Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Бивша служителка в „Шарли Ебдо“: Списанието ще излезе другата седмица с още карикатури

Не разбраха ли че тия хора от такива "шеги" не разбират и са готови да убият за подобно нещо.
Свобода на словото но всичко си има граници, защо дърпат дявола за опашката
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Не разбраха ли че тия хора от такива "шеги" не разбират и са готови да убият за подобно нещо.
Свобода на словото но всичко си има граници, защо дърпат дявола за опашката

нали са от "великите сили", колонизатори и са се взели много на сериозно
сега ще пускат още карикатури напук за да покажат колко са "силни", а това е едно безсмислено противопоставяне което ще стане причина за използване на бомбардировачи :cry:
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Няма как да ги няма, защото иначе овцете стават неуправляеми ;)
Е не са толкова незаменими религиите. Ето например показваш им "свещения" iPhone и всичко което кажат овцете ще го слушкат овцете и ще ръкопляскат и каквото трябва ще правят...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Не бъдете лицемери, разберете, че това което се случва е изценирано от "великите на деня". Американофилите са к*урви, защото ще бъдат към тях докао са номер 1. След това ще тичат при другите. За по-долно човешко качество малко други може да се съревновават...


Днес на разни места в българските медии пише, че касапницата във Франция била най-масовото убийство на журналисти в цялата история. Което е глупост, естествено. Само преди по-малко от 20 години в Белград загинаха 16 журналисти. Подло. Посред нощ. От бомба, пратена от цивилизования свят. Пусната от американски бомбардировач.

При това с ясното съзнание, че за разлика от днешните фанатизирани убийци в Париж, този убиец от бомбардировача и неговите началници никой никога нито ще ги издирва, нито ще им повдигне обвинение, нито ще ги съди. И защо изтрепаха 16 репортери (на снимката долу), водещи, монтажисти и оператори? Защото Сръбската телевизия РТС, където те бяха нощна смяна на работа, наричаше агресори американците, които по това време рушаха Югославия, за да превърнат една наркобанда в управляващ елит на поредната албанска държава на Балканите. А във Вашингтон, където се гнусят от подобни квалификации, обявиха, че РТС е център на злото на света и работещите в нея младежи и девойки са едва ли не кръволоци и легитимна цел и сами са си виновни, че са отишли на работа. Така че който пише, че днешното убийство е най-масовото, е проспал последните двайсетина години. А всъщност много повече, тъй като журналисти са умирали и преди това. На още по-долната снимка е паметната плоча на загиналите, която се намира точно срещу срутената сграда на РТС.

poginule-kolege-v.jpg
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Тези които режисират терористичните актове имат за цел да настроят всички останали към мюсюлманите. Когато кажеш "мюсюлманин", да го свързваш с "терорист". По тази логика е немислимо истински мюсюлманин да стои зад изграждането на лошо лице на мюсюлманите и тяхната религия.
Тези които стоят поръчват терористичните актове НЕ са мюсюлмани, а имат желание да контролират нещо на територията където живеят такива!
Елементарно е...но като видиш коментарите под видеото, става ясно, че пропагандата която се води има резултат
Мюсюлманите да си живеят в техните си страни, в това е проблема основно. И много ясно, че всички мюсюлмани трябва да бъдат държани под око, защото той или тя може да не е радикален сега, но може утре да се радикализира. Може децата му да се радикализират. Въпрос на време е нещо да се случи. За това трябва да бъдат взети превантивни мерки. Ето какво прочетох преди седмица-две.

Френски тв водещ: Трябва да изгоним 5 млн. мюсюлмани за да се предотврати гражданска война

Разбира се, след това изхвърча от работа съвсем демократично и свободно :lol:

Ето един от коментарите в сайта. Явно е жена живееща във Франция:

[h=4]Lora[/h] Ерик Земур е фр есеист, публицист и журналист във Фигаро. наскоро издаде книга „Suicide français“ Четох предисловието и малка част от нея. Бих я превела на български. Има отзвук в Швеицария, Белгия и Русия. Това е bestseller за 2014 г.

С няколко думи , ФР-я върви към гражданска воина. Цели квартали са управлявани от каиди и по шариатски закони, а не от френски.Французите масово напускат тези квартали, а тези които остават са принудени да търпят терор.

За Коледа имаше 3 атентата само, останалите са предотвратени.В квартала “Goutte d’Or“ в петък се затварят улиците от местна полиция , а останалите живущи не мюсюлмани са принудени да ходят по чорапи до входа на домовете си.

