Така се пише обява за работа

CTAH

Well-Known Member
Специалист поддръжка на компютри и мрежи !
кликаш на линка и :
Описание и .....
Изисквания: -работа с PHP,Drupal, Wordpress,PhotoShop,CorelDraw
-опит на подобна позиция;
-възможност за работа в кратки срокове;

Портфолио
inDesign - предимство

Моля, изпратете CV
придружено от снимка и мотивационно писмо.

Само кандидатите одобрени по документи ще бъдат поканени на интервю.
Документите ви ще бъдат разгледани при пълна конфиденциалност, съгласно ЗЗЛД
Месторабота: Бургас / България
 
От: Така се пише обява за работа

Не е първата и няма да е последната такава обява.
 
От: Така се пише обява за работа

Май това трябва да се превърне в редовна рубрика !!!

АДМИНИСТРАТОР ИНДЕКСАЦИЯ НА САЙТ И ОНЛАЙН МАГАЗИН

фирма с утвърдени позиции в сферата на проектиране, изграждане и поддръжка на басейни, СПА и Уелнес центрове в България, във връзка с разширяване на дейността на дружеството търсим да назначим АДМИНИСТРАТОР ИНДЕКСАЦИЯ НА САЙТ И ОНЛАЙН МАГАЗИН.

Задължения:
- оптимизира съдържанието на сайта;
- избира подходящи ключови думи;
- поддържа и развива функционалностите;
- анализира работата на сайта, ефективността на рекламите;
- обслужване на електронния магазин;
- обработка на нови и съществуващи продукти в магазина;
- съставяне, редакция и обработка на текстове към продукти;
- контакти с клиенти;
- администриране на поръчки и работа с куриерски фирми.

Успешните кандидати притежават следните знания и умения:
- опит в SEO и интернет рекламата
- Перфектно владеене и познаване на добрите практики в SEO/SEM
- Познания по HTML 5/CSS/JS/PHP/
-Опит в програмирането и SЕО оптимизацията на кода на сайтовете ще се счита за голям плюс
- Работа и разработка на социални мрежи като Twitter, Facebook, LinkedIn и други
- Линк билдинг
- познаване на следните програми : Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop,adobe dreamweaver
познания и работа с Photoshop - изрязване на обекти от цифрови изображения, настройка и боравене с цветове и палитри, оразмеряване на изображения, наслагване на слоеве и пр.;
- свободно владеене на български и английски език - писмено и говоримо;
- умения в областта на графичния дизайн;
- с предимство се ползват кандидатите с познания по php и open source интернет платформи, както и владеещите други езици.

Ще очакваме вашите автобиографии със снимка.
 
От: Така се пише обява за работа

- Работа и разработка на социални мрежи като Twitter, Facebook, LinkedIn и други

Това какво ще рече? Потенциалния кандидат да е работил за един от брандовете или за всички?! :lol:
 
От: Така се пише обява за работа

Търся, човек в областта на уеб с познания по всичко, с цел да пребори монопола на гугъл!

Заплата: 350 лева на месец (при постигане на необходимия резултат гарантирано 50% увеличение)!!!!!!

Моля кандидатите да предоставят портфолио с подобни разработени проекти.
 
От: Така се пише обява за работа

Поставете се и от другата страна,
знаете ли колко сган се изсипва и ти трябва да я ситиш?
И всеки е с претенции че е сред най-добрите, просто до сега не са му дали поле за изява но видиш ли той е следващия бил гейтс, стига да му дадеш шанс.
Всеки си мисли че е незаменим и труда му е нецене и реално на запад ще получава 10 000 евро.
Да но реалноста е съвсем друга...
Заплащането тук не е от значение, колкото и да му даваш на такъв той винаги ще си мисли че са малко и ще мрънка и недоволства.

Та да попитам и вас?
нали Аз съм капиталист, целта м ие да наема някого от който да печеля пари, не да го издържам и да му слъшам проблемите и оправданията?
искате 10 000 лева на месец, ок ще ви ги давам - не е проблем, но ми кажете аз колко ще изкарам от вас?
Защото на запад за да ти дават 10 000 евро на месец, означава че фирмата печели от теб около милион годишно!
нали не си мислите че там ги раздават пачките като турски бонбони на панахида?
 
Re: От: Така се пише обява за работа

Това какво ще рече? Потенциалния кандидат да е работил за един от брандовете или за всички?! :lol:

Имали са предвид да разбираш от тези социални мрежи и как да правиш успешни кампании, използвайки ги. Иначе всичко друго, за което може да се замислиш, изхождайки от изречението, е абсурдно. :) Да си работил за някоя от тях, да си правил подобен проект на някакво ниво. :)
 
От: Така се пише обява за работа

Търся, човек в областта на уеб с познания по всичко, с цел да пребори монопола на гугъл!

Заплата: 350 лева на месец (при постигане на необходимия резултат гарантирано 50% увеличение)!!!!!!

Моля кандидатите да предоставят портфолио с подобни разработени проекти.

Точно това си мислех тези дни - Колко велико ще е на някой да му дойде идея как да обезсмисли търсачките! Да смачка важността им и те да се спаружат като забравен банан!
Велик пич е бил този, който е измислил торентите. Още по-велик ще е този, който ще прати в забвение търсачките, а защо не и интернет браузърите?!
:lol:
 
От: От: Така се пише обява за работа

Брат, ти мислиш ли, че с познания за 10к. на месец бих почнал работа в някоя фирма?

Ай, по-сериозно за да твърди някой, че владее изброените по-горе неща то той само от фрилансъра ще си вади в пъти повече пари, и ще си бачка с кеф и биричка в къщи, а като му писне ще чукне някоя мацка за почивка, ще става когато му е кеф и ще ляга когато му е кеф. Тези обяви са несериозни и няма как да очакваш сериозни хора с познания да ти пишат за тях, за това и има отсяване.

Поставете се и от другата страна,
знаете ли колко сган се изсипва и ти трябва да я ситиш?
И всеки е с претенции че е сред най-добрите, просто до сега не са му дали поле за изява но видиш ли той е следващия бил гейтс, стига да му дадеш шанс.
Всеки си мисли че е незаменим и труда му е нецене и реално на запад ще получава 10 000 евро.
Да но реалноста е съвсем друга...
Заплащането тук не е от значение, колкото и да му даваш на такъв той винаги ще си мисли че са малко и ще мрънка и недоволства.

Та да попитам и вас?
нали Аз съм капиталист, целта м ие да наема някого от който да печеля пари, не да го издържам и да му слъшам проблемите и оправданията?
искате 10 000 лева на месец, ок ще ви ги давам - не е проблем, но ми кажете аз колко ще изкарам от вас?
Защото на запад за да ти дават 10 000 евро на месец, означава че фирмата печели от теб около милион годишно!
нали не си мислите че там ги раздават пачките като турски бонбони на панахида?
 
От: Така се пише обява за работа

И за да се аргументирам прочети пак:

Успешните кандидати притежават следните знания и умения:
- опит в SEO и интернет рекламата
- Перфектно владеене и познаване на добрите практики в SEO/SEM Сео и сем експерт!
- Познания по HTML 5/CSS/JS/PHP/ Програмист и дизайнер на куп!!!!!
-Опит в програмирането и SЕО оптимизацията на кода на сайтовете ще се счита за голям плюс пак сео експерт!!!
- Работа и разработка на социални мрежи като Twitter, Facebook, LinkedIn и други това е най-смешното , не, че другото не е
- Линк билдинг Пак сео експерт!
- познаване на следните програми : Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop,adobe dreamweaver Пак дизайнер, че и не само ами и предпечат и всичко ако може!
познания и работа с Photoshop - изрязване на обекти от цифрови изображения, настройка и боравене с цветове и палитри, оразмеряване на изображения, наслагване на слоеве и пр.; Пак дизайнер!
- свободно владеене на български и английски език - писмено и говоримо; Тука вече искаме и владеене на езици сигурно за копирайтър!
- умения в областта на графичния дизайн; Пак дизайнер!!!!
- с предимство се ползват кандидатите с познания по php и open source интернет платформи, както и владеещите други езици. Пак програмист!

Ще очакваме вашите автобиографии със снимка. Това вече сигурно е да може да чукаш шефката не знам, ако си некой грозноват, няма да ти се отвори парашута!!!

Няма да ти болдвам повече, това е предостатъчно, според мен за настъпването на бурен смях!!!!!!!

С две думи да преведа: Ние искаме Вие да можете всичко от до за мизерна заплата!!!!

Мисля знаеш, каква е цената на добър сео и сем експерт, мисля знаеш каква е и цената на добър програмист, както и на добър дизайнер...
 
От: От: Така се пише обява за работа

...
Та да попитам и вас?
нали Аз съм капиталист, целта м ие да наема някого от който да печеля пари, не да го издържам и да му слъшам проблемите и оправданията?
искате 10 000 лева на месец, ок ще ви ги давам - не е проблем, но ми кажете аз колко ще изкарам от вас?
Защото на запад за да ти дават 10 000 евро на месец, означава че фирмата печели от теб около милион годишно!
нали не си мислите че там ги раздават пачките като турски бонбони на панахида?
Не е задължително всеки дребен фирмаджия да може да си позволи кадърен IT специалист. Както не е задължително да има личен шофьор, ами си кара колата сам. Колко години се учи за IT, и после стаж и какво ли не? Естествено, че само който го мързи да емигрира ще дойде при теб! Сган, дето рече...
 
