Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Радикалният мюсюлманин иска да избие неверниците, а умереният мюсюлманин иска радикалният мюсюлманин да избие неверниците.
Има логика и по всяка вероятност е така.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Много ясно, че не всички са такива, обаче като не знаеш кой от тях е такъв има само един начин за защита.

Според мен поставянето под общ знаменател на всички хора следващи една религия е много погрешно и няма да се постигне нищо друго освен радикализиране на още повече хора. Не е решение, първо защото дори и да беше няма НИКАКЪВ резултат и второто вече го казах в предното изречение.
Не се прави нищо за справяне с проблема. В момента държавите се мъчат да предотвратят терористични актове, а драскачите използват "свободата на словото" за да изкарват пари като си правят гаргара с религията на 10% от населението на държавата.

Сега видях една новина от 2012-та година, тогава полиция охранявала списанието, защото публикувало някакъв комикс с Мохамед... или иначе казано: НИКАКЪВ напредък от 2012г. до сега за справяне с проблема.

Свободата на словото заобикаля страни като саудитска арабия, само защото имат пари. Докато е този двоен стандарт - нищо няма да бъде постигнато.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Според мен поставянето под общ знаменател на всички хора следващи една религия е много погрешно и няма да се постигне нищо друго освен радикализиране на още повече хора. Не е решение, първо защото дори и да беше няма НИКАКЪВ резултат и второто вече го казах в предното изречение.
Къде са изявленията на духовните мюсюлмански лидери, от страни от ЕС, против атентата? Ако не се разграничават, как можеш да искаш другите да ги разграничават?

Виж какво е мнението на турците:

Ердоган: Нетолерантността на европейците носи индиректната вина за атентата във Франция


Не се прави нищо за справяне с проблема.
Какво трябва да се направи според теб?
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Къде са изявленията на духовните мюсюлмански лидери, от страни от ЕС, против атентата?


ето:
С декларация, изпратена до медиите, Главното мюфтийство остро осъжда отнемането на живота на невинни хора.

Ударът над "Шарли Ебдо" е удар над всички мюсюлмани. Силно сме притеснени, че с подобни действия се цели използването на религията с цел неправомерен натиск над мюсюлманите и човечеството по света и маргинализиране на исляма.

Религиозните убеждения на мюсюлманите не пораждат насилие и тероризъм, а терористите не могат да принадлежат към мюсюлманската ценностна система, се казва в писмото.

Главното мюфтийство поднася своите искрени и сърдечни съболезнования на семействата на загиналите и на целия френски народ.

От мюфтийството посочват, че високо уважават свободата на словото, но смятат, че то е средство за изразяване, за защитаване на каузи, а не за оскверняване на религиозни светини.

И аз имах предвид точно маргинализирането. Ти казваш, че трябва да се поставят всички мюсюлмани под общ знаменател защото сме безсилни да разберем кой от кои е. Значи това доказва неспособността цял свят да се справи с един проблем.


Какво трябва да се направи според теб?

По-скоро трябва да попитаме какво НЕ трябва да правим. Защото с това правене, навредихме повече. Разбира се някой спечелиха и затова са икономика номер1, но на каква цена?
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Значи, изявлението на нашето мюфтийство е лицемерно. Ще ти дам само за пример две неща:

- никога не са осъдили атентатите на турците през 80-те
- не осъждат турската подкрепа към ИД

Колкото до това кой слагам под общ знаменател и кой не. Повечето радикални ислямисти произлизат от семейства, които не са радикални. Точно в това е проблема, не ги слагай под общ знаменател, обаче утре някой от тях може да превърти и да стане такъв. Няма друг религиозен тероризъм освен ислямския. Ако бяха в собствените си държави и се бореха чрез исляма за свои си каузи - тогава не ме вълнуват особено. Но те не са.

Западният свят допусна фаталната грешка да пусне тия хора в държавите си и да ги размножава, и изхранва. Конфликтът е неизбежен. Кой има полза от него е отделен въпрос.
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Значи, изявлението на нашето мюфтийство е лицемерно.
Ти иска примери - дадох ти. И други европейски са осъдили атентата. Аз какво да направя като е лицемерно?

Повечето радикални ислямисти произлизат от семейства, които не са радикални.

или иначе казано - само до преди предното поколение не е имало радикали
тогава да се запитаме какво се е променило за това кратко време
според мен политиката на западните страни в източните - това е създало проблема, и само това може да го разреши!

Казваш да си стоят в техните страни - ами щяха..ако някой не ги беше поканил в демократичния свят
да кажем, че сащ са искали и те да станат демократични, еми мога да кажа, че процеса тепърва започва и това което се случва е нормално за такъв преход
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Абе, ти сериозно ли смяташ, че действията на еди си кой си може да мотивира тези глупави хора да се радикализират. По-скоро религията им е подвластна на радикализация, а радикализацията доста често се случва с финансов стимул. Парите знаем всички откъде идват. Не може Запада да обяснява колко е против тероризма, а в същото време да създава ислямистки организации, да им дава оръжие и прочее. Отделно най-големите сътрудници на Запада, от арабите, да са издигнали радикалния ислям до държавна религия.

Казваш да си стоят в техните страни - ами щяха..ако някой не ги беше поканил в демократичния свят
Никой не ги е канил, не сме ги канили ние.

да кажем, че сащ са искали и те да станат демократични, еми мога да кажа, че процеса тепърва започва и това което се случва е нормално за такъв преход
Ще ме прощаваш, ама ебати глупостите. Нищо от това което се случва не е нормално, освен ако не приемеш за нормално изчезването ни в края на тоя "преход".
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

По-скоро религията им е подвластна на радикализация, а радикализацията доста често се случва с финансов стимул.

