С днем победы! Помнете!

От: С днем победы! Помнете!

Валдес, проблема е друг- някой хора сляпо повтарят мантрите набити им в главите през комунизма.
Аз не съм за никой, ама да се преиначава историята не е правилно.
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Ех., колеги този негативен хейт дето се излива последните години върху восточния медвед, а знаете ли, че точно восточния медвед обича най-много бугарина...
Французина ли обича бугарина или германеца...булшит..
Точно сибирската мечка обича малкия бугарин и към тази мечка трябва да се присламчи бугарина.
Колко колеги във форума мислят като мен, мисля че са болшинство....?
Ще ми обясниш ли, що след като обича бугарина, Русия е държава подкрепяща Омо Илинден? Май по-скоро обича србина ;)
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Ще ми обясниш ли, що след като обича бугарина, Русия е държава подкрепяща Омо Илинден? Май по-скоро обича србина ;)
Не искам да обяснявам нищо братле, казвам каква е оптималната политика на българското общество в близките 10-на години. Пробва се с ЕС - мисля всички интелигнтни хора в страната ще кажат, че това беше (и е) пълен провал.
Резултатите какви са: над 50% от населението живее под прага на бедността. Мисля че е резонно да се пробва в следващата деситилетка с източния медвед - гаранция ще е по-добре..
 
От: С днем победы! Помнете!

[video=youtube;kGRryIhH-Do]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kGRryIhH-Do[/video]
Ами човека си го казва, въреки диктатора Сталин, заради който руския народ претъпря толкова жервтви по време и след WW2, пак успя да излезне победител и да направи победен марш през цялата Европа и последствие Света...:)
 
От: С днем победы! Помнете!

[video=youtube;OfLVx-nZEOs]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OfLVx-nZEOs[/video]
Няма такава шизофрения.

Rape during the occupation of Germany



Превърнаха германците в олигофрени.

Това е най-малкото, с което са се отървали, след дръзкото нахлуване на Изток. Честно казано, ако съм бил един от главнокомандващите тогава, бих позволил далеч по-жестоки мерки:)
 
От: С днем победы! Помнете!

Не се смятам за българофоб, нито за фен на великата ЧА, истината е очевадна- Сталин сключва този договор с цел да изчака да се поизбият и да загубят сили европейските държави, за да пусне после ЧА и да завземе после цяла Европа. И двамата са били диктатори от най-кръвожаден и безскрупулен тип. За разлика от Сталин, Хитлер е герой от ПСВ, което може би го е сбъркало, защото е бил на най-смъртоносната служба, но това не го оправдава... Както във филма "Кръстникът" сключваха примирия, така са го направили Сталин и Хитлер-пълен аналог в по-голям мащаб...
Тук си направо в приказка братле..
Сталин е еквалент на Хитлер - въобще тези са като клонинги, избивали, колкото могат, само че Хитлер поне избивал евреи повече, заради болестта си предполагам , докато Сталин избивал своето обкръжение, със сигурност е най-големия човешки деспот на всички времена. Ама един човешки живот не стига да се избие цял един народ, та така. Радваме се, че не живеем в онези времена...
 
От: С днем победы! Помнете!

Пактът Молотов-Рибентроп от 39-та е отговор на Мюнхенския сговор през 1938 г., сключено между Франция, Англия и Хитлер. „Договор за ненападение“ по онова време е обичайна практика в дипломацията с цел отсрочване на евентуални военни действия и печелене на време. СССР умело се е възползвал от тази дипломатическа практика.

Обаче пискащите демокради умело се правят на луди :)
 
От: С днем победы! Помнете!

Пактът Молотов-Рибентроп от 39-та е отговор на Мюнхенския сговор през 1938 г., сключено между Франция, Англия и Хитлер. „Договор за ненападение“ по онова време е обичайна практика в дипломацията с цел отсрочване на евентуални военни действия и печелене на време. СССР умело се е възползвал от тази дипломатическа практика.

Обаче пискащите демокради умело се правят на луди :)
Върви се хвърли от някой мост.
 
От: С днем победы! Помнете!

Пактът Молотов-Рибентроп от 39-та е отговор на Мюнхенския сговор през 1938 г., сключено между Франция, Англия и Хитлер. „Договор за ненападение“ по онова време е обичайна практика в дипломацията с цел отсрочване на евентуални военни действия и печелене на време. СССР умело се е възползвал от тази дипломатическа практика.

Обаче пискащите демокради умело се правят на луди :)
Абсолютни глупости, Хитлеристка Германия нападна СССР и буквално го завари по долни гащи, неподготвен за каквито и да е военни действия.
 
От: С днем победы! Помнете!

Абсолютни глупости, Хитлеристка Германия нападна СССР и буквално го завари по долни гащи, неподготвен за каквито и да е военни действия.

Ето позицията на едната страна, някой ако има позицията на другата, да я сподели... :)
 
От: С днем победы! Помнете!

Това клипче го гледах преди, наистина този копелдак е имал уникалната способност да омагьосва електората, затова толкова бързо е организирал армията, преди шпионите на съветите да разберат, че договора няма да бъде спазен, съответно да се пласират войски на западната граница.
Фактите обаче са налице - Германия напада Съветите и ги мачка, заради едното разузнаване. После се изграждат заводите в тила, мобилизира се човешка маса и инвазията става практически невъзможна за изпълнение.
Имам на предвид, че моментната политическа обстановка тогава е била максимално благоприятна за инвазия, но в крайна сметка не може наспал се и нахранен гущер да изяде сънен и мърляв алигатор:)
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Германия напада Съветите и ги мачка, заради едното разузнаване.

Не само.
Още от 1936 година Сталин избива офицерите интелектуалци, главно на оперативно ниво: лейтенанти, капитани, майори. Хора, които трябва да взимат решения на самия терен.
През 1941 година Съветската армия е доста обезглавена по отношение на мислене и съобразяване.
Да не говорим за закъснялото преустройство на армията - конни ескадрони се бият срещу танкове; автомати срещу трилинейки от Първата световна война.
 
От: С днем победы! Помнете!

Американците създали компютър, който предсказвал бъдещето. Барак Обама решил да го попита:
– Ще има ли трета световна война?
– Да.
– Ще я има ли Америка?
– Да.
– Моите близки ще бъдат ли живи?
– Да.
– А аз ще бъда ли жив?
– Да.
Обама решил да си направи майтап и попитал:
– А колко ще струва един Duff (бира) след войната?
– Три рубли.
 

Горе