ТВ реклама по национална телевизия?

Frik

Active Member
Някой може ли да ме ориентира колко може да струва 30 секундна (примерно) ТВ реклама в някоя от националните телевизии и дали би била по-ефективна от стойността й в Google Adwords (примерно)?
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Ето малка статия за това какво крие рекламата като бенефитс и негативи: mms-bg.com/vidove_reklama.php

Цените са тук: btv.bg/reklama/ceni/

По време на риалити шоуто "Форт Бояр" 30-секунден спот е 6510 лв.

Така в момента най-високата цена за 30-секунден клип е в неделя между новините и игралния филм - 6930 лв.
- преди 2 години
Цената на рекламата в часовия слот, в който ще върви шоуто, вече е закована и е 7290 лв. с ДДС за 30 секунди.
- сега
Абсолютен рекорд до момента постави вторият сезон на “Сървайвър” през 2007 г., когато за 30 секунди от телевизията, тогава още собственост на Рупърт Мърдок, искаха 10 800 лв. с ДДС. Но предаването вървеше през есента, когато е жътвата на рекламните приходи.
- далечната 2007 г.

Това е откакто БТВ свалиха цените с 26% преди 2 години.

За БНТ:

В момента най-висока цена за 30-секунден клип по БНТ1 е в неделя вечер - 7500 лв., а най-ниската е 210 лв.

Това е горе долу. :) Вече зависи къде и кога искаш и колко време ще ти се върти, колко пъти. Тук лошото е, че си поръчваш пакети - спотове. Може и да ти вземат парите и за едно излъчване, но ефекта ще е нулев. За това виждаме само големите компании там. И натрапчиво го правят в повечето случаи. Свободната ротация намалява цената, обикновено.
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Яка мутация. жалко,че хората още гледат реклами и се тровят с боклуци. Каквото видя по тв- не купувам от магазина, ако ще и Тойота да е!
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Яка мутация. жалко,че хората още гледат реклами и се тровят с боклуци. Каквото видя по тв- не купувам от магазина, ако ще и Тойота да е!
И аз мразя целия този "рекламен спам" по телевизиите и за това и рядко ги гледам. Но знаеш ли колко от рекламите без да разбереш се загнездват някъде там вътре и след време когато купуваш някакъв продукт в магазина, несъзнателно посягаш към "познатия" продукт. Не ми казвай, че си водиш на списък стоките от рекламите по ТВ, които избягваш в магазина :D
 
Последно редактирано:
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Пиеро97 имаха едно много интересно PDF-че с това как е разпределен рекламния пазар в БГ: www.piero97.com/Medien-pazar

Интересно, и аз не бих се повлиял от реклама по телевизията, но тя е най-масовия инструмент за "облтчване" на населението, за това и е толкова популярен начин за достигане до тях.
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

С Адуордс ще имаш повече посещения и приходи , но ако искаш имидж тогава е по добре телевизията.
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Преди няколко дена мернах веднъж реклама на Днес.БГ незнам по коя беше, но със сигурност е една от националните
На червен фон написано Dnes.Bg и отдолу май имаше нещо
даже незнам дали се говореше нещо...
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Да, говореше се - "Нови без консерванти" и май беше по BTV-то. Скоро не съм ги виждал да се рекламират по телевизията, но явно вдигат брандинга. Все пак имат силни конкуренти - vesti, dariknews и доста сайтове за новини в БГ. Когато си голям и играеш на големите пазари е така - вижте какво става като реклама в областта на фармацията. А сега и в периода на настинките и простудите.
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

Веднъж бях чул Слави Трифонов да казва, че в шоуто му 30 секундна реклама е 7-8 хиляди лева.
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

bTV отказа да даде публичност на наема, който плаща за офисите си в НДК, както и на тяхната квадратура.

Това стана ясно от думите на финансовия министър Симеон Дянков по време на днешния парламентарен контрол.
Депутатът от „Атака” Венцислав Лаков поиска от Дянков цифрите. Вицепремиерът обаче обясни, че условията са предмет на договор между телевизията и държавата.

От финансовото министерство попитали bTV съгласна ли е да разкрие цифрите и от медията дали отказ.


„Не виждам никакви основания тези данни да се засекретяват”, възмути се националистът. Той припомни, че
по данни в печата bTV плаща по 9000 лв. наем на месец.

„Това е обидно смешно при положение, че едно офисче на „Атака” в нощта на изборите беше 5 000 лв, а едно предизборно клипче в bTV – 10 000- 12 000 лв.”, каза Лаков.

...................

Значи това милиционерско говедо от УБО Гергов собственик на Бунак ТВ ще плаща на месец наем за малкото НДК колкото едно 30 секундо клипче, и това се наричало пазарна икономика и лоялна конкуренция.

Нека някой олигофрен да дойде да ми каже че в Задунаевския Комунистически Кенеф имало Бизнес и Бизнесмени, да му кендзам у джуките

Над 90 % от "бизнесмените" на средно и по-високи равнище са прости и тъпи селяни, цървули и милиционери развиващи така наречения си "бизнес" благодарение на протекциите на "държавата" и разбира се на робската славянска рая която им работи за жълти стотинки

Само гавра и трепане с родния колониален "бизнесмен", Колонията която го покровителства и разбира се със славянското говедо което гласува, робува и плаща данъци
 
От: ТВ реклама по национална телевизия?

само реклама по ТВ или Adwords... защо не и двете...
Бих препоръчал преди някои да си дава парите за каквато и да е форма на реклама,
да си изготви стратегия или да се консултира с маркетингова агенция по възможност от международните.
Скъпо е, но ще има резултат!
 

Горе