Не съм казал, че не е подвластна на радикализация. Напротив! Точно затова мисля, че мерките които се взимат са грешни... Но не може и да се промени...или искаш да кажеш, че може? ще наемат драскачи да напишат нов коран?

според теб какво е решението на проблема? сащ да изпратят още войски в страните им, да дойдат бежанци и (по твоето изказване) следващото поколение ще са терористи...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Всяко едно решение, което мога да предложа, няма как да се случи. Така че, все тая какво мисля. Решението сигурно ще се наложи от самосебе си, след като се пролеят реки от кръв. Дай да се придържаме към темата :)
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Ако го простреля в раменете/гърдите/торса би трябвало куршумът да заседне в него.
Това да не е бренеке.
Куршума от АК-47 спокойно минава през цяло отделение войници, строено в колона.
По тази причина Калашника е ужасно несгоден за лов (и бяха създадени други модификации, включително разпадащи се куршуми) - той дупчи, а не трепе. Личен опит.

Относно Кой стори нещата:

10898007_752824618128555_7542134269698160069_n.jpg
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Това да не е бренеке.
Куршума от АК-47 спокойно минава през цяло отделение войници, строено в колона.
По тази причина Калашника е ужасно несгоден за лов (и бяха създадени други модификации, включително разпадащи се куршуми) - той дупчи, а не трепе. Личен опит.
Възможно ли е да го прострелят в тялото, куршумът да мине през него, да се приплъзне изпод трупа и да рикошира на 50 см. пред главата му?
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Решението сигурно ще се наложи от самосебе си, след като се пролеят реки от кръв.

Започва процес и това което става в момента е само началото. Това казах по-горе.
Политиката спрямо Изтока няма да се промени, следователно и начина по който ще се случат нещата (не, че не може..просто тези от които зависи, ако искаха щяха да са го направили досега).
Факт е, че терористичните актове се увеличават със всяка година ( дори НЕ включваме предотвратени терористични актове!), т.е. ако въобще нещо се предприема - то не действа или действа деструктивно.

п.п. и това не е извън темата. Даже трябва да е точно това темата. Този терористичен акт трябва да ни накара да намерим откъде е тръгнал проблема (иначе трудно ще бъде решен) и съответно да се промени сегашната политика защото не действа. А не цял свят да циври и да се нари аз съм чарли или там къвто беше.

Всички се правят на толкова шокирани, все едно се случва за първи път..ами ако кажа, че след време ще има друг терористичен акт, трябва да се чувствате подготвени и тогава няма да сте "шокирани", нали?

Възможно ли е да го прострелят в тялото, куршумът да мине през него, да се приплъзне изпод трупа и да рикошира на 50 см. пред главата му?

Не мисля, че на видеото се вижда рикоширащ куршум. Даже не знам дали камерата би имала техническата възможност да го заснеме...
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Възможно ли е да го прострелят в тялото, куршумът да мине през него, да се приплъзне изпод трупа и да рикошира на 50 см. пред главата му?

Възможно е.
Куршума от АК-47 си губи енергията най-ефективно в чувал с вълна. По възможност - по-дълъг.
Ако си забелязал, това оръжие не се ползва от спец части, полиция и подобни. Ниско ефективен при уличен бой или в помещения.

При ситуацията, която се обсъжда тук - атентата във Франция, едно от най-удачните оръжия би било Узи-то. Но веднага ще възникнат безброй въпроси: Защо това оръжие, значи израелците, А?
Калашника е най-разпространеното и ежедневно оръжие, медийно и политически безопасно във всяка ситуация. Пък и хората са свикнали да виждат ревоюционери и терористи с калашници, все едно са закичени с пръстен или ланец.

Нямам време да чета цялата тема, но на мен ми е интересен момента с маратонката.
 
От: От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Офтопик:
Вискяре, мани го тоз аватар, ще преядеш от зеленчуци. :lol:
Възможно е.
Куршума от АК-47 си губи енергията най-ефективно в чувал с вълна. По възможност - по-дълъг.
Ако си забелязал, това оръжие не се ползва от спец части, полиция и подобни. Ниско ефективен при уличен бой или в помещения.

При ситуацията, която се обсъжда тук - атентата във Франция, едно от най-удачните оръжия би било Узи-то. Но веднага ще възникнат безброй въпроси: Защо това оръжие, значи израелците, А?
Калашника е най-разпространеното и ежедневно оръжие, медийно и политически безопасно във всяка ситуация. Пък и хората са свикнали да виждат ревоюционери и терористи с калашници, все едно са закичени с пръстен или ланец.

Нямам време да чета цялата тема, но на мен ми е интересен момента с маратонката.
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Сигурен съм, че умишлено не поканиха Путин на Марша днес...
 
От: Терористична атака във Франция - 11 убити, за сега

Сигурен съм, че умишлено не поканиха Путин на Марша днес...

Кой кво прави, Владко все за Путин си дрънка и все тоя парцал блиц чете.....

Може да си сравнят действията с:

Театралния център на Дубровка

Сигурно е нагласено от цру и мосад и това нали Владко?

В хода на операцията загиват 129 заложници (по други данни - 174). Всички с изключение на двама загиват от химическия агент, използван от спецчастите.. Сред загиналите има и 9 чужденци.

А вие за 4-5 се кахърите...
 

Горе