Тия в ОББ са много зле

От: От: Re: Тия в ОББ са много зле

Моята сметка при тях е също фирмена, сега чакам да ми разрешат да я закрия и да им дам от друга банка. Такива аматьори са, не предлагат B-Pay разплащане, направо ме изуми како ми го съобщи

Кой чакаш да ти разреши? Не ми казвай, че банката! :shock:
 
От: Тия в ОББ са много зле

Много ясно, че от фирмата трябва да му разрешат :D все пак в повечето случаи работодателя работи с определена банка и задължава работниците да си вадят от там карти. Тъпото е, че ОББ наистина са големи дървари, дано да прочетат мненията от форума :D
 
От: Тия в ОББ са много зле

ЦКБ е банката, поне най-малко смотаната такава.
 
От: Тия в ОББ са много зле

И аз да си кажа мнението, имам впечатление от три банки, в които имам сметки - ОББ, ЦКБ и Експресбанк
Най съм доволен от обслужването и интернет банкирането на Експресбанк
 
От: От: От: Re: Тия в ОББ са много зле

Кой чакаш да ти разреши? Не ми казвай, че банката! :shock:

От работа чакам, иначе съм се решил да я затрия така или иначе, ако ще и да си получавам заплата на ръка
 
От: Тия в ОББ са много зле

То тия врътки със задължаването да се ползва определена банка го има май, докато искаш да си получаваш като бял човек аванс и след това заплата по някое време. И примерно аванса ти е задължителен да минава през определена банка..
Но спреш ли аванса си, както аз направих наскоро.. стреляш напосоки и избираш, която ти кефне. То ако не си човек да спестиш за утрешния ден като бай мангал.. ще имаш 2 дни бира с кренвирш и 6 пъти да получаваш помощи в месеца, пак ще лаеш от глад. Та мисълта ми бе, че не би трябвало да те притесняват договорите между работодатели и банки.. освен ако не работиш в държавна институция. Там може би е малко по-особено "бягството".
 
От работа чакам, иначе съм се решил да я затрия така или иначе, ако ще и да си получавам заплата на ръка

Много се радвам, като чувам как някоя банка е хванала топките някой бизнес, който пък е накарал служителите си да си отвори сметки в дадената банка. Вече видях, че е доста честа практика и глупост, абсолютна. На старата ми работа нямаше никакъв проблем. Към която банка, към нея ти пращат пари. Нема олигофрении от този род.

Винаги ми е чудно, какво ще стане ако вместо дадат 10К лева за реклама на някоя телевизия, не организират персонала си някъде на ги обучат като хората. Как да са професионалисти и как да общуват с клиенти. И няма да е зле и над заплатите им да помислят. Не може да очакваш някой на 4005-500 лева да влага усилия, за да си свърши работата. Наливат некви хиляди в реклама по скапаните телевизии и полсе всичко се засира на ниво клиент. Това е за книга "Как не се прави бизнес" или "Фалирай бъзро и безславно". Не е истина в какъв тиняк сме се омазали.
 
От: Тия в ОББ са много зле

Много се радвам, като чувам как някоя банка е хванала топките някой бизнес, който пък е накарал служителите си да си отвори сметки в дадената банка. Вече видях, че е доста честа практика и глупост, абсолютна. На старата ми работа нямаше никакъв проблем. Към която банка, към нея ти пращат пари. Нема олигофрении от този род.

Винаги ми е чудно, какво ще стане ако вместо дадат 10К лева за реклама на някоя телевизия, не организират персонала си някъде на ги обучат като хората. Как да са професионалисти и как да общуват с клиенти. И няма да е зле и над заплатите им да помислят. Не може да очакваш някой на 4005-500 лева да влага усилия, за да си свърши работата. Наливат некви хиляди в реклама по скапаните телевизии и полсе всичко се засира на ниво клиент. Това е за книга "Как не се прави бизнес" или "Фалирай бъзро и безславно". Не е истина в какъв тиняк сме се омазали.

Точно за 500лв не работят по тия банки ще ти кажа аз. Може да почват на толкова, но това е друго. Заплатата им тръгва от 650 нагоре. Отделно е допълнително здравно, ваучери за храна, преференции при лихви, отстъпки от услуги. Всичко това за стриктните 8ч/ден и 5 дни на седмица да дреме в някой клон. Айде нема нужда от оправдания за несвършена работа с ниска заплата. Ако не им оттърва - вратата се отваря и в двете посоки. Имам позната, която работи в банка, все реве с нейните 690лв как се съсипвала, а "хората под 1000" не почвали никъде. Предлагаха и 1200-1400 ама за 10ч и ми вика "Аз да не съм луда да му работя по 10ч!!!" Щом е нормална да кибичи там, боли ма мене! Само да не ми се оплакват такива, че много бързо губя почва под краката от подобни изказвания.

