Предлагам: Търсите ли си писателка?

От: Търсите ли си писателка?

7408370m.jpg


Писането е помогнало да се сътворят цивилизации...

7408387U.jpg


Писател е някой, който е научил съзнанието си да бъде палаво...
 
От: Търсите ли си писателка?

Михаил Булгаков (в мой превод:)

Вземете един гражданин на Петербург и един на Москва и ги поставете заедно в празна стая. Заключете вратата. Зарешетете всички прозорци. Седнете навън и чакайте.

Когато половин час по-късно глава се промъкне през вентилационната шахта, тя може да е само на един от двамата съкилийници: гражданина на Москва. Той си пооправя косата, приглажда си костюма. „Извинете” казва в обяснение.”Имам да спазя уговорка.”
Сега отключете вратата. Махнете се. Върнете се половин час по-късно. Погледнете вътре: гражданина на Петербург не се е помръднал от мястото където е видян последно – седнал удобно сред облак цигарен дим. Попитан защо не се е опитал да избяга той обяснява: „Бягство! Бягство! Не виждате ли, че очаквам гости. Някой може да се отбие и да ме види всеки миг.”

Заключете вратата отново. Върнете се след два часа.
Вече има двама граждани на Петербург в стаята. Двама Петербургци пиещи чай сред два отделни облака дим. Оригиналния екземпляр е бил допълнен от приятел, който се е отбил от Невски Проспоект през вентилационната шахта. В традицията на импровизирания Петербургски гост, той не е дошъл с празни ръце.

Излезте пак. Върнете се след три дни. Сега има пет отделни облака дим в заключената стая...
Сега проверете действията и намеренията на Московеца. В последните три дни той е: продал апартамента си (два пъти), купил е три нови коли, оженил се е, развел се е, сформирал е политическа партия, оженил се е и се е развел отново и е написал постмодернистично свидетелство за половината час прекаран във вашата заключена стая.

А вие от кои сте? Петербург или Москва? Давайте на лични:)
 
Re: От: Търсите ли си писателка?

Светлей, добре е. Предполагам. За който му харесват подобни шекери.
На мен ми иде прекалено сладникаво, а и цялото ти държание също.
Не е упрек, дерзай!

Холмс: Уотсън вие имате пясък по краката. Да не сте педераст?
Уотсън: А защо пък педераст, Холмс?
Х: А защо не?
филип
 
От: Re: От: Търсите ли си писателка?

А, ти пробва ли я на друга тема?
Светлей, добре е. Предполагам. За който му харесват подобни шекери.
На мен ми иде прекалено сладникаво, а и цялото ти държание също.
Не е упрек, дерзай!
 
От: Re: От: Търсите ли си писателка?

Светлей, добре е. Предполагам. За който му харесват подобни шекери.
На мен ми иде прекалено сладникаво, а и цялото ти държание също.
Не е упрек, дерзай!

Благодаря, не отричам афинитета си към сладникави неща. Разбирам, че на някои мъже им идва в повече. Love Actually ми е любим филм, баща ми е заспивал пет пъти на него. За един слайдшоу сериалът ми е достоен за Дисни, на други им прилича на ученически лексикон:)

Така, че няма да се учудя, ако ти идвам екстра сладка. Благодаря все пак, че си проследил развитието ми във форума:)
 
От: Търсите ли си писателка?

Изпратих ти поръчка за статия на имейла.

attachment.php


"Или това беше просто нейното въображение..."

Добро утро на всички! Вчера изпълних първите си поръчки за хора в сайта и съм безкрайно щастлива. Честит Петък и много творчески успехи...
 
От: Търсите ли си писателка?

oooooo ко се е заформило тук ръиш ли- художестевена самодейност, сЪС балканкска самобитост и шикозен изказ, но я някой да ми преведе поне началните пасажи от спомените на един ингилизин предрешен, кът балкански субект нал това се искаше да тежат думите:|
а ето за транслейт: "БИЛ СЪМ СЕ БИЛ НАПИЛ"
пс в какво време е:-o:-o:-o:-o
 
От: От: Търсите ли си писателка?

oooooo ко се е заформило тук ръиш ли- художестевена самодейност, сЪС балканкска самобитост и шикозен изказ, но я някой да ми преведе поне началните пасажи от спомените на един ингилизин предрешен, кът балкански субект нал това се искаше да тежат думите:|
а ето за транслейт: "БИЛ СЪМ СЕ БИЛ НАПИЛ"
пс в какво време е:-o:-o:-o:-o

Би ли опитал пак - каквото те вълнува, но на нормален български:)
 
От: Търсите ли си писателка?

Светла, печена си!
Сега съм на супер скучно съвещание и докато си чакам темите ти погледнах статията и прочетох "- Кажете му, че планината е идвала…" и се захилих :).
Няколко човека ме изгледаха кръвнишки, но пък текста ти ми вкара приятно настроение, което е ценно. Харесва ми хумора с който подслаждаш текстовете си.
Поздрави за добрата работа!
 
От: Търсите ли си писателка?

С благодарности към авторката Светла Василева, още една добра статия, която публикувахме в блога на Канарата - http://bit.ly/1otAtcV, разбира се за тези, които обичат да четат:)
 

Горе