Тече Голям ПR Ъпдейт

От: Тече Голям ПR Ъпдейт

На мен ми намирисва следното : Хората, които продават линкове, до края на седмица ще хванат дедовия. Искат да видят кой продава връзки и кой не. Имам такова предчуствие.
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Радвайте се докато можете, защото ви чака това :

google-panda-update-comic.png


Тоя PR ще доведе до масови чистки на серпа, ама скоро ще разберете за какво става въпрос, като пандата обиколи всички google tld-та и прочисти сайтовете малко.

Не спира да чисти сайтове от ГУМТ...... ще видим какво ще излезе накаря
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Само при мен ли е застой? Баси, чувствам се наебан
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

мдаааа скокнали всички сайтове и то здраво
само на адсенс вътрешните паднали от 10 на 9 :)
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

А проверихте ли си FB страниците. Някои мои са хванали пр 4-5, което предполагам има някакъв положителен ефект за линковете към постовете в основният сайт
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Най-странния ъпдейт на пейдж ранк за мен е това. За пръв път имам сайт с PR 6, в което да речем има някаква логика защото го поддържам добре. Но имам стар сайт, който дълго време си стоеше PR 5, предишния ъпдейт падна на PR 4. И реших, че това е защото от много отдавна не го пипам и няма нови линкове към него. Сега обаче пак е PR 5. Единственото обяснение за мен е, че съм бил точно между 4 и 5 и затова лесно съм се върнал.

Като цяло ми остава усещане, че има нещо гнило и хич не мога да се зарадвам.
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Сега ще заринат google с въпроси за PR-a и все някой ще даде адекватно обяснение на случващото се, но със сигурност няма да се задържат тея PR ;]
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Според мен са променили алгоритъма и залагат повече на качествено съдържание, отколкото на линкове; поне от мой наблюдения, затова и логично google.com е паднал на 9, а доста мой сайтове с по 5-10 линка са качили +3
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

А проверихте ли си FB страниците. Някои мои са хванали пр 4-5, което предполагам има някакъв положителен ефект за линковете към постовете в основният сайт
Мда, интересно. FB страницата, на сайта ми с ПР6, също е с ПР +1 и е станал ПР5.
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Според мен е доста нелогичен този PR update, но пък никак не лош, нали? При нас сайт на 4/5 месеца от 0 до пр5 и 2 от 0 до 4, доволно. :)
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

за мен не е никак добре този пр..надявам се да се върне старото положение.
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

При мен положението се запази. ПР2 си остана. Но вътрешните ми страници полвината са с станали от ПР1 на ПР2 а другите отН/А на ПР1.
Незнам, но си мисля че най вероятно съм на границата между 2 и 3 и явно е натежала 2ката.
 
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

Ако поне един човек ми каже, каква е разликата между ПР 5 и ПР 1 (говоря благини, който получава сайта за това, че е с по-висок ПР) ще му кажа браво...честно...това само важи за цените на линковете, дето нищо не вършат. Правил съм експеримент с аналогични сайтове единия с PR 5 (на Генади Воробьов) и мой сайт PR unranked и двата директории за статии, почти винаги статиите от моя излизаха преди него...ще ви кажа защо, защото качественото съдържание е важно за авторитет на сайта и статите при мен бяха с 20 думи по-дълги (повече ключови думи - в напълно авторски статии). Стига с тоя PR вече, вижте класирането за трафик на Alexa и trust в opensiteexplorer от там нататък ...поздрави

п.с. Можете да ми отговорите и на лично тъй като рядко влизам ;)
 
Последно редактирано:
От: Тече Голям ПR Ъпдейт

При мен 3 сайта с пр2 други 2 с пр3 и FB страница на единя ми сайт пр4
 

Горе