Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ами докато си търсиш работа в този форум можеш да предложиш услуга писане на статии срещу заплащане и подобни такива, а има и колеги които търсят хора за попълване на сайтове, писане на спортна тематика (за която каза че следиш) прегледай темите може да намериш нещо , поне да си заработваш по малко
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

.......................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

За препинателният знак вече стана дума, но щом питаш ще поясня - помагах на един роднина да се вкара на компютър доста обемиста информация и той настояваше за тези интервали! Знаех, че е грешно, но от уважение се съобразих и понеже си беше доста писане го придобих като навик! А иначе аз като писах книга я писах на пишеша машина! Тогава един писател я хареса и искаше да я предложи за публикуване, но аз умрях от срам и отказах и я скрих! Иначе определено имам писателски наклонности! Промерно - сега следя някои риалити шоута и виждам, че сценаристите не използват добре материала! Доста често акцентират на тривиални ситуации, а когато има нещо наистина интересно, то те не го забелязват и изпускат златен шанс! Да не говорим за рекламите! В повечето има страшни абсурди! Ако попадна в сценариен екип или рекламна агенция съм сигурен, че бих предложил доста свежи и нестандартни идеи!



Хм, то препинателните знаци не са такъв проблем, ако пишеш увлекателно и със стил, пак ще те четат, пък има редактори.
Не ми е ясно, как човек с креативна мисъл и въображение ще се остави да го носи течението и когато го изхвърли на някой каменист бряг, ще почне да вика Неволята и да кълне Съдбата си.
По изказванията ти, ми заприлича на човек на хубава службица, който е останал без работа.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Защо не използваш времето докато си без работа да изкараш някой безплатен курс по английски език и/или шофъорски курс. Преди няколко дни някой беше пуснал тема във форума точно за такива курсове. Само не помня фирма ли ги организираше или бюрото по труда.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

@Ивобос, доста обстоятелствено си се представил и някои неща ме озадачават.
Щом обичаш да пишеш и имаш написани книги, защо слагаш интервал преди препинателен знак?
Ако имаш въображение и нужните знания, защо нямаш предприемачески дух и вместо да си търсиш шеф, да работиш за себе си.
Ако имаш креативна идея, в днешно време не е трудно да я реализираш.
А ако наистина си добър в тази област в която си работил, нямаш ли изградени контакти?
Човек сам си гради съдбата, няма предначертана Съдба, според мен.
Качествените хора няма как да не си намерят работа и ти ако си такъв ще си намериш, искрено ти го пажелавам.

Знам, че това не е фейсбук, но горното мнение много ми хареса и искам просто да го кажа. Това е моето отношение по темата :)
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Не си единствен без висше образование. Кандидатствал съм на много места за работа през последните години. Само на едно от тях едва споменаха, че съм нямал висше образование свързано с работата. Викан съм 2-3 пъти на интервю само защото ги е накефило CV-то ми, а не защото отговарям на изискванията за длъжността. Когато си пишеш CV-то трябва да го правиш със самочувствие. Трябва да изредиш нещата, които можеш можеш, къде си работил (това с изчислителния център е много полезно) и какви постижения имаш (участие в по-странни проекти или създаване на нещо). Не само с връзки се намира работа. Предвид така наречената криза е възможно търсенето на работници в IT сектора да е намалял, но нямам сериозно наблюдение и не мога да се изкажа компетентно по въпроса.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

............................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Аз не бих поставил това в CV :) Там се изрежда суха информация и емоционални изблици нямат място. Дори за мотивационно писмо е прекалено емоционално. Огромното количество удивителни поставя това, което си написал в раздела "Художествена литература". Отново те съветвам - потърси някой, който знае какво и как се пише в една автобиография. Въпреки изказано по-горе негативно мнение по отношение агенциите за подбор, аз пак бих те насочил натам. Те знаят какво и как да се напише и те имат интерес ти да си намериш работа.
И още веднъж (с риск да се засегнеш) - не си пиши сам CV и мотивационно! Не го умееш. Не казвам, че писането не ти се удава (за всички любители на правописа и пунктуацията - погледнете разликите между "удава" и "отдава" ;) ), но твоя случай мога да опиша така - опитваш да си намериш работа, като за CV ползваш страница от разказ на Хемингуей.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ти първо прецени за какви пари и какво ще работиш. Защото много съм видял от тия дето звучат жалостиво, търсят работа, имат проблеми, а после като им дадеш работа и започнат да работят - първо за нищо не стават, второ винаги мрънкат и са недоволни и трето дори са неблагодарни, че си им дал хляб. Не казвам, че и ти си такъв, но има и доста "лош матрял", колкото и да не искаме да го вярваме.

Успех и не се отчайвай, явно не търсиш както трябва или където трябва, защото работа има достатъчно, но не всичко се върти около компютрите.

А може би заплата от ~700 лв за 6 дн раб седмица да им е малко. Знам ли! При тия цени в БГ.
Ако може работодателя ще дава 300 лв.
Има 2 гл точки - ти сигурен ли си, че при теб са це чувствали оценени и добре платени?
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Автобиографии много отдавна се пишат само по образец, точно за да се избегнат излишки калибристики :)
Просто в графите "умения" набиваш повече матриал и това е
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Емоциите рядко имат място в добро CV. Допустимо е по-емоционално изречение в края във връзка с това какво удоволствие за теб ще е да работиш предлаганата от тях работа. Най-много трябва да се набляга на уменията, които да са сухо изредени. Желателно е да не са изредени в свободен текст под формата на изречения, а да са изброени с делител нов ред (т.е. всяко на нов ред). Хубаво е ако не е затруднение за теб да разделиш уменията от постиженията си (т.е. два сухи списъка). Така четящият не се губи в текста и вижда колко много на брой са полезните ти умения. При премисляне от страна на работодателя бързо може да ги фиксира при бърз поглед. В полезните умения ако работата е свързана с работа с хора, може да се спомене и "чувство за хумор". Ако работата е свъзана с web програмиране, без значение, че не е пряко свъзано с изискванията (по принцип очакват PHP+MySQL) накрая на списъка с уменията може да се споменат и други програмни езици, на които си програмирал. Винаги може да се бутва нещичко по-свободно в края на списъка с умения и в частта със свободния текст (отделно от CV-то не пиша мотивационно писмо, защото и не са ми искали). Номерът е да не се увличаш с несухарствата освен ако не кандидатстваш за творческа работа. CV-то се пише в зависимост от това за каква длъжност се кандидатства. Сухото в CV-то е най-важно, но както вече споменах мен са ме канили на интервю само заради нестандартна глупост, която съм вкарал в CV-то си.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Та това е! Добре ли е? Чакам отзиви!

махай тези препинателни!

това св или мотивационно писмо е?
опрделено има какво да напишеш, но трябва да махнеш някои неща...
едно от тях е:
Вечно търсеща натура съм и дано това ми помогне да си намеря работа, хубави колежки, симпатични колеги, справедлив началник и благоденстващ работодател!
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

..........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Потърси в нета има примерни cv-та. Не се разсейвай, прочети добре какво ти пишат, nortrant ти е посочил едно изключително не на място изречение, как ги измисли тези бисери и аз се чудя "хубави колежки", "благоденстващ работодател". Впрегни писателската си натура да го напудриш както трябва, а не с такива измишльотини.

И ги разкарай тези удивитителнииииии!!!!!!!!

В момента не съм в положение да имам изисквания и да поставям условия и съм без никакви претенции! Изпуснах влака и тичайки след него се надявам да се кача поне в товарният вагон! После, живот и здраве може да се придвижа напред. Имам нужда от пари, разбира се, но тяхната сериозна липса напоследък ме кара да мисля, че не правя достатъчно, за да ги заслужа! По принцип винаги търся вината в себе си. Ако бях компютър щях да се рестартирам или дори преинсталирам изцяло, но .....
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

................................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Махни "добър слушател и събеседник". Едва ли някой ще иска служител с такива "умения" точно. Не ми допада и "Високо ниво на обслужване на клиенти", ако може някой да предложи качествена редакция на това. Също се чудя "Работа на смени, нощно време и в празнични дни" дали ми се вписва в графа "други умения и компетенции"...
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Може да направиш някои замени в терминологията си:
- "добър слушател и събеседник" = "дорби комуникативни умения"
- "Високо ниво на обслужване на клиенти" = "Държащ на качеството на работата си"

Опит в управлението и обучението на хора
Ти да не кандидатстваш за даскал или искаш да вземеш хляба на шефа?
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Програмиране? Делфи, Си, нещо?
 

Горе