Тече Голям ПR Ъпдейт

От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Единственото което забелязах е, че падат сайтове с много изходящи, към които в последните 6 (да кажем) месеца няма входящи. Същото - вдигнати са сайтове с много входящи, пак в последните месеци.
По тази логика може точно пандата да е оказала влияние...не знам :)

Мога само да дам съвет на вдигнатите, точно сега да работят по тях (качествени и "интересни"/"различни" входящи, уникални статии и тн.), защото си мисля, че корекцията ще е скоро...тоест много от тях при добро желание и уъркинг могат да си останат и така :)
 
Re: От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Виж файлът 1717
Според тая програма параметер . Странното е, че http://www.prchecker.info/check_page_rank.php едната 4-ка ми е петица.
Параметъра би трябвало да е по-точен, защото ползва резултати от toolbarqueries.google.com
3501982v.png
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Бати ташака - сайт на 3 месеца със 100ина страници дублирано (на 50к места) съдържание, два входящи линка (пр3 и пр4) и никакви посещения -> пр3.

друг домейн с една празна "under construction" страница и 1 пр3 линк от футър -> пр2

Тия нещо раздават ПР като за последно :)
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Както написах по нагоре, според мен до 1 седмица тоя ПР ще се промени. Който иска да го задържи сега е момента да пуска уникални статии и да прави връзки докато е време.
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Мога само да дам съвет на вдигнатите..
Без да хейтвам много ама ти е рано да даваш съвети и ако ще даваш е добре да не са топлата вода и да не завършват с
не знам
Приятелски съвет.

едит : Към @madgooglebot се обръщам
 
Последно редактирано:
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Без да хейтвам много ама ти е рано да даваш съвети и ако ще даваш е добре да не са топлата вода и да не завършват с Приятелски съвет.
Я пак, че ако разбрах какво каза :)
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

"рано" в какъв смисъл??
Защо си мисля, че за такива неща никога не е рано...по-скоро може да е късно :) Или имаш друго в предвид?! Ако имах N-К мения, по-различно ли щеше да се държиш :)
Това "не знам" беше относно дали точно пандата е причина. Сега обаче вече е ЗНАМ - тя е.

Освен това все си мисля, че форумите са място за СВОБОДНО споделяне на мнения и възгледи и както гласи един подпис тук "...и не отговарям за постовете си...може и да не съм аз" и тн :) Тоест всеки си има глава на раменете - да мисли! Ако всеки който има идеи или мнения си трае, поради някакви скруполи (твоята мисъл в това число), то никога няма да имаме дискусия...нали така?! В тази връзка, очакваме и твоите идеи..стари манга джедаю :)
 
От: От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Не знам защо си мисля, че има някакъв огромен бъг в този ъпдейт...
Един мой сайт, правен преди 3 месеца, нов домейн, изведнъж от 0 отлетя на PR4. Сайтът е с 23 страници, всяка вътрешна се е сдобила с 1-чка. Има 4 изходящи линка, 30 входящи от 18 домейна, като само 2 са на вътрешни страници. Посещения между 10 и 15 на ден... Всички входящи са от наши сайтове, освонво от сайтове с директории и обяви...
Друг сайт, на година и половина, горд собственик на Google Site Links, си седи на 1-ца както преди, като всички вътрешни страници са на 0 (включително и тези, включени в Site Link) или unranked. Наистина поради спецификата си няма изходящи линкове, за сметка на това има много входящи, включително и от сайтове с висок PR. При това съвсем не само от сайтове с директории и обяви - повечето линкове са пускани от хора, които дават информация за сайта на други хора. Посещаемост: 300-500 човека на ден.
Ако някой може да обясни какво става, ще е добре.
При това забелязвам, че за първия сайт изобщо няма промяна в SERP резултатите - на различните ключови думи си седи на местата, къето си беше, кагот беше с ранг 0!
А пък втория си излиза за огромно количество ключови думи на първи места, така че май PR-а му изобщо не ме вълнува (не продавам линкове :))

И двата сайта са с наистина уникално съдържание, така че и това не е причина за странния резултат.
 
