугъл се печели в пъти повече, не е ли така? В смисъл - курабии, чудесии. При гугъл влиза, ако кликне печелиш, ако не кликне - не печелиш.
Аз ги ползвам от доста време.
Сложил съм ги, само защото ми красят сайтовете. Че нямам хубав бекграунд..

Но наистина мисля, че в България това е слаб начин на печелене.
Да не говорим, че няма и плащане през пейпал, което прави начина на получаване на парите още по-труден. Особенно, ако сте физическо лице.
 
От: Сюрприз от Grabo

А какво ще кажете за следната оферта http://www.dalavera.bg/nezabravim-uikend-v-istanbul-d2419



Задължават те да си платиш разходка даже и да не ти се ходи :lol:

Е тази оферта я пускат през 3 седмици от 6 месеца вече.
Преди като работех в тази сфера, все ми бъркаше, ама вече какво да се нервирам - нишата за колективно пазаруване е адски некоректна. Говоря от личен опит. Ако е възможно - избягвайте да правите какъвто и да е бизнес с тях.
 
От: Сюрприз от Grabo

Моментът е добър да си пуснете сайтовете за колективно **** за продажба.
И да си запишете друг път да не се подлъгвате по масови истерии.
 

Горе