Тире в домейна ?

От: Тире в домейна ?

тирето наистина е не на място в домейна - не седи добре, според мен трябва да се използва в много краен случай, когато думите, които разделя са дълги, за да се улеснят хората с недобро зрение
 
От: Тире в домейна ?

според мен все повече хора ги мързи да изписват домейни .
повече разчитат на Отметките си, а щом сайта се посещава честичко
браузъра автоматично ти дописва домейна и това е голямо улеснение.
така,че вече не се опитвам да се тормозя толкова с тези тирета :)
 
От: Тире в домейна ?

и мен много ме дразнят тия тирета ама пък съм чувал че даже имат по добра индексация
 
От: Тире в домейна ?

Аз мисля че не си направил толкова голяма грешка. Все пак и това са домейни, не е такава болка, а и мисли за това че си хванал това което искаш с малък компромис в писането ми. И 100% има големи сайтове с домейни, в които има тирета. Не се сещам, но има. ;)
experts-exchange.com
Макар че там историята с тирето е друга... :)
 
От: Тире в домейна ?

Не съм изобщо фен на домейните които съдържат тире, обаче другите често заети и скоро си купих 2 с тирета, та вече почва да ме гризе отвътре дали не направих голяма глупост. Пред дилемата съм дали да купувам и други с тирета, щото не се сещам нито един голям/известен сайт който да има тире, а вие сещате ли се ? Някой има ли наблюдения относно новите алгоритми на гугъл към такива домейни ? Ако един сайт с тирета е малко по-добре оптимизиран от такъв без, дали ще може да го събори в резултатите ? Очаквам само адекватни мнения подкрепени с факти, а не гадания и предсказания или статии тип Матт Кънт.

По принцип и аз не ги обичам. Има големи и известни с тирета, но според мен домейните без тирета изяждат трафика на домейните с тирета, ако мога така да се изразя, тъй като вероятно търсачките не разглеждат домейните с тирета достатъчно сериозно и оттам няма как да се достигне същия PR, но от всяко правило има изключения.
 
От: Тире в домейна ?

По принцип и аз не ги обичам. Има големи и известни с тирета, но според мен домейните без тирета изяждат трафика на домейните с тирета, ако мога така да се изразя, тъй като вероятно търсачките не разглеждат домейните с тирета достатъчно сериозно и оттам няма как да се достигне същия PR, но от всяко правило има изключения.
Аз ли съм единственият който не намира смисъл в това мнение? Все пак добре е, че си се потрудил да напишеш толкова дълго мнение за заветните 10 поста.
 
От: Тире в домейна ?

.... тъй като вероятно търсачките не разглеждат домейните с тирета достатъчно сериозно и оттам няма как да се достигне същия PR

PR какво общо има с тиретата?
 
От: Тире в домейна ?

Според мен не си сгрешил защото аз съм качвал сайт кой има "-" на топ1 и на google си му харесва! Що се отнася до хората, те го пишат и със "-" и без "-" и пак си излиза на първо място, а за това трябва да благодарим пак на google!
 
От: Тире в домейна ?

Понякога тирето е доста удачно решение. Аз лично даже предпочитам да го ползвам за определени сайтове :)
И не на последно място се сещам за няколко примера, в които тирето би било не просто удачно, а задължително:
1. whorepresents.com - Who represents
2. expertsexchange.com - Experts exchange
3. penisland.net - Pen island
4. therapistfinder.com - Therapist finder
5. Molestationnursery - Mole station nursery
6. speedofart.com - Speed of art
7. cummingfirst.com - Cummings methodist church
 
От: Тире в домейна ?

нещо не виждам консенсус по въпроса с тире или без? :)
ако е голям домеин с дwе думи
примерно

polivashtisistemi.bg
ili
polivashti-sistemi.bg?

това ми е дилемата в момента :)
 
Последно редактирано:
От: Тире в домейна ?

да вкарам и още един лвл.
ако купя системи.бг
и ползвам поливни.системи.бг
ще има ли същия ефект като поливни-системи.бг
 
От: Тире в домейна ?

и ползвам поливни.системи.бг
/QUOTE]
Това определено ще те ръчне нагоре по "поливни".
 
От: Тире в домейна ?

Ако може вземай без тире, ако опцията е заета, тогава вземай с тире. Иначе според мен даже и с тире да е, пак ще се класира по-добре отколкото поддомейна.
 
От: Тире в домейна ?

Използването на тире на име на домейн може да не се осъществи търсачки като Google, но те ​​със сигурност не са лесни за име на домейн, като хора като нас обикновено не обичат да напишете и да си спомня името на домейна с тире.
 
От: Тире в домейна ?

Използването на тире на име на домейн може да не се осъществи търсачки като Google, но те ​​със сигурност не са лесни за име на домейн, като хора като нас обикновено не обичат да напишете и да си спомня името на домейна с тире.

Отдека си, баце?
 
От: Тире в домейна ?

реди месец да имах същите колебания, купих с тирета, защото са дълги думите.
и съм доволен от резултата.


Използването на тире на име на домейн може да не се осъществи търсачки като Google, но те ​​със сигурност не са лесни за име на домейн, като хора като нас обикновено не обичат да напишете и да си спомня името на домейна с тире.

Това булшит изречение, все едно с гогле преводач си го клатил, преди да го изтипосаш тук :)
Толкова ли е зле работата?
 
От: Тире в домейна ?

Без тире звучи по-добре (но зависи от случая), а с тире също не е грешно. Повечето ми сайтове са с тирета. И колкото и странно да звучи, най-конкурентното запитване, с най-висока позиция (2-ра) е за сайт с две тирета.

Избора е по-скоро дали на вас дали ще ви хареса така изглеждаш с/без тире домейн.
Гугъл едва ли пренебрегва сайтовете с тирета.
Има други много по-важни фактори в оптимизацията на сайт на които трябва да се обърне внимание.
 
Последно редактирано:

Горе