Търся партньори

Не си пропуснал много, като цяло ползва OCTOBER CMS, който е Laravel Базиран, и идиота е направил блог публикации, които ги представя като Facades за проекта му ( пример: https://online-business.center/obi/facade/facade-single-character-blog ) , без изобщо да знае какво представлява тоя Pattern в програмирането, нищо че повечето неща в Ларавел са застъпени към Facades и реално логиката се крие по фасади, но нали, отклоних се -> идеята ми е че тоя кретен е пуснал 30-тина БЛОГ публикации ( не facades, не друго ) , които ги представя като Фасади опции от 'платформата му', която всъщност е блог платформа, разновидност на wordpress, но Laravel based.
За инфо:


Идеята на това нещо е да скрие complexity и behind the scenes, а нашия мунчо дори не може да направи собствена платформа, а ползва блог публикации да си рекламира "ФАСАДИТЕ", AY LMAO.

Това са фасадите за различните бланки - шаблони - дизайни ако щеш.
Вика се съответния модел като API на текущата страница.
За синхронизация между всички снипети от темплейта ползвам $api->getSomeMethod()

След това, всеки feature / widget / също се добавя ама със собственото $api->getParams()

Всеки URL може да има различен външен вид. Така е по дизайн.

Плюс това, целях и може би постигнах да се сменя темплейта без необходимост от други промени, но и те са възможни.

Гледай диаграмите в страницата, че за сега Docs няма да пиша. Чак при пускането на 2,3 версия. Ще видим!
 
Последно редактирано:
ами на линковете които си постнал, - online-business.center както и всичките с поддомейни дето са тук и в гуглето, навсякъде едно и също

Това е така, защото промених малко дизайна на кода.
Сега, когато отидеш някъде, просто няма изградена бланка за този адрес.
Една по една ги добавям и вече повечето линкове, които забележа, работят.
Виж диаграмите в страницата на проекта, за да разбереш защо.

ПП

Ако имаш идеи пиши да ги добавя. Благодаря за отзива!
 
ами на линковете които си постнал, - online-business.center както и всичките с поддомейни дето са тук и в гуглето, навсякъде едно и също
Dafa Web :)
Благодаря! Оказа се, че в Google са се индексирали страници със старите адреси.
В началото всички: модули, плъгини, фиичъри и ощр бяха в /app/ директорията, пък сега са в /obi/.
По-късно ще дизайна и правилното прихващане на старите адреси.

Поздрави!

ПП

Регистрацията работи, но още не е готово за ползотворна работа тъй като тепърва ще правя админа и още няколко неща.

Сега ще пре-индексирам сайта.
 
ENGINE ver. 2 rEVOLUTION е на път да изкара платформата на "Самоделка" извън обхвата на досегашните БГ класации и да постави началото на една нова ера в технологичното ни развитие. Знаете ли?

Не знам на какви наркотици си, ама се посмях добре.
 
Кой ти е таргет маркета? Хора, които ще ползват сайтовете за бизнес и ще ти плащат месечна такса?

Не. Те ще отидат при наложените платформи, защото там има съпорт от голямата компания и множество трети лица, които печелят от писане на плъгини. Всеки сериозен бизнесмен знае, че получаваш това, за което плащаш, нито повече, нито по-малко.

Всички други са лапетии без дебитни карти, които и да имат достъп до картата на техните няма да я ползват за платформа, на която има по-добро и безплатни алтернативи, плюс тези лапетии как ще си монетизират проектите без да имат банкови сметки, че и да отделят бюджет за сайт/хсотинг, който да ти плащат?

В момента проектите, които имат смисъл и предлагат нещо ново, заемат огромни суми пари от инвеститори срещу процент акции във вече регистрирана фирма, и работят на загуба с години, докато не бъдат перфектно готови за показванев пред хората, където пак се вхърлят милиони и понякога близко до милиарди, докато маркетинга спре да бъде на минус.

Съжалявам, че ще го кажа, но с детска работа от детски работи пари не се правят.

Името също е нерсериозно.. точно самоделка си е. Стига си губи времето, един живот живееш и време назад не се връща. Или си намери инвеститори или си насочи усилията към нещо, където не се изисква брутния върешен продукт на Естония за 1 година, за да може да бъде осъществено добре.
 
Кой ти е таргет маркета? Хора, които ще ползват сайтовете за бизнес и ще ти плащат месечна такса?

Не. Те ще отидат при наложените платформи, защото там има съпорт от голямата компания и множество трети лица, които печелят от писане на плъгини. Всеки сериозен бизнесмен знае, че получаваш това, за което плащаш, нито повече, нито по-малко.

Всички други са лапетии без дебитни карти, които и да имат достъп до картата на техните няма да я ползват за платформа, на която има по-добро и безплатни алтернативи, плюс тези лапетии как ще си монетизират проектите без да имат банкови сметки, че и да отделят бюджет за сайт/хсотинг, който да ти плащат?

В момента проектите, които имат смисъл и предлагат нещо ново, заемат огромни суми пари от инвеститори срещу процент акции във вече регистрирана фирма, и работят на загуба с години, докато не бъдат перфектно готови за показванев пред хората, където пак се вхърлят милиони и понякога близко до милиарди, докато маркетинга спре да бъде на минус.

Съжалявам, че ще го кажа, но с детска работа от детски работи пари не се правят.

Името също е нерсериозно.. точно самоделка си е. Стига си губи времето, един живот живееш и време назад не се връща. Или си намери инвеститори или си насочи усилията към нещо, където не се изисква брутния върешен продукт на Естония за 1 година, за да може да бъде осъществено добре.
Леле-мале!!

Сори, ама не гледам новини и не се интересувам от времената на еволюцията. Ти кой си, брат?
Знаеш ли това?!

ПП

Научи това.
 
Здравейте, предприемачи!

С удоволствие ви съобщавам, че предстои отваряне на системата на версия 1.1 която ще предложи безплатни сайтове и блогове за всеки.

Предлагам на опитните с хтмл да се възползват от АПИ-то на системата и да започнат да подготвят темплейти за потребители и клиени. Гарантирани доходи от реклама и ( дай боже ) абонамент.

Добре дошли в Online Business Center Obi!

ПП

Станете фен на системата - всеки е поканен и може да разчита.
 
ENGINE ver. 2 rEVOLUTION е на път да изкара платформата на "Самоделка" извън обхвата на досегашните БГ класации и да постави началото на една нова ера в технологичното ни развитие. Знаете ли?

Не знам на какви наркотици си, ама се посмях добре.

Това е следваща версия, в която ще транслейтна съдържанието и разни други неща, които в момента са в контейнера до мен.

Като набера скорост в October нещата ще стават докато си говорим по вайбъра ;)
 
Нещо ми се губи цялата идея на този сайт. Бизнес, науки, сайтове, блогове... Ъъъ каишки за кучета има ли?
А за дизайна да не говорим... И с тези low quality images.. Дори и видно scammy сайтовете изглеждат по trustworthy от този бъркоч, който си забъркал...
 
Последно редактирано:
Нещо ми се губи цялата идея на този сайт. Бизнес, науки, сайтове, блогове... Ъъъ каишки за кучета има ли?
А за дизайна да не говорим... И с тези low quality images.. Дори и видно scammy сайтовете изглеждат по trustworthy от този бъркоч, който си забъркал...

Това е CMS и следва да се добавят и совалки ако някой ще има нужда и полза от това.

ПП

Ти за бъркоча че ще изкажеш и след като го вкусиш пък пак ще очаквам отзивите ти, за да оправя всеки детайл. който не е на место. Заявил съм #1 в света на CMS и лека-полека ще го сглобя, както вече съм сторил до тук.


Аз съм доволен за себе си! Върши ми идеална работа и всяко нещо, което се сетя бива добавено на мига. Това искам :)
 
Последно редактирано:
Нещо ми се губи цялата идея на този сайт. Бизнес, науки, сайтове, блогове... Ъъъ каишки за кучета има ли?
А за дизайна да не говорим... И с тези low quality images.. Дори и видно scammy сайтовете изглеждат по trustworthy от този бъркоч, който си забъркал...

Не съм добър в CSS! За това разчитам на безплатните темплейти, които да интегрирам.
Ще има и Custom CSS, но в момента подготвям първата версия на API-то, чрез което да подредя дизайна като хората - става изключително лесно с October.

ПП

( Ти знаеш ли какво и как да се напише с CSS или ми казваш просто така, че ти прави впечатление? ) ? Напиши CSS : И аз НЕ знам :)
 
Вместо да пишете дълги постовете по форумите, напишете няколко реда CSS. Повече полза ще има:

Още тук хората затварят сайта Ви...

Темплейтите предстоят! След като подготвя вер. 1.1 на ядрото, ще интегрирам 10-20 темплейта, за да подредя под системата по-добре. За сега е добре!

Ако искате да ползвате е друго! Тогава всичко подобно се оправя с приоритет.
 
( Ти знаеш ли какво и как да се напише с CSS или ми казваш просто така, че ти прави впечатление? ) ? Напиши CSS : И аз НЕ знам

Нищо не знам аз... Ти и без това ползваш готов template.
Аз само ти намекнах че снимките ти са на манджа. Поне те да са с високо качество, вместо да добавяш совалки..
 
Кой ти е таргет маркета? Хора, които ще ползват сайтовете за бизнес и ще ти плащат месечна такса?

Не. Те ще отидат при наложените платформи, защото там има съпорт от голямата компания и множество трети лица, които печелят от писане на плъгини. Всеки сериозен бизнесмен знае, че получаваш това, за което плащаш, нито повече, нито по-малко.

Всички други са лапетии без дебитни карти, които и да имат достъп до картата на техните няма да я ползват за платформа, на която има по-добро и безплатни алтернативи, плюс тези лапетии как ще си монетизират проектите без да имат банкови сметки, че и да отделят бюджет за сайт/хсотинг, който да ти плащат?

В момента проектите, които имат смисъл и предлагат нещо ново, заемат огромни суми пари от инвеститори срещу процент акции във вече регистрирана фирма, и работят на загуба с години, докато не бъдат перфектно готови за показванев пред хората, където пак се вхърлят милиони и понякога близко до милиарди, докато маркетинга спре да бъде на минус.

Съжалявам, че ще го кажа, но с детска работа от детски работи пари не се правят.

Името също е нерсериозно.. точно самоделка си е. Стига си губи времето, един живот живееш и време назад не се връща. Или си намери инвеститори или си насочи усилията към нещо, където не се изисква брутния върешен продукт на Естония за 1 година, за да може да бъде осъществено добре.

Аз, след 7 години вече имам това. А след 7 години?!
Дали нема да ми виснете пред кабинета за работа?
Не! Работа ще имат само дизайнерите и те ще саползват елементарното универсално API, че да им е лесно.

Ама нека видим, че той живота тъй или инак, все ще ни докара до тоз момент.

Всяка една от световните платформи имат същото като центъра, който да събира само най-добрите практики тъй че по-добре не ставайте смешни с елементарните си възгледи, защото аз ви гледам от гледището на готовия продукт и ви гарантирам #1 или поне споделен върха.

ПП

Нарочно сте в течение на проекта още от самото начало :)

=====

И нека да не отгварям некой ваш сайт, че туй и сами можете.
 
Последно редактирано:

Горе