Търся работа на сестра ми : )

advaworx

Active Member
Здравейте,
умишлено пуснах темата тук, защото на някои може да им се стори прекалено несериозно, въпреки, че съм напълно сериозен в търсенето си.

Малката ще е седми клас и като повечето лапета на нейната възраст, като няма какво да прави и цикли по цял ден на компа без да прави нищо смислено, особено сега лятото като нямат училище. Oт друга страна пък, като много други Български семейства, родителите ни се запъват и изпитват затруднения да отдържат фронта от към финансова гледна точка.

Та за това реших да и потърся тук ако някой предлага нещо.

Идеята ми е да я науча от малка да цени парите, да види как се изкарват и същевременно да поработи малко за чужд човек, който да я тормози, за да осъзнае, че от собствения бизнес по-хубаво няма. Искам да я науча на тия виждания за живота, защото нашите са на друг принцип, който аз не удобрявам. Защото пък аз като неин брат малко или много ще съм по-внимателен с отношението си към нея ако я взема примерно да ми подрежда документите и т.н., или да и измисля нещо друго, а чуждият човек няма да е така.. :)

Та ако има някаква работа, която някой предлага по администриране на сайтове, писане на някакви не толкова сложни неща, ъплоудване и т.н. - много бих се радвал ако удари едно рамо.

Естествено ще мине някакъв пробен период в който да се види дали си върши всичко окей и в последствие вече да мине на заплащане.

От своя страна гаранатирам, че всичко ще е окей и че лапето ще си върши всичко както трябва!

Оферти, предложения можете да ми пишете тук или на e-mail: contact@zealotdesigns (точка) com

Поздрави,
Станислав,
zealot designs
 
Да върви 1 година да я отрака някой шеф, че така пари от вкъщи по-трудно се ценят и по-трудно се учи на дисциплина.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

На 13 години къде да я пратя? Не си много прав според мен, щото аз си ги ценя парите, а също започнах по същия начин. Първо правих статични банери по 50стотинки/бройката, сега е 15 лева, а скоро ще станат и по-скъпи. Нека не навлизаме в излишни подробности, ако някой има оферта - да пише, ако не се получи - здраве да е! :)
 
От: Търся работа на сестра ми : )

По добре да си играе детето :) Като порасне само работа ще има :) повярвай ми аз работя от 16 годишен :) бил съм мияч, строител, фитнес инструктур, охрана, докато не намерих нещо с което наистина да изкарвам пари.
 
Re: От: Търся работа на сестра ми : )

На 13 години къде да я пратя? Не си много прав според мен, щото аз си ги ценя парите, а също започнах по същия начин. Първо правих статични банери по 50стотинки/бройката, сега е 15 лева, а скоро ще станат и по-скъпи. Нека не навлизаме в излишни подробности, ако някой има оферта - да пише, ако не се получи - здраве да е! :)

Моя грешка.

Подкрепям Теодор.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

и аз не съм много фен от толкова малки да бачкат ...................лично мнение
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Най-лесното което можеш да направиш е да симулираш чужд човек, да и кажеш "тук един приятел му трябва човек, но аз ще те надзиравам" и да и даваш по някой лев. Аз лично не бих си сложил такъв таралеж в гащите, едно скърцане със зъби и лапето ще се психира. Най-добре я школовай ти, а след това я пусни на пазара. Тъкмо при теб, няма да се скатава.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Остави детето да си изживее детството.
Ако толко искаш да се научи да цени парите (което е добре) кажи й, че след един месец домашна работа - чистене, подреждане, пране и тн. ще й платиш един лагер на море или планина.
Работа винаги ще има, нас няма да ни има....
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Тая тема не съм я пуснал, защото искам да й въвеждам казармен режим, основно сама изяви желание и реших да видя какво мога да направя по въпроса. Тя детството си го живее, ходи си по моренца, излиза си насам натам с приятелчета, въпросът беше, че може да прави нещо полезно в периодите докато "тъпее" пред компа и скролва Фейсбука по 2-3 часа.

Ако имате оферти - казвате, ако нямате - не ми наливайте морал за детски години и свободно време.

Всеки си има различни виждания за живота, различни разбирания и различен път по който върви. Не мисля, че е редно както 90% от другите теми, оп-ът да пише нещо конкретно, а да се избива на тотален офтопик.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

И аз мисля, че най-добре е да оставиш детето да си изживее детството на спокойствие. Това натискане от толкова рано да се занимава с бизнес, по-скоро ще я демотивира, отколкото да успееш да я научиш да цени парите. Повярвай, никой не учи по-добре от живота, така, че той рано или късно ще я научи да цени парите. Както споменаха по-горе, по-добре в момент-а е да и обещаеш нещо което много желае при определени обстоятелства, което ще я научи, че ако иска нещо, то тя сама може да го постигне и което всъщност ще я мотивира да работи за да го постигне.

Има една приказка - "Хубост на сила не става"...та остави детето да изяви само желание, като го мотивираш по някакъв начин.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Ooo, хора, четете по-добре какво съм написал, моля ви!

Тая тема не съм я пуснал, защото искам да й въвеждам казармен режим, основно сама изяви желание и реших да видя какво мога да направя по въпроса. Тя детството си го живее, ходи си по моренца, излиза си насам натам с приятелчета, въпросът беше, че може да прави нещо полезно в периодите докато "тъпее" пред компа и скролва Фейсбука по 2-3 часа.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

По-добре да се занимава с нещо пак на компютъра, което ще и доставя удоволствие. Виж не съм на „ти“ с нещата, но те подкрепям. Примерно да си развива Facebook страница нещо, а живот и здраве вбъдеще от реклами в нея да препечелва.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Съгласен съм с мнението на всички - остави го да си изживее детството, не му слагай от сега хомота на шията. И без това няма да разбере нищо.
От друга страна redrum ти го каза много добре - никой не би наел това лапе да работи сериозно. Ако някой го наеме, ще е заради теб, да не ти "счупи хатъра" и по-скоро ще е да му подари някаква сума пари, не за работа.

А като ти чета мнението, май и ти много не си ориентиран, нещо ми се струва, че хвърчиш из въздуха:

Та ако има някаква работа, която някой предлага по администриране на сайтове, писане на някакви не толкова сложни неща...

Ама човек, ти сериозно ли искаш тя да администрира сайт? :lol: :cry:

Вместо да се правиш тук на интересен и да се сърдиш за заслужените коментари на другите, по-добре я хвани да работи за теб самия. Измисли и някаква работа. Ако нямаш нещо в момента, то направи си нов блог. Нека да е на блогспот примерно. На някаква тема, която сестра ти я интересува. Покажи и как стават нещата и да почне да го поддържа. Малко текстове, които са за нейната възраст, малко снимки, малко това, малко онова... . Ако знае език, нека блога да е англоезичен примерно, или на френски/немски/руски ... какъвто език знае.

След това ти се заеми да регистрираш блога, да се показва в Гугъл - така и ти ще свършиш малко работа, а като правиш това, я вземи при себе си и показвай и какво правиш, обяснявай и, учи я. После сложи брояч и и показвай как се търси и посещава. Ако имаш подходящи страници във фейса може да правиш по малко анонси, ако нямаш - достатъчни са посещенията от Гугъл. След това сложи малко адсенс, твой адсенс, кажи и, че колкото парички си изкара от блога ще и ги дадеш.

Това, което те съветвам е изпитано, говоря от опит и върши работа. Мисля, че така ще имаш много повече успех, ще я накараш да работи, и то за себе си, и не само това - показваш и практически опит, тя тренира и езика си.
И накрая ще се окаже, че само на пръв поглед е работила за теб, а всъщност тя работи за себе си, защото блога си е неин, всичко което е направила си е нейно.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Търся работа на сестра ми : )

Моето предложение е като на Странникът. Един ден показах на детето си как се прави блог в блогспот,
направи си го само и всеки ден качва разни работи в него, като си пуска и линкове във Фейсбук.:wink:
На ден има по 200+ посещения, като идеята е да му сложа някоя програма за изкарване на $, може би Smowtion.
Много се радва като има повечко посещения и се чувства гордо и отговорно.
Иначе, дете на такава възраст, ако му се обясни, спокойно би могло да се справи със събмит по социалки
и поддръжка на страница във Фейсбук.
 
От: От: Търся работа на сестра ми : )

Благодаря за съвета. Имаш право за някои неща и ще ги взема под внимание. Колкото до администрирането - имаше обяви тук от хора търсейки други да добавят контент, да трият ненужни глупости и разни такива, за това го написах. А иначе никой не се прави на интересен, не хвърчи из въздуха и не се сърди - един гледа по един начин на нещата - друг по друг.

Единственото, което тръгнах да правя е да се опитам да помогна някак си на сестра ми да върши нещо полезно. От блогове, адсенси и т.н. не разбирам, защото не ми е и част от работата. Ще измисля нещо.

Както и да е, смятам я тая тема за приключена. Вероятно аз гледах по един по-различен и нереален начин на това, че някой ще се хване с това нещо, но карай. :)

Мерси на всички за мненията и съветите.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

А за досадна работа навита ли е ?
Пример - от 5-6 сайта се взимат новите постове(картинка+файл+тайтъл+контент) и се качват другаде.
Линка за файла трябва да е през адф.ли и таквиз ти работи?
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Ако не живеете в БГ (съдя по написаното от теб местоположение) разгледайте афилейт програмата ми https://www.shopix.me/index.php?route=affiliate/information
Офлайн и онлайн т.е. със знания и без знания ще си изкара парички. Може да се насочи и към други афилейт програмки. Според мен е добре като старт.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Накарай я да пише стихове и ги продавай тука. С един патрон два заека. Хем ще си развива мозъка, хем и някой двайстак, ще получи. Трябва да я накараш, след като пуснеш обявата, сама да следи и гледа. Ма първо един съвет, питай баща си и майка си, за това, че като гледам как пишеш не ти давам много години. Да не оплескаш нещата у дома имам предвид. Ръбестите във форума винаги си личат, онзи ден дигнал гащите и ще показва, кой ше кара влака, кой ше духа пушека.
 
От: Търся работа на сестра ми : )

Ех, тази българска грижа за децата! И тяхното детство. Сакън, да не си развали рахатлъка! Пък после защо малко хора имат инициатива и са наясно с живота?!
На 13 носех кофите с фураж на бройлерите наравно с другите работници в ТКЗС-то - баба ми работеше там. Ходех с нея, и като им помагах една седмица и видяха, че няма отърване от мен, ме зачислиха на заплата. Изкарах 170 лв, когато заплатите бяха под 100 лв и дневните на децата бяха по 10 стотинки. Пръв от съучениците ми си купих часовник - със светещ циферблат и календар, както и ВЕФ - експортен вариант с приемник за много къси вълни, с който дълги години слушахме Свободна Европа и западна музика. Че на по-високите къси вълни, както бяха оборудвани масовите радиоприемници имаше заглушаване на тези радиостанции.
Постепенно еснафлъка и мързела превзеха българското общество и вече на децата не дават дори сами да си избършат задниците в клозета. :evil:
От тази година нататък всяко лято работех и по-късно, когато съучениците и състудентите ми ходеха на бригада безплатно, аз винаги намирах начин да изкарам пари през това време.

Момичето иска да изкара пари от интернет. И точно във форум за печелене от интернет се разнасят вопли да не го прави, а да тъпее у фацебуцето!
Предприемачи!!! :shock:
 

Горе