Последно редактирано:
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Някой беше постнал програмка (безплатна) която проверява на кое място се класира даден сайт по ключова дума. Ако може някой да ми пиши как се казваше да проверя нещо. Мерси предварително
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Някой беше постнал програмка (безплатна) която проверява на кое място се класира даден сайт по ключова дума. Ако може някой да ми пиши как се казваше да проверя нещо. Мерси предварително

http://www.cleverstat.com/en/google-monitor-query.htm
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Куца работа при мен ... един доста добре индексиран сайт е паднал на 0 и е затънал ... в серпа. За жалост един нов на 1 месец не е хванал PR ... общо взето последните години не хващам PR преди години 4-ки 5-ци сега най-много 3-ки.
 
От: От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Ми не четете, толкова е писано дори и в този форум по въпроса.
1. Нов сайт by default трябва да взима PR3-PR4 от воле, освен ако собственикът му не прави изключителни глупости - в смисъл да се възприеме за сео-гуру, да му натъпче кода с анкори и да почне да го блъска като гламав по нетематични социалки и каталози. Блъскането може да помогне на определен етап, ако се прави с мерак, но не и в началото. Ако кротко си пуска по 3-4 уникални мисли на седмица по теми тип влиянието на гравитацията върху растежа на лунния невен без да опикава с литри линкове мокрия пясък, то и PR3-4 му е в кърпа вързан.
2. Бонусът на новака ще бъде намален при следващия ъпдейт (освен ако не изпревари събитията и не си спечели пеналти в лошия случай и не го развие на база ПФ - в добрия).
3. Google Toolbar PageRank НЕ ВЛИЯЕ на SERP (поне не пряко), така че повествованията за митичната връзка между PR и позициите повече напомнят за браковете на Шотландския боец - хем си обича съпругите доживотно, хем го разказва на всяка следваща.

Не знам защо си мисля, че има някакъв огромен бъг в този ъпдейт...
Един мой сайт, правен преди 3 месеца, нов домейн, изведнъж от 0 отлетя на PR4. Сайтът е с 23 страници, всяка вътрешна се е сдобила с 1-чка. Има 4 изходящи линка, 30 входящи от 18 домейна, като само 2 са на вътрешни страници. Посещения между 10 и 15 на ден... Всички входящи са от наши сайтове, освонво от сайтове с директории и обяви...
Друг сайт, на година и половина, горд собственик на Google Site Links, си седи на 1-ца както преди, като всички вътрешни страници са на 0 (включително и тези, включени в Site Link) или unranked. Наистина поради спецификата си няма изходящи линкове, за сметка на това има много входящи, включително и от сайтове с висок PR. При това съвсем не само от сайтове с директории и обяви - повечето линкове са пускани от хора, които дават информация за сайта на други хора. Посещаемост: 300-500 човека на ден.
Ако някой може да обясни какво става, ще е добре.
При това забелязвам, че за първия сайт изобщо няма промяна в SERP резултатите - на различните ключови думи си седи на местата, къето си беше, кагот беше с ранг 0!
А пък втория си излиза за огромно количество ключови думи на първи места, така че май PR-а му изобщо не ме вълнува (не продавам линкове :))

И двата сайта са с наистина уникално съдържание, така че и това не е причина за странния резултат.
 
  • Like
Реакции: adi
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

И аз имам два с пейдж ранг вече 3 и 4 на тези, които са купували линкове от мен честито. Останалите само могат да съжаляват :), че изпуснаха промоцията..
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Незнам, но вчера едва докарах 190 посещения в сайта ми, а днес след като ми е дало PR1, вече имам 200, и е само 18;43.. УОУ.. Даже имам 11 онлайн..

Не съм пускал ново съдържание в сайта от повече от седмица..

Май ще тряя да го развивам тоя сайт :d
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Радвайте се докато можете, защото ви чака това :

google-panda-update-comic.png


Тоя PR ще доведе до масови чистки на серпа, ама скоро ще разберете за какво става въпрос, като пандата обиколи всички google tld-та и прочисти сайтовете малко.
 

Горе