Ставам в 6:15 всеки ден, пускам зопим в 6:25 и го спирам в 22:30. Бачкам 26-29 дни в месец. Имам пропуснати въпроси на чат по 2-3 на месец. Всеки ден чета, уча и правя разни неща за бизнеса ми. Всичко това без да имам сигурността дали в края на месеца ще съм направил и 600лв. Може и да са повече, ама кво правим ако не са?! Така, че заплатата не е оправдание. Който не му изнася - пазарна икономика сме, има частен бизнес - да хваща гората и да почва. Ако не да си затиска мързеливия задник и да прави това, за което се е разписал на 600лв.
 
От: Тия в ОББ са много зле

Бягай като дявол от тамян от всички гръцки и италиански банки. Аз съм най-доволен от ДСК. Първа инвестиционна също стават - обаче като ти пристигне международен превод, не можеш да бараш парите преди 18.30 същият ден.
 
От: Тия в ОББ са много зле

ДСК имат и друго предимство, но то май е само за София. Имат офиси, които през седмицата работят до 20 ч, като събота и неделя също имат дежурни клонове за разлика от други банки.
 
От: Тия в ОББ са много зле

ДСК имат и друго предимство, но то май е само за София. Имат офиси, които през седмицата работят до 20 ч, като събота и неделя също имат дежурни клонове за разлика от други банки.

Не е само за София това, за всички големи градове се отнася. За в Русе, Варна и Бургас съм сигурен.
 
Точно за 500лв не работят по тия банки ще ти кажа аз. Може да почват на толкова, но това е друго. Заплатата им тръгва от 650 нагоре. Отделно е допълнително здравно, ваучери за храна, преференции при лихви, отстъпки от услуги. Всичко това за стриктните 8ч/ден и 5 дни на седмица да дреме в някой клон. Айде нема нужда от оправдания за несвършена работа с ниска заплата. Ако не им оттърва - вратата се отваря и в двете посоки. Имам позната, която работи в банка, все реве с нейните 690лв как се съсипвала, а "хората под 1000" не почвали никъде. Предлагаха и 1200-1400 ама за 10ч и ми вика "Аз да не съм луда да му работя по 10ч!!!" Щом е нормална да кибичи там, боли ма мене! Само да не ми се оплакват такива, че много бързо губя почва под краката от подобни изказвания.

Ставам в 6:15 всеки ден, пускам зопим в 6:25 и го спирам в 22:30. Бачкам 26-29 дни в месец. Имам пропуснати въпроси на чат по 2-3 на месец. Всеки ден чета, уча и правя разни неща за бизнеса ми. Всичко това без да имам сигурността дали в края на месеца ще съм направил и 600лв. Може и да са повече, ама кво правим ако не са?! Така, че заплатата не е оправдание. Който не му изнася - пазарна икономика сме, има частен бизнес - да хваща гората и да почва. Ако не да си затиска мързеливия задник и да прави това, за което се е разписал на 600лв.
Щом мислиш, че гърците плащат за такава позиция 650+, добре. На мен малко невероянто ми се струва.

Ако "ниската" заплата не е причина, тогава Господ да ни е на помощ. МИслех, че това е основното, което прави персонала им леко кюпав. Нямах до момента на твоя пост друго обяснение. Заплатата е оправдание за мислещите като работници. Принципът е ясен - дават ми малко, ще работя за толкова. Нито повече, нито по-малко. Бизнес мисленето не такова, там е работа, работа, работа и ако съм постигнал повече, то ще се усети. Това е. Малко бъркаш твоето мислене, с това на обикновен служител. ;)

Всички в този форум, или поне по-голямата част от тях, имат над 10 часа на ден и повече от 5 раб. дни в седмицата. Някой от тук да се пречупи и да отиде да работи в банка, и да работи по-малко си е лично за него връщане назад в еволюцията. А това, че винаги ще има хора, искат да работят малко и да взимат некви пари, това все така ще си остане. Няма да има промяна. ;)

ЦКБ също имат съботно-работещи клонове. Сещам се за този в Младост до пазара и метростанцията. ;)
 
От: Тия в ОББ са много зле

От заплата по-голям стимул за работа няма!
Моята я увеличиха с 50% и ела да видиш дали излизам да почивам сега :D
Щом мислиш, че гърците плащат за такава позиция 650+, добре. На мен малко невероянто ми се струва.

