Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Какво предпочитате да си купите за прекарване на свободното си време?


  • Общо гласове
    61

RealMoney

Well-Known Member
Отварянето на тази тема бе породено от ТОВА.

Нека видим колко от предприемачите тук предпочитат това да си вземат скъп, голям, смарт телевизор - пред това да си купят библиотека и да я напълнят с книги.

Моля всеки да напише какви са за него + и - за всяко от двете предложения.

Begin!
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Аз лично не изпитвам нужда от скъп телевизор, тъй като съм отвикнал да гледам. Случва ми се да си пусна някой от каналите тип Discovery и това е. Информирам се по други въпроси главно чрез Интернет.

По отношение на книгите, обичам да чета. Случва ми се понякога всяка седмица да си купувам книги. Определено бих инвестирал в голяма библиотека. Баща ми разполага с такава от няколко хиляди тома и е страхотно чувството да имаш какво да прочетеш по всяка една тема.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Отварянето на тази тема бе породено от ТОВА.

Нека видим колко от предприемачите тук предпочитат това да си вземат скъп, голям, смарт телевизор - пред това да си купят библиотека и да я напълнят с книги.

Моля всеки да напише какви са за него + и - за всяко от двете предложения.

Begin!

Мдаа, дилемата наистина е голяма и само умник може да му хрумне.
Аз щото съм просТ и предпочитам и двете възможности, защо да се ограничавам само с книги или само с телевизор,,, ай донт ноу
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Нямам телевизор вкъщи от около 6-7 години. Не ми трябва, по цял ден съм на компа и ми се струва безсмислено, а и за децата е по-добре така. Ако ще си взема нещо някой ден, това ще е 3Д проектор, за да си правя домашно кино :) Иначе, вкъщи има доста книги, общо взето по секциите има само книги :)
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Нямам телевизор вкъщи от около 6-7 години. Не ми трябва, по цял ден съм на компа и ми се струва безсмислено, а и за децата е по-добре така. Ако ще си взема нещо някой ден, това ще е 3Д проектор, за да си правя домашно кино :) Иначе, вкъщи има доста книги, общо взето по секциите има само книги :)

Да държиш себе си и децата си далеч от света и новините около него си е чиста глупост....
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Мдаа, дилемата наистина е голяма и само умник може да му хрумне.
Аз щото съм просТ и предпочитам и двете възможности, защо да се ограничавам само с книги или само с телевизор,,, ай донт ноу

За четвърти път ще ти го напиша - първо почни с Правописния речник на българския език, наизусти го хубаво и после с останалото. А определението сам си го даде :)
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

За четвърти път ще ти го напиша - първо почни с Правописния речник на българския език, наизусти го хубаво и после с останалото. А определението сам си го даде :)

Ти май наистина се имаш за голем умник, а това не е нормално, потърси специализирана помощ
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Ти май наистина се имаш за голем умник, а това не е нормално, потърси специализирана помощ

А ти вече прекаляваш, престани да споделяш своите виждания за останалите потребители тук - това не си го позволяват и най - старите потребители, а ти с какво право?
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

А ти вече прекаляваш, престани да споделяш своите виждания за останалите потребители тук - това не си го позволяват и най - старите потребители, а ти с какво право?

Това е Форум! Гледам, че ти споделяш своите виждания и аз се увлякох, извинявай :wink:
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Да държиш себе си и децата си далеч от света и новините около него си е чиста глупост....
Телевозорът не е нито света, нито новините. Интернет е по-адекватен информационен източник. От много години (нямам идея колко точно) няма телевизор около мен. На тема четене съм от умерено четящите. Книгите са полезни. Развиват грамотността, мисленето, въображението и дават разнообразни знания.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Случва ми се да си пусна някой от каналите тип Discovery и това е.