Слушам редовно Ерик Земур по TV Paris – Première.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

До сега не съм се включвал в политически теми, но на фона на ширещото се мнение, че "видите ли ислямът, като религия е виновен", имам желание да се изкажа по темата на деня... Накратко - не религията е убиец, убиец е радикалното мислене, било то манипулирано от политически или каквито и да е сили. Коранът не насажда омраза, нито библията... Преговор на човешката история дори би ни довела до извода, че християните са предизвикали много повече подобни кръвопролития. Омразата на верска или расова основа е радикализъм, който не не се проповядва от самите религии, а от редица други странични факори. Не претендирам, че познавам Корана, защото съм чел само отделни пасажи, също както и от Библията, но нито едната от двете философии не е антихуманна, нито едната не пропагандира насилие. Фанатъзмът, ниската култура, липсата на морални устои са причина за подобни зверства! Религиите, без значение източн..и или западни носят идеята за по-добро, по-обичащо, по-толерантно общество! И не - не съм мюсолмамнин! Атеист съм, но да - религиите възпитавам именно в морал, освен и в уповането на определа висша сила...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Преди НГ когато пак такива джихадисти направих атентат в Чечня,от Запада масово пищяха,колко нехуманно се отнасяли с терористите,съратниците и семействата им чеченците.Ха да видим сега колко хуманно ще се отнесат франсетата!
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Не бъдете лицемери, разберете, че това което се случва е изценирано от "великите на деня". Американофилите са к*урви, защото ще бъдат към тях докао са номер 1. След това ще тичат при другите. За по-долно човешко качество малко други може да се съревновават...

Твърдиш, че Американците(или "великите на деня") са наели/обучили двама/трима атентатори и са ги пратили в редакцията на хумористично списание за да убият 12 човека?

За сравнението. Да, говорим за друг случай, в който тези 16 хора не би трябвало да бъдат убити за това, че споделят тяхното мнение по даден въпрос. И това е трагичен акт, за който извършителите малко или много трябва да си платят. Но все пак има малка разлика. Поне според съда в Сърбия, тогавашният шеф на РТС е бил наясно, че могат да бъдат бомбардирани и не е реагирал на това предупреждение и бил вкаран в затвора през 2002 година. Освен това самата ситуация е извършена по време на война. Това обаче не омаловажава вината на НАТО при тези бомбардировки. Съмнявам се някога да стигнем до момент, в който войната няма да взима невинни жертви. Тези хора заслужаваха да живеят. И съм сигурен, че ако властите бяха хванали отговорния за това решение щеше да последва доста бърз съдебен процес.

Но, това не прави вчерашният атентат "по-заслужен". Човешкият живот не би трябвало да бъде взиман заради карикатури/вицове.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Обявените за издирване след терористичното нападение на редакцията "Шарли ебдо" братя Саид и Шериф Куаши бяха разкрити сравнително бързо от френската полиция, благодарение на това, че в суматохата единият от тях си забравил личната карта в колата, в която избягаха.

:( забравил си личната карта. Честно?
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

До сега не съм се включвал в политически теми, но на фона на ширещото се мнение, че "видите ли ислямът, като религия е виновен", имам желание да се изкажа по темата на деня... Накратко - не религията е убиец, убиец е радикалното мислене, било то манипулирано от политически или каквито и да е сили. Коранът не насажда омраза, нито библията... Преговор на човешката история дори би ни довела до извода, че християните са предизвикали много повече подобни кръвопролития. Омразата на верска или расова основа е радикализъм, който не не се проповядва от самите религии, а от редица други странични факори. Не претендирам, че познавам Корана, защото съм чел само отделни пасажи, също както и от Библията, но нито едната от двете философии не е антихуманна, нито едната не пропагандира насилие. Фанатъзмът, ниската култура, липсата на морални устои са причина за подобни зверства! Религиите, без значение източн..и или западни носят идеята за по-добро, по-обичащо, по-толерантно общество! И не - не съм мюсолмамнин! Атеист съм, но да - религиите възпитавам именно в морал, освен и в уповането на определа висша сила...
Възприемай религията на тези хора, като радикално политическо учение. Обаче за Корана, ще ме прощаваш. Мохамед се е оженил за някакво дете, е*ал го е като онова е било на 9 годинки и да не продължавам. Не знам за каква хуманност говориш.
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Мюсюлманите да си живеят в техните си страни, в това е проблема основно. И много ясно, че всички мюсюлмани трябва да бъдат държани под око, защото той или тя може да не е радикален сега, но може утре да се радикализира. Може децата му да се радикализират. Въпрос на време е нещо да се случи. За това трябва да бъдат взети превантивни мерки. Ето какво прочетох преди седмица-две.

Френски тв водещ: Трябва да изгоним 5 млн. мюсюлмани за да се предотврати гражданска война

Това е несериозно, защото няма как да се получи. Човека говори това което ще се продава (в статията пише, че е продал 250к книги за три месеца)

айде честито! - France to deploy Aircraft Carrier in Persian Gulf to join ISIS war

Предизвикваме една група, чрез медиите й правим лице на враг и след това се борим срещу тях

Твърдиш, че Американците(или "великите на деня") са наели/обучили двама/трима атентатори и са ги пратили в редакцията на хумористично списание за да убият 12 човека?

