Това го иска EU

От: Това го иска EU

Eeee....субсидията е награда. поощтрение и не се облага и не влиза в себестойноста на продукцията.
 
От: Това го иска EU

Eeee....субсидията е награда. поощтрение и не се облага и не влиза в себестойноста на продукцията.

Нямам думи...

Успях да намеря няколко: субсидията влияе на цената на продукцията. Освен това изреченията започват с главна буква, след пунктуацията се оставя интервал и се пише "поощрение" и "себестойността" (онази първата дума няма да я коментирам). Дали се облагат субсидиите е сложен въпрос, в сайта на НАП има противоречива информация:

НАП каза:
Субсидиите на земеделските производители, които са за периоди преди 1 януари 2010 г., не се облагат с подоходен данък

За периода след 1 януари 2010 не пише, но се подразбира, че се облагат.

Който има нерви да чете тука и да си прави изводи - облагат ли се или не се облагат субсидиите с данъци: Какви данъци и осигуровки внасят земеделците.

Дискусия по подобна тема: Облагат ли се субсидии на ЗП.

Още: Становище 20-08-28 Относно: Данъчно облагане на субсидии, получени през 2011г. от ДФ „Земеделие”.
 
Последно редактирано:
От: Това го иска EU

Защо една държава трябва да иска подобно нещо? В интерес на държавата е да има субсидии, защото държавата - това е мафията. За мафията е изгодно държавата да има пари, които да преразпределя.

Обаче за гражданите на ЕС не е изгодно. Би трябвало всички граждани на ЕС да искат да няма субсидии (освен тези, които си въобразяват, че това е изгодно за тях).

Е хубаво, нека всички европейски граждани се обединят и поискат премахване на всички субсидии
Ама как ще стане това, не ти ли се струва имагинерно

Пък и Европейския Съюз е толкава изкуствен
В съвременния свят няма колонии, но има друг вид идеология за поставяне под икономически и политически контрол
Уж съюз м/у равноправни членове, но по равноправните се държат наставнически, размахват пръст и се месят в живота на другите
Не знам дали е нов вид колониализъм, но аз не бих го нарекъл съюз в никакъв случай
 
От: Това го иска EU

Е хубаво, нека всички европейски граждани се обединят и поискат премахване на всички субсидии
Ама как ще стане това, не ти ли се струва имагинерно

Все още положението не е станало нетърпимо. Когато и в "развитите" държави хората започнат масово да обедняват и да се опитват да емигрират в Азия, Африка и други места по света, ще стане ясно, че не става държавата да се меси във всички области на живота и същевременно гражданите да са богати. Очаквам първо засилване на социализма в Европейската империя на злото и след това неговия крах (който вече е започнал). Какво ще дойде на негово място - не може да се прогнозира.

Съществува хипотеза за цикличността - от едната крайност (много планиране, малко пазар) в другата (малко планиране, много пазар). Сега сме някъде по средата и се насочваме в посока към многото планиране и малкото пазар (както е известно на разбиращите от пазарна икономика - колкото повече държавата планира, толкова по-трудно става за гражданите да планират и това води до страх и обедняване).
 
От: Това го иска EU

Планирането хепи си съществува и никога не е прекъсвано. Просто нещата вече се планират от мастити индустриалци... Не знам къде е разликата, ти ще кажеш :wink:
 
От: Това го иска EU

Разликата е, че когато планират "маститите индустриалци", те го правят много по-добре. А държавата когато планира - резултатите са трагични.

Когато фалира един "мастит индустриалец" - на негово място идва друг (и тези, които са работили за предишния се преместват при новия или самите те стават работодатели).

Когато фалира държавата - е трагедия.
 
От: Това го иска EU

хаха искаш да кажеш, че имат по-чисти и идеални цели ли :) Освен това аз ти говоря за тези мастити индустриалци, КОИТО НЕ ФАЛИРАТ. Кажи коя фамилия фалира? Рокфелерите ли, билденберговоте ли... Единствената разлика да ти кажа е, че държавата е длъжна да се отчита, до като тия изедници се отчитат само пред бога :wink:
 
От: Това го иска EU

Алчността ги кара да вършат добри дела. Прочети Адам Смит какво е писал по въпроса.
 
