Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Вискяре, вземи го да ти копа градината :twisted:
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.....................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Абе човек, няма се женим за тебе, кво е това? Да не се мислиш за новия Нушич? Това е най-непредприемаческата тема във форума за 2012, освен ако не е литературен опит, доста несполучлив.

Първо, парите никога не са на втори план. Ако за тебе не са, значи няма да изкарваш пари и за сайбията ти, че тогава за ко си му? Второ, на много хора тук им пари под краката, но това не е повод за кухи дървено-екзестенциални размисли, обагрени в ескалиращо самосъжалително-биографично кресчендо. Трето, ако искаш работа - млъкни. Покажи, че умееш да слушаш и да работиш, говоренето остави за хоремага. CVто, постно или не, е само повод за запознанство, решението се взима очи в очи. Четвърто, не стой пред монитора - търси варианти. За село мислил ли си? За сезонна работа? За емигриране?

Но на първо място, отдели колкото време е нужно и поработи върху себе си. Хората не ги интересува какво мислиш, а искат да чуят това, което интересува тях.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Човече, вземи малко да се самомотивираш и да си повярваш. Работник с ниско самочувствие окайвайки живота си трудно някой ще иска да го наеме дори и да има свободна длъжност за работа.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Вискяре, вземи го да ти копа градината :twisted:
Не го ли видиш, че не търси работа, а лафмохабет.
Ако всичко това бе описал в един блог (писането му се удава), вече щеше да е изкарал 5-10 евро.
Аз предлагам на админите да му платят за писането. Натрупа повече съдържание от даласа.
За дето кълне като жена му дадох червено, защото не може да му се даде черно.
В другата тема се жалеше, че нямал пари за книги-учебници. Дадох му връзки към безплатни програми и знания.
Но не! Той не ще да учи и работи. Иска да е от 8 до 17 и друг да му бере гайлето. Но пък завижда и пустоства тези, дето биха го взели от 8 до 17.
Нямал късмет, ама "носел късмет" на другите - все едно е чел "Гадател" и "Нумерология".
Все едно слушам бившата ми жена и бившия ми комшия, взети заедно и умножени по много.


Мисля си, че е платен спамаджия.
Живота е несправедлив - ние тук си спамим без пари. :?
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Следя темата и няма да чета всичко отначало, не ми се иска да съм подробна за ДРЕБОЛИИТЕ, които ми направиха ГОЛЯМО впечатление. Като започнем от интервалите преди препинателните знаци - имало ги, защото някой бил накарал авторът на темата. Т.е. вината е в някой друг. Интересно колко от другите хора не само тук ще се съгласят за кефа на някого да слагат интервали където сварят.

Второ - авторът иска да е полезен и за пари не става много дума. Но иначе ножът е опрял до кокала и положението е трагично - никакви пари няма. Хем едното, хем другото. Няма лошо, ама не може да е и ден, и нощ. Едно от двете ще да е.

По-нататък - 'можех да закопая всеки срещнат с подходящ лаф! Леле как ми се удаваше това!' Това хвалба за някакви качества ли трябва да е? И друго? Авторът твърди, че никога не е провокирал антипатия и агресия, но ако е 'закопавал' хората под път и над път няма как да не е провокирал антипатия и агресия. На кой му е приятно да е 'закопан' и да не иска да си върне? Искането за връщане си е направо заради антипатия и е агресия. Гаранция. Ако изключим хвалбата за закопаването, то пак няма човек на тази планета, който да не е бил обект на антипатия и агресия. Няма такъв човек, това е.

Самохвалството винаги гарантира едно нещо - където го има, качества няма. И обяснението е просто. Този, който се хвали, не работи над себе си. Без работа над себе си няма развитие. Един добър професионалист освен умения в своята област трябва да има и лични качества. А те идват от вглеждане в себе си. И опознаване на себе си. Всеки си има слаби страни. Без изключение отново. Не може слабата страна на автора да е липсата на късмет. Последното е бабешко оправдание и не знам кой би го приел. Многото говорене също е недостатък, който пречи на работата. Три пъти съм подбирала кадри - два пъти за мой бизнес и един път за чужд такъв. Най-приказливите и най-хвалещите се най-малко ставаха. Факт.

Не одобрявам грубото отношение - винаги има начин да сме възпитани. И в други теми ми е направил впечатление лошия тон. Но тъй като пиша в конкретна тема, ще кажа - не ми допада.

Толкова.