Индиректно - да. Американците създадоха толкова благоприятна почва за развитие на подобни елементи.
Не може да притежаваш армия която да пращаш по целия свят и след това да се сърдиш, че няколко луди са разстреляли твои хора. Като знаеш, че не биха приели това (НЯМА значение по каква причина), защо го правиш напук??? Това ли е начина по който ще ги ПРИНУДИШ да приемат (карикатурите ти)?
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Възприемай религията на тези хора, като радикално политическо учение. Обаче за Корана, ще ме прощаваш. Мохамед се е оженил за някакво дете, е*ал го е като онова е било на 9 годинки и да не продължавам. Не знам за каква хуманност говориш.

Това за Мохмед от къде го знаеш? Не - не се заяждам, а просто искам да знам дали източникът ти е потвърден. Аз за първи път научам за "съпругата" на Мохамед... Честно! ;) Та за да съм сигурен, би трябвало да се уверя, че няма изопачаване на информацията.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Казвала се е Аиша. Ето тук има достатъчно източници:

The majority of traditional hadith sources state that Aisha was married to Muhammad at the age of six or seven, but she stayed in her parents' home until the age of nine, or ten according to Ibn Hisham,[7] when the marriage was consummated with Muhammad, then 53

Т.е. пророкът официално си е педофил.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

И още нещо за тоя където искал да депортират 5 млн. мюсюлмани
двамата братя които са участвали в терористичния акт са с алжирски произход. Алжир е колония на Франция.
Нима тоя иска да изгонят братята си които са били поробени от Франция? :mrgreen: не е хуманно... къв хуй сте търсили в алжир тогава???
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Атентаторите са родени във Франция. Повечето от милионите мюсюлмани в страната също. Никой не може да ги изгони от там, освен ако не се спретне нещо като нашия Възродителен процес, но много по-брутално. Така че няма как да стане тази работа. Дори минимален шанс няма.

Този случай, както и коментарите в медиите за него, показват колко глупави са хората като цяло. Масата няма собствено мнение и е неспособна на обективна оценка за случващото се под носа й. Освен това не познава историята си. Всяка религия минава през своя брутален период и затова аз съм на мнение, че човек дори да е вярващ, в никакъв случай не трябва да живее според желанията на някакви малоумни духовни ръководители. Организираната религия има само една цел и тя е да се налага драконовски контрол върху всеки аспект от живота на хората. Ислямът е по-млада религия и в момента е в най-бруталния си период. Християнството е по-старо и за щастие еволюира от това още преди няколкостотин години. Но преди това под прикритието на кръста са извършени множество зверства. Само ще спомена изгарянето на живи хора от Инквизицията и причините за това, и няма да продължавам. Ами самият Галилей, който е учен, беше изгорен жив само защото е твърдял, че Земята е кръгла. По подобни причини са загубили живота си много други хора. До 18-19 век имаше изгаряне на вещици в САЩ и Западна Европа.

Терористични атаки правят редовно и държави, които са смятани за развити, културни и цивилизовани. Вече е споменавано няколко пъти във форума за бомбите, пускани от безпилотни самолети на САЩ. Доказано е, че не може да се контролира кого точно убиват и дори самото военно командване на САЩ признава открито, че не знае колко и какви хора умират в резултат на това. В Укилийкс е пълно с видеоклипове как американски бомби убиват деца, журналисти и др. Имало ли е някога протести във всеки голям европейски град по този повод? Не. Ами тогава, майната ви протестиращи! Когато започнете да проявявате единен стандарт, тогава ще призная, че не сте глупави овце.

Такива открити подигравки срещу чужда религия по никакъв начин не могат да се оправдаят като свобода на словото. Когато години наред група хора във Франция се гаври открито с религиозните символи на едно малцинство резултатът може да е само един. А малоумните интерпретации на събитията от страна на медиите само ще влошат нещата. В момента отразяването е тенденциозно, необективно и непрофесионално, включително и в българските медии. Това за пореден път потвърждава мнението ми, че журналистите в по-голямата си част са изключително глупави хора.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Има развитие по случая. Намериха ги терористите сега са се барикадирали ето повече инфо:
http://www.blitz.bg/news/article/312533

Сега,вместо да ги приспят и арестуват,ще ги разстрелят или ще ги самовзривят,че при едни разпити всичко може да стане...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Сега,вместо да ги приспят и арестуват,ще ги разстрелят или ще ги самовзривят,че при едни разпити всичко може да стане...
Аз ако бях на мястото на полицаите щях да взривя къщата в която се крият и нямаше да се занимавам.
 

Горе