Турско радио настъпва в България

Статус
Not open for further replies.
От: Турско радио настъпва в България

Самият факт че наричат себе си 'турци' е показателен.
Сигурно и дядовците им са родени тук.
'Българи от турски произход' е точната дефиниция.

Аз от обяд се чудя дали да питам Хасанчо как определя себе си, ама се си мисля, че няма да ми хареса отговора и пак ще се почнат тъпизмите...
 
От: Турско радио настъпва в България

Аз от обяд се чудя дали да питам Хасанчо как определя себе си, ама се си мисля, че няма да ми хареса отговора и пак ще се почнат тъпизмите...

Е баце не е ли ясно как нарича себе си по самия му ник?
 
От: Турско радио настъпва в България

Самият факт че наричат себе си 'турци' е показателен.
Сигурно и дядовците им са родени тук.
'Българи от турски произход' е точната дефиниция.
Е хубаво де, аз българин от български произход ли съм, така де - български българин? Това не ти ли звучи леко малоумно? Точно турци са си, етнически турци и български граждани. Не приравнявай етническа принадлежност с гражданство, това е груба грешка.
 
От: Турско радио настъпва в България

Е баце не е ли ясно как нарича себе си по самия му ник?

Де да знам... тъй като тея работи ме вълнуват винаги питам това, като ми се отдаде възможност да говоря с българин от различен от българския произход.. Чувал съм всякакви бисери, даже се стига до там, че бастуна не иска да каже, че е български гражданин, толкова са обработени. Всякакви глупости ... турчин живеещ в България, турски гражданин от България, чист турчин, български турчин и всякакви такива.
 
От: Турско радио настъпва в България

българин от различен от българския произход..
Те, такова животно - НЯМА. Всички българи сме от български произход.
 
От: Турско радио настъпва в България

Те, такова животно - НЯМА. Всички българи сме от български произход.

Не издребнявай бре, как да го формулирам по-точно?:)
 
От: Турско радио настъпва в България

Де да знам... тъй като тея работи ме вълнуват винаги питам това, като ми се отдаде възможност да говоря с българин от различен от българския произход.. Чувал съм всякакви бисери, даже се стига до там, че бастуна не иска да каже, че е български гражданин, толкова са обработени. Всякакви глупости ... турчин живеещ в България, турски гражданин от България, чист турчин, български турчин и всякакви такива.

На такива мога да им кажа само едно като не им аресва тука да се омитат там дето си мислят, че им е мястото.
 
От: Турско радио настъпва в България

Не е издребняване, а важно уточнение. Гражданство не е равно на етническа принадлежност. Етнически българи живеят по целия свят и това кой в каква държава живее не определя какъв е по произход. Можеш да ги дефнираш като "български граждани от чужд, небългарски произход" или както си искаш, но не и българи.
 
От: Турско радио настъпва в България

Не е издребняване, а важно уточнение. Гражданство не е равно на етническа принадлежност. Етнически българи живеят по целия свят и това кой в каква държава живее не определя какъв е по произход. Можеш да ги дефнираш като "български граждани от чужд, небългарски произход" или както си искаш, но не и българи.

Добре, съгласен съм и с тази дефиниция. Чакам Асанчо да се включи, за да разберем как определя себе си. Макар че вече знае кой е правилния отговор и няма да се изложи, ама не се знае.
 
От: Турско радио настъпва в България

Не искам да ви се меся в темата и да наруша обета си за мълчание, но умните ви мисли ме провокираха да ви задам следния въпрос.Какъв е Соломон Паси?Справка :Соломон Исак Паси е български политик от еврейски произход.Така че би следвало да има българи от турски произход,защо изобщо не мислите нашироко.Колко пъти съм срещал американец от италиански произход /Ал Пачино,Робърт Де Ниро.
пс. Ах,мили ми смехурко, старая се да не показвам,колко съм прост пред хората.
 
От: Турско радио настъпва в България

Пак раздрънкахте черно-бели недомислици :D
Алоу, такива мешавици има по тези земи, че всички генетици у БАН нама да могат да им хванат спатиите.
ТУКА САМО ЕСКИМОСИТЕ НЕ СА ПОСЕЛИ НЕЩО.
Да не си проверите гените, че КОЙ ЗНАЙ КВИ СТЕ!

Пп. Липсва АМОUN нещо
 
От: Турско радио настъпва в България

Алоу, такива мешавици има по тези земи, че всички генетици у БАН нама да могат да им хванат спатиите.
Това не е вярно и е една лъжа. Нежеланите деца са ги убивали навремето Тео, жени са се самоубивали заради честта на рода си, ние българите сме един от най-чистите народи. Бащите не са си давали дъщерите на първия срещнат, да не говорим за друговерец или чуждоземец.

