Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

интервал се слага само един път след препинателния знак - преди него не се слага.
Работа - особено в сервиз за компютри искат умения, а не хартийка :) явно не си търсил хубаво :)

Това е от мен.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Чета каквото си написал и трябва да ти кажа, че много добре разбирам как се чувстваш. Сега е най-лошото време да търсиш работа. Ще те посъветвам следното - на първо място не се отчайвай! Продължавай да търсиш. Работата няма сама да те намери. И друго - потърси някой, който умее да пише перфектни CV-та. Не като съдържание - то е ясно, че каквото е - това е - а като оформление. Повярвай ми, много HR-и ще те поканят само заради отлично изглеждащи документи. И в CV-то не се пренапудряй, защото ще трябва да отговаряш на въпроси после. Пиши само верни неща и не спестявай факти. Да се подценяваш също не е добре - сега се търсят хора със самочувствие. Потърси качествена агенция за подбор на персонал. Те знаят как да те подготвят за интервю. Знаят и други трикове. Успех ти желая!

P.S. Нищо, че не знаеш за интервала. Но пък знаеш, че всяко изречение започва с главна буква и това не е малко! :)
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Хах ти как си го сколосал :)
Както каза колегата по-горе - сега са яко дървени времена.

Вземи си напиши една яка биография, ама без тия подробностите..за наркотици, суета и тн (то даже си е минус че не си опитвал наркотици хаха) и най-нагло я напускай на абсолютно всички фирми в сферата.
Наистина това е единственото, което можеш да направиш на тоя етап
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

..................................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

До преди половин година бях в твоето положение и бих казал ,че е ужасно, да имаш качества ,а да не те канят на интервю дори.Прочетох всичко, което си написал и мисля, че си перфектен в тази сфера .Пожелавам ти да успееш да намериш работа в най-скоро време и да си щастлив.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Благодаря за първите мнения ! Пак повтарям - търся работа и ножът е влязъл в кокала ! Може да е надомна , може да е нещо на парче , но да има раздвижване ! От София съм ! Готов съм и в чужбина да замина , ако се налага , .....въпрос на оцеляване е !

В сивито трябва да отделиш голямо внимание на опита, т.к. това е силната ти страна, опиши го блестящо с подходяща терминология. Най-вероятно първоначално не е добре да подбираш твърде много предложенията, нали става дума за оцеляване, а ползата от това да ходиш да работиш някъде е единствено за оцеляване. Така че пускай си "новото" сиви на повече места.

В по-дългосрочен план трябва да измислиш нещо, защото опцията ходене на работа както сам виждаш в момента не е никаква сигурна опция. Щом загубиш работата нямаш и храна на масата. Затова в дългосрочен план отхвърляме работата като вариант, т.е. търсиме нещо по-добро от "оцеляване". Ето ти един кратък план, така скроен набързо:

- Запознай се с дебрите на интернета може да ти хрумне нещо интересно. Направи си сайт, може и да е на безплатна платформа и започни да прелагаш това, което можеш (администриране, форматиране, дори чистене на компютър...и дрън-дрън, компютърни услуги един вид). Влизай тук, за да се научиш как да го оптимизираш, за да излизаш на по-челни позиции.

- Пускай си обяви във вестника, факт е че все още ги има тези вестници. Пускай обяви за услугите, които предлагаш, нищо не ти коства. Пускай си обяви в безплатните сайтове за обяви и там си рекламирай и сайта.

- Изкарай категория В и С. Това до известна степен е едно рамо напред в осигуряването на работа, когато се наложи. Примерно винаги търсят шофьори. Не че това е добра опция, но за спешни ситуации е бонус.

Аз съм за първото тире :), но разбира се то не става от днес за утре. Важното е да започнеш някъде, а по пътя ще ти хрумне нещо интересно. Както казах нахвърлях го набързо, ти можеш да си направиш план по твой вкус.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Ти първо прецени за какви пари и какво ще работиш. Защото много съм видял от тия дето звучат жалостиво, търсят работа, имат проблеми, а после като им дадеш работа и започнат да работят - първо за нищо не стават, второ винаги мрънкат и са недоволни и трето дори са неблагодарни, че си им дал хляб. Не казвам, че и ти си такъв, но има и доста "лош матрял", колкото и да не искаме да го вярваме.

Успех и не се отчайвай, явно не търсиш както трябва или където трябва, защото работа има достатъчно, но не всичко се върти около компютрите.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Е той това си може. Няма как да захвърли многогодишен опит ей така на вятъра. Поне в тази област първо трябва да опита. Нека пусне св-та навсякъде, пък после да търси алтернативи
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

...............................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Хех, ти май скоро си останал без работа и така кат чета си почти в паника. Щото първо викаш не било баш за парите, пък после "ножа до кокал бил" и тн, бая притеснен си то си личи от километър. Споко, повечето бг-та са минали през това. Обратно на очакванията ти, че трябва да си мил, кротък и любезен, ще ти кажа точно обратното - трябва да си много по-напорист, с достатъчно самочувстие (горе го казаха), доста вирограв и дори брутален. Колкото и странно да ти изглежда, това вече са положителните качества които се търсят, пазарът е суров и се търсят алтернативи именно в малко по-безсрамните :)
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

@Ивобос, доста обстоятелствено си се представил и някои неща ме озадачават.
Щом обичаш да пишеш и имаш написани книги, защо слагаш интервал преди препинателен знак?
Ако имаш въображение и нужните знания, защо нямаш предприемачески дух и вместо да си търсиш шеф, да работиш за себе си.
Ако имаш креативна идея, в днешно време не е трудно да я реализираш.
А ако наистина си добър в тази област в която си работил, нямаш ли изградени контакти?
Човек сам си гради съдбата, няма предначертана Съдба, според мен.
Качествените хора няма как да не си намерят работа и ти ако си такъв ще си намериш, искрено ти го пажелавам.
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

@Ивобос, доста обстоятелствено си се представил и някои неща ме озадачават.
Щом обичаш да пишеш и имаш написани книги, защо слагаш интервал преди препинателен знак?
Ако имаш въображение и нужните знания, защо нямаш предприемачески дух и вместо да си търсиш шеф, да работиш за себе си.
Ако имаш креативна идея, в днешно време не е трудно да я реализираш.
А ако наистина си добър в тази област в която си работил, нямаш ли изградени контакти?
Човек сам си гради съдбата, няма предначертана Съдба, според мен.
Качествените хора няма как да не си намерят работа и ти ако си такъв ще си намериш, искрено ти го пажелавам.

Според мен проблема е че не може да си покаже качествата по простата причина ,че не го викат на интервю ,както беше и при мен.С тези 3944359043 фирми за подбор на персонал, седят някакви квачки зад едни монитори и викат тоя ме кефи тоя не , и гледат 5 работи образование, стаж, езици, кетапи, години.Тези работи нямаш ли ги си аут дори да си Бил Гейтс. Отвори джобса , ще се изумиш какви обяви има от рода на 25 годишен с висше, минимум 3 години стаж и 2 езика.А кажи да учиш ли стаж ли да трупаш.Преди бях видял обява за миячка в кръчма в София с английски език. На чениите ли ще им говори на английски.Изумен съм
 
От: От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

...........................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

То тук главно със виртуал се занимаваме, хардуера е на заден план, освен в хостинг компаниите да пробваш....
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Мда, добре дошъл в "боен клуб" :)
 
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

............................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

............................
 
Последно редактирано:
От: Търся си работа ! Искам да бъда полезен , парите са на втори план !

Имаш, определено си личи.
Иначе някои хора май не могат да схванат, че писането тук не трябва да е измеримо с това което може един човек. До кога ше се стегате как пишете и как са ви запетайките. За мен лично, който много се взира в такива неща, не може да пише свободно. А най-доброто писане е свободното :wink:
 

Горе