От: Това го иска EU

Мангалите са тежест в момента, но защо да не се вретнат да бачкат за БВП, просто една пошла пропаганда за един 4-годишен мандат мисля, че ще свърши работа за да се превъзпитат.
Само трябва да се разкарат паразитите от ключовите постове, но това ще трябва да го направят личности, които са способни да поемат ударите на политическата мафия и единствения им коз ще е вота на електората, но там вече трябва да си осигурят независима тв медия, иначе мисията невъзможна. Такива дефаулт разбирачи, като Мантаман, избягали, отвъд бг границите и даващи акъл за бъдещето на своята родина с лопата да ги ринеш. Общо взето не виждам политическа личност с необходимите топки и образование, който да може да се нагърби с това.
 
От: Това го иска EU

Алчността ги кара да вършат добри дела. Прочети Адам Смит какво е писал по въпроса.
Не знам какво е писал Адам Смит, ама реалността показва, че по-големи експлоатори и спекуланти от маститите капиталисти НЯМА. Вместо да вършат добри дела, те унищожават цели държави.

Капиталисти, от соя на Хенри Форд, са рядкост или са останали в историята. Сега на мода са Рокфелеровци и Соросовци.
 
От: Това го иска EU

Когато отида в магазина да с купя храна, аз разчитам не на алтруизма на производителите и търговците, а на техния егоизъм и алчност (желание да спечелят). Точно защото искат да спечелят, те предлагат стоките на изгодни цени. Защото ако не го направят - техните конкуренти ще го направят. Няма как в условията на пазарна икономика да предлагаш нещо на цена, много по-висока от цената, която предлага конкуренцията.
 
От: Това го иска EU

Когато отида в магазина да с купя храна, аз разчитам не на алтруизма на производителите и търговците, а на техния егоизъм и алчност (желание да спечелят). Точно защото искат да спечелят, те предлагат стоките на изгодни цени. Защото ако не го направят - техните конкуренти ще го направят. Няма как в условията на пазарна икономика да предлагаш нещо на цена, много по-висока от цената, която предлага конкуренцията.
Хепи, на кой свят живееш? За това ли ядем най-вече боклуци и цялата западна цивилизация боледува от хиляди болести, защото се тъпче с гнусни храни и полуфабрикати? Производителите печелят от липсата на суровина в продуктите им, от изкуствения начин по който създават суровината за минимум време, а търговците печелят от надуване на цените (спекула) и различни търговски трикове :) Пазарната икономика не предразполага търговци и производители към увеличаване качеството и намаляне цената на продукцията, напротив, когато липсва държавния контрол върху пазарната икономика, се наблюдават всякакви извращения.
 
От: Това го иска EU

Хепи, на кой свят живееш? За това ли ядем най-вече боклуци

Защо говориш в множествено число? Да не би да слагаш и мен в списъка с хранещите се с боклуци? Това дали да ядеш боклуци или не - е личен избор. Който иска - да си купува салами, кренвирши и други неща, които се рекламират по телевизията. Аз предпочитам месо (печено, не пържено), ябълки, портокали и т.н. - храни, които са подходящи за хора. Не мога да се оплача от липсата им - в магазина всичко има.

Хранещите се с боклуци сами са си виновни за своята глупост. Никой не ги кара насила да ядат боклуци.
 
От: Това го иска EU

Месото тъпкано с хормони и ябълките тъпкани с нитрати? Опитвам се да си намеря екологично чиста храна, от едно време, но много трудно успявам. Кажи от кои магазини пазаруваш?

За хората грешиш, неинформираността ги кара да купуват боклуци, защото пазарът няма никаква регулация и всичко е оставено на самотек. За това ядохме 20 годишна ирландска мърша, щото на маститите капиталисти не им дреме какво ще ни продадат. Т.е. дреме им да имат възможно най-голяма печалба.
 
От: Това го иска EU

Това с хормоните и нитратите се преувеличава.
 
От: Това го иска EU

Не знам с какво ги тъпчат, но съм имал щастието дълги години да консумирам домашно произведени хранителни продукти и разликата с това, което се продава и истинският вкус е от небето до земята. Не виждам защо се опитваш да спориш за очевидни неща, ясно е че регулация е нужна, защото в противен случай пазарът и неговата продукция се израждат.
 
От: Това го иска EU

Разликата е, че когато планират "маститите индустриалци", те го правят много по-добре. А държавата когато планира - резултатите са трагични.

