Тия в ОББ са много зле

От: Тия в ОББ са много зле

Ама ти, братле не разрали, че няма проблем при тях, всичко идва от теб. :)

Няма за какво да им пишеш. Аз ако получа някакъв такъв отговор, направо сменям. Много ми е ценно времето, за да се занимавам с някакви банкови служителчета, които така или иначе ми взимат пари под всякакъв вид такси, комисиони и не знам си какво. И в същото време да ми обясняват, че проблема бил в мен. Веднъж ми се случи с една банка, и на следващия ден отидох да си преостановявам взаимоотношенията. Ако ми се каже "да, работим по проблема ви" някак по ще го разбера. Ама да ми обясняват за браузъри и да да се обвиняваме в кой бил проблема, първо не несеиозно и втори обикновения човек няма време за това. Ако те имат, защото толкова им вървят и услугите последно време, то ние нямаме.

Моя съвът е. Тегли им една майна. И без това не са от най-иновативните банки. Демек на последните места са по всичко. ;)
Лошото е, че от работа не искат и да чуят за друга сметка, работели само с ОББ.
И искам не искам трябва да се занимавам с тях
 
От: Тия в ОББ са много зле

Мише - внимавай когато пишеш разни неща по форуми гледай какво е записано тук.

Законът за банките е отменен със Закона за кредитните институции. Съответстващата норма в последния закон е:

Глава петнадесета.
АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
[Препратки от актове]
Чл. 152. (1) Който извърши или допусне извършването на нарушение на този закон или на нормативен акт по прилагането му, ако деянието не съставлява престъпление, се наказва с глоба от 1000 до 4000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 12 000 лв.

(2) Който разпространява невярна информация или обстоятелства за банка, с което се уронват доброто име на банката и доверието към нея, ако деянието не съставлява престъпление, се наказва с глоба от 2000 до 5000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 10 000 лв.

(3) Ако нарушението по ал. 2 е извършено чрез средство за масово осведомяване, глобата е от 5000 до 10 000 лв., а при повторно нарушение - от 8000 до 20 000 лв.

(4) Ако нарушителят по ал. 1 или 3 е юридическо лице, се налага имуществена санкция, както следва:

1. в случаите по ал. 1 - в размер от 20 000 до 70 000 лв., а при повторно нарушение - от 50 000 до 100 000 лв.;

2. в случаите по ал. 3 - в размер от 50 000 до 200 000 лв., а при повторно нарушение - от 80 000 до 250 000 лв.

И така пак да ви помогна, че по принцип много уважавам Вашата медия и интересните дискусии във форума.

Има една голяма критика към Вас е това, че плашите с наказателна отговорност, която може да се потърси за извършено престъпление предвидено в НК. Правете разликата между административно и наказателна отговорност. А модераторът да не избързва със заключението, че посоченото деяние представлява измама, защото това вече е престъпление при определени условия (макар и частен характер):

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или МУ ПРИПИШЕ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

(2) Деецът не се наказва, ако се докаже истинността на разгласените обстоятелства или на приписаните престъпления.

А за мнението, че деянието осъществява състава на вредителство, оставям сам да изтълкувате пределно ясния текст на НК:

Диверсия и вредителство
Чл. 106. (Доп. - ДВ, бр. 50 от 1995 г., изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) Който с цел да отслаби властта или да й създаде затруднения унищожи или повреди обществени сгради, строежи, инсталации, съоръжения, транспортни или съобщителни средства или друго значително обществено имущество, се наказва за диверсия с лишаване от свобода от пет до петнадесет години, а в особено тежки случаи - с лишаване от свобода двадесет години, с доживотен затвор или с доживотен затвор без замяна.


Чл. 107. Който с цел да отслаби властта или да й създаде затруднения разстройва или подравя промишлеността, транспорта, селското стопанство, паричната и кредитната система, други стопански отрасли или отделни стопански предприятия, като използува държавни учреждения, стопански предприятия или обществени организации, като възпрепятствува тяхната дейност, или като не изпълнява възложените му важни стопански задачи, се наказва за вредителство с лишаване от свобода от три до десет години, а в особено тежки случаи - с лишаване от свобода от пет до петнадесет години.

