Технически преглед

crazydevil

Active Member
Преди няколко години, когато трябваше да регистрирам колата си в данъчното попаднах на километрични опашки и тъй като нямах време се отказах от регистрация. После даже забравих, че не е регистрирана и си минавах без проблем технически...

През 2014 година обаче май са затегнали нещата и сега изискват почти навсякъде в София някаква данъчна бележка с някакъв номер... Проблемът е, че дори и да отида да я регистрирам, освен че ще изгубя цял работен ден, като платя данъците за предните години + лихвите и сумата става повече от стойността на самата кола ;) Ако ще е така, по-добре да купя нова...

Та въпросът ми е е случайно имате ли идея къде да мина технически без тази данъчна бележка? Става въпрос за София, но съм готов да ходя и в провинцията.

Пишете ми на ЛС, че да не става публично достояние евентуално ако има някъде схема ;)

Мерси предварително.
 
От: Технически преглед

Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава — Атанас Буров
 
От: Технически преглед

бележката е за платен данък за колата, като нямаш регистрация не можеш и да си платиш, бегай в данъчното и се моли да си в долната граница от 20 лева / до 500 / и си я регистрирай
 
Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава — Атанас Буров

Това е повече от истина. Само, че примера с данъка не е подходящ поради факта, че освен данък правиш и ходова част през определено време. Как може италианците да ги спукват от каране тези коли, и като дойдат тук за не по-малко от година-две да почне да ти дрънка колата. Това е като при осигуровките, знаеш, че не получаваш нищо и за това не си правиш труда да плащаш.

Да не мислим, че българина ще го съборят 100-200 лева (в повечето случаи) данък на година? Просто се чуди окачване ли да прави или да си плати данъка, които трябва да подсигури това да се случи в рамките на до-дълъг период от време. Също така, аз отделям и по 30 лева (не и в гадно време) всеки месец за поне 2 автомивки, защото колата ми става на нищо за отрицателно време. Улиците са като кенеф. Всичките. Това реално пак данъците трябва да покрият. Дори за ходене от по 1 км. до офиса излизам с лъснати обувки и в офиса са с 3 пласта гняс.

И за да съм по темата. Няма измъквация тази година. За жалост така са го направили. Няма пари, действат си. Глобата е от 50-200 лева за невнесен данък на време, като си първо провинение, може да минеш с минималното. Но пак зависи от човека зад гишето. Лихви също си има, но там вече не знам как се отчитат.
 
От: Технически преглед

Абе то така, ама днес се оправдаваме, че не си плащаме данъка, защото пътищата са зле и няма пари за ремонт на колата, а утре може и съвсем като циганите - крадем, щото няма какво да ядат децата.
 
От: Технически преглед

Вече няма как да се мине преглед без платен данък.
 
От: Технически преглед

Вече няма как да се мине преглед без платен данък.
Не е точно така, но карай :)
Както писах по-горе "проблема" е само с колите със софийска регистрация :wink:
 
От: От: Технически преглед

Отиди в най-близката банка! На гишето поискай да внесеш парите за дължимия данък по сметката на данъчното на района където си регистриран! Плати данъка за последната година! С платежното отиваш в пункта за КТП и като ти поискат документ за платен данък-даваш разписката от банката.

P.S.
Може преди това първо да ги попиташ дали, аджеба това ще им е достатъчно като документ за платен данък.
 
Re: От: Технически преглед

Абе то така, ама днес се оправдаваме, че не си плащаме данъка, защото пътищата са зле и няма пари за ремонт на колата, а утре може и съвсем като циганите - крадем, щото няма какво да ядат децата.
Циганите са си Ок. Да му мислят тия дето си плащатбза всичко и за щяло и нещяло. :)

Остава да ми кажеш, че това е нормален вид на пътища? :) Ще си платим данъка, това е сигурно, дано поне моите 200 лева стигнат за каманите и пясъка, който изсипрат в дупките след Софийска вода. Другото е все добре дошло. :) :) :)
 
От: Технически преглед

Че са зле пътищата - спор няма. Но и данъкът по размер е несравним с този в останалите европейски страни, че дори и Румъния. Моят, например, е 35лв на година.
 
От: Технически преглед

Че са зле пътищата - спор няма. Но и данъкът по размер е несравним с този в останалите европейски страни, че дори и Румъния. Моят, например, е 35лв на година.