Когато фалира един "мастит индустриалец" - на негово място идва друг (и тези, които са работили за предишния се преместват при новия или самите те стават работодатели).

Когато фалира държавата - е трагедия.

В момента в България държавата нищо не планира, планират мафиотите
Ето за това ти казвам, че трябва да има повече държавност и работещи институции
Преотстъпената държава не се грижи за своите граждани и националните интереси

Много хора ми се струва бъркат думите държавност и национализъм със социализъм и национализация
Не става въпрос за държава-бог или планова икономика, става въпрос за работеща държава, а не филиал на някой корпорация
 
От: Това го иска EU

Хепи, на кой свят живееш? За това ли ядем най-вече боклуци и цялата западна цивилизация боледува от хиляди болести, защото се тъпче с гнусни храни и полуфабрикати? Производителите печелят от липсата на суровина в продуктите им, от изкуствения начин по който създават суровината за минимум време, а търговците печелят от надуване на цените (спекула) и различни търговски трикове :) Пазарната икономика не предразполага търговци и производители към увеличаване качеството и намаляне цената на продукцията, напротив, когато липсва държавния контрол върху пазарната икономика, се наблюдават всякакви извращения.
Не съм много съгласен.
Даже много не съм съгласен!
Последните стотина години голяма част от хората по света получиха много права. Но последните петдесетина години приеха, че имат само права. И никакви задължения.
Покрай правата си забравиха за своите задължения. В света нещата винаги са биполярни. С правата вървят и задължения.
Едното е хората да контролират държавата.
Второто е да бъдат образовани. Дори само за да могат да изпълняват първото.
Живота на всеки човек е в собствените му ръце. С какво ще се храни е изключително негов избор. Но за да може да упражнява този избор е нужно да е образован. В съвременния свят е бъкано с информация. Но кой ще я потърси, и как ще я използва, зависи само от индивида.
Все повече хора започват да се интересуват от храната си. Но малко са тези, които знаят какво търсят, как да го търсят, и къде да го намерят.
Заради идеята за чиста храна винаги е имало такива производители.
Заради повишеното търсене вече има все повече такива производители.
Има и шарлатани, естествено. Както и невежи, незнаещи и неразбиращи производители, които опитват да яхнат вълната за търсене на чиста храна.
Последните бързо отпадат.
Но другите, които искат, положили са труд да се образоват, и знаят как да произведат чиста храна, се увеличават.
Пазара не търпи празно място.
Когато се търси ефтина храна - ще има. Естествено, с ниско качество.
Когато се търси качествена храна - ще има. И няма как да бъде с ниска цена.
Макар в момента в България да се спекулира с цената на био храната.
Цената обикновено се определя от търсенето, а то обикновено се определя от модата.
 
От: Това го иска EU

Още веднъж ще изразя мнение
Според мен трябва да има регулация както на продуктите, на вноса, на целия вътрешен пазар
Трябва да се върне БДС (Български Държавен Стандарт) за търгуваните стоки в България
И понеже за жалост се присламчихме към Европейския Съюз и не можем да си затворим пазара за тях,
всички боклуци от Евросъюза да се продават в България под името "Европейски Продукт"
 
От: Това го иска EU

Ако толкова не ви харесва храната в магазина - произвеждайте си я сами. Не е забранено. Можете даже и да продавате на други като вас, които търсят "чиста" храна. Такива производители вече има (няма да сте първите) - обаче продават по-скъпо.

Био храните не са по-добри от конвенционалните
Учени: Мит е, че биохраните са по-здравословни
Магазинерски трикове
Защо бедните ядат боклуци?
Абе я бегай от тука с тия ГМО
Размисли около ГМО
Още за ГМО, и още неща
И пак за ГМО: Космическите дървета
Падането на нощта (… и отново за ГМО, и не само) (втора част)

В момента в България държавата нищо не планира, планират мафиотите

Никога не съм твърдял, че държавата не е инструмент на мафията. Точно затова не трябва да и се разрешава да планира - защото в крайна сметка пострадалите са тези, които не са членове на управляващата мафия. Колкото по-малко им се разрешава да планират - толкова по-лесно гражданите ще планират делата си.

Но дори и да изберем най-умните и честни хора да планират в условията на планова икономика - пак няма да се получат такива добри резултати, каквито се постигат с пазарна икономика.
 

Горе