---

Просто внимавай... всъщност като се замисля и самия форум може да го отнесе покрай писанията ти...
 
От: Тия в ОББ са много зле

Аха, демек да не можеш да се оплачеш публично това ли е смисъла на закона?
 
От: Тия в ОББ са много зле

Ич не го слушай! Много мразя някой без да разбира да плаши хората и най-вече да ги ограничава от правото им да защитават правата си.
Точките които е поставил ясно категоризират невярна информация Тоест, първо трябва да се докаже, че това е НЕВЯРНА ИНФОРМАЦИЯ... все едно херото да каже, че са му взели 100лв за нещо си доказвайки го с фалшифициран документ, а всъщност да са му взели 10лв.
Освен това средства за масово осведомяване са категоризирани определени масови медии, Този форум, неговият блог и тн сайтчета НЕ СА такива средства...поне не и юридически и няма как да бъдат определени ЗАКОНОВО като такива.
 
От: Тия в ОББ са много зле

Е, те нали по тия членове връхлетяха преди време на вестник да го съдят защото беше пуснал критична статия за таксите и методите им на изнудване и извиване на ръцете на клиенти с неравноправни клаузи по договорите...
 
От: Тия в ОББ са много зле

Ако разпространявам ей това видео, ставам ли абсолютен престъпник според българското законодателство?

[video=youtube;5CrOKDOyW-Y]http://www.youtube.com/watch?v=5CrOKDOyW-Y[/video]

Темата за Биткойн.
 
От: Тия в ОББ са много зле

Ако разпространявам ей това видео, ставам ли абсолютен престъпник според българското законодателство?

Ако банките наемат адвокат Марковски да ги представлява в случая, да, още отсега почвай да пестиш пари за глобата.
 
От: Тия в ОББ са много зле

В случая им трябва прокурор, а не адвокат... Иначе могат само да му пръднат на дедовия, буквално
 
От: От: Тия в ОББ са много зле

Мише - внимавай когато пишеш разни неща по форуми гледай какво е записано тук.
Колко злопаметни хора има ей :D А аз даже не помня за какво беше спора. Ама както и да е, който иска може да ме съди щом смята, че съм нарушил правата му.
И интересното е ,че никой е се е свързал с мен, и се чудя за какво ли се хабих да пиша?
 
Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или МУ ПРИПИШЕ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

(2) Деецът не се наказва, ако се докаже истинността на разгласените обстоятелства или на приписаните престъпления.

Просто внимавай... всъщност като се замисля и самия форум може да го отнесе покрай писанията ти...

Или казано с други думи, пишете с доказателства, а не просто така. Не може да дават по няколко десетки хилки за реклама на месец, а в същото време да ги редят по сайтове. :)

То това, което се споделя в темата ни се е случвало. На мен ми се е случвало това с кофти техниката и многото висене в клон. Вярвам, че и на другите им се е случвало някои от примерите. И следващия път и аз препоръчвам, ако някой ще реди някой, да си подбере добре доказателствата. Ей така, за да няма неснотии и ощипани.

@uphero, хващаш фотоапарата и скришнотите и почваш да блогваш. ;) Щото така се случи и с Иво от Джумула форума, който си хи хранеше Мтел, ама нищо не можеха да му направят, защото всичките му думи бяха подплатени с доказателства. Ама всичко. И какво, и те много велики и до къде докараха. :)
 
Re: От: Тия в ОББ са много зле

Добра идея, аз имам вече един шот
http://uphero.biz/wp-content/uploads/2013/11/obb.png
Идеята е не само добра, но задължително се правят такива неща. Защото утре ще дойде някое мазно адвокатче и ще започне да заобеснява заправа и уронване на престиж. Те тия от това ядат, пропуски от обратната страна.

Коресподенция, някое фото, записи на екран - видео или скришнот. Ей такива.

Мен много ме кефи телевизията....седи, спуква се да въртят реклами на банки, и през ден-два някой друг репортаж как лошите банки вдигат лихвите, как са виновни, че булгарина е задлъжнял. Ето това е цирк. И банката пак отива и си цака за реклама. Ако ситуацията не е тарикат-кретен, наречете ме луд. И е много кофти, ако не си вземеш урок от това, от което са недоволни потребителите, а го играеш на искрено и лично. Утре друг твои клиент ще има същия проблем. Нали за това се следи пазара, за да се реагира адекватно на нуждите му. Или прекалено много искам. Да, забравих къде сме все пак. :)
 
От: Re: От: Тия в ОББ са много зле

Идеята е не само добра, но задължително се правят такива неща. Защото утре ще дойде някое мазно адвокатче и ще започне да заобеснява заправа и уронване на престиж. Те тия от това ядат, пропуски от обратната страна.

Коресподенция, някое фото, записи на екран - видео или скришнот. Ей такива.

Мен много ме кефи телевизията....седи, спуква се да въртят реклами на банки, и през ден-два някой друг репортаж как лошите банки вдигат лихвите, как са виновни, че булгарина е задлъжнял. Ето това е цирк. И банката пак отива и си цака за реклама. Ако ситуацията не е тарикат-кретен, наречете ме луд. И е много кофти, ако не си вземеш урок от това, от което са недоволни потребителите, а го играеш на искрено и лично. Утре друг твои клиент ще има същия проблем. Нали за това се следи пазара, за да се реагира адекватно на нуждите му. Или прекалено много искам. Да, забравих къде сме все пак. :)
От работата ми категорично отказват да ми разрешат да сменя банката.
Обяснявам на една от управителките ни (бивша служителка в банка) проблемите ми и отговора и беше :
А добър ден, на мен ще ми ги приказваш тия...
Дайте сега един акъл как да прехвърлям всяка една стотинка която влезе в сметката автоматично в друга сметка в друга банка. Имали такова чудо?
 
От: Тия в ОББ са много зле

ЦКБ! Таксите са ниски и можеш да пазаруваш от целия свят, където и да си! ;) Аз съм доволен и ги препоръчвам горещо!
 
От: Re: Тия в ОББ са много зле

Не знам дали още е така, но само в тази банка ми се налага да си попълвам на ръка това, което искам да внеса. един път аз го набивам на хартия, после тя го набира в компютъра и съм казал, че ако ми се наложи пак някой да ме прати от там да нареждам пари, ще има трупове. Не съм мързелив човек, напротив, но много с ценя времето. А да, май и Си Банк са така. :)
В Алианц една девойка се опита да ми пробута да пиша платежно на ръка.Аз учтиво й обясних, че ако ми се налижи да пиша на ръка това ще е платежното, с което ще си преместя всичките пари в друга банка. А като ме попита шефа й защо го правя, ще му обясня, че пиша много грозно.Вече половин година не съм писал на ръка :D
 
ЦКБ, ДСК, Райфайзен Банк, ПИБ, ПроКредит банк.

В Алианц една девойка се опита да ми пробута да пиша платежно на ръка.Аз учтиво й обясних, че ако ми се налижи да пиша на ръка това ще е платежното, с което ще си преместя всичките пари в друга банка. А като ме попита шефа й защо го правя, ще му обясня, че пиша много грозно.Вече половин година не съм писал на ръка :D

Да, когато имаш избор, другаде е властта. :) Иначе давам един вот за ЦКБ. :) Всичките има карти, поне с които аз работя, могат да се ползват навсякъде. В интернет няма никакъв проблем. ;)

Аз избягвам банки, в които ти дават да си попълваш сам платежното. Няма как, не е логично 2 пъти да се набива една и съща информация, като може само веднъж. Нали? А и е загуба на време, не само усилия.
 
От: Тия в ОББ са много зле

И вече 2-ри ден никой не се свързал с мен по-повод оплакването ми. Явно са нещо нормално при тях и не им обръщат внимание.
 

Горе