Ако "ниската" заплата не е причина, тогава Господ да ни е на помощ. МИслех, че това е основното, което прави персонала им леко кюпав. Нямах до момента на твоя пост друго обяснение. Заплатата е оправдание за мислещите като работници. Принципът е ясен - дават ми малко, ще работя за толкова. Нито повече, нито по-малко. Бизнес мисленето не такова, там е работа, работа, работа и ако съм постигнал повече, то ще се усети. Това е. Малко бъркаш твоето мислене, с това на обикновен служител. ;)

Всички в този форум, или поне по-голямата част от тях, имат над 10 часа на ден и повече от 5 раб. дни в седмицата. Някой от тук да се пречупи и да отиде да работи в банка, и да работи по-малко си е лично за него връщане назад в еволюцията. А това, че винаги ще има хора, искат да работят малко и да взимат некви пари, това все така ще си остане. Няма да има промяна. ;)

ЦКБ също имат съботно-работещи клонове. Сещам се за този в Младост до пазара и метростанцията. ;)
 
От: Тия в ОББ са много зле

Абе то в една банка има различни работни позиции, едни взимат 600, други, 1600, трети 6000 и така.. Не е без значение заеманата позиция. От друга страна границите ни са отворени, то си личи..
Имаме позната, която в банка в Ню Йорк взима по 230 000 $ годишно. Отскоро се е преместила в Лондонския клон на същата банка, на същата позиция за същите пари..
Всеки се задоволява с това, с което може, сам преценя какви са му възможностите от време, инвестиции, умствен капацитет, управлява рисковете си, взема консенсуса на живота си.
 
От: От: Тия в ОББ са много зле

От заплата по-голям стимул за работа няма!
Моята я увеличиха с 50% и ела да видиш дали излизам да почивам сега :D

Мога да споря. Бил съм на заплата. Вземал съм и 800 и 4000, винаги съм работел като за 4к и съм ги гонел. Дали съм успявал всеки месец? Не, но не съм се отказвал.

Колко е стимул заплатата зависи от човека. Ще спестя името на фирмата, но стартовата е 450лв, с бонусите стига 980-1100. Отделно 100лв ваучери за пазаруване, безплатни ваксини, допълнително здравно, безплатна карта за транспорт или гориво, намаления в големи вериги и хотели, промо оферти за почивки. Работно време - 8ч/ден, 5 дни работна седмица. Еми и там има образи, които смятат, че 600лв са парите, които им се дават само защото помнят пътя до работното си място, 200 са защото някой им е длъжен, а горницата щото видиш ли са уникални и когато и да си тръгнат някой още на вратата ще ги дърпа за ръкава за 2к...
 
От заплата по-голям стимул за работа няма!
Моята я увеличиха с 50% и ела да видиш дали излизам да почивам сега :D

Тебе не те броим. Знам всички, че си си работохолик. :) И това увеличение няма да го видиш в гръцка фирма / банка. :) Мога да се обзаложа.

@TheCrazyBastard, говорим за:

600 лева - обикновен служител.
1600 лева - шеф клон и/или супервайзър.
6000 лева - изпълнителен директор (маркетинг, IT...)

За всяка длъжност може да си зададеш въпроса дали са ОК или не парите. ;)
 
От: Тия в ОББ са много зле

Е да, при нас работата се мери с %, демек имаш норма която трябва да изпълниш. Преди работех само на 100%, но сега работя на 120% 8)
Тебе не те броим. Знам всички, че си си работохолик. :) И това увеличение няма да го видиш в гръцка фирма / банка. :) Мога да се обзаложа.

@TheCrazyBastard, говорим за:

600 лева - обикновен служител.
1600 лева - шеф клон и/или супервайзър.
6000 лева - изпълнителен директор (маркетинг, IT...)

За всяка длъжност може да си зададеш въпроса дали са ОК или не парите. ;)
 
Е да, при нас работата се мери с %, демек имаш норма която трябва да изпълниш. Преди работех само на 100%, но сега работя на 120% 8)
Това е добра политика, за 20% ръст в ентусиазма и работата ти, това нови 50% ръст в заплатата. Мисля, че си на добро местенце. :)

Малко изместихме фокуса на темата....:)
 
Ето и какво им драснах днес на ОББ
http://uphero.biz/oplakvane-do-obb/

Ама ти, братле не разрали, че няма проблем при тях, всичко идва от теб. :)

Няма за какво да им пишеш. Аз ако получа някакъв такъв отговор, направо сменям. Много ми е ценно времето, за да се занимавам с някакви банкови служителчета, които така или иначе ми взимат пари под всякакъв вид такси, комисиони и не знам си какво. И в същото време да ми обясняват, че проблема бил в мен. Веднъж ми се случи с една банка, и на следващия ден отидох да си преостановявам взаимоотношенията. Ако ми се каже "да, работим по проблема ви" някак по ще го разбера. Ама да ми обясняват за браузъри и да да се обвиняваме в кой бил проблема, първо не несеиозно и втори обикновения човек няма време за това. Ако те имат, защото толкова им вървят и услугите последно време, то ние нямаме.

Моя съвът е. Тегли им една майна. И без това не са от най-иновативните банки. Демек на последните места са по всичко. ;)
 

Горе