И доходите са ни несравними с останалите европейски страни, че дори и Румъния. :mrgreen:

За сметка на това годишната винетката в Романеще е 28 евра, а в Швейцария 33€ - за други страни не ща да проверявам, че трагедията ще е пълна.

Нашите крадци и 35лв. данък не заслужават! :)
 
От: Технически преглед

…Дори за ходене от по 1 км. до офиса излизам с лъснати обувки и в офиса са с 3 пласта гняс…
Има решение за този проблем, наскоро го открих в необичайно място – ясла :). На влизане задължително се обуват някакви чорапо-чехли и изобщо материал, в който влиза цялата обувка, маратонка и каквото и да е там. И чак тогава вече разхождане по коридорите и т.н.

Може да е добре да се разучи какви са тези „protectors“ за обуща и да се закупят 2-3 чифта, които да се перат седмично. Слиза се с тях до колата, каране, влизане в сградата, махането им пред входната врата в торбичка, слагането им в чантата/куфарчето в отделен джоб, и работата спи – влизаш така, както си си ги лъснал у Вас! Е, за ходене пеш по улиците с тях… вече малко не отива, но щом крайният резултат е важен (т.е. точка „C“), а не междинният (точка „B“), то значи е OK. Както има предаване – „Това е цената“ :|.
 
Не знам. Излизал съм и имаше такси, който иска да ползва дадена магистрала. Ама магистрала, магистрала. Чиста, нищо по нея, освен коли и отбивки. Не си заслужава и винетката, която ме подсеща за нея. До края на януари важат. Наистина ще ми е голям кеф ако колата ми седи поне 1 седмица чиста след автомивка. И защо мият преди топлите дни и избори? :) И то не повече от 30% от улиците на градовете?

@ ¦•••SHERIFA•••¦, много готино звучи. Мислел съм за калцуни, но чакам да пуснат някой ден гел, който да обвива обувката и преди важна среща, да се маха горния плат, а тя да е запазена отдолу. :) Иначе по-лесно е да е просто чисто. :)
 
От: От: Технически преглед

Ето това е уникална идея, наскоро я открих итака правя с бельото - цяла седмица/месец ходя с един чифт боксери и когато дойде моментът да си лягам с мацка винаги имам резервен чифт в джоба :D

Има решение за този проблем, наскоро го открих в необичайно място – ясла :). На влизане задължително се обуват някакви чорапо-чехли и изобщо материал, в който влиза цялата обувка, маратонка и каквото и да е там. И чак тогава вече разхождане по коридорите и т.н.

Може да е добре да се разучи какви са тези „protectors“ за обуща и да се закупят 2-3 чифта, които да се перат седмично. Слиза се с тях до колата, каране, влизане в сградата, махането им пред входната врата в торбичка, слагането им в чантата/куфарчето в отделен джоб, и работата спи – влизаш така, както си си ги лъснал у Вас! Е, за ходене пеш по улиците с тях… вече малко не отива, но щом крайният резултат е важен (т.е. точка „C“), а не междинният (точка „B“), то значи е OK. Както има предаване – „Това е цената“ :|.
 
От: Re: Технически преглед

Не знам. Излизал съм и имаше такси, който иска да ползва дадена магистрала. Ама магистрала, магистрала. Чиста, нищо по нея, освен коли и отбивки. Не си заслужава и винетката, която ме подсеща за нея.

Дам, магистралите са им магистрали не като в БГ ако няма табела да пише магистрала може и да не познаеш, че си на такава. В някой от държавите националите са безплатни не ти трябва винетка - само като искаш да се качиш на магистрала плащаш.

Сега като го направиха при нас ако не си платил данъка да не можеш да минеш преглед и си съберат парите да видим дали ще ги вложат в пътища - а дано ама надали. :mrgreen:
 
От: Технически преглед

стига да подходиш с решаващото всички въпроси "нещо може ли да измислим" :D
 
Сега като го направиха при нас ако не си платил данъка да не можеш да минеш преглед и си съберат парите да видим дали ще ги вложат в пътища - а дано ама надали. :mrgreen:
Не, практиката тук е вадиш от здравните осигуровки и правиш магистрали. :) Данъците не е ясно на къде поемат. :)

Още чувам за "нещо да измислим",но дано не е само мит. ;)
 

Горе