От: Така се пише обява за работа

Има абсурдни обяви, което говори колко некомпетентен HR имат (ако имат де).
В тази голямата обява си е истина, че се търси едновременно маркетинг мениджър, който да е едновременно добър SEO специалист, програмист, дизайнер.. пък може и още нещо да имат предвид.

Горе долу 1 човек да спести още 3 работни места.
Няма как да стане.. дори и да дават хубави пари, то този човек няма как да е специалист по всичко, а дори и да има понятие и добри умения по всичките тези неща (аз например може би съм почти идеален кандидат) :)) .. то няма да може да върши тази работа сам, защото е невъзможно да си разпределиш времето.
 
От: Така се пише обява за работа

В предната фирма като постъпих заварих 1 (един) програмист и 7 души около него. Трима шефа, съдружничка, секретарка и двама тестери. Само с писане на софт се занимават, нямат друга дейност. Изключително кадърен и свестен човек, просто в един момент му писна да е виновен за всичко, и се пусна по течението. Вписва ли се в мрънкателите, дето не си заработвали парите? Щото не спряха да му пилят през цялото време.
 
От: Така се пише обява за работа

Не е лесно и да си работодател, със сигурност не е работа за всеки, имам наблюдения не точно в ИТ сферата, но като цяло, че след определено време всички шефове стават едни и същи и то е отрицателен аспект...
 
От: Така се пише обява за работа

Тука мислех да пускам смешни обяви за работа ама много се разду темата, всеки е попадал на такива а и даже се е обаждал ...

Аз примерно преди много години, примерно 10, се обадих на обява за работа / цитирам по памет/ Търсим системен администратор с опит в операционните системи и руски език ...

Обадих се по телефона и на русото същество което ми вдигна зададох ребром въпроса, аджеба за кои по-точно ОС става дума, на която тя ми отговори "Е как кои!!!, за Всички"
 
От: Така се пише обява за работа

Нужни умения Photoshop ilustrator dreamweaver html css jsj php55 java800 да знае кода по магазина да може да влиза в facebook и да разработва вътре на жава да разбира от гугъл сем сео търсачки и да изпраща поръчки. Да може да русива,,, владеене на чужди езици. С толкова изисквания :-o
 
От: Така се пише обява за работа

И С*кс да може да прави и да е готин за туй е и снимката :clap:

Нужни умения Photoshop ilustrator dreamweaver html css jsj php55 java800 да знае кода по магазина да може да влиза в facebook и да разработва вътре на жава да разбира от гугъл сем сео търсачки и да изпраща поръчки. Да може да русива,,, владеене на чужди езици. С толкова изисквания :-o
 
От: От: Така се пише обява за работа

Брат, ти мислиш ли, че с познания за 10к. на месец бих почнал работа в някоя фирма?

А защо тогава този човек си търси работа, щом, има познания и възможност да се продаде за 10 к на месец?
В повечето случаи, тези които пускат обяват не виждат така нещата.
те не търсят това което си мислите.
просто не знаят какд а го формулират.
трябва им човек да с еоправя с оферти на офис пакет, да може да смени цената на два продукта в сайта.
и да направи нова картинка с два надписа и неща от сорта.
Това че са напислали 1000 изисквания не значи че ги разбират и че искат точно това.
Ти гледаш нещшата само от твоята страна, а реално за теб си прав.
После ще го говорим че съм зает много и два часа го пишавече това :)
 
От: От: Така се пише обява за работа

Той, не е пускал обява братле, бас ловя, че колегата е копирал поредния цирк от безмозъчно глупавия сайт jobs.bg

Това е безмозъчна глупост създадена в интернет, за жалост прекалено много хора си мислят, че ще намерят работа или каквото и да е там...

Там едва ли не всяка обява завършва с: Ама и да го духа добре! Сори за грубия език, но като знам що буламач ми е пращала бившата от там направо ми се гади :mad:

А защо тогава този човек си търси работа, щом, има познания и възможност да се продаде за 10 к на месец?
В повечето случаи, тези които пускат обяват не виждат така нещата.
те не търсят това което си мислите.
просто не знаят какд а го формулират.
трябва им човек да с еоправя с оферти на офис пакет, да може да смени цената на два продукта в сайта.
и да направи нова картинка с два надписа и неща от сорта.
Това че са напислали 1000 изисквания не значи че ги разбират и че искат точно това.
Ти гледаш нещшата само от твоята страна, а реално за теб си прав.
После ще го говорим че съм зает много и два часа го пишавече това :)
 
От: От: Така се пише обява за работа

Много точно! кратка представителна изватка от ежедневния пощопълнеж*

Той, не е пускал обява братле, бас ловя, че колегата е копирал поредния цирк от безмозъчно глупавия сайт jobs.bg







* все пак не е спам, нали аз съм чекнал да ми пращят офертите
 

Горе