Иначе човек като иска, ще се оправи някак. Успех!
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ааа селския идиот пак се обажда

[video=youtube;LpbSz3THR0Y]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LpbSz3THR0Y[/video]
 
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Абе кой си ти да определяш и съдиш кой става за предприемач и кой не бе изтърбушен мухъл?!! Я ни светни сега ти какъв заслужил ордена предприемач си бе. Сериозно - дай пример на тая мишка дет заслужавала да е парцал - изкажи подвизите си моля те.
То изобщо колко предприемача има тук..я има 5% я не.
Сега след турбо грандоманският ти пост ако пича спре да пише, аз ще те дебна до дупка и при всяка издънка и глупост която напишеш (което е 100% гаранция) ще ти скъсам гъзо съдросан, каквото и да ми струва

Не знам как да ти отговоря, щото не обичам да се изтъквам, но до момента не съм работил за някой шеф.
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ще имам спокойно, ще ти видя потенцияла. Въпреки че май си посто поредният кумунистичеси синковец, препиращ краднатото
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

......................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ами защо беше тоя вой на бизнеса за повишаването на минималната заплата с 20 лв. - от 290 на 310 лв.? И се молят да не се вдига в малките градове и региони, защото щели да фалират. Велики предприемачи са да - не могат да платят 300 лв. заплата.

Малко са хората които рабатят на минимална заплата, повечето се подписват за такава, но взимат повече пари.
Ако се дигне минималната заплата, скачат и осигурителните вноски и един работник струва повече пари на работодателя.
Но за мен и това не е проблем. Проблема е, че правителството изисква много, а нищо не дава.
Защо няма да дигнат детските и другите социални плащания съразмерно с вдигането на минималната заплата?
Ще отговорят: защото е криза и няма пари. Значи бизнеса може да понася всякакви финансови удари, само за да запуши дупките на държавния бюджет.
Вдигането на минималната заплата няма да се отрази на средностатистическия българин. Той от това няма да спечели, даже ще загуби процент от другите си социални придобивки, защото вече не са вързани с минималната заплата
 
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

....................
 
Последно редактирано:
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Да търговията е печеливш бизнес, но не помага с нищо за националната икономика. Няма ли производство, вноса надвишава ли износа нещата отиват на зле. Упражнявате се върху мене, но аз съм работил във фирма, която произвежда реална продукция и имахме добри пазари. Себестойността на продукцията ни беше прилична - евтини суровини и работна ръка. Единственно енергийните разходи товареха цената, но пак бяхме конкурентни. Точно затова с влизането в ЕС ни вдигнаха мерника и ни фалираха за отрицателно време. Казваш, че правителството не прави нищо? А защо - я колко допълнителни агенции и администрации направиха - държавните служители са над 700 000 души и постоянно растат. Познавам хора, които си продадоха бизнеса за топло местенце там. Прави се и инфраструктура, хотели, развлекателни комплекси и голф игрища. Това е за удобства на чужденците, защото те ще живеят тук след 50 - 60 години ( може и по-рано). Българите стареят, умират или емигрират, а раждаемостта намалява главоломно. Добре че са циганите ( или ромите ако предпочитате ) иначе съвсем няма да има деца ( или чавета ).

Еми като ти се струва печеливш, захващай се с търговия.
С каквото и да се захванеш, не бачкаш ли здраво нищо няма да направиш.

Държавните служби всички са корумпирани. Ей там се вадят пари без излишни усилия.
Бил съм спонсор на държавни служители, за мене са като паразити и не мога да ги дишам, ама трябва да се дават и рушвети отвреме навреме
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.......................
 
Последно редактирано:
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.....................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Изобщо не трябва да има минимална заплата. Трябва да се фиксира минимална часова ставка за отделните отрасли и толкова.

Еми то си има минимални осигурителни прагове за браншовете, нали това казвам, че се цели вдигането на огигуровките с това вдигане на минималната заплата
http://consultbg.weebly.com/105210801085108010841072108310851080-108610891080107510911088108010901077108310851080-1087108810721075108610741077-2012.html
 
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Тука няма късничко, защото парите не спят, а от това следва, че и хората във форума. Ще се учудиш колко хора има тука по никое време.

То стана късничко, но понеже каза корупция ще споделя нещо, на което се смях тази вечер. Някакъв германски министър на нещо си ( не го запомних ) дал интервю за България май в немска медия и споменал, че българските политици били безнадеждно корумпирани ( не е цитат ) . И след като новината се разпростряла в няколко немски телевизии, немеца се стреснал и написал опровержително писмо, в което възмутено обяснявал, че бил цитиран некоректно и думите му били извадени от контекста на разговора. Смях, смях. Наш Бойко е звъннал на кака Меркел и тя му е набила канчето на министърчето. И после излиза новина, че предстои да платим 7 милиона евро на Германия - връщаме им нещо си. Изобщо така са навързани нещата и толкова прозрачни станаха всичките сценарии.
 
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Наш Бойко е звъннал на кака Меркел и тя му е набила канчето на министърчето. .

Е това ми се струва в сферата на невероятностите.
Наш бойко може да се дзвери само на неговите министри, ама на Меркел сигурно и козирува
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Почваш да ме дразниш, сериозно при това. Аз му разправям, че в интернет има безбожно много пари, а той ми говори за ФЕД :cry:

Абе, сигурни ли сте, че това не е Кръчмаря? Админите, откъде му е ip-то на този човек?
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Този е предизборно тука. Работа май си има отдавна - агент провокатор.
 

Горе