Търся партньори

От: Търся партньори

Сериозно, за пореден път влизам в тази тема и се опитвам да разбера за какво е цялата работа.
Каква е тази версия 2 ? Видео номер 2 или нещо друго е? Иначе мога да помогна в превода на различни езици със субтитри!
 
От: Търся партньори

Та и аз се зачетох. И видях. Няма да коментирам това, което се вижда, а това което не се вижда.
Виж сега. Отваряш тема и търсиш инвеститори. Преди да кажеш "а" трябваше да си завършил основното - концептуалният модел за привличане на инвестиции. В концептуалния ти инвестиционен модел не могат да влизат дарения, повратни фрази, изхвърляне, празни думи и нищо. Влиза само интерес. Как се разпределя интереса. Как се споделя интереса. Какъв е неговият обем.
Всички мнения, дори и най-негативните - бяха изключително позитивни, а ти изобщо не го забеляза, а ръсиш загадки, противоречия и правиш вятър с перчене. Критиката, особено безплатната, която беше споделена тук, е безумно евтина инвестиция за твоя проект, а ти арогантно я замете под килима на високото си себеусещане. Буквално всеки един от участниците беше конструктивен и ти каза важни неща, независимо как ги възприемаш.
И понеже високо оценявам индивидуалността и възможностите, които дава за развитие, подкрепям не твоя проект, а начина ти на мислене, без неговата форма, и се надявам да ти бъда полезна с мнение.
1) Оцени размера на инвестицията, която ти е необходима, за да завършиш проекта си (ще я наречем с числото х).
2) Разпредели числото x на квоти - единици равни дялове и определя стойността на номинала. Не хвърляй в пространството тези 8 %, само защото си чул недочул за какво се дават, а оцени единицата.
3) Избери внимателно правната форма, която ще оценява, споделя и разпределя интерес за дълъг период от време.
4) Оцени отделните параметри, етапи и допълнително съпътстващи дейности по проекта ти във функция часове / спярмо високо професионален човешки фактор и във функция време. Т.е. излагаш твоята преценка за следното: този проект ще бъде завършен за n часа/дни/години, ако по него работят високо специализирани специалисти за y часове при z ставка.
5) Когато търсиш професионалисти, търси професионалисти срещу пари, а когато търсиш инвеститори - търси пари. Това са различни неща. Не търси хора, които безплатно ще подкрепят проекта ти, защото вероятно ще намериш нисък капацитет от мислене и умения спрямо високи очаквания за дяловото си участие. Т.е. така продаваш патроните си (дяловете си) евтино, за сметка на качеството на проекта. Търси пари, с които да плащаш на професионалисти. Давам ти пример, инвеститори, който не разбират от твоята работа, няма как да участват в проекта ти, защото ти търсиш ниско ниво разработчици, на които даваш 8 процента от нула, вместо обратното - да търсиш пари, за да направиш нещо, различно от нула.
6) вече при ясен концептуален модел - потърси инвеститори. Там вече започваш да хвърчиш с числата на евентуалната бъдеща печалба. Тях ги интересува единственото важно в бизнеса по принцип - съотношението между положително математическо очакване спрямо времето. Тогава вече почваш със схемите. Ще създам това и това, ще струва толкова и толкова. На месец очаквам толкова и толкова, с които ще покрия екип за толкова и ще продам ТОЛКОВА.
И когато тези цифри съвпадат с реалността или с някаква нейна имагинерна представа - можеш да намериш инвеститори.

Ами това е засега.
 
От: Търся партньори

Май е време и аз да се включа, макар темата да е веселяшка, накрая почва да омръзва..
Следя темата, защото ми харесва начина на представяне на проекта , както ентусиазма и безумното его на автора..

Но за самия проект:
1. Така и не разбрах за какво става въпрос, какъв е продукта и кой ще го купува…
2. Какъв проблем решава продукта и за какъв мащаб става въпрос/пазари/, също не е ясно…
3. Инвеститор ли се търси, екип ли се събира, пълна мъгла..
4. Някакъв план как се случват нещата или ще се случват, отново няма или и тотално засекретен..
5. Някакви изчисления, да не говорим за ключовите коефициенти, просто липсват…
6. Има още доста неща, затова ще допълня „и мн. други”…

Тази тема е нагледен пример за най-често срещаните грешки при стартиране на проект.
Само че тук, всичките са събрани на куп, което прави проекта уникален, сам по себе си…:)

Така че, ако стартирате нов проект, просто правете точно обратното на това, което прави автора и ще увеличите многократно шансовете си за успех…

А на автора на проекта само ще кажа да не си губи времето, да си смени приоритетите и направо да скача в PR индустрията, там му е силата, но не го е осъзнал още…
 
От: Търся партньори

Александър, след всичко изчетено тук, моля, оправи си правописа. Дори само заради това, много сериозни хора не биха ти обърнали внимание.
 
От: Търся партньори

Май е време и аз да се включа, макар темата да е веселяшка, накрая почва да омръзва..
Следя темата, защото ми харесва начина на представяне на проекта , както ентусиазма и безумното его на автора..

Но за самия проект:
1. Така и не разбрах за какво става въпрос, какъв е продукта и кой ще го купува…
2. Какъв проблем решава продукта и за какъв мащаб става въпрос/пазари/, също не е ясно…
3. Инвеститор ли се търси, екип ли се събира, пълна мъгла..
4. Някакъв план как се случват нещата или ще се случват, отново няма или и тотално засекретен..
5. Някакви изчисления, да не говорим за ключовите коефициенти, просто липсват…
6. Има още доста неща, затова ще допълня „и мн. други”…

Тази тема е нагледен пример за най-често срещаните грешки при стартиране на проект.
Само че тук, всичките са събрани на куп, което прави проекта уникален, сам по себе си…:)

Така че, ако стартирате нов проект, просто правете точно обратното на това, което прави автора и ще увеличите многократно шансовете си за успех…

А на автора на проекта само ще кажа да не си губи времето, да си смени приоритетите и направо да скача в PR индустрията, там му е силата, но не го е осъзнал още…
Подкрепям изцяло казаното по-горе.

Проблемът, Алексндър, ти е на генерално ниво. След всичко изчетено тук, пък и не само тук, мога да допълня, че ако търсиш инвестиция за твоя проект и ако някой изобщо се реши да ти даде някакви пари, ако ти не знаеш какво да правиш с тях... по-добре не се пробвай изобщо да търсиш пари и вземи се занимавай с този проект като хоби, за да си усъвършенстваш знанията по програмиране.
Никой инвеститор не би дал пари на някой, който няма ясна цел какво ще ги прави. Все още не съм срещнала хора, които с лека ръка биха изхвърлили 2 лева на боклука, а какво остава за хиляди левове.
А най-вече е несериозно да казваш, че си на 31 години и да не си натрупал макар и малко знания за всичко, това, което искаш да направиш. Дори да искаш екип от специалисти за маркетинг и тн, трябва поне малко да си бизнес ориентиран. Не можеш да твърдиш, че щом нещо не знаеш, не го пипаш. Това са думи на 15 годишен, а не на млад предприемач, какъвто искаш да се изкараш.
Има един слоган от едни голям бранд, който аз много харесвам и дано ти е от полза: "Think BIG!"
Иначе успех с проекта, който обаче, както гледам, ако продълъжаваш в същия дух, е обречен на пълен провал.
 
От: Търся партньори

Май е време и аз да се включа, макар темата да е веселяшка, накрая почва да омръзва..
Следя темата, защото ми харесва начина на представяне на проекта , както ентусиазма и безумното его на автора..

Но за самия проект:
1. Така и не разбрах за какво става въпрос, какъв е продукта и кой ще го купува…

Това е съществения и най-важен въпрос откъдето трябва да се тръгне. Какъв е продукта, по какъв начин и на кого ще го продаваш. Аз все още не мога да разбера каква е идеята.
 
От: Търся партньори

Това е съществения и най-важен въпрос откъдето трябва да се тръгне. Какъв е продукта, по какъв начин и на кого ще го продаваш. Аз все още не мога да разбера каква е идеята.

Стани му партньор де, ще ти обясни тогава човека! :D
 
От: Търся партньори

Привет на всички!

За момента системата търси хора ( може и любители ) :

* WEB дизайнери или хора които имат познания по HTML, CSS и може би Javascript ( е с предимство за самите тях ) .
* Копирайтери и/или такова които са с писателска дарба. Набляга се на стихчетата.
* фотографи ( и/или снимачи ;) ) от всякакъв калибър
* търговски представители за целия свят. Територията на БГ е част от света.

за тях мога да предложа възможност да изкарват пари.

В момента спешно ми трябва информация относно Интернет разплащанията и всичко, което засяга законово сайт, който продава в БГ и чужбина. Моля да споделите кой каквото знае.

За повече информация ползвайте

  • Телефон : 098 83 83 225
  • Skype : savagrup
  • Facebook : AlexandarVidov

Поздрави,
Алекс Видов
 
От: Търся партньори

@tzvete, @Business abacus, @sansat и всички други които желаете доброто на мен и системата искам да изкажа голямата си благодарност за това и да ви подаря един миг на радост с нещо красиво като това:

kazanlyshkata-roza-edin-ot-drevnite-simvoli-na-bylgariq_html_7cddfbbc.jpg



Виж файлът 11380
 
От: Търся партньори

Привет на всички!
Както обещах, споделям поредното видео относно проекта Multy.PRO. Започнете да изкарвате пари от Интернет още сега. Вижте и си преценете за себе си. Приятно гледане.

[video=youtube;YS3guSQeJQM]https://www.youtube.com/watch?v=YS3guSQeJQM&list=PLhuFDLM5_nMFRBmnix-YQnv2LGdNOccRy[/video]




За повече информация ползвайте

Телефон : 098 83 83 225
Skype : savagrup
Facebook : AlexandarVidov


Поздрави,
Алекс Видов
 
От: Търся партньори

Ако това ще е поредния CMS, мисля че първо трябва да се направи да е готов, пък после идва ред на разработчиците да си правят плъгинчета и темплейтчета към него. Защо някой ще разработва приставка за нещо, което дори не съществува? Но и трябва нов дизайн, понеже сайта прилича на такъв от началото на века. Иначе ме кефи упорството с което го правиш и ако не излезе нищо от този проект, то все ще излезе от някой друг ;)
 
От: Търся партньори

Ето нещо от мен:
ВИЖ

Набирам хора с HTML, CSS и Javascript за производството на подобни красоти.

Стига се занимава с глупости, почвай да правиш нещо, което да печели пари.
 
От: Търся партньори

Какво например?
Почвай да продаваш нещо, няма как аз с 1 пост да ти напиша цял бизнес план. Всъщност мога де, но ме мързи, потърси инфо и ще го намериш. Няма и нищо лошо да направиш и свой продукт, но като ти гледам сайта Мулти.про, то май проблема е, че не мога да го гледам повече от 10 секунди поради ужасния дизайн. Като правиш нещо, прави както трябва, не виждам да имаш качествата да направиш добър продукт. Затова се захвани поне с афилиейт маркетинг или пък продавай някакви услуги, ддз и аз какво умееш ти. Недей си губи времето с Мулти.про обаче, защото не може за толкова време поне един читав дизайн да не си направил, камо ли да говорим за клиенти, печалба ала бала. Очевидно е че не струваш и има още хляб да ядеш преди такъв проект.
 
От: Търся партньори

Пусни някаква голотия бе :) какви са тея тайландци дето подскачат :)
 

Горе