С днем победы! Помнете!

От: С днем победы! Помнете!

Не ми се влиза в безсмислени спорове, но до колкото ми е известно и в Германия ония с мустака идва на власт с демократични избори ;) Просто казвам, че в тоя живот играта се играе по един и същи начин, без значение от играчите. Ако трябва да казваме кой е престъпник, да не се върнем до там кой изостави Чехословакия и Полша, въпреки че уж трябваше да ги защити от агресия. Така е в голямата политика, понякога малките (като нас) служат за пушечно месо.

Проблемът е че трудно се обяснява на избирателите що трябва да мрат английски войници, за да защитават Чехия и Полша.

Виждаш в момента от 10 човека има поне 20 различни мнения за Украйна. Политиците им е трудно да прокарат каквото и да мнение там. И обикновено оставят проблема да отлежава. Ако ескалира и засегне и теб - вече няма как да не се намесиш.

Единствените, които криво ляво могат да пробутат някакво непопулярно мнение на избирателите си са САЩ. Става въпрос за демокрациите и за Украйна.

Европа освен едни "псевдо" санкции друго не можа да измисли - даже и тях с триста зора ги прокара.

А виждаш в България кво е - руските туристи, руския необятен пазар. Бля - бля, всеки политик рискува сериозно ако трябва да се прокарват непопулярни решения.
 
От: С днем победы! Помнете!

Това за руските туристи е 200% вярно. Всеки, който има малко от малко допир с туризма по морето го знае. Особено към края на 90-те беше лудница. Тука идваха богатите руснаци, дето се чудиха на кого да си дадат парите. Въпроса е че морето е далече о Софето, а на шопа не му пука за нас. Не били важни руските туристи.... Кажи го това на човека дето ще му остане празен хотела това лято или на търговеца дето няма да си продаде стоката. Един клиент по-малко е трагедия, ние с лека ръка отмятаме десетки и стотици хиляди. ПРЕДПРИЕМАЧО!!!
 
От: С днем победы! Помнете!

Богатите баби германки спряха да идват още 2006-2007г. Богатите руснаци с всяка година намаляват. Окей, хотелите ще ги напълнят с поляци, социално слаби ЮКей и Осита(така наричат източногерманците). Те са си платили пакета за самолет+почивка+ол инклузив и за цялата си почивка харчат 80-100 евро(главно за чадърче, биричка,нещо за хапване,алкохол от супермаркета и цигари). Целия бизнес в курортите от ранга на Зл.Пясъци и Албена умира. Ресторанти, магазини, дискотеки- всичко е на умирачка. Разликата в манталитета и социалния статус между руснаците и европейците е огромна.Руснака идва с 1к-2к-5к долара и си ги харчи всичките, докато поляци, социално слаби англета и шваби, и румънците не харчат. Ми те дошли със 100 евро джобни и още 100-200 в картата, какво да харчи?!... Туризма това лято ще е много зле, особено от Обзор на север. Ако някой смята да прави бизнес в някой курорт, нека приеме приятелския ми съвет и да си спести набутвацията.
 
От: С днем победы! Помнете!

Обзор включително. Имам авер дето от сега му е притеснено като гледа резервациите за сезона. Това дето си го написал верно всеки го пропуска, а и то е 100% вярно. Тука идват руснаци средна класа и нагоре и утайката на запада с 2 кинта с в джоба, дето файда няма от тях. На юг пак ще ги спасят коврите и пукницата, ама тука ще е трагедия....


Богатите баби германки спряха да идват още 2006-2007г. Богатите руснаци с всяка година намаляват. Окей, хотелите ще ги напълнят с поляци, социално слаби ЮКей и Осита(така наричат източногерманците). Те са си платили пакета за самолет+почивка+ол инклузив и за цялата си почивка харчат 80-100 евро(главно за чадърче, биричка,нещо за хапване,алкохол от супермаркета и цигари). Целия бизнес в курортите от ранга на Зл.Пясъци и Албена умира. Ресторанти, магазини, дискотеки- всичко е на умирачка. Разликата в манталитета и социалния статус между руснаците и европейците е огромна.Руснака идва с 1к-2к-5к долара и си ги харчи всичките, докато поляци, социално слаби англета и шваби, и румънците не харчат. Ми те дошли със 100 евро джобни и още 100-200 в картата, какво да харчи?!... Туризма това лято ще е много зле, особено от Обзор на север. Ако някой смята да прави бизнес в някой курорт, нека приеме приятелския ми съвет и да си спести набутвацията.
 
От: С днем победы! Помнете!

Обзор включително. Имам авер дето от сега му е притеснено като гледа резервациите за сезона. Това дето си го написал верно всеки го пропуска, а и то е 100% вярно. Тука идват руснаци средна класа и нагоре и утайката на запада с 2 кинта с в джоба, дето файда няма от тях. На юг пак ще ги спасят коврите и пукницата, ама тука ще е трагедия....

Братле, от 2002 до 2009 съм работил на Златните. До 2005 наема и заплати+разходи се избиваха най-късно до края на юли, а последните 2г. 2008 и 2009 средата-края на Септември, т.е. съвсем на края. Най-големите ми продажби винаги са били на руснаци, винаги те избиваха сезона. Бабите германки и те много пазаряха, но както казах-отдавна не идват в България вече. Сега отиваш- по улицата 2ма души пият от 1 бира, даже съм виждал 3 полякинчета да ядат от 1 дюнер...
 
От: С днем победы! Помнете!

Така е. Затова се нарича непопулярна мярка.

От друга страна не можеш да го оставиш да се избиват на воля.

Решенията са трудни.

Мисля по-горе пуснах мита за руския турист - повече българи ходят на море в Гърция, отколкото руснаци да идват в България. Но за този дето зависи от руски туристи това е равно на фалит.

И още нещо - темата се политизира страшно много от някои партии, на които им плащат за това. Едва ли не ние сме забранили на руснаците да идват, бла, бла.

А фактите са прости. САЩ и Европа наложиха блокаж на сметки и имущество на 150-200 души от обкръжението на Путин. Забраниха и износа към Русия на оборудване за петролната и военната индустрия. И забраниха финансирането на руски банки или фирми - мисля беше за дълги периоди, краткосрочното го разрешиха.

Никъде няма туристи или клюпачка. Руснаците наложиха контрамярка за клюпачка. И това е.
 
От: С днем победы! Помнете!

Това за руските туристи е 200% вярно. Всеки, който има малко от малко допир с туризма по морето го знае. Особено към края на 90-те беше лудница. Тука идваха богатите руснаци, дето се чудиха на кого да си дадат парите. Въпроса е че морето е далече о Софето, а на шопа не му пука за нас. Не били важни руските туристи.... Кажи го това на човека дето ще му остане празен хотела това лято или на търговеца дето няма да си продаде стоката. Един клиент по-малко е трагедия, ние с лека ръка отмятаме десетки и стотици хиляди. ПРЕДПРИЕМАЧО!!!

Интереса клати феса. Само дето интереса в трите големи сгради около площад Независимост не е интереса на милионите българи.


По целият свят цигани, евреи, комунисти и педерасти се радваха, че „злото е победено”. Третият райх вече го нямаше. Пътят за „новите ценности” беше разчистен!
 
От: С днем победы! Помнете!

Интереса клати феса. Само дето интереса в трите големи сгради около площад Независимост не е интереса на милионите българи.


По целият свят цигани, евреи, комунисти и педерасти се радваха, че „злото е победено”. Третият райх вече го нямаше. Пътят за „новите ценности” беше разчистен!

Донякъде съм съгласен с написаното, но нима тогавашните ни управляващи нямат историческа вина, че са се включили на страната на губещите?!. Нима и днес, 70г. по-късно не са на страната на губещите?!. Пътят е на изток, последното предсказание на Ванга за идването на жълтата раса е почти факт!
 
От: С днем победы! Помнете!

Без тази победа празнуващите малоумници днес щяха да ходят на почивка на три Български морета

Добре, че България не е на три морета, че и трите щяхме да ги бетонираме.

:lol: :lol: :lol:
 
От: С днем победы! Помнете!

Чудно ми е всички българофоби и фенчета на великата ЧА и като цяло лицемри по линията ВСВ, как ще коментират това признание на Путин:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/05/11/2530063_putin_opravda_pakta_molotov-ribentrop/

Не се смятам за българофоб, нито за фен на великата ЧА, истината е очевадна- Сталин сключва този договор с цел да изчака да се поизбият и да загубят сили европейските държави, за да пусне после ЧА и да завземе после цяла Европа. И двамата са били диктатори от най-кръвожаден и безскрупулен тип. За разлика от Сталин, Хитлер е герой от ПСВ, което може би го е сбъркало, защото е бил на най-смъртоносната служба, но това не го оправдава... Както във филма "Кръстникът" сключваха примирия, така са го направили Сталин и Хитлер-пълен аналог в по-голям мащаб...
 
От: С днем победы! Помнете!

Не се смятам за българофоб, нито за фен на великата ЧА, истината е очевадна- Сталин сключва този договор с цел да изчака да се поизбият и да загубят сили европейските държави, за да пусне после ЧА и да завземе после цяла Европа. И двамата са били диктатори от най-кръвожаден и безскрупулен тип. За разлика от Сталин, Хитлер е герой от ПСВ, което може би го е сбъркало, защото е бил на най-смъртоносната служба, но това не го оправдава... Както във филма "Кръстникът" сключваха примирия, така са го направили Сталин и Хитлер-пълен аналог в по-голям мащаб...

Точно така!
Следващият път някой като говори какво е правила БГ с немците да се сети какво е правила СССР с немците и да не оправдава окупацията и комунизма само щото сме били с немците без да воюваме със СССР!
 
От: С днем победы! Помнете!

Точно така!
Следващият път някой като говори какво е правила БГ с немците да се сети какво е правила СССР с немците и да не оправдава окупацията и комунизма само щото сме били с немците без да воюваме със СССР!

Всъщност най-позорното нещо за мен в цялата ни история, е поставянето на една австро-унгарска фамилия, без капчица българска кръв и без коренче българска жилка да ни управлява като царство, и това, че и до ден днешен и се кланят народ, управници, църква... :mad:
 
От: С днем победы! Помнете!

Това за руските туристи е 200% вярно. Всеки, който има малко от малко допир с туризма по морето го знае. Особено към края на 90-те беше лудница. Тука идваха богатите руснаци, дето се чудиха на кого да си дадат парите. Въпроса е че морето е далече о Софето, а на шопа не му пука за нас. Не били важни руските туристи.... Кажи го това на човека дето ще му остане празен хотела това лято или на търговеца дето няма да си продаде стоката. Един клиент по-малко е трагедия, ние с лека ръка отмятаме десетки и стотици хиляди. ПРЕДПРИЕМАЧО!!!

Според мен туристите водят до повишаване на цените по курортите. Хотилиерите са алчни и повишават цените многократно, защото се знае, че на чужденеца ще са му отново добре тези цени, но за българина цените не са добре. Така, че от туристите печелят само собствениците на хотели и заведения по морето. Един хотел няма как да остане празен ако не пристигнат достатъчно туристи в страната. Ще остане празен ако не пристигнат достатъчно туристи и собственика не намали изкуствено завишените цени. Като намали изкуствено завишените цени ще пристигнат много българи и отново ще има хора в хотелите. Всичко опира до алчност и по-голяма печалба.
 
От: С днем победы! Помнете!

[video=youtube;8Y4_2Qa0QQs]https://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs[/video]
В тон на тези мисли, ето ви една снимка, тя е от вчера! В ляво е един добре познат паметник. В дясно е паметната плоча на българите, дали живота си, пролели кръвта си за Родината във Втарата световна война! Едно цветенце няма! Лично на мен ми стана гадно ... срамно също!
Деян Христов

11128056_829106420516120_7091876680105136498_n.jpg


Боби, ти руснак ли си?
 
От: С днем победы! Помнете!

Верно ли това се чества у нас?!?
Ей това вече е върха.
От утре да се чества и за БАЯЗИД I очаквам.
 
От: С днем победы! Помнете!

Верно ли това се чества у нас?!?
Ей това вече е върха.
От утре да се чества и за БАЯЗИД I очаквам.

Ти не видяли темата за 6 Май, фенчетата на комунизма и българофобите нищо не писаха, а тука изливат душата си и като един Матросов са готови да се жертват ...

Вижда се с просто око, кой пише за 6 Май и кой за 9 Май http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=60032 така, че форума потвърждава и снимките - шизофренията е пълна, комунетата преди 70 години победиха наистина - честваме собствената си загуба ...
 

Горе