Аз лично си знам родословието по майчина линия от 1700 г. насам (сметни колко поколения са това) и всички са БЪЛГАРИ. По бащина тепърва го издирвам, но до сега няма други освен българи. :)
 
От: Турско радио настъпва в България

Не искам да ви се меся в темата и да наруша обета си за мълчание, но умните ви мисли ме провокираха да ви задам следния въпрос.Какъв е Соломон Паси?Справка :Соломон Исак Паси е български политик от еврейски произход.Така че би следвало да има българи от турски произход,защо изобщо не мислите нашироко.Колко пъти съм срещал американец от италиански произход /Ал Пачино,Робърт Де Ниро.
пс. Ах,мили ми смехурко, старая се да не показвам,колко съм прост пред хората.
А случайно да има етнос "американец"? Има, ама това са тия дето кибичат по резерватите и играят хазарт.
 
От: Турско радио настъпва в България

Имаш сериозни комплекси, чистокръвния. Чудя се в хералдиката как не си навлязъл.
Не знам дали знаеш, но липсата на разнообразие в гените води до куп проблеми. Слава богу, мъгалокръвните са повече :)
 
От: Турско радио настъпва в България

А случайно да има етнос "американец"? Има, ама това са тия дето кибичат по резерватите и играят хазарт.
Естествено ,че няма!
българите,арменците, евреите, турците,гагаузите,циганите и които и да е са БЪЛГАРИ,но ....
Българското гражданство се постига по няколко начина. По родствена връзка , по месторождение и по натурализация. Придобиването по родствена връзка става когато и двамата родители са граждани на дадена държава , то следователно и детето придобива гражданството на своите родители автоматично.
При женитба с друг чужд гражданин ти не получаваш автоматично неговото гражданство , а трябва да минеш по дългия път на натурализацията.
 
От: Турско радио настъпва в България

И кви са тия рицарски въжделения и самоволни постъпки, нали роби сме били? Най-чистите роби? 500 години? Що за глупости още (които ти изнасят в контекста) можеш да родиш?
 
От: Турско радио настъпва в България

Хм, интересно. Аз ли имам комплекси или ти. Защото мога да ти цитирам резултати от антропологични изследвания на българи преди 9 септември, да ти цитирам етнографски изследвания на български села от 50-те години на миналия век и разбира се да подкрепя думите си с народно творчество :

- Даваш ли, даваш, Балканджи Йово,
хубава Яна на турска вяра?
- Море, войводо, глава си давам,
Яна не давам на турска вяра!

Чакам твоите аргументи, които да докажат идеологическите клишета, с които някой ти е напълнил главата.
 
От: Турско радио настъпва в България

А случайно да има етнос "американец"? Има, ама това са тия дето кибичат по резерватите и играят хазарт.

USA нямат никаква история. След като Христофор Колумб открива Америка, започват да се заселват в този континент предимно европейци които са били преследвани от властта, предимно престъпници. А за сметка на това избутват коренното население индианци в най неудобните места за живеене и дори ги избиват най безпощадно, а ако ги оставят живи се държат с тях като под-човеци. Южна латинска Америка е предимно колония на Испания, създадена пак със насилие. Конкистадорите на Кортес доста са вилняли там. USA - държава създадена от издирвани престъпници. Латинска Америка - създадена пак от престъпници, само че испански нарко-картели.

Австралия, етнос австралиец - нема такова животно. Държава ( Австралийски съюз ) създадена предимно от каторжници. От цял свят са карали там осъдени престъпници, но най вече европейци на заточение за да не могат да бягат, защото всичко наоколо е вода, а родните земи на десетки хиляди километри. Коренното население - аборигени, като и там са избутани в най гадните места за живеене и правата им потъпквани.

Гренландия - етнос ескимос! Все още са колония на Дания, но сега искат да се отделят, понеже населението им се увеличи в последните години, но датчаните искат все още да ги контролират.
 
От: Турско радио настъпва в България

Дай да врътнем копчето мааалко назаде, българино и да ми припомниш КОЛКО българина аджеба са се довлекли с Аспарух по тия земи, кога е забил знамето тъдява. За 13 века и почти половина, с колко славяни, траки, гърци, визнтиици, араби, турци и какви ли още не сме се мешали. Ами земите ни, кога са били до немските пак ли сме си пазили Аспаруховото семе? Когато през тия земи са минавали каква ли не паплач, войски и орди, момите са били под ключ, а мъжете песни са писали.
Смешни ставате вече. Чистокръвни?!?
 
От: Турско радио настъпва в България

Обикновените българи не са се смесвали масово с никой, а са живеели в затворени патриархални общности със строги правила и контрол. Когато някой е изнасилвал момиче, момичето или се е самоубивало или е убивало нежеланото дете. Това са историческите факти, хората са имали силно развито чувство за родова чест. Как иначе си представяш да е имало запазени чисто български села в Мала Азия, моят род например идва от едно такова.


Ти ставаш смешен, искам да ми цитираш исторически доказателства, изследвания, народно творчество, които да доказват, че българското селско население масово се е смесвало с друг етноси. Казах ти, че освен да твърдиш нещо, трябва да можеш и да го докажеш. Това, че сега всяка жена си разтваря краката на първия срещнат, не значи че преди 100 години българките са правели така. Твърдиш абсурди и неща, които съм сигурен, че не можеш да докажеш.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе