Търся плъгин: Word docx to Wordpress

Дискусията в 'Wordpress Форум' стартирана от bgtifo, Юли 30, 2016.

1. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,136
    Харесвания:
    130
    Точки:
    63
    Място:
    София
    Привет,

има ли безплатен плъгин, който да прехвърля docx документ към Wordpress в уникалния му вид. Тоест искам да се запази форматирането на статията, цветовете на шрифтовете, Heading таговете и всичко, както съм го направил в Word.

Пробвах 1 - 2 плъгина, но като прехвърля документа има разминавания във форматирането, цветовете на шрифтовете не присъстват и т.н. проблеми.

Предварително благодаря на отговорилите.

2. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,825
    Харесвания:
    649
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    От: Търся плъгин: Word docx to Wordpress

@bgtifo я прочети това и кажи как го виждаш?

3. Fozzy

Fozzy Well-Known Member

Рег.:
    Окт 7, 2007
    Съобщения:
    3,628
    Харесвания:
    565
    Точки:
    113
    Не теория, ако го пействаш във визуалния редактор би трябвало да записва тези неща, въпреки че са в много омазан вид.

На практика никога не ми се е налагало да ползвам нещо подобно, предпочитам да си форматирам ръчно през текстовия редактор :)

При бързо търсене намерих няколко плъгина, ако искаш тествай ги и виж дали ще ти свършат работа:

1. https://srd.wordpress.org/plugins/mammoth-docx-converter/ - би трябвало да върши същата работа като при нормален пейст, но да чисти html кода.
    2. https://tah.wordpress.org/plugins/embed-any-document/ - това е направо да си embedd-ваш документите в страницата.
    3. http://plugmatter.com/document-importer - това май ще ти свърши перфектна работа... срещу $29. Директно ги качваш и то си ги форматира като публикация.
    4. https://wordpress.org/plugins/aspose-doc-importer/ - това изглежда е като горното, но безплатно.
    5. https://premium.wpmudev.org/blog/ho...d-to-publish-directly-to-your-wordpress-site/ - ръководство как директно от Word да импортира като блог постове.

Може да кажеш после какво ти е свършило работа, ако някой в бъдеще търси подобна тема :)

4. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,136
    Харесвания:
    130
    Точки:
    63
    Място:
    София

@Fozzy и тук благодаря... Тия дни ще пробвам някой от плъгините, които си ми предложил и ако се получат нещата ще пиша в темата...

@Uphero не разбрах какъв е проблема? Точно това съм писал, че търся плъгин, който запазва документа в уникалния му вид...

5. Torbalan Trolski

Torbalan Trolski Well-Known Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    2,104
    Харесвания:
    458
    Точки:
    83

Ужасно лоша идея е да използва форматирането на Word-a (а и на всеки друг редактор) директно. Пълни ти сайта с толкова излишни лайна.
    Форматирай си го с редактора на WP-то.

scorebg харесва това.
  6. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    557
    Харесвания:
    48
    Точки:
    28

Поддържам това мнение. Понякога Word-a набива толкова много безсмислен код, че става страшно. Имах случай в Блоггър, в който от една подобна статия се омаза визията на блога. Като отворих статията рез HTML редактора, видях хиляда четиристотин и нещо реда код преди първото изречение на статията. Направо ме хвърли в 10та глуха. После слага някакви кодове за формат вътре в текста и чистенето им става непоносимо трудно и бавно. Митко съветвам те да си копираш текста в хтмл редактора и после ръчно да си го нагласиш. Може да ти отнеме малко време, но е по-чисто и по-сигурно.

7. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,136
    Харесвания:
    130
    Точки:
    63
    Място:
    София
  8. redlemon

redlemon Member

Рег.:
    Авг 6, 2016
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    8
    Точки:
    8

Docxpresso
    bg.wordpress.org/plugins/docxpresso/

Въпреки, че съм напълно съгласен, че пействането от Word към WP може да добави огромен брой излишни символи и код. Аз бих си поиграл да възстановя форматирането за няколко минути в WP, вместо да използвам Copy/Paste дори през плъгин.

9. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    557
    Харесвания:
    48
    Точки:
    28

Да си призная веднъж пробвах варианта с Docxpresso. Резултатът беше плачевен според мен. Определено не е решение.

10. Светла_Костадиножа

Светла_Костадиножа New Member

Рег.:
    Септ 16, 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Редактиран във Визуалния редактор но не минава на нов ред

11. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    724
    Харесвания:
    82
    Точки:
    28
    Това е единствения правилен подход.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice