Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Някой наоколо имаше много хубава (източна някаква) поговорка в подписа си:
"Когато си жаден, вече е късно да започваш да копаеш кладенец".

Казваш че си бил много време без работа. Какво прави през това време? Придоби ли нови умения, разшири ли наличните?
Или псувА държавата, политиците, и връзкарите?
Повечето това правят.

Представянето ти е ужасно. Още едно умение което е добре да ошлайфаш. Помисли с какво би бил ценен за евентуалния работодател и го оферирай.
Не занимавай аудиторията с прочувствени самооценки - оставяш впечатление че ставаш основно за шут или офис клюкарка.

От компютри и футбол разбират 80% от българите.
Малко повече умеят доста добре да плюят по политиците и да сочат с пръст набедени връзкари.

Разбирам че си работил много и имаш стаж. Това обаче няма да ти помогне, ако в момента на никого не му пука за настоящата ти квалификация.
Убеждението че "с връзки нищо не става" също не е голяма файда.

За няколко месеца могат да се придобият нови умения, дето да те спасят от гладна смърт.
И опитай да излъчваш професионализъм.
Ако някой иска да ти прави пихологически профил, тогава пускай по малко за себе си.
Ама никога не го натрапвай без да има проявен насрещен интерес.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Нокито железарка...га сака де :)

Точно на това и аз се опитах да наблегна - да избягва поясненията, суетата и въобще да е по-малко подробен, и вместо това да наблегне на качества, самочувствие и професионализъм
Ясно че е малко отчаян (не е само той), но до сега да беше пратил едно 50-60 автобиографии на де що мерне ит фирма, от опит глава не боли казват
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ето пак ставаш подробен :) В случая за убаво де :wink:
Ама да ти кажа, ставаш идеален копирайтър, наистина :)
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ето един виц :

Седи осъден на смърт в килията. Време е вече да дойдат за изпълнението на присъдата. И изведнъж влизат група хора. Един от тях казва:
- Ние подадохме обжалване по вашето дело, разгледаха го и ви оправдаха - сега сте свободен.
Осъденият направо заплакал от радост, прегръща всички, ръкува се. Обажда се и една жена:
- А ние от обществото за правата на човека заради причинените морални щети ви компенсираме с един милион долара.
Осъденият вече съвсем се побърква от радост и не знае какво да каже, когато един казва:
- Виждате ли червената лампичка - усмихнете се, снима ви скрита камера.


Този виц отново ми напомни за историята разказана от теб. Червената лампичка ми напомни за изкуственото фалиране на фирмата, в която си работил и че един работодател винаги би могъл да ти я посочи, дори да нямаш вина.
Реши в какво си добър и от какво имат нужда хората тук, а и в други форуми, и го предложи. Ако знаеш достатъчно добре езика, не виждам причина да не можеш да се издържаш, като работиш от дома си.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Абе, не знам за какво ставам, но ми липсва късмет. Както го казват - заключен късмет. Не си внушавам и не си измислям. Още по-малко да се оправдавам - имам безбройни ежедневни факти, че е така и то от години и съвсем логично стигнах до сегашният крах. Добрата новина е, че аз самият нося късмет на другите и става на принципа на скачените съдове - всички които са общували с мене, колкото и зле да са били изплуваха и сега просперират. Може би това ми е мисията в живота - да помагам за успеха на другите. Никога не съм заделил нещо за себе си и съм свикнал да давам и то безкористно. Един мъдър колега ми каза преди години - "Ти си много добре момче и добро няма да видиш. Много ще патиш, защото никое добро не остава ненаказано." Тогава не го разбрах, но сега знам какво е имал предвид. Затова съм изпаднал в паника - защото искам да помагам и да бъда полезен, а нямам вече нищо. Наистина се надъхвах за самостоятелен бизнес, но като Карма това не ми е заложено! Аз трябва да служа и работя за каузата на другите и когато при тях тече изобилно, то и при мене покапва и ми е достатъчно, за да бъда доволен и щастлив. Най-после го разбрах. Съгласен съм, че дори това ми поведение ме прави егоист и поемам вината си. Далече съм от мисълта, че съм някакво гениално изключение,....като мене са милиони хора, но малцина си го признават гласно. Всъщност и това не е така - в интернет попаднах на анонимен форум, където имаше поне 10 изповеди с подобно съдържание - сродни души бол.;)))


С този начин на мислене, скоро няма да намериш изход от ситуациата.
Избави се от тъмните мисли, пък ако мислиш, че си урочасан, което ми се струва смехотворно, вземи отиди на някой врачка да ти развали магията:)
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Човече, на теб просто ти се говори :) Не че е лошо, но по-добре отвори Джобса и Тайгъра и поогледай ситуацията.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Иво, що не вземеш да пуснеш една обява в Пазара с услугите, които предлагаш. Примерно виждам, че пишеш грамотно (поне доколкото прочетох няколко изречения), можеш да се захванеш с писане на статии, като за начало. Няма да изкарваш зверски пари, но все ще започнеш от някъде. Оформи обявата добре, пусни 2-3 безплатни ревюта за по-старите потребители на форума, примерно аз на драго сърце бих прочел някоя твоя статия и бих си казал мнението. Помисли какво можеш и какво искаш да правиш. С хленчене няма да излезеш от дупката и запомни, че всеки край е ново начало.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Аз не бих те взел на работа. Прекалено се самоизтъкваш и се описваш като някакъв очарователен човек, който би работил като вол за шепа стотинки. Ако беше така, просто нямаше да си без работа. Четох ти разсъжденията и на мен лично ми стана антипатичен. Никой не обича "емоционални работници", които постоянно ще ги ангажират с техните проблеми.

Говориш за самоубийства, връзкари, осъдени на смърт и чертаеш всичко в черни краски. Другите изплуват и просперират. А ти какво направи за да изплуваш? Днес обикаля ли пеша магазинчета, сервизи, складове, работилници и др. търговски обекти за да питаш за работа? А? Колко дена подред стана в 6.00 сутринта и хукна да обикаляш?

Не познавам човек, който иска да работи и да не си е намерил работа! (удивителна). Изключвам възрастни хора и такива с увреждания или болни.

Егати и предприемаческата тема!
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

......................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Айде, ако обичаш не кълни и уважавай по-старите потребители на форума. Всеки има право на мнение.

Бъди мъж, а не шунда и се хващай на работа. Ако не си помогнеш сам и Господ няма да ти помогне.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Просто имам излъчване на човек, който не предизвиква агресия.
..а вероятно и респект. Взеха ти службицата до гроб голама работа. Тук изля 100 кила сълзи и сополи, направо съм трогнат:)
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

На предишната страница бях ти пуснала едно планче "да се популяризираш" така да се каже, можеш да се възползваш максимално от това. Нямаш полза от съчуствия и подобни неща. На първо време не подбирай вида на работата, щом става дума за оцеляване. Дори във всеки супермаркет предлагат работа непрекъснато. А вече в дългосрочен план трябва да се замислиш как да се реализираш по-добре. За мен ходенето на работа не е опция, но ако за теб е вземи някой друг курс, научи нещо ново, заеми се с програмен език например. В дългосрочен план трябва да направиш така че да разчиташ единствено на себе си, а не на заплатата, която евентуално ще взимаш.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ти си точно копие на мен (в адски много аспекти) - чакат те трудни моменти :lol:

Сънсторм е изключително прав, прочети внимателно поста му.
Упоритостта, самочувствието и дори бруталността трябва да се изразяват креативно и градивно - пази ги за самата работа/изява
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Странно ми звучи твоето мнение. Досега повечето ми обясняваха, че ми липсва самочувствие и достатъчна бруталност и от километри си личало, че съм подтиснат и в паника. Твоето мъдро заключение е, че се самоизтъквам??? Уж съм очарователен, а съм ангажирал с проблеми? Няма да ти го спестя - таиш много злоба и омраза в себе си и реши, че аз съм удобната мишена, за да се облекчиш "емоционално". Жал ми е за такива дребни душички, които са се нафраскали с пари, имоти и материални придобивки и си мислят, че са хванали "Господ за шлифера". Като спомена болни хора, ще ти кажа, че липсата на елементарна човещина и морал е най-сериозната болест. Вземи се погрижи за себе си пич, щото си на много грешен път и рано или късно така ще пострадаш, че ще се чудиш откъде ти е дошло. Най-добронамерено ти го казвам. Всичко в този живот се връща тъпкано.

Очаквах такава реакция от теб. Явно не съм се подлъгал с първоначалната преценка. Интересно ми е защо, когато ти дадох конкретен пример как да си намериш работа, ти подскочи като опарен? Явно не ти се работи. Какви Господи, какви шлифери? Това вече не е дискусия, а празни приказки.

Какво да се погрижа? За себе си? Абе мушморок, сменил съм над 70-80 работи за последните 15 години, докато си намеря попрището и в момента се занимавам наведнъж с 3 дейности и си гледам семейството с пот на чело.

И не ми говори за елементарна човещина и морал и не кълни, щото просто не си познал. Ами стани от компа и отиди си намери работа. Това тука не е тийн проблем, а форум за предприемачи. Това е форум за хора, които ПРЕДПРИЕМАТ действия.

Ако си пич, ще си навиеш часовника за 6.00 сутринта и ще хукнеш да си търсиш работа. А ако искаш да се оплакваш и цитирам: "повечето да ти обясняват, че ти липсва самочувствие и достатъчна бруталност" - продължавай в същия дух. Аз повече няма да ти се бъркам.

(Получаваш червено заради агресия, която не съм предизвикал с нищо. Просто ти дадох идея и насоки. Прочети отново горното ми мнение)
Айде със здраве.
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Да намериш някой който да ти даде да свършиш какво? Да разтягаш локуми? Цял ден мина, а все още не си пуснал оферта в пазара. Казах ти, измисли какво искаш да правиш и пускай оферта. Ако ти сам не знаеш, как искаш хората да те наемат за нещо?

Тия неща ги избягвай, защото дразнят адски много:

, имам и подходящата логична мисъл, бързо схващам и напипвам тънкостите.
За съжаление продължителната липса на работа води до загуба на уверенност в собствените сили.
че съм работил с информационна система и на денонощни смени.
И не бих бил в тежест на никой
изпълнителен съм и мога да работя с часове без да мисля за кафета или ядене.
Имам много идеи, денонощно се ровя в мрежата

Никой тук не го интересуват тия неща. Тук има много хора занимаващи се с различни неща, така че няма как някой да те въведе в нещо, защото не се знае в какво искаш да бъдеш въведен. Форумът има различни раздели, сядай и вместо да пишеш километрични постове изпълнени с клишета, разгледай форума и прецени коя работа ти допада най-много и от коя разбираш поне малко. Ако не разбираш, почвай да четеш и да се учиш и като натрупаш минимум знания се опитай да свършиш някаква работа. Няма как тука някой да те наема да вършиш каквото и да е, след като от нищо не разбираш. Смисъл, всеки от нас си има достатъчно работа, за да обучава някой. Помагаме си, но не сме учители. Форум сме, а не социален дом. Предприемачът се учи основно сам и запомни - не работи за никой, а си създава сам работа. А пари има, с лопата да ги ринеш.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Имам много идеи,
Хвани една. И почни да копаеш.

Господ дава, ала в кошара не вкарва!
 

Горе