Търся си работа(обучение)

danko6

Well-Known Member
Рейтинг - 95.5%
21   1   0
Здравейте търся обучение във фирма за програмиране в град София.
По време на обучението не искам да ми бъде платен и 1 лев стига след приключване на обучението ми да бъда назначен, в съответната фирма на работа(това когато самата фирма реши че съм готов).

До сега не съм се занимавал главно и като цяло с програмиране.
Каквото е било в училището като основи свързани с html и това е.Тук там където ми е трябвало по сайтовете да си оправям нещата и това е ,но голяма част съм търсил в интернет, все пак не е най-умен този който знае всичко, а този който знае къде да го намери :).
Занимавал съм се със SEO на сайтове.До момента не съм създал нито един сайт за лично ползване, което може би ми е грешката.Всичко което съм създал и оптимизирал е било продавано или съм работил за клиенти от форума и други места.
Завършил съм компютърна техника и технологии и съм на ти с асемблирането на компютърни системи.


Един от минусите ми е, че не знам чужд език, знам английски на работно ниво и ако трябва да съм честен и аз не знам как, може би от толкова време и съм свикнал като видя нещо да знам за какво служи и така :D.Ако все пак някоя фирма ме вземе на обучение и го изискват от мен задължително ще запиша курсове по английски език(така или иначе съм го решил де).


Аз имам огромното желание да се науча да програмирам и да се реализирам в тази сфера, така че ако някоя фирма е готова да вземе човек като мен, ще съм ужасно благодарен, а аз от моя страна, ще предоставя отдаденост на 110%.


Знам че мнозина няма да прочетат поста ми до край, други ще ме сметнат за идиот, трети ще разкритикуват темата ми, но аз все пак не търся милостиня, търся начин да се образовам и реализирам.

Ще съм благодарен на всеки който ми окаже някаква помощ.
 
От: Търся си работа(обучение)

Обясни на какъв език можеш и на какъв искаш да се научиш. Аз лично не разбрах.
Кратко и ясно - примерно искам да стана javascript нинджа .
 
А защо примерно не запишеш академията на Телерик или университета на Наков? Не съм ходил в Телерик (Наков не е стартирал още), но имам информация, че курсовете са на много високо ниво. Отделно малко хора минават, но щом си отдаден на 110% би трябвало да завършиш. Завършиш ли, получаваш диплома, която на много места се цени наистина.

Имаш ли диплома и познания, съвсем спокойно може да потърсиш стаж в някоя фирма и доста хора биха те взели на работа за малко пари, за сметка на това, че ще ти дадат практически опит.
 
Още от сега ти казвам ,че такава фирма няма да намериш.Защо? Защото в фирмите нямат учители който да седнат специално внимание да ти обърнат.Там тече работен процес и този работен процес не е обучение на хора. Просто повиши уменията си, има много начини по който можеш да го направиш било то чрез книги,курсове и т.н. Това е моят съвет ;)
 
От: Търся си работа(обучение)

Как да не намери?
Доста фирми предлагат точно това, което @danko6 и се нарича "Стажантска програма".

@danko6 просто реши какво точно искаш: ако ще е с уеб Front-end или Back-end и пиши на фирмите. В една от фирмите, в които съм работил търсехме стажанти края на май/юни, че даже и заплата се даваше... а ти щом искаш и без пари все ще те вземат някъде.
 
От: Re: Търся си работа(обучение)

Още от сега ти казвам ,че такава фирма няма да намериш.Защо? Защото в фирмите нямат учители който да седнат специално внимание да ти обърнат.Там тече работен процес и този работен процес не е обучение на хора. Просто повиши уменията си, има много начини по който можеш да го направиш било то чрез книги,курсове и т.н. Това е моят съвет ;)

Няма защото в България няма, практиката във повечето държави е още по-време на следването човек да трупа опит и стаж, съответно да бъде обучаван и да му се отделя време. Съответно след завършването, човек си намира много лесно работа. Обаче това е не е валидно за нашата страна.
В България положението е на самотек, всеки се спасява както може, друг е въпросът че почти няма фирми където човек може да натрупа стаж. Отделно, нивото на правене на бизнес е на много, много по-ниско ниво от това в средно -развита европейска държава да не говорим за най-развитите.
 
От: Re: Търся си работа(обучение)

Което ми напомня как и аз обикалях фирмите след като завърших и търсех работа по специалността си.И аз предлагах да работя 1 година без пари ама никой не ме взе. Да съм натрупал 2-3 години стаж и да съм се върнел. А реално ми трябваше не повече от седмица за обучение с работата, другото време щяха да са на плюс един безплатен работник.
Няма защото в България няма, практиката във повечето държави е още по-време на следването човек да трупа опит и стаж, съответно да бъде обучаван и да му се отделя време. Съответно след завършването, човек си намира много лесно работа. Обаче това е не е валидно за нашата страна.
В България положението е на самотек, всеки се спасява както може, друг е въпросът че почти няма фирми където човек може да натрупа стаж. Отделно, нивото на правене на бизнес е на много, много по-ниско ниво от това в средно -развита европейска държава да не говорим за най-развитите.
 
От: Търся си работа(обучение)

Колега, записвай Телерик и не му мисли. Стига да имаш време и мерак, ще научиш доста :) Аз тази година карам академията и има полза :)
Погледни им сайта, имат бая лекции качени в тубата, можеш да ги гледаш и да решаваш някакви задачи.
Ето и книгата (учебника) на Наков - цък
 
От: Търся си работа(обучение)

Данко ти деградираш - Първо записа платен стаж - Сега търсиш безплатен - Утре ще почнеш да предлагаш пари да му работиш на някой безплатно

Това беше Малко черен хумор не се връзвай - Намери си работа каквато и да е за да можеш да се издържаш и в свободното си време се научи да работиш за себе си - Наблюдавам те още от както влезна във форума и определено имаш прогрес и желание да се развиваш - така че деиставай
 
От: Търся си работа(обучение)

Благодаря много на всички за отговорите.А за Наков знам, него само го чакам да пусне новия университет и предварителния семестър и съм то първите записали се просто, но и там нсе още е тъмна Индия относно стартирането на този проект :)
 
От: Търся си работа(обучение)

И пак нищо не каза, сори ама как очакваш някой да ти помогне след като ти не си помагаш.
 

Горе