кажи ми какво по-точно гледаш:

05.10 Фабрика за храна: Пролет в Джорджия
05.35 Фабрика за храна: Цял Бар Наан
06.00 Бързи и шумни: Не дразнете лъва - Понтиак Транс Ам, част 1
06.50 В аквариума: Уникалният аквариум на Уилмър
07.40 Опасно за живота: Изпитано върху хора
08.35 Какво се случи след това?: Епизод 8
09.05 Магията на науката: От времето на студената война
09.35 Как се прави...: Епизод 10
10.00 Съкровища в склада: Епизод 1
10.30 Аукционни войни в Канада: Най-преследван и най-желан
11.00 Да продадеш колата си: Епизод 7
12.00 Градове на показ: Мачу Пикчу
13.00 Супер самолети: Агенция NOAA
14.00 Грандиозни строежи: Огромна нефтодобивна платформа
15.00 Ловци на митове: Митове под контрол
16.00 Опасно за живота: Най-добрите хакери
17.00 Аукционни войни в Канада: Най-преследван и най-желан
17.30 Съкровища в склада: Епизод 1
18.00 Антики по черните пътища: Епизод 4
19.00 Как са го направили?: Епизод 4
19.30 Как са го направили?: Изстребител/ Трапистка бира/ SUV
20.00 Ледено злато: Златен ледник
21.00 Асфалтови каубои: Последната изпускателна тръба
22.00 Двойно оцеляване: Несретник Част 1
23.00 Лудият уикенд на Беър Грилс и Стивън Фрай
00.00 Ед Стафърд - захвърлен в пустошта: Венецуела
01.00 Курс по оцеляване с Лес Страуд: Амазонско племе
01.50 Ледено злато: Златен ледник
02.40 Асфалтови каубои: Последната изпускателна тръба
03.30 Двойно оцеляване: Несретник Част 1
04.20 Лудият уикенд на Беър Грилс и Стивън Фрай

Тези типове програми са научно-популярни - т.е. интересни са за приспиване. Да не говорим, че голяма част от нещата не отговарят на истината или са силно деформирани (за да са интересни).
 
Последно редактирано:
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Ти май наистина се имаш за голем умник, а това не е нормално, потърси специализирана помощ

Eто аз ще те улесня при търсенето на твоята специализирана помощ - >Клик<
 
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Гледам "Ловци на митове", за складовете, ей такива неща - за развлечение. Не претендирам, че има нещо кой знае какво, което да те просветляват, но са интересни. Харесват ми и предаванията по Nat Geo, Brain Games например. Различни програми за животните и природата ми допадат не по-малко.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Къто гледам анкетата и напрао са изпълвам с гордост,,, кви предприемачи само, книголюбци
Хубу че не продавам тиливизори на придприемачи,,, значит ена книга немаше да мога си купя
10488034_635960893186586_5578803707950262504_n.jpg
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Аз гласувах за ТВ - то, защото обичам 42 инчови...иначе библиотеката ми е пълна, държа книги и в чували вече. Постоянно се монтират рафтове, а на бластера ще му лисна една кофа бистра вода да се свести малко.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Да държиш себе си и децата си далеч от света и новините около него си е чиста глупост....
Случайно да си чувал за интернет, новинарски сайтове, ютуб? За какво ми е телевизор, след като компютъра ми дава цялата информация, че и повече. Все пак мога да контролирам какво да гледам/чета и сам си правя програмата.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Аз гласувах за ТВ - то, защото обичам 42 инчови...иначе библиотеката ми е пълна, държа книги и в чували вече. Постоянно се монтират рафтове, а на бластера ще му лисна една кофа бистра вода да се свести малко.

Амчи ти не си се орентирал оше мъжко или женско си, как па може да обичаш точно 42 инчовите тиливизори
И не знам кой си пълни чували с книги, щото мойта библиотека е в гугъл драйв
Оф, пак ми стана лошо къто Али Ръза
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Голяма библиотеката пълна с книги за мен е безсмислено, защото предпочитам електронните книги, а големият телевизор е задължителен.
Става и перфектен втори монитор :)
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Голяма библиотеката пълна с книги за мен е безсмислено, защото предпочитам електронните книги, а големият телевизор е задължителен.
Става и перфектен втори монитор :)
Електронните книги нямат душа, не ме кефят нещо. Друго си е хартийката.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Електронните книги нямат душа, не ме кефят нещо. Друго си е хартийката.

+1 именно липса на душа щяшх да напиша и аз. Друго си е да вземеш книгата в ръка да я отвориш, прелистиш и усетиш миризмата на хартия и мастило...
 

Горе